Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 331
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » sobota, 16 czerwca 2018, 22:19

Moim zdaniem zrobiło się takiego jak złożona formacja głowy z ramionami i z tego powodu popełniłem rysunek.
No albo mnie ktoś w konia robi.. nie wiem . Tak mi się wydaję że teraz powinien być UP

Obrazek

Jestem niezaładowany. Dzisiaj się tylko edukuje, popełniam rysunki. Taki dzień zabawy

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 16 czerwca 2018, 22:41

socjolog2008 pisze: @prezes myślę że nie tylko zawodowa spekuła ale i ta mniej zawodowa, amatorska i lokalna. Większość, łącznie z tobą widzę jest już na rynkach finansowych (oglądam twoje filmiki).
Gdzie konkretnie można grać na BTC (i/lub altach) na rynkach finansowych? Przy założeniu że nazywam się Kowalski a nie Buffett.
Chciałbym powoli żegnać się z "giełdami" kryptowalut.

@FortiDude - poszło tam gdzie podałeś. Przepraszam, za prywatę w publicznym wątku, ale zablokowałeś możliwość wysyłania wiadomości prywatnych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 16 czerwca 2018, 22:50

prezes pisze:@mudol, patrząć analogicznie do poprzednich lat i biorąc pod uwagę, że kolejne bańki są coraz dłuższe to dołek dopiero 2019/2020 a szczyt 2021/2023.
Ok, teraz dam inne pytanie, trochę niby podchwytliwe, trochę do wywołania dyskusji.
A co jeśli te 19***$ to był szczyt BTC, ci co mieli się nahapać nahapali się, teraz już tylko mniejsze rybki zbierają plankton póki BTC nie opadnie do niskich wartości. Od razu wytłumaczenie, sam czekam na górkę, ale czasami wraca wspomnienie dotcom. Wiem, że każdy marzy o 500k$, wiem, że nie takie już bańki były, ale czy macie w głowach, że jakieś maksimum musi być po mimo, że "towar tyle kosztuje ile chętny jest w stanie zapłacić".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 16 czerwca 2018, 23:02

mudol pisze: Ok, teraz dam inne pytanie, trochę niby podchwytliwe, trochę do wywołania dyskusji.
A co jeśli te 19***$ to był szczyt BTC, ci co mieli się nahapać nahapali się, teraz już tylko mniejsze rybki zbierają plankton póki BTC nie opadnie do niskich wartości. Od razu wytłumaczenie, sam czekam na górkę, ale czasami wraca wspomnienie dotcom. Wiem, że każdy marzy o 500k$, wiem, że nie takie już bańki były, ale czy macie w głowach, że jakieś maksimum musi być po mimo, że "towar tyle kosztuje ile chętny jest w stanie zapłacić".

Moim zdaniem 20k było topem topów i BTC nigdy nie osiągnie takich wartości ponownie*. Ani teraz, ani za 5 lat, ani nigdy.

* odliczam wzrosty skorelowane z inflacją na przestrzeni lat:

https://www.saving.org/inflation/inflat ... &year=1950

Nie wiem, skąd założenie, że BTC będzie cyklicznie powtarzającą się bańką. Równie dobrze za parę lat BTC może w ogóle nie być.

BTC jako waluta musiałoby się ustabilizować, inaczej nikt tego nie będzie używał. Tym samym nawet użyteczne BTC musi w końcu przestać rosnąć. A bezużyteczne BTC jest bezużyteczne i po prostu odejdzie jak dotcomy.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 16 czerwca 2018, 23:22

kurs się wybronił w okolicach 6333 , teraz tam jest wsparcie... jednak misie biegaja z gasnicą gdy się coś zaczyna wybijać ... zaryzykowałem wesprzeć byki
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 331
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » niedziela, 17 czerwca 2018, 00:23

@koparki

Spore ryzyko. Jak dla mnie no-trade-zone

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 17 czerwca 2018, 00:50

BitJanusz pisze: Nie wiem, skąd założenie, że BTC będzie cyklicznie powtarzającą się bańką. Równie dobrze za parę lat BTC może w ogóle nie być.
Ja myślę, że i 100k$ kiedyś to będzie mało. Wystarczy, że popatrzę na wykres amazon.com:



albo choćby fb:



Jest trochę takich wykresów, i niekoniecznie to wykresy kryptowalut.

