[NIEAKTUALNE] Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[NIEAKTUALNE] Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 5 czerwca 2018, 21:26

Niedługo (w sierpniu) minie rok od aktywacji SegWita, reklamowanego jako lekarstwo na bolączkę niewielkiego rozmiaru bloku Bitcoina(BTC) oraz fundament pod budowę Lightning Network.

------------------
EDIT: UWAGA - Uściślam do jakich statystyk się odnoszę! Oznaczyłem kolorami takimi samymi jak na wykresie https://p2sh.info/dashboard/db/segwit-u ... -1y&to=now
------------------

Mimo ogromnych kampanii reklamowych w mediach społecznościowych i blisko stuprocentowego poparcia minerów w momencie aktywacji, suma całkowitego wolumenu Bitcoinów w transakcjach używających SegWit w porównaniu do wolumenu Bitcoinów używających klasycznych transakcji zatrzymała się w miejscu na poziomie 35-40% po czym zaczęła spadać i obecnie wynosi 30%.

Warto też zauważyć, że suma miejsca w bloku zajmowanego przez transakcje typu SegWit spadła jeszcze drastyczniej, bo aż do około 22-23% z poprzedniego 30% [aproksymacyjnie].




Dodatkowym interesującym zbiegiem okoliczności może być to, iż niedawno przestała działać najpopularniejsza strona prowadząca statystyki wykorzystania SegWita, http://segwit.party/ .
Kopia ostatniej działającej wersji strony jasno pokazuje trend spadkowy, który się rozpoczął: https://web.archive.org/web/20180131140 ... ty/charts/

Oczywiście istnieją również inne strony monitorujące wykorzystanie SegWita w transakcjach, np:
https://p2sh.info/dashboard/db/segwit-u ... -1y&to=now
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 października 2019, 23:40 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 5 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 5 czerwca 2018, 23:52

Jak łatwo zauważyć na wykresie
https://p2sh.info/dashboard/db/segwit-usage?orgId=1
Użycie sięgało 40% 24. maja, obecnie jest 35%.
Kolejny raz kolega Shadow robi z igły widły i przeinacza dane.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 5 czerwca 2018, 23:59

rav3n_pl pisze:Kolejny raz kolega Shadow robi z igły widły
Przepraszam, sprawdziłem wykres dokładniej i za moment uściślę.

Faktycznie ilość transakcji to 35%, nie na ten kolor wykresu co trzeba patrzyłem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: tonyxxl » środa, 6 czerwca 2018, 01:55

jprd, nudzi ci się? Następny temat o niczym i na siłę szukanie sensacji.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 6 czerwca 2018, 07:55

tonyxxl pisze:jprd, nudzi ci się? Następny temat o niczym i na siłę szukanie sensacji.
Nie jest o niczym, i nie jest to "szukanie".

To jest sensacja.

Rewolucyjna technologia, która miała zbawić świat okazała się gównem którego nikt nie chce.

PS.
Coś Cię swędzi ? Może to kukle od bycia wychędożonym przez Core ?

Jak nie masz nic do powiedzenia, lepiej się nie odzywać niż udowadniać prawdziwość przysłowia "Uderz w stół a nożyce się odezwą".

Bitcoin się zwija i nie ma przyszłości, tematy takie jak ten są ostrzeżeniem dla tych, którzy lubią być ostrzeżeni i lubią przewidywać przyszłe krachy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: mecenas » środa, 6 czerwca 2018, 08:40

Rewolucyjna technologia LN też miała podbić świat swoją wspaniałością i wynieść bitcoina na wyżyny...
Tymczasem sama wspina się po ścianie strachu: https://p2sh.info/dashboard/db/lightnin ... rk?orgId=1
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: rav3n_pl » środa, 6 czerwca 2018, 09:49

@mecenas, a zobacz w większej skali, taki pik w dół jak ostatnio już był - wynika z update softu.
https://p2sh.info/dashboard/db/lightnin ... -6M&to=now
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: adam1226 » środa, 6 czerwca 2018, 09:51

@rav3n_pl, im (fanatykom bch) nie przemówisz, tylko szkoda tych ludzi którzy bezkrytycznie za nimi idą (albo może nie szkoda, skoro wolą ślepą wiarę w autorytety niż samodzielny research?)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: tonyxxl » środa, 6 czerwca 2018, 09:57

