Kopanie niszowych kryptowalut

aqq
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: aqq » czwartek, 15 lutego 2018, 22:56

Witam
Na początku powiem że dopiero zdobywam wiedzę na temat miningu. Mam w związku z tym kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi. Rozumiem jak kopie się bardziej popularne krypto, a co z mało znanymi kryptowalutami ? Jak zacząć je wydobywać/ustawić pod nie pogram ? Czy polecicie jakąś aktualną liste krypto które wydobywa się metodą POW ? Chciałbym zacząć wydobywać nowe, mało znane krypto które uważam że mają potencjał na wzrost.

Pozdrawiam i mam nadzieję że napisałem w dobrym temacie

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: m.m » czwartek, 15 lutego 2018, 23:54

tak samo jak pod popularne.

https://whattomine.com/ tutaj też masz klika "tańszych" coinów.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: Golempl » piątek, 16 lutego 2018, 23:01

Mogę polecić BTCZ (w sumie tylko dlatego że nie było premine i nie ma żadnych developerskich prowizji), z wieloma trzeba się liczyć że mogą upaść jak deweloper stwiedzi że ma dość i wysprzeda swoje premine gdzie się da.
, ale jak szukasz totalnej egzotyki to wejdz na https://www.crypto-coinz.net/crypto-calculator/

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: redlumek » sobota, 17 lutego 2018, 11:05

Kolejny etap to już spekulacje w kopaniu. Czyli zaczynasz kopać w pierwszych dniach wyjścia coina - jeszcze za nim wejdzie on na giełdę. Wiec to takie trochę kopanie w ciemno :)

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: Bult » sobota, 17 lutego 2018, 13:32

Po co jak tylko wychodzi nowa waluta ją od razu kopać ? Ustawiać program , szukać odpowiedniego poola i tak skakać.
Metoda zawsze jest prosta kopiesz tą walutę, która jest najbardziej opłacalna. Wchodzi nowa to ją po prostu kupujesz. To tak jak whattomine pokazuje iż np. ETH to -18 $ dziennie a ETC to 16 dolarow. Chcesz mieć ETC to kup je za te ETH będziesz miał go wiecej niż kopiąc ETC bezpośrednio.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: redlumek » sobota, 17 lutego 2018, 13:54

Tylko nie znasz ceny nowej waluty, więc nie możesz porównać.
A co do reszty to się zgadzam w 100%

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: devega » sobota, 17 lutego 2018, 15:33

Bult pisze: Po co jak tylko wychodzi nowa waluta ją od razu kopać ? Ustawiać program , szukać odpowiedniego poola i tak skakać.
Metoda zawsze jest prosta kopiesz tą walutę, która jest najbardziej opłacalna. Wchodzi nowa to ją po prostu kupujesz. To tak jak whattomine pokazuje iż np. ETH to -18 $ dziennie a ETC to 16 dolarow. Chcesz mieć ETC to kup je za te ETH będziesz miał go wiecej niż kopiąc ETC bezpośrednio.
Niszowe waluty, nowe często nie są jeszcze notowane na żadnej giełdzie, ani CMC, ani WTM. Kopiąc walutę, na takim etapie, można sporo zabić. Jest również spore ryzyko, że nigdy nie wejdzie na giełdę.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: Bult » sobota, 17 lutego 2018, 18:08

redlumek pisze: Tylko nie znasz ceny nowej waluty, więc nie możesz porównać.
A co do reszty to się zgadzam w 100%
Fakt, jak nie jest nigdzie notowana można próbować, jeśli jest gdzie kopać i czym. Każdy ma własne podejście. Przy małej ilości maszyn i poświeceniu troszkę czasu można zarobić. Mając dużo maszyn jest to już mniej opłacalne.
I jak kolega @devega napisał jest spore ryzyko iż nic się nie zarobi.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: uwynad » niedziela, 10 czerwca 2018, 11:35

O ile wybór którą monetę wybrać do kopania w sytuacji w której jest jeszcze notowana (np zaraz po jej wyjściu) faktycznie jest loterią to po jej wejściu już też to nie jest takie proste chyba. Z tego co zdążyłem się zorientować to ważny jest min. volumen ,market cap monet. czy możecie podać jakiś link do artykułu etc. w tym temacie lub wskazać jaki jest bezpieczny minimalny wolumen monety i ewentualnie jakieś inne wskazówki?Oczywiście nie jestem leniem i chętnie poczytam na ten temat. proszę o pomoc w wyborze rzetelnego tekstu bardziej doświadczonych kolegów.
pozdro

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: redlumek » niedziela, 10 czerwca 2018, 12:47

Jak znasz cenę monety to kopiesz to co w danej chwili najbardziej się opłaca.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: uwynad » niedziela, 10 czerwca 2018, 15:05

redlumek pisze: Jak znasz cenę monety to kopiesz to co w danej chwili najbardziej się opłaca.
Tak ale załóżmy,że nie chcę kopać po to aby natychmiast spieniężyć lub wymienić urobek tylko zakładam wzrost waluty w dłu…żuzszym okresie czasu. Oczywiście zdaję sobie sprawę ,że to spekulacja. Ale przy tej spekulacji ,jeśli wybiorę monetę ze zbyt małym volumenem /market capem to lipa bo im mniejszy volumen to im większa sprzedaż tym cena spada (proszę mnie poprawić jeśli się mylę).