/e

W sumie jak patrzę na wykres amazona to możemy być teraz gdzieś w miejscu zaznaczonym w prostokącie:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 czerwca 2018, 00:54 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 17 czerwca 2018, 00:53

@ergorg, Webvan, Pets.com, Kozmo.com, Flooz.com, EToys...
A mniej radykalnie Yahoo!
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 17 czerwca 2018, 01:05

BitJanusz pisze: Moim zdaniem 20k było topem topów i BTC nigdy nie osiągnie takich wartości ponownie*. Ani teraz, ani za 5 lat, ani nigdy.
Wykres jest fraktalem, więc nawet jeśli masz rację, to należy się return-to-normal, albo double top w skali w1 czy m1.
ergorg pisze: Ja myślę, że i 100k$ kiedyś to będzie mało. Wystarczy, że popatrzę na wykres amazon.com:
Porównanie bez sensu. Amazon i FB są liderami swoich branż, obsługującymi większość ludności świata. Jeśli BTC dojdie do podobnego poziomu, jego kurs również, jeśli nie - podzieli los firm, które wymienił @adam1226. Dopóki więc BTC nie trafi jednoznacznie na jedną bądź drugą ścieżkę, nie ma sensu porównywać go do konkretnych firm.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 17 czerwca 2018, 01:11

@ekonokomik, a czym jest BTC? Ok, nie jest idealny, ale już do 20k$ dobił. Może nie w tej postaci, może to będzie BCH albo inna kryptowaluta, ale jeśli branża się rozwinie to kto wie, może też będzie obsługiwać większość ludności.
Tak samo w takim razie porównanie @adam1226 jest bez sensu.

A do złota można porównywać? Można do czegokolwiek w takim razie? :mrgreen:
Podobno BTC to wirtualne złoto. :P



Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oliee0 » niedziela, 17 czerwca 2018, 02:44

Teraz BTC w którą stronę pójdzie to takie 50/50, jednakże osobiście, uważam, że jak już to odbije bardziej w górę niż w dół, bo chyba większość już jest zmęczona ciągłymi spadkami, a teraz kurs powiedzmy ustabilizowany nie pozwala za bardzo na sell/buy, chyba że ktoś lubi ryzyko lub jest tak pewny siebie. :)
Wg mnie również opieranie się na tym jaki był kurs rok czy dwa lata temu to bezsens. BTC to nie złoto czy dolar, że można jako tako przeanalizować rynek i coś z tego wywnioskować konkretnie na podstawach dalekiej przezłości tej waluty... Tu jest za dużo wpływów na kurs. Decydują o nim często wydarzenia, które w przypadku wyżej wspomnianego np. dolara nie miałaby na niego prawie żadnego wpływu, a tutaj ktoś coś powie i potrafi wszystko się obrócić o 180 stopni.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 141
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kim_dzong_un » niedziela, 17 czerwca 2018, 09:18

A może tak? ;)

Obrazek
Nie jestem graczem/spekulantem giełdowym.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » niedziela, 17 czerwca 2018, 10:21

Podstawową zaletą złota jest to, że ono istnieje fizycznie, nie jest zapisem księgowym, umową, nowinką technologiczną zależną od działania infrastruktury tej technologii i nie można go dodrukować.
BTC nie jest żadnym wirtualnym złotem. Ta nazwa to wynik cechy ludzkiej, która polega na tym, że zawsze musimy coś sobie wizualizować czy porównywać bo tak jest nam łatwiej coś przyswoić czy zrozumieć. Ta nazwa to wynik tabloidyzacji świata, jego upraszczania przez media i ich półprawdy.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » niedziela, 17 czerwca 2018, 11:06

@Lais, jest to również podstawowa wada złota, bo musisz je fizycznie transportować. Jak jedziesz gdzieś z bitkiem w głowie, to najpierw musieliby w ogóle wiedzieć, że go masz, żeby próbować go z Ciebie wycisnąć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » niedziela, 17 czerwca 2018, 11:15

Troche offtop. Macie jakies problemy z kursem na bitmax. ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Areck1 » niedziela, 17 czerwca 2018, 11:20

Spoiler:
@Majkos, tylko takie, że jest za niski:-) Przepraszam nie mogłem się powstrzymać.
Spoiler:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » niedziela, 17 czerwca 2018, 11:28

Tym razem forum trafiło w ankiecie, czas na nową ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » niedziela, 17 czerwca 2018, 11:29

Nie no ok . w 1h zgadza sie z bitfinex cena ca.6500. A na 15min mam cene 6395. To nie tylko tyle. To jakas lipa, mogla doprowadzic do strat.

Dla porownania 2 x 15min.

Obrazek

Obrazek

Ps. Dzieki ergorg za zainteresowanie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 czerwca 2018, 11:42 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » niedziela, 17 czerwca 2018, 11:36

BitJanusz pisze:
Moim zdaniem 20k było topem topów i BTC nigdy nie osiągnie takich wartości ponownie*. Ani teraz, ani za 5 lat, ani nigdy.

* odliczam wzrosty skorelowane z inflacją na przestrzeni lat:

https://www.saving.org/inflation/inflat ... &year=1950

Nie wiem, skąd założenie, że BTC będzie cyklicznie powtarzającą się bańką. Równie dobrze za parę lat BTC może w ogóle nie być.

BTC jako waluta musiałoby się ustabilizować, inaczej nikt tego nie będzie używał. Tym samym nawet użyteczne BTC musi w końcu przestać rosnąć. A bezużyteczne BTC jest bezużyteczne i po prostu odejdzie jak dotcomy.
Nie czaję tych argumentów. Po 1) co to znaczy "odliczać wzrosty skorelowane z inflacją" i jaki to ma sens w szacowaniu ceny? Przecież to jest właśnie jeden z czynników istotnie wpływających na względną cenę BTCUSD. Jak wynika z saving.org siła nabywcza dolara jest mniejsza około 10 razy niż kilkadziesiąt lat temu. Przypuszczalnie za kilkadziesiąt lat trend się utrzyma, taki jest charakter tej waluty. Nie wiemy czy bitek tyle lat przetrwa czy nie, ale wiemy, że jeśli przetrwa to deflacyjny charakter z dużym prawdopodobieństwem sprawi, że jego cena do USD będzie wyższa niż obecnie a być może również wyższa niż ATH nawet jeśli jego siła nabywcza miałaby być mniejsza niż obecnie.

Po 2) dlaczego BTC musiałoby się ustabilizować? Skoro "bezużyteczne" i niestabilne BTC osiągnęło 20k, to dlaczego nie miałoby za 5 czy 10 lat osiągnąć np. 25k? To tak jak byś twierdził, że jeśli ma być jeszcze jedna bańka spekulacyjna, to nie może być spekulacyjna ;) Różnica z .com-ami jest taka, że na BTC baniek było już kilka i tak naprawdę nie wiadomo, która będzie ostatnia. Wieloletni wykres natomiast układa się w s-curve (swego czasu Wymazywanie to analizował w tym wątku). Dynamika baniek maleje, ale ani nie wiemy czy już żadnej nie będzie ani czy rynek uzna za bańkę wzrosty od początku istnienia waluty czy np. tylko wzrosty listopad-grudzień 2017 (na razie jesteśmy dopiero na tych poziomach) czy może np. całe wzrosty od wiosny 2017 i czy np. nie ustabilizuje się na pewnym poziomie, ale jednak dość wysokim.

Dla jasności, nie jestem orędownikiem tezy, że będzie nowe ATH, nie mam pojęcia czy będzie, ale te argumenty akurat do mnie zupełnie nie trafiają. BTC ani nie musi być użyteczny w sensie środka płatności, ani nie musi być stabilny, wystarczy, że wieloletni trend będzie zdecydowanie wygrywał z inflacją i że dzięki temu będzie nadal służył do przechowania wartości czyli robił to co robi teraz, ani nie ma sensu "odliczanie wzrostów skorelowanych z inflacją" skoro to właśnie deflacyjność w długiej perspektywie jest argumentem za przechowaniem wartości w BTC i wpływającym na jego cenę.
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 czerwca 2018, 11:41 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 17 czerwca 2018, 11:39

@ergorg

BTC na pewno nie jest prężnie rozwijającą się firmą, więc nie uważam tego za dobre porównanie. Najbliżej BTC do - odpowiednio od przeznaczenia - waluty bądź złota. Jeśli BTC ma być użyteczne jako waluta, to nie ma mowy o dzikich skokach po kilka % na dzień, więc całe to zarabianie na BTC się skończy (inaczej nikt nigdy nie będzie tego używał jako waluty - po co komu waluta, która może stracić 50% na wartości w kilka dni :lol:). Jeśli jako "store of value", to na przeszkodzie stoi przede wszystkim bitmex, futures i manipulacja kontraktami na masową skalę, która zmieniła zasady gry.

@akos

Sens ma to taki, że jeśli BTC nie rośnie względem USD, to i tak traci na wartości, bo na wartości traci dolar. Więc BTC będące po 20k za 40 lat na dobrą sprawę będzie warte tyle samo, co BTC obecnie.

bezużyteczne BTC osiągnęło 20k, bo to była zwykła spekulacyjna bańka jakich setki już mieliśmy na świecie. Przechowywanie wartości w środku, który w miesiąc traci 75% wartości? powodzenia :mrgreen: Warto dodać, że BTC z czasów 1k był mimo wszystko produktem niszowym. Przy 20k usłyszał o nim świat. IMHO nie będzie już "trzeciego etapu". Jeśli BTC ma trafić "pod strzechy", to jako działający produkt.

edit: sorry, złe odniesienie ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bing [Bot] i 20 gości