ShadowOfHarbringer pisze: Rewolucyjna technologia, która miała zbawić świat okazała się gównem którego nikt nie chce.
a pomyślałeś, że przy spadku fee o kilkadziesiąt razy logiczne jest zmniejszenie zainteresowania LN i tym samym dynamika rozwoju LN musiała wyhamować? https://jochen-hoenicke.de/queue/#2,6m
Jak się coś nie rozwija w tempie logarytmicznym to znaczy że umiera? Twój populizm bcash a raczej maniakalna krytyka BTC jest już tu sławna, niestety jesteś tendencyjny w swoim myśleniu i szukasz problemu w BTC tam gdzie go nie ma lub jest nieistotny , a o BCH jak dotąd żadnej krytycznej uwagi...chyba że coś przeoczyłem, to mnie popraw, bo niestety nie śledzą twoich setek postów cały etat.
ShadowOfHarbringer pisze: Rewolucyjna technologia, która miała zbawić świat okazała się gównem którego nikt nie chce.
Lepiej napisz co takiego rewolucyjnego ma twój bcash, bo na razie same pierdoły i rewelacji żadnych na przyszłość nie widać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: mecenas » środa, 6 czerwca 2018, 10:03

adam1226 pisze: (fanatykom bch) nie przemówisz
Proszę nie insynuować mi fanatyzmu!
Jeśli BTC podążałoby ścieżką rozsądku, to nie trzeba by było w ogóle przemawiać "do rozsądku", każdy by widział, że waluta jest rozsądna.
rav3n_pl pisze: zobacz w większej skali
Ok, argument jest całkiem sensowny. Poczekajmy zatem, aż się nam skala okaże w jeszcze większym wymiarze czasu (kilka lat). :arrow:

Dodano po 3 minutach 10 sekundach:
tonyxxl pisze: bcash
tonyxxl pisze: bcash
Nie ma waluty o takiej nazwie. Dlaczego się nią posługujesz w odniesieniu do bitcoina?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: ikswodnal » środa, 6 czerwca 2018, 10:09

adam1226 pisze: im (fanatykom bch) nie przemówisz, tylko szkoda tych ludzi którzy bezkrytycznie za nimi idą
Proszę dopuścić też inną możliwość, dobre rozwiązania szybciej powstają w wyniku ścierania się różnych poglądów. Zresztą mnie do BCH przekonało twierdzenie, że nie ma przeszkód do implementacji w BCH rozwiązań z BTC jeżeli tylko okażą się lepsze. BTC ogranicza wprowadzenie rozwiązań które sprawdziły się w BCH.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: redbog » środa, 6 czerwca 2018, 10:51

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada
Wydaje mi się że było powyżej 40%, tytuł do zmiany a cały temat ma wydźwięk propagandowy jak prawie każdy ostatnio założony temat przez ShadowOfHarbringer o Bitcoinie.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 289
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: 91az » środa, 6 czerwca 2018, 10:58

Nie trzeba być fanatykiem, żeby widząc kierunek w jaki zmierza zarządzanie rozwojem BTC (droga ograniczania oczywistych rozwiązań w imię... czegoś) mieć poważne wątpliwości co dalszego spopularyzowania BTC (lub efektywnego ograniczania tego procesu) stosując coraz bardziej wyrafinowane i skomplikowane z definicji rozwiązania.

Nie myli się tylko ten kto nic nie robi, ale z moich obserwacji (niewątpliwie ograniczonych brakiem głębszego researchu technicznego - dlatego właściwie można mówić o odczuciach) kluczowe decyzje ostatnich miesięcy dot. SW czy LN cały czas w mojej opinii mają cechy protez (de facto stratna kompresja danych transakcyjnych SW w stosunku do pierwotnego rozwiązania, out-chain transaction dla LN). Proteza jakkolwiek użyteczna pozostanie substytutem rozwiązania problemu.
Już sam fakt zerwania zgodności wstecznej dla LN powinien zapalić latarnię z czerwonym światłem; tak wiem bazą pozostają w dalszym ciągu transakcje onchain jak dotąd, tylko z tego co zrozumiałem celem jest wyskalowanie sieci, czyli powstanie węzłów LN z swoimi n-kanałami w jak największej ilości która przejmie gros operacji poza głównym łańcuchem, czyli de facto pełzająco przejmie i przekształci logikę potwierdzeń transakcji, która dotychczas funkcjonowała.

BCH kibicuję, choć jeszcze nie podjąłem decyzji all-in, ale na razie coraz więcej przesłanek wskazuje, że dojrzewam do tej decyzji. Nie dlatego, że emocjonalne komunikaty o problemach LN mnie nakręcają, ale dlatego, że projekt BCH dzielnie nie rozwiązuje problemów nie znanych innym systemom, tylko przyjmuje to co jest ew. potrzebne do rozwoju (przynajmniej wg deklaracji) nie psując tego co już działa.

Spadek akceptacji LN czy SW, cóż nie biorąc pod uwagę ekscytacji starciem BTC/BCH byłby naturalnym zjawiskiem wygaszania projektu z nieudanymi rozwiązaniami. Czas pokaże. W sumie chyba będę się przyglądał tym wskaźnikom przy podjęciu decyzji o kierunku utrzymania inwestycji.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: marrw » środa, 6 czerwca 2018, 11:01

Kolejny głupkowaty wątek z odpowiednio zmanipulowanym tytułem by pasował pod z góry ustaloną tezę.

@ShadowOfHarbringer, o zwijaniu się bitcoina pisałeś już 1, 2 lata temu, pisałeś wiele różnych głupot tak jak np że bitcoin unlimited jest jedyną możliwą ścieżką rozwoju dla bitcoina, że minerzy już przechodzą masowo na BU i że Core już upada, że LN na mainnecie jest kwestią wieelu lat, że niby Core & blockstream przejęło bitcoina i masę innych głupot, manipulacji i niedomówień.

Tytuł tego wątku: "(...) zatrzymało się na 30% i spada"
Obrazek
Faktycznie, 30% jak nic. I faktycznie, spada niesamowicie, taki trend spadkowy że niedługo % użycia Segwita będzie ujemny :lol:

Autorowi polecam szczerze: https://centruminformacji.tvp.pl/15781278/kariera
pasuje tam jak ulał

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: tonyxxl » środa, 6 czerwca 2018, 11:04

mecenas pisze: Nie ma waluty o takiej nazwie. Dlaczego się nią posługujesz w odniesieniu do bitcoina?
nieoficjalnie jest, posługują się nią ludzie mądrzejsi ode mnie. To że jeden gość i jego przydupasy usilnie próbują zrobić z altcoina- Bitcoina to nie moja wina.
Rok temu była to jedna z kilku krążących oficjalnych nazw, potem z powodów marketingowych wybrano Bitcoin Cash.
Za dużo tych bitcoinów ostatnio a prawdziwy bitcoin jest i będzie tylko jeden: BTC. Zresztą bcash jest prostszy do wymówienia, krótszy i nie wprowadza zamętu. Mi pasuje, Ty wiesz o co chodzi, to jakiś problem wielki?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: adam1226 » środa, 6 czerwca 2018, 11:11

Na jesień jest planowany launch wielu projektów korzystających z SegWit i rozwiązań pochodnych, np. zdecentralizowane giełdy (z np. Atomic Swap).
Segwit staje sie powszechnym standardem dla wielu coinow.. no ale moze watek kontynuujmy w glownym temacie.
Ostatnio zmieniony środa, 6 czerwca 2018, 11:12 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: mecenas » środa, 6 czerwca 2018, 11:11

tonyxxl pisze: wiesz o co chodzi, to jakiś problem wielki?
Tak, wprowadzasz niepotrzebną niespójność danych i znaczeń, tzn. mnożysz je ponad miarę.
Używasz pojęć propagandowych, które nie mają związków przyczynowo bytowych z rzeczywistością.
Każda teza zbudowana na błędnych założeniach nie nadaje się do dalszej obróbki, zaklinanie rzeczywistości nie przystaje debacie naukowej.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 6 czerwca 2018, 12:15

@ Wszyscy stojący po stronie BTC oraz SegWita

Ten post nie był do Was. Was i tak nie da się przekonać i ja to wiem - jesteście dawno straceni i idziecie na dno razem ze starym Bitcoinem, który z dnia na dzień coraz bardziej przypomina FIATy.

Ten post ma charakter informacyjny, aby ułatwić ludziom nie zatartym jeszcze propagandą wybranie najlepszego momentu na ucieczkę z umierającego BTC. Bo oczywiście nie mam najmniejszych wątpliwości, że BTC umiera, po prostu ten proces będzie mocno rozciągnięty w czasie.

Nie sądzę żeby możliwe było przekonanie kogokolwiek kto ma wyrobioną opinię w tym temacie. Wszystko co mogło być powiedziane o propagandzie i manipulacji ekipy Core już zostało powiedziane, powtarzanie tego po raz kolejny nie ma sensu. Kto miał się przekonać, już się przekonał. Kto widział co się dzieje i nie przekonał się, już się nie przekona i zatonie z Titanicem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: Bit-els » środa, 6 czerwca 2018, 12:26

Wystarczyło w czasie największych problemów z zapchanym blokiem powiększyć go (update zwykły zaakceptowany przez wszystkich), a potem na spokojnie myśleć nad rozwiązaniami jak segwit, ln czy cokolwiek innego.

Ale team cora sponsorowany przez Axę czyli banksterstwo zaczął mącić.

Bch jest forkiem źródłowej propozycji Satoshiego. Fork jest naturalnym mechanizmem wpisanym w pomysł cyfrowej waluty opartej na zdecentralizowanym blockchainie.
Genialnym rozwiązaniem zapobiegającym próbie przejęcia, a właściwie ścìagniętym z naturalnej ewolucji mechanizmem, który wskaże lepszego.
Słabszy albo umrze, albo skarleje.
Jeśli wygra btc core... ok. Naturalna walka o byt.

Ale ja sprzyjam łańcuchowi bch.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: mecenas » środa, 6 czerwca 2018, 12:52

Bit-els pisze: Ale ja sprzyjam łańcuchowi bch.
Ja też sprzyjam. Imputowanie nam i częste zarzucanie, że fanatyzujemy jest niemiłe, nieprawdziwe i obraźliwe.
Tak to już jest, że jedni siedzą na jednej gałęzi a drudzy na drugiej gałęzi...
Może być przecież też tak, że żadna z gałęzi nie uschnie i sobie dalej będą razem żyły i karmiły obie grupy sprzyjające.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości