Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: Bagder » piątek, 1 czerwca 2018, 10:27

@jacekW_BB - Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy...
Jedni wolą żyrandol, inni kryptę... Ja się cieszę, że nawet moje skromne forumowe pisanie zmienia w jakimś stopniu rzeczywistość i nieskromnie pisząc - również pobudza PSB do działania.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 5 czerwca 2018, 15:06

Nasza reprezentacja dołączyła do prac KNF nad raportem dot. Blockchain, który ma stać się podstawą regulacji rynku.
https://cyfrowaekonomia.pl/knf-tworzy-g ... yptowalut/

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: prosto988 » wtorek, 5 czerwca 2018, 15:14

@JacekW_BB, Czy na spotkaniu ktoś poruszył kwestie tysięcy kowalskich , którzy będą mieć problemy z urzędami skarbowymi?

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: dingo » wtorek, 5 czerwca 2018, 15:21

@prosto988 a co tu poruszać? Z tego co wiem, według MF kryptowaluty służą do prania pieniędzy, i chcą oni utrzymać podatek dochodowy krypto-krypto. To że masz problemy z rozliczeniem to tylko plus, zawsze możesz oddać 100% zarobku.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 5 czerwca 2018, 19:18

Tak, ale przekazano nam, że nad tematem siedzi MF. Do 2 tygodni mają przestawić nam swoje propozycje legislacyjne.

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: tirey93 » wtorek, 5 czerwca 2018, 19:55

Witam,
chciałbym dołączyć do stowarzyszenia. Mogę wiedzieć do czego Wam jest potrzebny numer dowodu osobistego?

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: dingo » wtorek, 5 czerwca 2018, 22:12

Czy MF wie w której dekadzie wprowadzi zmiany w temacie opodatkowania? Wcześniej miało być na 2019(PITy z 2018), a ostatnio coś słyszałem że już na 2020(PITy z 2019). Coś ten termin śliski...

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » środa, 6 czerwca 2018, 12:56

Przy dołączaniu do stowarzyszeń potrzebne są dane osobowe.

MF - niby te przepisy mają obowiązywać od '19 r.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: Rumcajs » środa, 6 czerwca 2018, 13:51

jak nie bedzie od 2019 roku to mamy kolejny rok poza juz 2018 stracony z sensownym sie rozliczeniem.
Ludzie co zarobili na wzrostach krypto w roku 2017 i nie wypłacili tylko w nich pozostali o podatki 32% to w roku 2018 tez tego nie wypłacą na realne pieniądze bo nie wiadomo jak się rozliczyć. Ci co jeszcze cierpliwie czekają no bo w sumie ta połowa 2018 roku słabo idzie, spadki ciagłe itp to jeszcze moze i w 2018 roku nie wypłacą, ale jak to nie wejdzie od 2019 roku to cierpliwosc się skonczy ichyba ludzie masowo nawet zasrane jednoosobowe firmy zaczną zakładać w estonii czy gdzieś byle móc wypłacić normalnie bez skali i 32% lub w ogole zmienią rezydencję podatkową bo się wyprowadzą na pół roku, a otem to juz mogą nie wrócić bo moze dalej nie być do czego. Nitk nie bedzie czekał 3 rok z rzędu na wypłatę dobrych zysków w koncu każdy chce zmienić mieszkanie czy kupić dobry samochód :) a nie trzymać kasy tylko w krypto bo bez firmy nie da się wypłacić bo 32% będzie.

Edit: pisałem przecież ogólnie, ludzie 2 lata temu kupowali tanie btc po 480$ lub zakładali tanie Masternody Dasha do tego pracowali a z samego etatu to z 30 000 pln rocznie już by było przy niskiej pensji czyli wypłata (sprzedaż) w zeszłym roku przez osobę pracującą tylko 1 BTC powodowała automatycznie że wpadała w próg 32% podatku (od nadwyżki ponad 85 000 pln) ale przeciez nie tylko studenci i uczniowie handlują kryptowalutami, wiele pracującyh osob też i im "łatwo" względnie wpaść w próg 32% podatku. Wystarczyło że wpłacili 1200-2400 zł pln i kupili za to 1-2 BTC którego potem sprzedali pod koniec 2017 roku jak był po 50 000 pln. A takie 2400 zł to jest 1 pensja za 1 miesiąc, przynajmniej w mieście. I ktoś za 1 pensje kupił sobie 2 BTC i ryzyko że straci było jego ale jak zarobił to 32% podatku, do tego podwójne opodatkowanie bo VAT 23% od wszystkiego co kupujemy chociaż kupujemy za pensję od której juz zapłąciliśmy podatek. to jak je zwał że ten jest dochodowy a ten to od wartosci dodanej to tylko pic na wode, dla mnie to jest podwojne opodatkowanie. Nie mowiąc o akcyzach w paliwie, wódce i papierosach, żeby tylko akcyzy od seksu nie wprowadzili bo widze że od każdej przyjemnosci jak papierosy i wódka jest akcyza. Moze jeszcze za powietrze bedzie akcyza bo podatki będą szły na ochrone środowiska wtedy.
Ostatnio zmieniony środa, 6 czerwca 2018, 17:43 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 2 razy.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: dingo » środa, 6 czerwca 2018, 14:14

