3 literowy Szukaj - bez tego nie da się nieraz NIC znalesc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

3 literowy Szukaj - bez tego nie da się nieraz NIC znalesc

Postautor: Rumcajs » piątek, 25 maja 2018, 19:23

Proponuję żeby chociaż jak nie do całego forum bo za duże obciązenie i za dużo wyników to chociaz jezu dać opcję szukania tylko po 3 literach na jakieś pojedyńcze działy.
Większośc starych coinów ma 3 literowe skróty, niektóre niby mają rozwinięcie do dłuższej nazwy ale nie każde i nie wszędzie w ogole ktokolwiek używa tego rozwinięcia żeby to sie wyszukało. Ktoś podpowiedział żeby dodać spację po tych 3 literach - nie działa taka sztuczka.

1) Przykład - SYS coin. Szukałem tego 30 minut ale tylko dlatego że wiedziałem że temat Istnieje ale nie pamietałem gdzie on był. Nurkowałem po podforach i stare karty tematów przeglądałem. Normalny nowy user by walnął nowy temat bo mu wyszukiwarka nie zadziałała. Bo jak niby to znaleść ? po słowie Coin ? bo ma 4 litery ? :roll: A słowo SYS nie ma rozwinięcia więc jest niemożliwe to znaleść po prostu. Albo BTS niby jest skrótem od bit shares ale tematu nie znalazłem a pamietam że też był, pisałem i razem i osobno. To tylko przykłady.

2) VPN, VPS w wiekszosci tematów nawet jak się trafi coś to nikt nie operuje rozwinięciem skrótów, masakra coś znaleśc i to jeszcze w temacie danego coina jak wszyscy pisza VPS i tyle.

Pewnie jest wiele podobnych rzeczy wymagających 3 liter jeszcze o których w tym momencie już zapomniałem ale nieraz mnie to nękało że od 4 liter wyszukiwarka.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

3 literowy Szukaj - bez tego nie da się nieraz NIC znalesc

Postautor: Bitcoiniak » piątek, 25 maja 2018, 19:25

Postulowałem to na innych forach. W efekcie każdy Admin to olewa twierdząc że trzeba właściwie zadawać pytania. :D
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

3 literowy Szukaj - bez tego nie da się nieraz NIC znalesc

Postautor: wrip » piątek, 25 maja 2018, 19:27

Pozostaje używać googli.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

3 literowy Szukaj - bez tego nie da się nieraz NIC znalesc

Postautor: Rumcajs » piątek, 25 maja 2018, 19:37

ale ja chce szukac na TYM forum a nie w googlach ... zresztą tam jest za dużo wyników a tu chciałem celować precyzyjnie 3 literowym sirczem w konkretnym dziale, nie musz elecieć po całym forum i go zamulać. Poza tym Bitmar pisał że nie ma problemu z działaniem forum i serverami więc nie wiem właściwie po co to dziwne ograniczenie sircza że od 4 literek skoro wszystko działa dobrze ?

Dodano po 1 minucie 56 sekundach:
heh i jak mam zadać właściwe pytanie gdy wiem że czytałem gdzieś w jakimś temacie i nie pamietam gdzie ale w każdym poście pisali ludzie VPS i ani razu nikt nie rozwinął skrótu a teraz ja to mam znaleść jak nie wiem w jakim alcie/coinie to pisało co mnie by moglo interesować, to tylko przykład ogólny, jeden z wielu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

3 literowy Szukaj - bez tego nie da się nieraz NIC znalesc

Postautor: wrip » piątek, 25 maja 2018, 19:39

Rumcajs pisze: zresztą tam jest za dużo wyników
Jesteś pewny?
Czy wyszukując sys coina to chodziło ci o ten wątek? https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... &start=500

To samo jest jako pierwszy wynik w googlach
https://www.google.pl/search?ei=10kIW5r ... GGVgAw94PA
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

3 literowy Szukaj - bez tego nie da się nieraz NIC znalesc

Postautor: Rumcajs » piątek, 25 maja 2018, 19:48

aj mądry jesteś bo użyłeś w google na jakiej stronie tego szukasz: "SYS" site:forum.bitcoin.pl
Ale chyba nie o to chodzi w całości że ludzie będący tu zarejestrowani mają szukać przez google tego co ich interesuje, samo forum powinno taką funkcje mieć a nie że forum odsyła z opcją szukania do wyszukiwarki google to paranoja jakas :D
Ten temat przykładowy znalazłem juz wiele dni temu ale to był przykład, faktycznie nie użyłem google bo myślałem że łatwiej i szybciej będzie użyć wyszukiwarki forum skoro w końcu po to chyba jest.
Do tego nie znałem tej opcji w wyszukiwarce google że jak sie wpisze site: XXXX to poda wyniki z danej strony, nie kazdy jest alfą i omegą, a na forum jest pewnie sporo osob które też tego nie wiedzą.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

3 literowy Szukaj - bez tego nie da się nieraz NIC znalesc

Postautor: Bitmar » piątek, 25 maja 2018, 21:36

Bitcoiniak pisze: Postulowałem to na innych forach. W efekcie każdy Admin to olewa twierdząc że trzeba właściwie zadawać pytania.
Niestety jest to problem wszystkich for (albo prawie wszystkich). Możliwość wyszukiwania 3-literowego po prostu zabija bazę. Na liście TODO mam drugie okienko szukania przez google, żeby wam zaoszczędzić dopisywania "site:forum.bitcoin.pl"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

3 literowy Szukaj - bez tego nie da się nieraz NIC znalesc

Postautor: Canis Lupus » piątek, 25 maja 2018, 21:52

@Rumcajs, akurat w przypadku sysa wystarczy wyszukać na forum słowo syscoin i nie trzeba googli, ale to taka mała wrzutka. Oczywiście rozumiem sens Twojej wypowiedzi i fajnie by było jakby bitmar dodał ten bajer z drugim oknem.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

3 literowy Szukaj - bez tego nie da się nieraz NIC znalesc

Postautor: Rumcajs » piątek, 25 maja 2018, 21:56

niby tak ale trzeba było jeszcze wiedzieć w jakim dziale było, do tego jak sie nie wiedziało jak było pisane to jeszcze pisać to razem, lub osobno, ale osobno to wyszukiwało wtedy "coin" słowo itd az mi zeszło 30 minut az znalazłem. O vps nie znalazłem narazie nic, ale moze jak bede rano w jakis dzień wyspany to uzyje google z wpisem strony forum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

3 literowy Szukaj - bez tego nie da się nieraz NIC znalesc

Postautor: Canis Lupus » piątek, 25 maja 2018, 22:05

Rumcajs pisze: niby tak ale trzeba było jeszcze wiedzieć w jakim dziale było
nie, po prostu "syscoin" w forumową wyszukiwarkę i będzie tip top
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

3 literowy Szukaj - bez tego nie da się nieraz NIC znalesc

Postautor: adam1226 » piątek, 25 maja 2018, 23:32

nie ma jakiejś zdecentralizowanej wyszukiwarki? ;>
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

3 literowy Szukaj - bez tego nie da się nieraz NIC znalesc

Postautor: benq » piątek, 25 maja 2018, 23:37

@adam1226, poczekaj kilka miesięcy na presearch :)

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości