Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:14

To taka zagwozdka. Wielu pisało że moje pozycje idą w odwrotną stronę to napiszę - będzie UP, Moon soon za rękę z ATH :twisted: wielu obserwuje @_det i to z różnym nastawieniem..idzie burza
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:16

Panowie mozeze to juz koniec zjazdu , wkroczylism do strefy wsparcia poprzednich dwuch dolkow i mam nadzieje

ze to jest juz min ceny i teraz powrot do gory.

Obrazek

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:27

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=498511#p498511

Dobrze to przewidziałem i cieszę się, że wstrzymałem się z zakupem :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:29

pabloj pisze: wciąż jeszcze mamy szanse na fałszywe wyjście dołem z wielkiego kilku miesięcznego trójkąta
W żadnym wypadku nie mówię, że tak będzie, ale zupełnie się nie zdziwię, jeśli dziś lub jutro wyciągną to na dużym wolumenie z powrotem do trójkąta, podobnie jak wyciągnęli 6 lutego o ponad 1500 punktów od dołka. I bardzo mnie też ciekawi - jutro poniedziałek - jak duża będzie presja sprzedających to wybicie dołem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:30

Panie i Panowie jest zajebiście :P . Myślałem, że to wszystko potrwa dłużej. Teraz widać na co najprawdopodobniej były te 4k BTC z adresu:

1KAt6STtisWMMVo5XGdos9P7DBNNsFfjx7

Przydałoby się popatrzeć, czy dump nie poszedł z Huobi, z tego co widzę wszystkie poszły właśnie tam (te 2k wysłane na drugi adres później też poszło na Huobi):

https://www.walletexplorer.com/wallet/0 ... DBNNsFfjx7

https://www.walletexplorer.com/wallet/b75155dca99d3bf1

A dump poszedł dzień po wrzuceniu artykułu o tych 4k w "mainstream".

No i co teraz? Chyba mamy klasyczne wyjście z byczego proporczyka dołem, jak w poprzedniej bańce 2013-2014. Jesteśmy zapewne analogicznie w podobnym miejscu jak zaznaczone poniżej (żółto). Zauważcie, że tak jak wcześniej wsparciem była linia skierowana do góry (niebieskie), tak potem zmienił się schemat i wsparcia były liniami skierowanymi w dół z punktami podparcia z dołków po pękającej bańce (nie było punktu podparcia przed zrobieniem szczytu bańki - to bardzo ważne i charakterystyczne).

Obrazek

Widzę wstępnie dwa poziomy na najbliższy dołek:

1) zakres ~ 6020-5875 $. Jest tam poziome wsparcie (żółte) poprowadzone po dołkach z 13.11.2017 i 06.02.2018. Poza tym tak jak napisałem wyżej linia trendu skierowana tym razem w dół (fioletowa) i poprowadzona po dwóch dołkach po pęknięciu bańki (knot świecy 1W z końca stycznia b.r. i body z końca marca). Jest tam też dolna wstęga bbands 1W.
2) Zakres ~4230-4390 $ pod koniec czerwca. Jest tam fibo 0,768 rozstawione od dołka 2,22$ do ATH, kolejna linia (pomarańczowa) narysowana na tych samych świecach, co poprzednia tyle, że najpierw body potem knot. Jest też dolna linia fibo fans z mojego ostatniego posta. Czy mogłoby tak nisko walnąć w tak krótkim czasie? I to w dwóch - trzech świecach? This is Bitcoin. 8-)

Obrazek

Ofc to tylko takie przymiarki jak na razie. Kurs jednak rzadko trafia w taki ładny confluence jak dwa opisane powyżej (w bańce 2013-2014 tak się nie stało). Ale te poziomy mogą się przydać jak na razie do nawigowania.

PS. Tego Huobi na razie nie potwierdziłem, ale zwiększyłem punktację za ostatni post @kenioctiB.
PS2. Doszedłem do wniosku, że "byczy proporczyk" powinno się rysować inaczej. W poprzedniej bańce było wyjście z niego górą i potem opadanie z lekkim odbijaniem się od jego górnej linii. Obecnie kurs jest jednak na dwóch mocnych wsparciach - dolnej i górnej linii klina, która się ze sobą przecinają! :o W tym miejscu może jednak nastąpić wybicie. Ale z drugiej strony kurs nie zareagował dynamicznie na kontakt z dwoma ważnymi wsparciami. Widzę przebicie obecnego miejsca confluence i zejście do jednego z dwóch opisanych przeze mnie powyżej, lub schodzenie niżej odbijając się od górnej linii klina..
Sorki za chaos. Idę biegać :P

Obrazek
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:33

Sadze ze jest jak pisze @pabloj - albo zaraz wrocimy do trojkata albo trzeba wszystko sprzedac, zropbic szorta i wylaczyc komputer na tydzien.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:34

jest jeszcze szansa że to zmyłka , nie naruszyło dołków. Sposób w jaki odreaguje ten spadek podpowie nieco o mocy popytu.
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:40

Chyba jedyną elliottowską szansą na chwilową poprawę bytu byków pozostaje fala ‘e’ trójkąta zniżkującego od 6.02. Obecnie rynek byłby dopiero pod koniec jego fali ‘d’.

Tak w ogóle to rynek BTC na teraz dwa wyjścia:
1) zachowa powyższą formację, czyli dalej będzie podlegał elliottowskim prawom i korekta stopnia cyklu 2010-2017r. będzie kontynuowana;
2) nie wykona powyższego, tym samym zerwie z EW i BTC nie przetrwa korekty stopnia cyklu.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zombine » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:42

@koparki, Popyt jest słaby. Na wykresie powyżej widać(albo to co ja chcę zobaczyć) że od stycznia nasz pacjent podpięty pod defibrylator próbował złapać puls trzy razy, z każdym razem słabiej. Pewnie będzie odwrotnie, jak zawsze ale na chwilę obecną jak niedźwiedź(pisze się byk ale to niestosowne teraz) widać powtórkę z 2014. Chociaż osobiście nie lubię tego porównania bo jesteśmy w inny czasie i innym miejscu pod każdym względem
Może dlatego też jest słaby popyt bo oczekiwania są większe względem ceny btc i altów oczywiście.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: AlgoryProject » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:47

Ja oceniam tak - jezeli powyzej 6900-6950 zamkniemy sie dzisiaj, to jeszcze jest szansa. Wtedy obserwowalbym co sie wydarzy przy 7100-7200.
Jezeli to co wyzej nie wydarzy sie na nieco wiekszym wolumenie. To jak pisze @zombine - i spodziewam sie 6.4-5-4.7k$.
Wszechstronny skaner w czasie rzeczywistym oraz agregator newsów ze świata kryptowalut :!:

:arrow: Cryptocurrency Scanner and Real-time cryptocurrency news aggregator

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:49

pael pisze:
Spoiler:
Obrazek
jeszcze 11min zeby pokazali gest dobrej woli ;) i w 4h wyciagneli zamkniecie swieczki nad te linie, nie wiele brakuje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:56

Bardziej mnie martwią coraz niższe wybicia z tych rowów mariańskich, lutowe doszło do 11k, kwietniowe do prawie 10k, jak zachowa się obecne? Alty już ostatnio szorowały dno ale patrząc przynajmniej na te co "zbieram" to już przebiły ostatnie dno i końca nie widać.
@ekonomik, do kiedy masz zakład o te 10k? (12k?) :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:56

Fibo pisze: 2) nie wykona powyższego, tym samym zerwie z EW i BTC nie przetrwa korekty stopnia cyklu.
I co to oznacza?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 10 czerwca 2018, 21:56

Fibo pisze: 2) nie wykona powyższego, tym samym zerwie z EW i BTC nie przetrwa korekty stopnia cyklu.
Ciekawe i jakże dramatyczne postawienie sprawy, w tym już dostatecznie nerwowym dla BTC dniu. Przecież nie sposób zerwać z EW, to kajdany na całe wykresowe życie. Cokolwiek by się nie działo, zawsze da się dopasować oznaczenie. Oto one, są tam, już na horyzoncie, już za zakrętem, widzę jak nowe piątki i trójki ustawiają się w kolejce!

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jpktraders » niedziela, 10 czerwca 2018, 22:04

Na wykresach czerwono. Całe top 10 kryptowalut pod względem kapitalizacji odnotowuje spadki w ciągu ostatnich 24 h.

Kapitalizacja spadła do 317 ml $, a dominacja Bitcoina osiągnęła 38.8%.



Niedźwiedzie pokazali swoją siłę. Cena nie zdołała nawet dotrzeć do oporu 7 900$ gdzie można było szukać miejsca do sprzedaży. W chwili obecnej znajdujemy się na lokalnym wsparciu, ale wszystko wskazuje na to, że poziom 5 800 $ jest nieunikniony.



Mempool
Poniżej przedstawiamy aktualną sytuację na mempoolu (wykres prezentuje ostatnie 7 dni). Fee do kolejnego bloku wynosi 5.0 sat/byte. Średnia fee tygodniowa wyniosła 12.80 sat/byte.



Blockchain
Średnia przetworzonych transakcji na najbardziej aktywnych blockchainach z ostatnich 7 dni.



Gotową analizę w formie szablonu na platformę MT5 brokera XM, do pobrania już jutro jak zawsze za darmo z naszej strony.

Baza szablonów: https://jpktraders.pl/szablony.html
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prezes » niedziela, 10 czerwca 2018, 22:06

jpktraders pisze: wszystko wskazuje na to, że poziom 5 800 $ jest nieunikniony.
Czemu akurat 5800?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: AlgoryProject » niedziela, 10 czerwca 2018, 22:10

Zlecenia po 200 BTC na offer na Bitfinex. Pytanie czy spoofy (byloby to dobry znak ;). Czy jednak slaba podbitka, marny wol i wracamy.

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
Spoofy poki co. Ale strachliwy tutaj rynek.
Wszechstronny skaner w czasie rzeczywistym oraz agregator newsów ze świata kryptowalut :!:

:arrow: Cryptocurrency Scanner and Real-time cryptocurrency news aggregator

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9330
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » niedziela, 10 czerwca 2018, 22:24

fusywszklanejkuli pisze:Ciekawe i jakże dramatyczne postawienie sprawy, w tym już dostatecznie nerwowym dla BTC dniu. Przecież nie sposób zerwać z EW, to kajdany na całe wykresowe życie. Cokolwiek by się nie działo, zawsze da się dopasować oznaczenie. Oto one, są tam, już na horyzoncie, już za zakrętem, widzę jak nowe piątki i trójki ustawiają się w kolejce!
Ten świat też kiedyś przestanie istnieć mimo ekspansywnego charakteru EW od jego narodzin. A przecież BTC może być tylko bardzo krótkim epizodem na skali czasu.
Ale jeszcze jest pewna nadzieja, że "show must go on"…
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » niedziela, 10 czerwca 2018, 22:45

obecnie widac jakby chec na podciagniecie kursu, jezeli 1W nie zakonczy sie powyzej 6900 to zblizamy sie powolnym krokiem do testowania wsparc na poziomie 6500+/- po tym, jak zachowa sie kurs na tych poziomach bedzie mozna latwiej przeanalizowac sytuacje rynku, ciekawie moze byc przy poziomie 6k, dla mnie ten obszar jest za ciezki na ewentualne zakladanie pozycji, potrzebna jest reakcja jakiegos grubasa, ktory wskaze nam owieczkom droge

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » niedziela, 10 czerwca 2018, 23:17

@fusywszklanejkuli, bardzo Cię proszę o nie mieszanie teologii do watku o kursie BTC, bo mnie osobiscie drazni cos takiego, kazdy widzi to, co chce widziec, zeby nie bylo OT to dobrym narzedziem do pomiaru panic sell/buy i ich zakonczenia jest to forum :D charakter i wysyp postow

@wamak, ja bym to porownal raczej do gry podobnej do poksa tzw "Ante" sie po prostu zmienia, mysle, ze grube portfele Bitow z cenami niszowymi z 2017 juz dawno sie wyprzedaly, cena wg mnie jest "zanizona" duzo osob odpadlo po zjezdzie od ATH, potrzebne sa odpowiednie regulacje, zeby graczy bylo wiecej, wtedy cena bedzie mogla poszybowac wyzej, by mozna bylo ze spokojem wyczyscic chociazby opory na "niebotycznych" 10k i wyzej i komus to opychac
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 czerwca 2018, 23:49 przez Ahr, łącznie zmieniany 3 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: garass, Google [Bot], Karolak, sebamistrz, serek312, tomaroc i 62 gości