Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 12:35

No i co Panowie...? czemu @ekonomik nie pomagacie wygrać zakładu? :/

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Narling » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:06

pabloj pisze: Wczoraj skończyło się tegoroczne spotkanie Grupy Bilderberg, tym razem we Włoszech w Turynie.
Efekt, 3 Czarne Kruki!

A nie jest przypadkiem tak że ta mało spotykana formacja ma zastosowanie tylko w pewnych warunkach, czyli jest zwiastunem odwrócenia trendu wzrostowego? Bo co by nie mówić to jednak od stycznia nie ma trendu wzrostowego.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:11

@Narling, To formacja świecowa zwiastująca pogłębienie spadków w naszym przypadku, no i faktycznie odwrócenie lokalnego małego trendu wzrostowego ktory 'panował' od 29 maja.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9330
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:12

domator pisze:
Fibo pisze: 2) nie wykona powyższego, tym samym zerwie z EW i BTC nie przetrwa korekty stopnia cyklu.
I co to oznacza?
np. docelowe spadanie BTC do poziomu poniżej $2 za szt. i tam jego powolna agonia – czyli do poziomu, który praktycznie nie powinien mieć miejsca przy korekcie cyklu 2010-2017, tzn. zejścia poniżej 2 fali stopnia głównego w ramach tego cyklu. Wtedy gra z EW czy np. pod jakiekolwiek LT straciłaby wszelki sens. Oczywiście wszystko byłoby tylko tłumaczone bardzo nieciekawymi wydarzeniami mającymi bezpośredni wpływ na kurs BTC oraz szeregu innych niesprzyjających z jego otoczenia.

Na razie ostatni bastion EW dla BTC to podtrzymanie dużego trójkąta zniżkującego od 6.02 wg poniższego. Czas jego trwania to ok., 144 dni, przełom czerwca/lipca i jego dynamiczne opuszczenie dołem do okolic ok. $3,5k. Tym samym 1-sza spadkowa część korekty stopnia cyklu byłaby wykonana i dopiero wtedy byki przeszłyby do kilkumiesięcznego kontrataku.
Oczywiście przy takim postawieniu sprawy, czarny scenariusz z początku posta nie ma racji bytu... ;)

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:25

Odradzam korzystanie z giełdy Bitmex.
Notorycznie nie działają Stop Losy

Nie jest to tylko wyłacznie moja opinia, ale pare osob ktore na tym ucierpialy raczej poki co sie nie wypowie wiec nie pozostaje mi nic innego jak wystosowac ta wiadomosc, tak aby uchronic ewentualne kolejne ofiary.


Sorry, zeby nie robic tu syfu to dyskusje ewentualna robmy w ponizszym watku:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=499651#p499637
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:49 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:37

A uzywales stop market czy stop limit.

Bo na limit ponoc potrafi nie zalapac.

Mi na market narazie wszystko lapie.

Ale niech potwierdza weterani.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:49

:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 14:32

Spoiler:
Obrazek
@Fibo, c może być piątką, gdyby uznać podstawę A-B za 1-2; c stałaby się wtedy końcem X (X o strukturze 3-3-5). Trzeba by wtedy uznać d za początek nowej fali, w tym wypadku zygzaka. Jak pokazałeś tu:
Spoiler:
Obrazek
tylko zmieniłbym końcówkę na:

Obrazek

Koniec C (i tym samym Y, o strukturze 5-3-5) wypadałby na ok. 4800, przyjmując równość z A. Jakie widzisz nieakceptowalne wady takiego oznaczenia?

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitChmura » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 15:31

Szczerze mówiąc, spodziewałem sie wybicia chociaż do 6900-7000, a to co widać to kompletne zwątpienie. Jeżeli dzisiaj nie podlecimy wyżej, to raczej już tylko w dół.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 15:43

Uwaga na mozliwość dużego wyleszczenia po przebiciu dołków, logo bitcoina na internetowej stronie międzynarodowego funduszu walutowego to gruba sprawa. http://bitcoin.pl/wiadomosci/prawo-i-po ... walutowego
Bitcoin to nie jest juz tylko zabawka dla geeków, kapitalizacja nadal jest śmiesznie niska w stosunku do skali wynalazku oraz marki projektu, powstają koparki 7nm . Myśle że zapotrzebowanie na monety jest oraz jest juz codziennie spora grupa która potrzebuje w danej chwili płatności w btc lub transferu transgranicznego poprzez btc , dlatego nie bedzie bessy przeceniającej do 3k - 4k .Po prostu popyt czai się na zakup podczas paniki a ta nie jest teraz prosta do osiagniecia bo nie jesteśmy już na szczytach hossy , jedyna okazja aby wygenerować panikę jest właśnie teraz przy dołkach wielkiego trójkąta.
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 16:22

@koparki, pisałem o tym w innym wątku. Ostatnia grafika na stronie IMF ładnie wpisuje się w subtelne sygnały władców świata dla swoich ludzi.

The Economist z przed 2.5 roku

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 16:50

@koparki,
O jaki wielki trójkąt chodzi? Bo zdaje się, że zarówno górne jak i dolne ograniczenie tego trójkąta którym do niedawna wszyscy się sugerowali zostało zszargane. Teraz dolnym ograniczeniem jakim ja się sugeruje jest LT poprowadzona po dołkach z listopada i lutego. Czy o tą linię ci chodzi?

Ja sam w obecnej chwili widzę takie opcje (w dużym uproszczeniu, z pominięciem ruchów w bok):
Obrazek
Tą żółtą linię na której się niemalże idealnie zatrzymaliśmy narysowałem pod koniec maja :D Kto by pomyślał, że tak ładnie udało mi się ją określić. Z założenia miała ona się odnosić do dołka z kwietnia, ale w obecnej sytuacji wątpię by była aż tak ważna. Po tej dystrybucji jaką mieliśmy przez blisko 2 ostatnie tygodnie, jako dno rozpatrywałbym jeden z tych "obszarów":

6500-6400; okolice 6k; piekło :twisted:

Podsumowując, scenariusz pod który ja będę grał to:
Long na 6500-6400 z SL na 6300
Jeśli spadniemy do 6300 to otwieram shorta i czekam na 6k spokojnie
Jeśli zaś z obecnego poziomu poszybowalibyśmy pod LT (czyli ok. 7100) to z miejsca otwieram tam shorta

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:06

Do tego typu układów nie mam większego zaufania, dlatego nie powiem, że obecna sytuacja jest banalna. Najbardziej przewidywalne są zwężające się struktury, kurs na ogół BARDZO dynamicznie reaguje na przebicie takowej. Struktury ograniczone liniami wznoszącymi są na ogól bardzo nieprzewidywalne - do tego stopnia, że pod nie nie gram. Dlatego takowej nie narysuję.

nasza sytuacja wygląda tak:

Obrazek

mamy dwie spadkowe. Jedna to obecny dump, druga - spadkowa od 9900 (kolor czerwony). Przebicie takich linii trendu rzadko daje natychmiastową i silną odpowiedź, ale często zwiastuje zakończenie obecnego ruchu. Od dołu trzyma nas support, ale także struktura, jaka powstała w wyniku boczniaka i - bardzo istotne - kanał spadkowy, długi i sprawdzony.

O ile wypadnięcie z tego dołem byłoby potencjalnym miejscem na shorta, to przy tej sumie (szóstka z przodu) stać się dosłownie może WSZYSTKO, włącznie z fejkowym wyjściem dołem i odbiciem o 1k w górę. Natomiast jest to z pewnością miejsce na shorta, takiego z ręką na spuście - tak, by go natychmiast zamknąć, jeśli kurs nie zachowa się jak przy typowym dumpie i będzie oporował silnie przed spadkami o więcej niż 50$.

Co do longa, to na razie nie widzę jasnej opcji na niego. Na pewno przebicie spadkowej może dać jakiś ruch UP, ale nie ma niestety gwarancji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:11

Krachu1895 pisze: O jaki wielki trójkąt chodzi? Bo zdaje się, że zarówno górne jak i dolne ograniczenie tego trójkąta którym do niedawna wszyscy się sugerowali zostało zszargane. Teraz dolnym ograniczeniem jakim ja się sugeruje jest LT poprowadzona po dołkach z listopada i lutego. Czy o tą linię ci chodzi?
jedyna nadzieja w tym, że jak na wyjście dołem wolumen nie był niezaprzeczalnie wysoki
Poza tym: shorty - wyglada na to, ze "grubasy" nauczyly sie juz na nich zarabiac - budowa shortow, zjazd nizej o xxx-set $ odbudowa shortow, nawet minerzy zdaje sie polegli: 5,156,152,701,473 (+4.36%) prognozy, wobec wartosci grubo ponad 6% (mimo znacznego wzrostu w poprzednim okresie), także polecam wyleczyć się z optymizu :|
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:35

Krachu1895 pisze: Jeśli spadniemy do 6300 to otwieram shorta i czekam na 6k spokojnie
Jeśli zaś z obecnego poziomu poszybowalibyśmy pod LT (czyli ok. 7100) to z miejsca otwieram tam shorta

Trzeba się zastanowić co zrobiłby duży kapitał-"grubasy" aby oszukać większość uczestników rynku.
Na pewno oczywiste są stopy między 6400 a 6300 ich siła może za jednym zamachem naruszyć stopy związane z 6000, już obecnie sporo longow jest w pułapce bo zjazd był ogromny bez korekt - jeśli spadek się pogłębi to longi które i tak sa w pułapce zaczną być ściskane za jaja, prawdopodobnie wszelkie dźwignie będa zmuszone do wypuszczenia pozycji co moze napędzić spadek i pomóc osiagnąć igiełkę-flasha do okolic 5200... spodziewam się flasha bo rzecz będzie polegać na kupieniu paniki i przymusie odpuszczenia dźwigni - tego co napisałem spodziewa się chyba wiekszość. Czyli moze być zaskakująco inaczej, ? kto wie... ja jednak upieram się na tym że grubasy podstawia koszyczek i przy bardzo dużych obrotach wiele bitków zmieni właściciela po dość niskiej cenie
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:48

Na jakims forum ktos pisal - wszysczy sa w nastrojach berish - spadnie 6,5k, 5k, 4k i wszyscy maja pod to analizy. Moze sluszny punkt widzenia to taki ze grubasy graja odwrotnie wiec jak wszyscy wala shorty oni walna longa. :idea:

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:51

Pisałem jakiś czas temu, że to jeszcze nie moment na wzrosty. Jeszcze trochę. Za mało jest jęczenia różnych januszy typu: "haha, frajerzy! Mówiłem, że ten bitkojn to gówno! Bardzo wam tak dobrze". Na portalach nie ma jeszcze nekrologów bitcoina. Jeszcze z tysiaczek albo i dwa. Wtedy pojawią się szydercze śmiechy i mędrcy z interii/onetu będą dowodzić, że bitek nie ma wartości. Wtedy będzie wystrzał.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:00

@Adam1226 Jak spojrzałem dzisiaj na tygodniówkę to wcale ten wolumen nie robi wrażenia. Dalej jest mniejszy niż w zeszłym tygodniu. Jak ten downtrend ma się zacząć to to była przystawka dopiero albo coś tu nie gra..



Jak był grubasem dobrze mierzącym swoje siły i wiedział że mogę wziąć tą KUPĘ KASIORY która leży na SZOCZYSTYCH dźwigniach (?zapewne?) w shortach to bym to zrobił.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:09

@Delhi,
Jesteśmy na dolnym ograniczeniu kilkumiesięcznej konsolidacji w czasie której z założenia obroty maleją. 1W dopiero otwarta. Luknij na 1D 12H 4H. Widać nieśmiałe wzrosty vol.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:12

Ja mówie o już zamkniętej 1W a ty mi o otwartej..
Dla mnie do tej pory nie było czegoś takiego jak konsolidacji
Widzę wzrosty ale akurat nie na bitku obserwuje alty i widzę że ktoś/rynek dużo altów kupuje
- w sumie nie ma w tym nic dziwnego jesteśmy ostro wyprzedani co bardziej odważni czują że to okazyjne ceny

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MrShadow, sebamistrz, shinya56 i 34 gości