Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: polandgoal » sobota, 28 kwietnia 2018, 14:27

@mgrobel

A masz możliwość udostępnienia przykładu twojego rozliczenia.. w excelu? z opisem :) Późno się tym zainteresowałem ale to dlatego, że chce Komuś pomóc :) Chodzi tylko o rozliczenie z Bitbay, (zamiana na PLN,EUR,USD, krypto-krypto)

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: czajaPL » niedziela, 29 kwietnia 2018, 06:05

Bitbay udostępnił narzędzie do rozliczenia podatku za 65 zł przysyła gotowy raport
u mnie wygląda to tak

Kod: Zaznacz cały

Metoda 1 - Podatek od wymian FIAT-CRYPTO i CRYPTO-CRYPTO (barter): 
Opcja a - bez dodatkowych zwolnień: 

Metoda zakłada podatek dochodowy zarówno od wymian na waluty fiat, jak i wymiany między kryptowalutami. Dochód wymiany krypto-krypto jest różnicą między wartością zakupu nowej waluty a kosztem pozyskania wymienianej (wartością zakupu). 

Suma przychodów: 77884.39 PLN
Suma kosztów uzyskania przychodu: 37480.02 PLN
Dochód: 40404.37 PLN 


Opcja b - z uwzględnieniem zwolnienia opisanego w art. 21 ust. 1 pkt 32b ustawy o PIT: 

Metoda zakłada podatek dochodowy zarówno od wymian na waluty fiat, jak i wymiany między kryptowalutami. Dochód wymiany krypto-krypto jest różnicą między wartością zakupu nowej waluty a kosztem pozyskania wymienianej (wartością zakupu). Jeżeli wartość dokonanej w 2017 roku transakcji zamiany kryptowaluty na inną kryptowalutę nie przekracza kwoty 2280 PLN, to przychód z niej jest zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 32b ustawy o PIT. 

Suma przychodów: 77884.39 PLN
Suma kosztów uzyskania przychodu: 37480.02 PLN
Dochód: 40404.37 PLN 

Metoda 2 - Podatek od wymian FIAT-CRYPTO: 
Metoda zakłada podatek tylko od wymian kryptowalut z walutami fiat, czyli zakup kryptowalut za walutę fiat oraz sprzedaż kryptowalut za walutę fiat. 

W tej metodzie wszystkie zakupy kryptowalut za waluty fiat liczone są sumarycznie jako koszty, z kolei wszystkie sprzedaże kryptowalut na waluty fiat są sumowane jako przychód. 

Suma przychodów: 77884.39 PLN
Suma kosztów uzyskania przychodu: 37560.00 PLN
Dochód: 40324.39 PLN 

Metoda 3 - Podatek od wpłat i wypłat z giełdy: 
Metoda zakłada obliczanie należnego podatku biorąc pod uwagę tylko wpłaty oraz wypłaty fiat. Różnica między nimi określa dochód lub stratę. 

Suma przychodów: 40061.04 PLN
Suma kosztów uzyskania przychodu: 7200.00 PLN
Dochód: 32861.04 PLN 



a program taxleder wyliczył

Kod: Zaznacz cały

Przychód = 78588.29 PLN	
koszta(prowizje)= 37796.84 (316.84) PLN	
dochód = 40791.45 PLN

na moje oko chyba sobie nieźle poradził co?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: novymivo » niedziela, 29 kwietnia 2018, 19:57

@czajaPL, czy BB liczy metoda FIFO czy zlicza kupno/sprzedaz i daje roznice ?
Taxledger- jako osoba fizyczna czyli fifo czy dzialanosc ( zliczenie kupna i sprzedazy ) ??
Mam aktualizacje tax ledgera ktory nalicza kilkukrotnie te same transakcje a roznica miedzy osoba prywatna a dzialanoscia gospodarcza to roznica 300% na niekorzysc osoby prywatnej.....
Sa bledy i to powazne.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: maxel » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 21:31

Gdzie można znaleźć to narzędzie do rozliczenia podatku za 65 zł, które udostępnił Bitbay?
edit: ok, znalazłem:
"Udostępniliśmy dla Was dzisiaj pomoc w wyliczeniu i rozliczeniu podatku od handlu kryptowalutami. Po zalogowaniu do konta, w zakładce “Historia” jest dla Was dostępna opcja “Raport podatkowy”.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: benq » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 21:38

@maxel, W historii, masz po prawej na górze "wygeneruj raport podatkowy" czy jakoś tak.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: czajaPL » wtorek, 1 maja 2018, 06:59

1 płacąc można generować potem już bezpłatnie robiłem to 3 x bo miałem problem z linkami do pdf mialem komunikat
{"status":"Fail","messages":["INVALID_DOWNLOAD_TOKEN"]}
ale udało się ściągnąć na kompa.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: czajaPL » środa, 6 czerwca 2018, 08:30

po instalacji wersji 2.4.0 (windows) program nie uruchamia się , odinstalowanie instalacja na nowo nie pomaga
a jak u was?
mam tylko siwą planszę.

Obrazek


po zamknięciu mam

Kod: Zaznacz cały

Unhandled Promise Rejection
TypeError: Cannot read property 'loadURL' of null
    at C:/Users/czaja/AppData/Local/Programs/tax-ledger/resources/app.asar/webpack:/app/main.dev.js:193:23
    at <anonymous>

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: czajaPL » czwartek, 7 czerwca 2018, 05:48

wersja 2.4.1 naprawia problem
doszły nowe giełdy

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: japu » czwartek, 7 czerwca 2018, 16:10

A ja to mam troche watpliwosci co do roznych programow.
Wygenerowalem na podstawie testowej historii w formacie BitMarket raporty z taxledgera, rozliczkryptowaluty.pl i z wlasnego algorytmu i kazde narzedzie pokazalo inny wynik ;P
Dla uproszczenia robilem tylko krypto<->fiat - wyniki nie sa bardzo rozne ale jednak sa rozne co stawia pod znakiem zapytania prawidlowosc wyliczen :)
Testowalem na 100 transakcjach kupna/sprzedazy BTC/BCC/LTC/PLN z zalozeniem, ze przychod i koszty oscyluja w granicach 100tys i celowo wygenerowalem w tej historii znikomy dochod z transakcji

TaxLedger pokazal dochod 370zl
Rozliczkryptowality.pl pokazalo dochod 172zl
Moj algorytm pokazal dochod 211zl

:)

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: dingo » piątek, 8 czerwca 2018, 19:30

Tyle warte są te programy. Obliczenia tak proste że nawet algorytmy nie potrafią, a nawet nie wiadomo jakich ustawień użyć. Wszystkie obliczenia są do podważenia i urwania rąk przy samej dupie.
Brakujące, zapomniane transakcje plus różnice kursów i dat rozwalą każde rozliczenie.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: Mosteque » piątek, 8 czerwca 2018, 19:35

No dobrze, ale... Już raz o to zapytałem i w sumie nadal nie wiem.
Jeśli dostanę wezwanie do urzędu i stwierdzą, że jest źle/mam wyjaśnić. Ja zleciłem rozliczenie biuru księgowemu. Mam pierdyliard tabelek dla każdej waluty zrobione, z który na moje oko nic nie wynika. Ale księgowemu wynikło. I fajnie. Od tego jest.
No i teraz jeśli ktoś w US twierdzi, że to jest źle, to chyba musi sam policzyć dobrze, żeby było, że jest źle. Tak czy nie? To na jakiej podstawie to policzy inaczej niż mój księgowy?

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: dingo » piątek, 8 czerwca 2018, 20:13

Mosteque pisze: No dobrze, ale... Już raz o to zapytałem i w sumie nadal nie wiem.
Jeśli dostanę wezwanie do urzędu i stwierdzą, że jest źle/mam wyjaśnić. Ja zleciłem rozliczenie biuru księgowemu. Mam pierdyliard tabelek dla każdej waluty zrobione, z który na moje oko nic nie wynika. Ale księgowemu wynikło. I fajnie. Od tego jest.
No i teraz jeśli ktoś w US twierdzi, że to jest źle, to chyba musi sam policzyć dobrze, żeby było, że jest źle. Tak czy nie? To na jakiej podstawie to policzy inaczej niż mój księgowy?
Wystarczy że ktoś powie że on policzył sam i mu się nie zgadza, i nakaże ponowne obliczanie wszystkiego co do grosza xD
W sumie nie wiem jak działa cala machina, ale liczeniem takich rzeczy nie zajmowałby się jakis urzędnik znikąd tylko specjalna jednostka do tego powołana, jakieś osoby przyspawane do urzędów np., może jakaś Jednostka Łapania Kryptowaluciarzy sp. z. o.o., nie wiem czy już taka istnieje. Aplikacje Krytyczne chyba coś szukają.
Normalny urzędnik tego nie policzy, nie wiem czy umie obsługiwać kalkulator.
MF może też stworzyć własny program do liczenia stworzony przez zewnętrznych ludzi i stosować, ty takiego nie dostaniesz dlatego wynik będzie inny.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: Mosteque » piątek, 8 czerwca 2018, 20:25

dingo pisze:
Mosteque pisze: No dobrze, ale... Już raz o to zapytałem i w sumie nadal nie wiem.
Jeśli dostanę wezwanie do urzędu i stwierdzą, że jest źle/mam wyjaśnić. Ja zleciłem rozliczenie biuru księgowemu. Mam pierdyliard tabelek dla każdej waluty zrobione, z który na moje oko nic nie wynika. Ale księgowemu wynikło. I fajnie. Od tego jest.
No i teraz jeśli ktoś w US twierdzi, że to jest źle, to chyba musi sam policzyć dobrze, żeby było, że jest źle. Tak czy nie? To na jakiej podstawie to policzy inaczej niż mój księgowy?
Wystarczy że ktoś powie że on policzył sam i mu się nie zgadza, i nakaże ponowne obliczanie wszystkiego co do grosza xD
Nie wydaje mi się, żeby tak to wyglądało. Bo brak w tym logiki.
Gdyby ten ktoś policzył, to po co kazałby mi liczyć jeszcze raz, żeby mi wyszło tak samo jak jemu?
Stwierdziłby, że ja mam X, jemu wyszło Y. I co ja na to? Dopłacam podatek plus jakieś tam kary (choć wątpliwe, bo zrobiłem wszystko, by rozliczyć się poprawnie)? Pod warunkiem, że jemu ten podatek wyszedł większy niż mojemu księgowemu. (jakoś tutaj dziwnie każdy zakłada, że muszą mu policzyć gorzej niż sam sobie policzył). Czy udowadniam, że to ja mam rację. Podając argumenty jemu lub przed sądem.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: dingo » piątek, 8 czerwca 2018, 20:41

Mosteque pisze:
dingo pisze:
Mosteque pisze: No dobrze, ale... Już raz o to zapytałem i w sumie nadal nie wiem.
Jeśli dostanę wezwanie do urzędu i stwierdzą, że jest źle/mam wyjaśnić. Ja zleciłem rozliczenie biuru księgowemu. Mam pierdyliard tabelek dla każdej waluty zrobione, z który na moje oko nic nie wynika. Ale księgowemu wynikło. I fajnie. Od tego jest.
No i teraz jeśli ktoś w US twierdzi, że to jest źle, to chyba musi sam policzyć dobrze, żeby było, że jest źle. Tak czy nie? To na jakiej podstawie to policzy inaczej niż mój księgowy?
Wystarczy że ktoś powie że on policzył sam i mu się nie zgadza, i nakaże ponowne obliczanie wszystkiego co do grosza xD
Nie wydaje mi się, żeby tak to wyglądało. Bo brak w tym logiki.
Gdyby ten ktoś policzył, to po co kazałby mi liczyć jeszcze raz, żeby mi wyszło tak samo jak jemu?
Stwierdziłby, że ja mam X, jemu wyszło Y. I co ja na to? Dopłacam podatek plus jakieś tam kary (choć wątpliwe, bo zrobiłem wszystko, by rozliczyć się poprawnie)? Pod warunkiem, że jemu ten podatek wyszedł większy niż mojemu księgowemu. (jakoś tutaj dziwnie każdy zakłada, że muszą mu policzyć gorzej niż sam sobie policzył). Czy udowadniam, że to ja mam rację. Podając argumenty jemu lub przed sądem.
Pewnie nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Dopiero od lekko ponad pół roku chyba ludzie rozliczają się z takich wymian. Poza tym jeśli ktoś ma firme to rozlicza to też miesięcznie, więc obliczenia możnaby zakwestionować w każdej chwili.
Wydaje się że wszyscy mają to teraz w dupie. Można sobie wpisać w PITa co sie chce(dochody tylko wymienione np, bo nikt nie zna stanu konta pozabankowego) bo nie ma żadnych dowodów poza dokumentacją, której i tak nie przedstawia się przy rozliczaniu. Możliwe że os. fizyczne nie mają nawet obowiązku posiadania takowej(podawania haseł itd).
US nawet nie wie co to jest kryptowaluta więc to ty im będziesz się tłumaczył najpewniej, a nie oni liczyli cokolwiek tobie. Przecież to podejrzane mieć zysk z jakichś kryptowalut w polu prawa majątkowe(co to jest?).
Wszystko jest na krzywy ryj, część rozliczy fiat, część krypto z prowizją, bez prowizji, ręcznie, róznymi programami, fifo albo nie fifo, zgubione transakcje i pomylone daty, i tak nikt nie będzie miał poprawnych wyników...

Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: altar » wtorek, 12 marca 2019, 10:35

Projekt umarł ?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: czajaPL » wtorek, 12 marca 2019, 10:49


Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości