Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:25

Delhi pisze: Jak był grubasem dobrze mierzącym swoje siły i wiedział że mogę wziąć tą KUPĘ KASIORY która leży na SZOCZYSTYCH dźwigniach (?zapewne?) w shortach to bym to zrobił.
jak dla mnie to mechanizm jest taki:
"grubasy"/"wieloryby" itd stawiają shorty, które z reguły przynosza im zysk i wtedy jest taka sytuacja jak ostatnio;
ale czasem zdarza sie, ze do takich dolaczaja "Janusze" no i wtedy wiemy co sie dzieje,
aktualnie jak dla mnie ten wzrost shortow jest typowo pod zysk :|
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
119
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: stokarz » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 19:47

Cześć wszystkim. Nie piszę tutaj wiele, jako że odkąd zainteresowałem się krypto głównie bawiłem się w handel i spekulacje na altach. Jednak rok minął, rynek dynamicznie się zmienia i alty nie są już tak lukratywne jak niegdyś, w czasach ogromnych wzrostów. Dlatego, po dokładnie roku w świecie krypto, postanowiłem nauczyć się i zgłębić wiedzę o dźwigni, o tym jak dokładnie działa Bitmex i inne platformy oferujące kontrakty na BTC. Dotychczas, aż wstyd przyznać, ale nie zdawałem sobie sprawy, że to właśnie na tych platformach rozgrywa się prawdziwa walka, to one obracają największym wolumenem i mają największy wpływ na wygląd całego rynku. Rozpatrywanie ruchów rynkowych bez pełnego uwzględnienia kontraktów było ogromnym błędem i zamierzam poszerzyć swoją wiedzę.

Dlatego też dziś w nocy otworzyłem swoją pierwszą pozycję na XBT na Bitmexie. Kwota bardzo mała, ze względu na brak wiedzy, początek przygody z dźwignią oraz straty poniesione na altach przy tych spadkach. Natomiast chciałbym się podzielić z wami kilkoma spostrzeżeniami, które poczyniłem, a także co zdecydowało o tym, że finalnie zdecydowałem się na otworzenie pozycji długiej (LONG).

Dźwignia x10 (liq. przy 6120) - taktyka: chęć złapania odbicia w okolice 7350, po czym zamykam pozycje (w tym wypadku byłoby to ok. 100% zysku).

Na wstępie dodam jeszcze, że to co piszę jest oczywiście subiektywne i jestem pod dużym wpływem tego, że sam jestem przekonany o wzroście ceny, ponieważ taką właśnie pozycję otworzyłem. Analizowałem kilka rzeczy:

1. RSI na tygodniowym i dziennym wykresie BTC
- na tygodniowym nisko, jednak nie na tyle, aby widzieć silne odbicie tuż za rogiem, nadal może spadać
- na dziennym za to wygląda to bardzo ładnie, poziom ok. 30 był historycznie miejscem z którego dostawaliśmy odbicie (choćby niewielkie) za każdym razem w tym roku

2. Crypto Fear & Greed Index: (https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/)
- bardzo ciekawe narzędzie, na podstawie kilku parametrów pokazuje jak ogólnie mają się nastroje na rynku kryptowalut, jak widzicie mamy obecnie Ekstremalny Strach, co po raz kolejny może zwiastować chociaż niewielkie odbicie ceny
- inwestorzy obecnie boją się kupować, większość przewiduje wyraźnie dalsze spadki
- historycznie, duże poziomy strachu i niepewności na rynku zawsze były dobrym miejscem na zakup (wichrzyciele dalszych spadków po mocnym upadku rynku patrzą z niedowierzaniem jak cena idzie do góry, napędzają skrajne emocje)
Obrazek

3. Turtle BTC - Market Buy % (https://www.turtlebc.com/tools/buy_percentage)
- kolejne ciekawe narzędzie, pokazujące siłę nabywczą na rynku
- obecnie jak widzimy jest ona na samym dole, znaczy nikt nie jest chętny do zakupu
- historycznie były to najlepsze poziomy na grę na wzrosty (spójrzcie: tak mieliśmy chociażby w listopadzie, czy później kwietniu, za każdym razem dół wykresu oznaczał najlepsze miejsce na kupno, a szczyt - odpowiednio, na sprzedaż btc oraz altów)
Obrazek

4. Pozycje Short
- przeanalizowałem jak sprawa ma się z pozycjami krótkimi: otóż jak widzimy, wzrastają (niestety nie na tyle gwałtownie na ile chciałbym to zobaczyć w celu mocniejszego potwierdzenia): otóż moim zdaniem mamy obecnie budowanie fali strachu, podtrzymywanie jej, w celu przekonania ogółu, że spadki się nie skończyły i warto shortować dalej
Obrazek

Natomiast najczęściej są to spóźnione shorty, które później służą jako paliwo do wzrostów. Widzimy jak rosną powoli, moim zdaniem czekamy obecnie, aż pojawi się jeszcze więcej pozycji krótkich (coś koło 32k może?). Idealna sytuacja do wzrostów byłaby jeśli utrzymalibyśmy się jeszcze z dobę/dwie na tych poziomach (6660 - 6760 ok.) i wtedy po raz kolejny wybicie shortów z kolan i bardzo szybki wzrost BTC o jakieś 10-15%.
Obrazek

Widać wyraźnie nagromadzanie shortów i spadek longów.

5. Pułapka na niedźwiedzie
- rozważam również możliwość, że jest to pułapka na niedźwiedzie (fake wyjście dołem z tego dużego trójkąta), pasowałoby to również do wzrastającego strachu na rynku, przeświadczeniu o dalszych spadkach i nagromadzeniu shortów, jeśli mam racje to wtedy target jest o wiele wyżej, aniżeli 7300. Mielibyśmy wtedy również byczo przez kolejny miesiąc, jeśli tendencja wzrostów by się utrzymała
- jednak oczywiście, może być to zmyłka, a shorty budowane są przez dużych graczy: longi nadal bardzo wysoko, tak jak ktoś tu już pisał, lepiej byłoby wybić te longi jeszcze (chociaż sporo już i tak popadało przy wyjściu dołem)

6. Ogólny sentyment
- NAJWIĘKSZĄ przesłanką podpowiadająca mi, że widzimy obecnie lokalne dno i szykujemy się powoli do odbicia jest ogólny sentyment rynku, który analizowałem dzisiaj dość długo: wszędzie panuje dosłownie cisza
* grupy na Telegramie wykazują się bardzo niską aktywnością dzienną i ogólnym strachem inwestorów o przyszłość
* przeświadczenie ogółu (60% według dzisiejszego badania, próba 10 tysięcy osób), że spadki się jeszcze nie zakończyły i idziemy niżej
* nawet na forum widać bardzo nieciekawe nastroje, sporo ludzi wieszczy dalsze spadki w okolice 5.6k/4k lub nawet niżej, ostatnio, gdy mieliśmy taką sytuacje w lutym oraz kwietniu, zawsze odbijaliśmy konkretnie
* na Twitterze mnóstwo ludzi arogancko wchodzi w pozycje krótkie i z ogromnym przekonaniem mówi o dalszych spadkach (obstawiam, że to właśnie ich się wyleszczy)
* w momencie którym @Fibo mówi, że Bitcoin zerwał z teorią EW, a rynek stał się tak irracjonalny, intuicja podpowiada mi, że tych wszystkich przekonanych o dalszych spadkach czeka niemiłe zaskoczenie (mówię tutaj o krótkoterminowej grze, nie wiem jak potoczy się sytuacja w późniejszym czasie, Bitcoin nadal może pozostać w łapach niedźwiedzi)

7. Według mnie czas na spadki i granie na krótko już był, czas teraz na choć chwilową zmianę sentymentu.

Uważam, że najważniejszą rzeczą do rozważenia w tym momencie jest: kto zabijałby tak lukratywny biznes? Kto chciałby zabić kurę znoszącą złote jaja?
Spójrzcie ile pieniędzy, siły i pracy jest obecnie wkładane każdego dnia w tą sferę. Technologia idzie naprzód, fundamenty również. Można zarabiać multum na ciągle rozwijającym się górnictwie, rynki nie są jeszcze uregulowane i pompowanie altów o setki % jest jak za darmo, mamy już naprawdę dobre giełdy, w grę weszły kontrakty od gigantów instytucjonalnych, instrumenty pochodne itd. Bitcoin nie umrze, bo można na nim zbyt dobrze zarabiać, a oczywiste jest, że potężni gracze nie zarobią na samych sobie. W tym celu potrzebne jest podtrzymanie zainteresowania ogółu.

Takie jest przynajmniej moje zdanie, zaznaczam, robię to po raz pierwszy, niemniej nie ważąc na to po jakiej stronie trade stoicie, powodzenia wszystkim w grze!

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:35

Jest jeszcze duży gap na cenach otwarcia i zamknięcia CME futures

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:55

Na wzrosty od wczoraj rozpoczynam grać również i ja, na chwilę obecną skromnie inwestuje zyski z shortowania ETH ostatnie dni na Forex. Też widzę waszą wiarę, też to czuje. To będzie próba nr 3 ale i tym razem możliwy spory wystrzał. Nie koniecznie trzeba być na BTC, BTG również słabiutko stoi a ten typ lubi zmienność. No zobaczymy, nikt nie ma szklanej kuli a samo życzeniowe nastawienie nie wystarczy żeby do 4k doleciało już teraz, jak już lipiec/sierpień w okresie marazmu i chill outu. Tak że możliwe jest wszystko - trzeba pamiętać że jutro mamy 2 miesięcznice wystrzału z czapy i to się może powtórzyć. Wbrew pozorom że Miś - Long :mrgreen: Na Forexach widzą same wzrosty po nastrojach..
@ergorg no oby bo na to Misie czekają, ale skromnie, eksperymentalnie inwestuje zyski z FX - uzależnienie, co mogę powiedzieć. Antynomia logiczna
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:01 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:57

@stokarz, bardzo ciekawe narzędzia. Z pewnością dorzucę do swoich. Widzę, że również próbujesz "ujeżdżać" dźwignię x10. Jako, że załapałem się na "100%" (short od ok. 7600$), to jedna rada: uważaj na likwidację. Wchodzenie w ciemno może Cię totalnie zniszczyć. SL na poziomie 2-3% to niestety konieczność jeśli nie chcesz, by dźwignia Cię rozjechała jak walec. Te 2-3% potrafi się załapać wielokrotnie ; profity na poziomie 10-15% są równie częste. Te 10-15% to jest "chleb powszedni" gry na dźwigni. 100% też się trafiają, ale nie będą raczej decydować o Twoim portfelu - to raczej bonusik.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:58

Jak socjo long to 3k soon. :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:14

Analizę doceniłem odpowiednio plusując. Główny mankament jaki widzę, to że wiele Twoich przesłanek będzie tak samo spełnionych 500, 1000 i 2000 punktów niżej. Nie można wykluczyć pogłębienia spadków do poziomu dołków z kwietnia i z lutego, a są to istotne technicznie poziomy, w okolicy których będą stop-lossy, przyczyniające się do wzmocnienia spadków. Spójrz np. na dynamikę przebić poprzednich szczytów w hossie 5.08 i 12.10.2017.

Tymczasem otworzyłeś pozycję, która nie wytrzyma ruchu o 10% w dół, co wypada akurat w sferze dołków, którą możemy osiągnąć. Tak agresywną pozycję lepiej byłoby otwierać na podstawie odpowiednio "szybkich" przesłanek technicznych. Idealnym, co rzadko się zdarza, dlatego nawet niezręcznie mi go podawać, przykładem jest wczorajsze wybicie z trójkąta i kanału wzrostowego (wykres).

Współczynnik ryzyka do zysku pozycji też jest niezadowalający. Nie masz stop-lossa, więc uznaję, że jest nim poziom likwidacji. Ryzykujesz 100% (przyjmuję za oczywistość, że to 100% pozycji to ułamek całości kapitału, więc tego się zupełnie nie czepiam), by zyskać tyle samo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:20

stokarz pisze: Uważam, że najważniejszą rzeczą do rozważenia w tym momencie jest: kto zabijałby tak lukratywny biznes? Kto chciałby zabić kurę znoszącą złote jaja?
A dlaczego mialoby cos zostac zabite?
Tak samo jak zrzucili do 6000$ tak samo wyciagneli do prawie 12000$.

Co do ilosci shortow, wciaz ich jest bardzo malo poniewaz czuja strach po ostatnim squeezie. Dzieki temu duzi gracze moga sprzedawac ile chca i wypelniac ordery ;)

Ilosc longow jest moim zdaniem wciaz bardziej atrakcyjna do wyleszczenia niz te pare k shortow. Wiele z longow zostalo otwarte na 8k+ i wciaz nie sa pozamykane.
Duzi gracze budowali ogromne pozycje kiedy kurs przez dlugi okres czasu byl w okolicach $9000+. Aby pozamykac te pozycje potrzebna jest duza wyprzedaz i volumen jak w okolicach 6k. Nie wiem jaka cena spowodowala by taki strach, ale mysle ze 6k juz nie bedzie robic na nikim wrazenia, wiec moze lekkie dotkniecie 4xxx ?

