Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 14 czerwca 2018, 19:58

koparki pisze: ale fajny projekt w portfelu sprawia że mniej się martwię o wahania ceny... i mogę czekać. Trading nie jest najefektywniejszą forma zarabiania... zwłaszcza daytrading
Oj, muszę się nie zgodzić. na trzymaniu nie zarobisz 20% w 30 sekund. Na tradingu jak najbardziej. Wszelkie zabawy w alty nie mają absolutnie podejścia do tego sposobu zabawy w krypto. Dodam, że na tradingu zarabiasz na wszystkim, na trzymaniu modlisz się o wzrosty i dostajesz po pupsku przy każdym spadku. Te fajne projekty są i tak nic nie warte bez BTC i bez hossy na BTC.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » czwartek, 14 czerwca 2018, 20:07

BitJanusz pisze: Dodam, że na tradingu zarabiasz na wszystkim
szacuje się że tylko 5% traderów osiąga w miarę dobre wyniki (zwłaszcza na wiekszym poziomie trudności gdy uzywasz obu stron, short i long za przemian), moze Ty jestes w tej piątce. Mówie o dobrych wynikach uśredniajac w skali dekady a nie doraźnie na dużej hossie

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
BitJanusz pisze: na trzymaniu modlisz się o wzrosty i dostajesz po pupsku przy każdym spadku.
no ale nie trzymasz na bessie ... sprzedajesz jak jest drogo i odkupujesz jak jest tanio - prawie jak short tyle że bez ciśnienia psychicznego zwiazanego z nadmiernym lewarem, a jak wiadomo psyche odpowiada za 90% skuteczności w tradingu
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » czwartek, 14 czerwca 2018, 20:11

@nplex, naprawdę, gdyby chcieli uwalić crypto, i zrobić to w białych rękawiczkach bez ordynarnego zakazu, to rzucanie kłód pod nogi b.surowymi regulacjami sprowadziłoby nasz rynek do 10 mld kapitalizacji. Plus jakieś nagonki na crypto pedofilów i nikt głośno by trędowatego słowa bitcoin głośno nie wymawiał.

Roubini aż musi się skręcać z wściekłości, że nikt z możnych go nie słucha.
Polecam konto Nouriel Roubini na tt.
Widać co by z nami było gdyby miał władzę.
Na dziś ma wpływy niestety

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 14 czerwca 2018, 20:11

Ten lewar można zabezpieczyć SL na poziomie 2-3%. Ja tak robię z sukcesami od dłuższego czasu ;)

Natomiast co do trzymania na bessie - fajnie, tylko skąd wiesz, że już jest bessa, a nie tylko spadek na pół dnia przed dalszą jazdą do góry ? ;) "they don't ring a bell at the top" - stare powiedzonko z Wall Street...

Nie chcę Cię przekonywać do innego sposobu gry, bo masz o wiele większe doświadczenie ode mnie, ale nic mnie tak nie zniszczyło w przeszłości, jak trzymanie fajnych projektów. Jestem na to wyjątkowo uczulony. Te fajne projekty w razie wpadki niestety jadą do piekła z potrójną prędkością, a shortów na nich nie ma...

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » czwartek, 14 czerwca 2018, 20:17

@BitJanusz, x50 robię jak jestem już wk... i w d.pie mam tą resztę depozytu co mi została. Chce przestać się męczyć..... i Iwtedy robię prawie 100%.

Jak mam niewielki kapitał i wy.ebane na wszystko to mi najlepiej idzie zauważyłem :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 14 czerwca 2018, 20:22

Nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę, ale chyba mamy prawidłowy (wreszcie) ORGR, z wolumenem tam, gdzie być powinien.
Spoiler:
Obrazek
dodatkowo linią szyi jest +/- granica kanału spadkowego, do którego wrócił kurs.

Moim zdaniem jest jakaś szansa na dotarcie do górnej częsci kanału, tj. ok 7000$ w ramach odreagowania od spadków.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » czwartek, 14 czerwca 2018, 20:27

6500 będzie wsparciem , jak się utrzyma to super... choć ciagle mysle że jakies grubasy "od sorosa" działajace w porozumieniu uwalą jeszcze te wiszące duże stopy zwiazane z poziomem ponizej 6000
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 14 czerwca 2018, 20:38

Czyli jednak najbardziej prawdopodobny scenariusz sie realizuje. Na ta chwile wciaz 2warianty w grze:
Szybki wystrzal do ~8.5k albo powolne wspinanie sie w rejony ~7.5k Ostatecznego dna raczej jednak nie bylo, wiec ppotem zawrotka i rejony 4800-5800
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » czwartek, 14 czerwca 2018, 20:42

ladny mamy rozstrzal nastrojow i poziomow, powodzenia wszystkim ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 14 czerwca 2018, 21:14

@adam1226, skąd niby ten najbardziej prawdopodobny scenariusz? Ja tu widzę to co pisze @pael. Co druga osoba widzi to całkiem inaczej, i mamy chyba 5 jak nie 10 scenariuszy, wraz z tymi mówiącymi o 3k$. Jak dla mnie każdy z podobnym prawdopodobieństwem. :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 14 czerwca 2018, 21:23

o i ponownie czuje w kościach złe rzeczy. Tak obserwuje kursi znowu zmiana miejsc w tym autobusie. Zamykam LONGA i się wycofuje na tylną kanapę jak Krzaklewski w 2000. Nie zawracam więcej głowy :mrgreen: (wracam wyłącznie na waluty, ale to nie to miejsce)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » czwartek, 14 czerwca 2018, 21:24

BitJanusz pisze: Ten lewar można zabezpieczyć SL na poziomie 2-3%. Ja tak robię z sukcesami od dłuższego czasu ;)

Natomiast co do trzymania na bessie - fajnie, tylko skąd wiesz, że już jest bessa, a nie tylko spadek na pół dnia przed dalszą jazdą do góry ? ;) "they don't ring a bell at the top" - stare powiedzonko z Wall Street...

Nie chcę Cię przekonywać do innego sposobu gry, bo masz o wiele większe doświadczenie ode mnie, ale nic mnie tak nie zniszczyło w przeszłości, jak trzymanie fajnych projektów. Jestem na to wyjątkowo uczulony. Te fajne projekty w razie wpadki niestety jadą do piekła z potrójną prędkością, a shortów na nich nie ma...
Konfrontujesz gre long term z mid/short term, a to nie ma większego sensu - obie strategie mogą być profitowe, a long termowiec 'wie' kiedy jest kończy się bessa/hossa na podobnej zasadzie jak daytrader wyznacza sobie kiedy kurs zawróci, a kiedy urośnie, używa tylko innych interwałów. Long termowiec jeszcze bardziej podchodzi od strony analizy fundamentalnej, szczególnie jeśli wchodzi w coś jako early-adopter.

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kaishaku » czwartek, 14 czerwca 2018, 21:25

-Na interwale D1 prawdopodobnie bedziemy mieli objecie hossy na wyprzedanym RSI (mowie prawdopodobnie, bo do zamkniecia jeszcze pare godzin)
-Za plecami mamy miesiac spadkow
-Pojawiaja sie good news (chociaz podobno przy bessie nie maja duzego znaczenia)

Rynek chce odreagowania spadkow. Mielismy solidna swieczke na H4 spadkowa przy duzym wolumenie z wczoraj (spadek do ceny 6100$), a dzisiaj przy wolumenie dwa razy mniejszym, korpus zielonej swieczki jest z 3x wiekszy. Ja tam sie zaladowalem i czekam co tam wyrysuje rynek ;)

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » czwartek, 14 czerwca 2018, 21:27

ergorg pisze: @adam1226, skąd niby ten najbardziej prawdopodobny scenariusz? Ja tu widzę to co pisze @pael. Co druga osoba widzi to całkiem inaczej, i mamy chyba 5 jak nie 10 scenariuszy, wraz z tymi mówiącymi o 3k$. Jak dla mnie każdy z podobnym prawdopodobieństwem. :P
No właśnie i tu leży odpowiedź dlaczego tylko kilka procent inwestorów na prawdę na tym zarabia "mamy chyba 5 jak nie 10 scenariuszy" - a przecież tylko jeden się sprawdzi :D

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » czwartek, 14 czerwca 2018, 21:38

To jest bardzo ciekawe, generalnie jest 50/50, albo urosnie albo spadnie, a i tak ciezko sie zarabia :lol: magia

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » czwartek, 14 czerwca 2018, 21:55

@pael, w ruletke też jest niby około 50 na 50 a jakoś o ruletkowych milionerach niewiele się słyszy ;p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2054
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4783
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 14 czerwca 2018, 22:06

Na forum widze standardowo, albo pieklo albo niebo. A moze cos racjonalnego pomiedzy?
To ze kurs odbije i nawet do 7.5k nie oznacza ze nie spadniemy do 4k.

Kurs nie spada pionowo w dol, odbicia beda co nie oznacza ze ciagle nie jestesmy w mocnym downtrendzie :)

Jest higher low na 6364, kolejny pewnie bedzie 100-130$ wyzej.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 czerwca 2018, 22:15 przez prap0n, łącznie zmieniany 7 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » czwartek, 14 czerwca 2018, 22:07

Panowie pora zrobic lekka przerwe w kresleniu wszelkich kresek bo one i tak nie maja zadnego znaczenia w porownaniu z tym https://finance.yahoo.com/news/sec-anno ... 58147.html i ceny poszly w gore nie dlatego,ze nastapilo wybicie z descending triangle, head and shoulders albo innej formacji.

Osobiscie lubie TA ale tylko minimalistyczna support/Rresistance , ichimoku itd pokornie wiem jednak ,ze Macro jest zawsze wazniejsze i TA poslusznie za nim podaza.

aha TLDR SEC wlasnie oglosil ,ze ether, nie jest securities co jest kurew^^^^o wazne i nie wyobrazam sobie wazniejszego newsa
oglosil, tez ze btc nie ejst ale to akurat bylo wiadome.

IMHO jak zakonczy sie kwestia regulacji i qualified custodian ("bezpiecznego depozytu") to leciemy wysoko .

Sorki, ze tutaj wrzucam ale takie rzeczy maja wplyw na cene BTC
Jak zwykle jak cos ciekawego znajde to wrzucam na twitera @cryptoawos cryptorewolucja

rzecz jasna mam nadzieje, ze nie uslysze "przejezyczylismy sie" ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » czwartek, 14 czerwca 2018, 22:13

@awos, pisałem o tym dwie strony wcześniej o godzinie 19:03, w chwili kiedy oglądałem LIVE z Yahoo Finance’s All Market Summit: Crypto.

WYstrzał był reakcją na bardzo dobrego newsa. Pytanie na ile starczy tego paliwa, kilka dni temu mieliśmy przykład jak ETC wystrzelił w kosmos (oraz szybko spadł) po newsie w związku z planami dodania go do Coinbase'a.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 14 czerwca 2018, 22:19

awos pisze: SEC wlasnie oglosil ,ze ether, nie jest securities
Raczej, ze w obecnym stanie nie ma podstaw by uznac ETH za securities (https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 99#p500799)
awos pisze: ceny poszly w gore nie dlatego,ze nastapilo wybicie
nie do konca, reakcja na newsy tez nie zawsze jest identyczna..
<- tak gdzies w polowie pada stwierdzenie, ze paradoksalnie AT jest efektywniejszy niz AF
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg i 16 gości