Wygadany
Posty: 670
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: kuba9449 » niedziela, 10 czerwca 2018, 16:06

Jeśli liczysz na wzrost to zamiast kopać lepiej kupić dane krypto.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: redlumek » niedziela, 10 czerwca 2018, 16:18

uwynad pisze:
redlumek pisze: Jak znasz cenę monety to kopiesz to co w danej chwili najbardziej się opłaca.
Tak ale załóżmy,że nie chcę kopać po to aby natychmiast spieniężyć lub wymienić urobek tylko zakładam wzrost waluty w dłu…żuzszym okresie czasu. Oczywiście zdaję sobie sprawę ,że to spekulacja. Ale przy tej spekulacji ,jeśli wybiorę monetę ze zbyt małym volumenem /market capem to lipa bo im mniejszy volumen to im większa sprzedaż tym cena spada (proszę mnie poprawić jeśli się mylę).
To kop to co najbardziej się opłaca i zamień na to co chciałbyś mieć. Np możesz wykopać 10 coinow dziennie tego co chcesz. Ale kopanie innego coina jest bardziej opłacalne - więc kopiesz to bardziej opłacalne i za to kupujesz 15 coinow tego co chcesz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: wamak » niedziela, 10 czerwca 2018, 16:35

kuba9449 pisze: Jeśli liczysz na wzrost to zamiast kopać lepiej kupić dane krypto.
Dokładnie. Kopie się to, co się aktualnie najbardziej opłaca, a ewentualnie zamienia się na to, co może bardziej urosnąć lub mniej spaść.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: uwynad » niedziela, 10 czerwca 2018, 18:36

wamak pisze:
kuba9449 pisze: Jeśli liczysz na wzrost to zamiast kopać lepiej kupić dane krypto.
Dokładnie. Kopie się to, co się aktualnie najbardziej opłaca, a ewentualnie zamienia się na to, co może bardziej urosnąć lub mniej spaść.
Dziękuje za podpowiedzi. Ale tak po pierwsze mam koparki i chciałbym pokopać. Rozumiem,że można kopać a jeśli liczę na długoterminowy wzrost to lepiej kupić. Ale po pierwsze to co jest opłacalne do kopania przez dłuższy czas np przez dwa tygodnie utrzymuje się na stabilnym-wyższym poziomie niż np. Bitcoin (kopany w tym samym czasie) a jego prognozy wzrostu (wiem,że to spekulacja) są procentowo wielokrotnie wyższe niż wzrost BTC ,wzrost trudności jest niższy lub się wacha niż przy kopaniu BTC to wydaje mi się,że można więcej w perspektywie czasowej zarobić.
Proszę o ocenę czy dobrze rozumuje czy też nie

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: wamak » niedziela, 10 czerwca 2018, 18:44

Masz ASIC SHA-256, że piszesz o BTC, czy chodzi Ci o sprzedaż mocy obliczeniowej przez Nicehash?

Jak się ma koparki na GPU i nie ma czasu czy chęci na codzienne przełączanie, to najlepiej się wychodzi na kopaniu ETH lub ZEC, ewentualnie sprzedaż przez Nicehash, a nie żadne egzotyki.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 czerwca 2018, 18:56 przez wamak, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: uwynad » niedziela, 10 czerwca 2018, 18:48

wamak pisze: Masz ASIC SHA-256, że piszesz o BTC, czy chodzi Ci o sprzedaż mocy obliczeniowej przez Nicehash?
Tak mam ASIC SHA-256.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: wamak » niedziela, 10 czerwca 2018, 18:56

uwynad pisze:
wamak pisze: Masz ASIC SHA-256, że piszesz o BTC, czy chodzi Ci o sprzedaż mocy obliczeniowej przez Nicehash?
Tak mam ASIC SHA-256.
To najlepiej chyba kopać BTC, bo możesz to potem zamieniać jedną transakcją na jaki tylko egzotyk chcesz. Tak samo opłacalne jest BCH, ale ma na co dzień większe ruchy cenowe. W razie spadków BCH spadnie bardziej, ale w razie wzrostóa BCH mocniej wzrośnie. Twoje ryzyko.
W ogóle to przy normanej cenie prądu kopanie Antminerem S9 jest teraz mało opłacalne.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: uwynad » niedziela, 10 czerwca 2018, 19:04

To najlepiej chyba kopać BTC, bo możesz to potem zamieniać jedną transakcją na jaki tylko egzotyk chcesz. Tak samo opłacalne jest BCH, ale ma na co dzień większe ruchy cenowe. W razie spadków BCH spadnie bardziej, ale w razie wzrostóa BCH mocniej wzrośnie. Twoje ryzyko.
W ogóle to przy normanej cenie prądu kopanie Antminerem S9 jest teraz mało opłacalne.
No tak mam tez inne koparki i tu bardziej chodzi o D3 bo kopanie Dash już jest nieopłacalne (przy normalnej cenie prądu) i tu dylemat -sprzedawać czy kopać inne np Canabiscoin CANN ( słabe prognozy wzrostu ale powoduje,że doraźnie jest jakiś zarobek). natomiast mechanizm jest ten sam w pewnym momencie używania każdego ASICsa.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie niszowych kryptowalut

Postautor: wamak » niedziela, 10 czerwca 2018, 19:20

D3?
Albo Nicehash, albo przestać kopać, bo nie zarobisz na prąd (taniej wyjdzie kupić walutę na giełdzie).

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości