Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wamak » niedziela, 10 czerwca 2018, 23:23

Jak dla mnie brakuje solidnego newsa, aby obecny trend spadkowy się definitywnie odwrócił.
Nadal bitcoin jest drogi patrząc na cenę sprzed roku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 10 czerwca 2018, 23:53

Moi drodzy, cały ten dump był banalny do rozszyfrowania (i shortowania) za pomocą prościutkiego trójkąta.

Kurs wrócił do dolnej krawędzi kanału spadkowego, który porusza się od jakiegoś czasu, także ostrożnie. Tutaj może stać się wszystko :) Kanały narysowałem dwa tygodnie temu i wszystko póki co sprawdza się co do joty.

Obrazek

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 00:02

@BitJanusz ile zarobiłeś na tym ruchu skoro to było banalne do rozszyfrowania? :) Masz 3 linie, na którejś sie zatrzymało i świetnie, ale jak to było tak banalne to mam nadzieję, że zastawiłeś dom i zrobiles pozycje na dzwigni 1:100.

Rozbrajają mnie stwierdzenia odnośnie kursu BTC, że coś było banalne :)

Wszystko jest banalne post factum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 00:08

@ognos,

patrzac na ostatnie posty @bitjanusz mam wrazenie ze jest obecnie w jednej z faz rozwoju tradera zwanej w skrocie "to takie oczywiste". Widac po po tym poscie i paru poprzednich :)

Sa gdzies fajne artykuly o przemianie jaka sie przechodzi na podstawie doswiadczen.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wamak » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 00:17

Tak patrzę na świecę dzienną z 12 października 2017 i pomiędzy 4970 - 5130 jest luka, która prosi się o przetestowanie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 01:09

@BitJanusz

Podaj nam oczywistość na złotej tacy bo ją masz. :lol:

Jaką pozycję teraz zakładać >?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 07:50

Fibo pisze:
fusywszklanejkuli pisze:Ciekawe i jakże dramatyczne postawienie sprawy, w tym już dostatecznie nerwowym dla BTC dniu. Przecież nie sposób zerwać z EW, to kajdany na całe wykresowe życie. Cokolwiek by się nie działo, zawsze da się dopasować oznaczenie. Oto one, są tam, już na horyzoncie, już za zakrętem, widzę jak nowe piątki i trójki ustawiają się w kolejce!
Ten świat też kiedyś przestanie istnieć mimo ekspansywnego charakteru EW od jego narodzin. A przecież BTC może być tylko bardzo krótkim epizodem na skali czasu.
Ale jeszcze jest pewna nadzieja, że "show must go on"…
Przecież rynki są kreowane przez ludzi, fundamenty i nie wiem boty?, więc ani 5800usd ani perfekcyjna logika w nieperfekcyjnym i wyrafinowanym środowisku - jest strzałem w stopę tak samo jak cykle, gdzie następuje faktycznie rzekome prawdopodobieństwo zdarzeń, ale nie widziałem sytuacji, by to nie duża sałata decydowała - zawsze rynki są zaburzane i będą zaburzane celowo zresztą.

Jak dla mnie ta świeca wczorajsza to był fart, więc ugryzłem jej sporą część, ale żeby coś takiego przewidzieć na podstawie czegokolwiek? Po prostu jak dla mnie czarna magia. Wiadome było, że może pojawić się panika po pierwszym zrzucie i tyle.

Dodano po 14 minutach 4 sekundach:
Niby pójdziemy na dniach w dół, na to wskazuje logika, ale pieniądze stawiać wypada na rzeczy pewne, bo teoretyzować to można sobie aż do śmierci, a kapusty zawsze szkoda. Ogółem rynki na teraz są dla mnie totalnie zdradliwe i więcej jest hazardu, aniżeli skutecznego przewidywania. Niestety, co za tym idzie, więcej fakapów. Tak czy owak, będę grał pod sprzedaż, tak samo jak wczoraj, jednak znacznie bardziej ostrożnie aniżeli przed majem. Obrazek

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitChmura » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 08:48

Tak czytam na redditach i innych forach jak i tutaj zresztą jest pesymizm do 5k, ja natomiast zagram inaczej i odpale longa co będzie to będzie. Być może te 6600-6700 to już dołek i w sumie dobrze że zleciało tak szybko. Naprawdę nie dźwiwiłbym się gdy zobaczymy zielona linie na 1k do przodu i być może dalszy rajd spowrotem na 10k. Ja po prosto gram opozycyjnie do reszty. Bo ile razy newsy o consensusach w maju czy predykcje mcaffe( którego pewnie nikt nie traktuje poważnie) okazały się lipą na zasadzie kupuj plotki sprzedawać fakty.
No ale zobaczymy, ja osobiście nie wierze w 5k chociaz oczywiśćie jest taka możłiwość.

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 08:57

A to jest możliwe do grania?


Wczoraj ugryzłem 2 razy tego tortu ale 3 razy się sparzyłem...i wyszedłem na mnus.... a wystarczyło po 1 zamkniętym longu trzymać tego shorta do końca a nie nerwowo wypuścić i głupie zagrywki na szybko jeszcze kombinować :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 09:22

Co do wczorajszych spadkow taki artykul na comparik sie ukazal. https://comparic.pl/kolejna-gielda-kryp ... paign=push

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 09:40

To Może mieć większe znaczenie, bo ten Coinrail to nie za duża giełda.
Do not panic about the drop in Bitcoin's price. It is an overreaction to the news that Bitstamp, Coinbase, itBit and Kraken are being investigated for price manipulation. This will delay the bull market by no more than 30 days. Don't buy into the fear. Buy the coins.


Nie mówię, żeby nie "panikować", bo może ma sens sprzedać, żeby odkupić więcej. Zobaczymy

Więcej:
https://cryptofakty.pl/czerwona-niedzie ... yptowalut/

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 09:42

Całe media mainstremowe typu Bloomberg, wall st journal walą nagłówkami, że rynek stracił $40B z powodu hacka tworząc narrację, że zostało ukradzione 40 miliardów dolców jednej giełdy - jak zawsze nagłówki muszą być clickbaitami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 09:58

Jeju, znowu to samo...

Grubasy zrzucaja i juz jest uzasadnienie w postaci newsa. Po to aby ludzie wierzyli ze maja jakis wiekszy wplyw na kurs :D
Ile razy to przerabialismy te newsowe uzasadnienia? Takich realnych newsow ktore mogly by byc istotne nie bylo az tak wiele przez ostatnie 2 lata.

https://www.newsbtc.com/2018/06/11/no-b ... ge-hacked/

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 czerwca 2018, 10:03 przez prap0n, łącznie zmieniany 4 razy.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 10:00

no to mozemy mieć wyobrażenie co by było gdyby padło binance albo bitfinex = zjazd do 4000 w ciagu dnia ;) myśle że na giełdach jest bardzo mało bitcoinów i jest płytko a siły które chcą uwalić kurs są bardzo zasobne w $, wytrącenie stopów na 6400 i 6000 jest b. prawdopodobne . Naruszenie stopów to wielka kaskada automatycznych sprzedaży i przymusowe zamykanie dźwigni która może doprowadzić cenę bardzo nisko
---

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 10:01

Zagrałem pod mój trójkąt tylko moje słabe rączki zaraz wypuszczą, a jak przytrzymają to kurs pewnie odbije :)

edit: i ch... jak nie zagram to źle :(
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 czerwca 2018, 10:19 przez s---r, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 10:14

prap0n pisze:
Sa gdzies fajne artykuly o przemianie jaka sie przechodzi na podstawie doswiadczen
Nie trzeba artykułów.

Wystarczy wejść na salę gdzie uczy się sportów walki.
Etapy fightera:
Od zera do pół roku - ale to wszystko trudne, tyle nauki, jestem słaby.
Od pół roku do roku - ale to łatwe, znam się, potrafię, jeszcze trochę i będę miażdżyć.
Od roku do trzech lat - jestem niezniszczalny, rozpierd.le wszystkich.
Od trzech lat do siedmiu - nie umiem nic, jestem słaby, tyle mam do nauki i poprawy.
Powyżej siedmiu - przestajesz myśleć o swojej zajebistosci i po prostu trenujesz ucząc pokory młodych.

Chyba w każdej dziedzinie są takie etapy, różne jedynie są okresy.

W kwestii kursu, to jak to ktoś kilkadziesiąt stron w tył napisał w tym wątku: "forumowy pesymizm napawa mnie optymizmem" :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 10:28

@vjankuv, Tu masz wszystkie etapy na jednym wykresie:


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 10:32

ognos pisze: @BitJanusz ile zarobiłeś na tym ruchu skoro to było banalne do rozszyfrowania? :) Masz 3 linie, na którejś sie zatrzymało i świetnie, ale jak to było tak banalne to mam nadzieję, że zastawiłeś dom i zrobiles pozycje na dzwigni 1:100.
dom nie, nie jestem świrem. dźwignia x10.
ognos pisze:Rozbrajają mnie stwierdzenia odnośnie kursu BTC, że coś było banalne :)

Wszystko jest banalne post factum.
czemu post factum? trójkąt był przeze mnie rysowany w czasie rzeczywistym :)
Delhi pisze: @BitJanusz

Podaj nam oczywistość na złotej tacy bo ją masz. :lol:

Jaką pozycję teraz zakładać >?
Nie mam pojęcia. Szczerze mówiąc, to nawet niezbyt mnie obchodzi, gdzie BTC będzie za tydzień, czy nawet jutro. Grunt, by identyfikować struktury i trendy :) na razie tworzy się kolejny trójkąt/proporczyk i warto go sprawdzać.


Nie zrozum mnie źle, nie jestem superzawalisty, ale metoda gry, którą przyjąłem jest względnie bezpieczna. W razie wpadki (które się zdarzają regularnie) straty to tylko 2-3%. W razie "dużej wygranej", jak w przypadku tego shorta, zyski potrafią przekroczyć 100% i opłacić kolejny tydzień wpadek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 11:12

Kurs jak widać lubi kreski od ath rysowane po szczytach :)

Obrazek

jeszcze trochę miejsca jest do spadku.. do jakiegoś 6400 może?

Obrazek

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 11:38

Wczoraj skończyło się tegoroczne spotkanie Grupy Bilderberg, tym razem we Włoszech w Turynie.
Efekt, 3 Czarne Kruki!



Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: miazo i 57 gości