zgodze sie jednak ze za dlugo spadamy bez odbicia, kurs rzadko spada bez korekt do piekla :)
Nie zdziwiloby mnie dojscie do 5500-6000$ oraz odbicie.
Na forach zostalby ogloszony dolek, a tu zonk bo po odbiciu(takim powazniejszym, powiedzmy do 6.5 - 7.5k) powrot do 4900-5000$ i ostatni wyleszcz. Ludzie utracili by nadzieje i oddali swoje bitcoiny :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:29

6800 zostało odrzucone, czyżby zjazd kolejny poziom nizej juz teraz?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:32

@adam1226 a takiego wała a nie zjazd ,co ja short man mam Was przekonywać teraz w czasie schizy :
Nie ze mną te numery Bruner :!:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:44

stokarz pisze:* w momencie którym @Fibo mówi, że Bitcoin zerwał z teorią EW, a rynek stał się tak irracjonalny, intuicja podpowiada mi, że tych wszystkich przekonanych o dalszych spadkach czeka niemiłe zaskoczenie (mówię tutaj o krótkoterminowej grze, nie wiem jak potoczy się sytuacja w późniejszym czasie, Bitcoin nadal może pozostać w łapach niedźwiedzi)
Nie wiem czy tak trudno zrozumieć o czym piszę czy specjalnie przeinaczasz moje słowa aby lepiej pasowało to do kontrastowego kontekstu Twojej wypowiedzi.
Ale do sedna, w kwestii sprostowania Twoich słów:
1) na razie piszę tylko o takiej groźbie, gdyby formacja trójkąta zniżkującego nie wypaliła, tym samym pozwoliłem sobie na pewne dywagacje na ten temat;
2) na tą chwilę powyższa formacja trójkąta jest mi zdecydowania bliższa, nie tylko z elliotowskiego punktu widzenia ale również psychologicznego;
3) wg mojego ostatniego wykresu, jesteśmy blisko ukończenia fali ‘d’ trójkąta, a jego wzrostowa fala ‘e’ powinna wynieść rynek w okolice powyżej $8k;
4) od początku lipca (gdy ponownie odżyją głosy o $12k, itp., itd.) niespodziewany i dynamiczny dump do okolic $3-3,5k;
5) w powyższym scenariuszu para Elliott-Bitcoin mają się nadal bardzo dobrze… ;)

Mimo wszystko graty za szeroką i konstruktywną wypowiedź.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: stokarz » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 22:08

Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za tak miłe przyjęcie, doceniam bardzo również opinie i wezmę je wszystkie pod uwagę (dostałem odzew na PW nawet, dziękuje serdecznie za rady).

Zaznaczam również jeszcze raz, że w tej kwestii jestem kompletnym nowicjuszem. Znam się na szczegółowej analizie fundamentalnie altów (technicznej już trochę mniej), na technologii, trochę na tradeowaniu (na tyle, aby potrafić skutecznie handlować altami i btc bez dźwigni), jednak na dźwigni/EW/szczegółowej analizie technicznej jestem nowicjuszem/cienki/zielony. Poczytam co wszyscy macie do powiedzenia i możliwe, że pozycje zmienię (na mniejszą dźwignię, na otwarcie jej niżej jeszcze, zobaczymy). Nigdy nie analizowałem BTC pod względem dźwigni, zawsze skupiałem się na ogólnych, większych ruchach, plus bardziej gram na long na altach i to tam czerpałem dotychczas najlepsze zyski. Jednak widzę, że nauka gry na kontraktach może bardzo poszerzyć moje możliwości i ogólne spojrzenie na rynek, dlatego tak mnie to zainteresowało.

(btw. ma ktoś jakieś dobre materiały o ewentualnych manipulacjach/zagraniach dużych graczy/ budowaniu pozycji/ oddziaływania na rynek/ itd. na kontraktach? to co oferuje CBOE i CME również mnie interesuje)

Aktualny trade jest bardziej testowy, chce się pobawić tym, zobaczyć jak działa, również jak ja będę się czuł kiedy pozycja zleci mi na łeb na szyje, czy będę w stanie ją zamknąć w przypadku zysku itd. Testuje siebie tutaj bardziej aniżeli rynek, myślę, że jest to coś co powinienem zrobić zanim zainteresuję się grą na dźwigni na jakiejkolwiek większej kwocie. Nikomu nie zalecam tak grać, dziele się jedynie spostrzeżeniami o kondycji rynku i jak ja to widzę. Ale jak wiecie każdy tutaj stara się przewidzieć przyszłość i zazwyczaj się myli, gdyż z natury przyszłość jest raczej nie znana. Szczególnie słuszne uwagi poczynił @fusywszklanejkuli że takie zachowania tłumu mogą być takie same, a nawet silniejsze jeszcze niżej, więc obecna cena wcale może nie oznaczać jeszcze jakiegokolwiek odbicia.

Ważna uwaga: każdy następny trade robię już tylko i wyłącznie ze zleceniem Stop Loss (zmniejszanie ryzyka to podstawa).

Edit: @fibo w takim razie przepraszam, za bardzo naciągnąłem i zinterpretowałem pod siebie twoją wypowiedź (choć akurat ten punkt odnośnie tego co mówiłeś był w formie żartu).
Na temat EW nie wiem kompletnie nic, znam jedynie minimum, podstawy teorii, ale bez żadnej większej wiedzy, dlatego też nie chciałbym, aby ktoś odebrał moje stwierdzenie jako opinie o EW - bo się po prostu na tym nie znam (ale zamierzam to również zgłębić!).

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maxym » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 22:41

Witajcie ,

Myślę ze jutrzejszy szczyt pokaże kursowi w którą stronę ma iść.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Benutzer » wtorek, 12 czerwca 2018, 00:11

Wedlug mnie za chwile dump.. gdzies do 6600 i laduje longa;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » wtorek, 12 czerwca 2018, 02:23

Właśnie odbiliśmy pięknie przed zamknięciem dniówki, pozostawiając tym samym wczorajszą świecę 1d na zielono. To daje nam mnóstwo nowych możliwości, czyż nie? 3 czerwone, jedna zielona. Gdyby jutrzejsza świeca również pozostała zielona, byłaby to zbyt piękna okazja na shorta. Dodam tylko, że nie akceptuję obecnego dołka jako ten ostateczny, głównie z tego powodu, że ta dwutygodniowa dystrybucja ma potencjał na sprowadzenie kursu znacznie niżej niż marne 1k$ w dół.

Obecnie usunąłem zlecenie jakie ustawiłem sobie kilka godzin temu (czyli long na 6400). Korci, żeby odpalić shorta, ale jako, że z wielkim prawdopodobieństwem kurs będzie teraz boczniakował przez jakiś czas, to dam mu się najpierw określić. A nóż wyrysuje nam się piękna flaga w górę bądź dół i rzuci trochę jaśniejsze światło na to co kurs będzie miał zamiar dalej zrobić...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 12 czerwca 2018, 02:38

stokarz pisze: - na dziennym za to wygląda to bardzo ładnie, poziom ok. 30 był historycznie miejscem z którego dostawaliśmy odbicie (choćby niewielkie) za każdym razem w tym roku
z tym to bym uważał, bo 28maja mieliśmy już 30.39 - gdzie teraz jesteśmy widzimy... ;
poza tym jednak w lutym 26.98 - a to jednak jest kilka % niżej;
generalnie momenty po których mieliśmy znaczne odbicie były jednak wyraźnie poniżej 30' także mam nadzieję na odbcie, ale raczej wątpie że przebijemy na dłużej 7k
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zombine » wtorek, 12 czerwca 2018, 10:50

Ja jako noob jestem niezmiernie ciekawy czy ta linia podąży swoim torem czy jednak padnie(mogę sobie rzucić monetą) niestety jestem zakładnikiem tego szlaczka i jak robak siedzi on w mojej głowie. To wykres CMC wiadomo, ale co za tym idzie obrazuje on BTC i większość altów.
W moim odczuciu jestem dosyć zdziwiony że nie ma obecnie impulsów wzrostowych, choćby małych i zwiększanie się popytu. Otwierając newsy czy to polskiego bithub.pl czy zagraniczne widać że generalnie kurs i ton jest pozytywny
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 12 czerwca 2018, 10:52

Dla mnie wygląda to na skarmianie i budowanie shortów,
pytanie tylko do jakiego poziomu ma szansę dojść... 50% spadkow? (czyli ok 7100?)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » wtorek, 12 czerwca 2018, 11:11

@ekonokomik, ten zakład wygrałem (mimo jeszcze 3 dni) ale bardzo tego żałuje.. wolałbym przegrać i zrealizować ewentualne zyski + wypłacić Ci wygraną.

Po zakończeniu obecnego zakładu jestem otwarty na kolejne propozycje :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 12 czerwca 2018, 11:47

@FortiDude, nie no zawsze szanse są :D to nie reprezentacja w piłkę, że iluzoryczne szanse zawsze bywały :mrgreen:
To jest BTC tu dzieją się czasami cuda.
Równie dobrze może dump na 4 w każdej chwili jak i pump do 8-10... kwestia nastroju grubasa/grubasów :mrgreen:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 42 gości