Czyli znowu lata patologii podatkowej. Może czas na zdrowaśki o ratunek do Unii EUropejskiej. Mogliby dać te 10% podatku od wypłat, a dadzą 81% podatku od barteru. W sumie mądrze z ich strony.
https://www.knf.gov.pl/?articleId=61994&p_id=18 - KNF niepotrzebnie się kłopocze, wszystkie giełdy już za granicą. Obudzili się z zimowego snu.
Wg tego co widziałem na Profit Plus szacuję, że jest 96,69% szansa na opodatkowanie w Polsce barteru, airdropów, ICO, forków, do tego unowocześni się PCC, obowiązek ksiąg handlowych i ZUS i już jesteś legalny.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: dingo » wtorek, 12 czerwca 2018, 12:53

Podobno ktoś ze spiderweb po ostatnim spotkaniu z KNF napisał do nich, i od razu dowiedział się że termin nastepnego spotkania jest odwołany a nowego nie ma. Coś mi to przypomina...ciekawe podobieńtwo KNF i MF. Biorąc to pod uwagę, mam pewne wątpliwości czy pewni ludzie umieją obsługiwać kalendarz i doczekamy się czegokolwiek przed śmiercią naturalną.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: kajetan » wtorek, 12 czerwca 2018, 13:19

dingo pisze: Podobno ktoś ze spiderweb po ostatnim spotkaniu z KNF napisał do nich, i od razu dowiedział się że termin nastepnego spotkania jest odwołany a nowego nie ma.
Poproszę o link do źródła tej informacji.

Dodano po 7 minutach 26 sekundach:
dingo pisze: mam pewne wątpliwości czy doczekamy się czegokolwiek przed śmiercią naturalną
Nie wiem, czego oczekujesz po KNF, ale ja tam wolałbym, żeby pracowali jak najdłużej i bezowocnie. Bo jak oni coś wymyślą to dopiero będzie masakra. MF to owszem, mogliby coś zrobić, ale też niech lepiej najpierw to powoli i dobrze przemyślą, żeby nie wyszło jak z tamtym komunikatem o PCC.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: dingo » wtorek, 12 czerwca 2018, 22:33

kajetan pisze:
dingo pisze: Podobno ktoś ze spiderweb po ostatnim spotkaniu z KNF napisał do nich, i od razu dowiedział się że termin nastepnego spotkania jest odwołany a nowego nie ma.
Poproszę o link do źródła tej informacji.
https://www.spidersweb.pl/2018/06/krypt ... bocza.html
Dodano po 7 minutach 26 sekundach:
dingo pisze: mam pewne wątpliwości czy doczekamy się czegokolwiek przed śmiercią naturalną
Nie wiem, czego oczekujesz po KNF, ale ja tam wolałbym, żeby pracowali jak najdłużej i bezowocnie. Bo jak oni coś wymyślą to dopiero będzie masakra. MF to owszem, mogliby coś zrobić, ale też niech lepiej najpierw to powoli i dobrze przemyślą, żeby nie wyszło jak z tamtym komunikatem o PCC.
Ja to jednak wolałbym wiedzieć czy przez podatki nie opłaca sie i nie bedzie sie oplacalo w Polsce dotykać krypto czy nie, ale ja to dociekliwy jestem.
Poza tym, to te prace miały sie dziać tu i teraz, a nie za ileśtam lat.
Rozumiem, że wszystkie informacje są super ściśle tajne tylko dla wybranych. W takim razie liczę na przecieki.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: kajetan » wtorek, 12 czerwca 2018, 22:44

dingo pisze: Ja to jednak wolałbym wiedzieć czy przez podatki nie opłaca sie i nie bedzie sie oplacalo w Polsce dotykać krypto czy nie, ale ja to dociekliwy jestem.
Ja też bym chciał jasnych podatków, ale podatki to MF, a nie KNF. KNF nie zajmuje się podatkami, oni mogą tylko regulować rynek do upadłego, aż uregulują wszystko na śmierć. Mogliby ewentualnie dać czytelne ramy prawne dla giełd, ale zamiast jasnych reguł proponują jakieś Innovation Hub, jakby zebranie firm do kupy cokolwiek zmieniało w ich niejasnej sytuacji prawnej. W ramach tego huba dają odpowiedzi na pytania, ale zastrzegają, że niewiążące, i mogą zmienić zdanie w każdej chwili, gorzej niż interpretacje podatkowe. I oczywiście te słynne kampanie medialne... nie, im mniej się KNF wtrąca tym lepiej.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: dingo » sobota, 16 czerwca 2018, 12:44

I co tam, obudziło się już MF z zimowego snu? Wszystkie terminy podawane mijają a ja nic nie widzę nic nie słyszę. Szanujmy się...

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: kajetan » wtorek, 19 czerwca 2018, 15:50

Obudziło się: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 00#p501765
Czy PSB zamierza zgłosić jakieś uwagi do tego projektu?

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: dingo » czwartek, 21 czerwca 2018, 11:30

Jednak się nie doczekaliśmy propozycji. Nie ma paniki, wszystko jest w porządku, podatek 50% PIT, 100% PCC, księgi handlowe 2000zł miesięcznie, ZUS. Kopmy węgiel a nie bitcoiny towarzysze.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 21 czerwca 2018, 17:22

Mamy spotkania w MF w sprawie btc.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: kajetan » czwartek, 21 czerwca 2018, 17:32

JacekW_BB pisze: Mamy spotkania w MF w sprawie btc.
To może coś czasem powiedzcie, co się dzieje, chociaż jakoś ogólnie... Do końca kwietnia były informacje z kilku źródeł, potem miało być spotkanie po długim weekendzie majowym, i nagle głucha cisza przez dwa miesiące.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: dingo » czwartek, 21 czerwca 2018, 17:37

To brzmi tak, jakby mieli spotkania teraz. Albo zaplanowane za 5 lat.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości