Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 18 maja 2018, 14:36

@fusywszklanejkuli,
Spoiler:
fusywszklanejkuli pisze:Albo lekko zmodyfikowana wersja: stop-loss ustawiony, a liquidation price trochę poniżej, żeby uzyskać efekt analogiczny do Stop Limit?
Najlepiej jest ustawić Stop Limit i likwidację w ten sposób żeby w razie dużej obsuwy jeśli nie załapie naszego stopa zadziałał mcall (a nawet kiedy sobie skalpujemy bez ustawiania sl to warto ustawić suwak lewara tak aby w razie dużej obsuwy i np awarii giełdy lub internetu nie stracić wszystkiego). Wtedy nie ma opcji żeby strata była dużo większa niż dopuszczamy. Jest to jednak problematyczne w momencie kiedy realna cena znacznie się oddaliła nie tylko od index ale i od mark price do tego dochodzi pytanie co ma być katalizatorem sl - mark, index czy last price. Tu już nie ma prostej recepty bo w różnych sytuacjach będzie inaczej. Tego nie da się inaczej dowiedzieć jak na zasadzie prób i błędów :twisted:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 18 maja 2018, 15:48

Miałem napisać to rano, do tej pory niewiele się zmieniło, to wrzucam:

scenariusz 1) neutralny: lokalne linie trendu

Mamy dwie linie trendu, które najwyraźniej powstrzymały dotychczasowy spadek. Nie wyglądają na szczególnie mocne, ukształtowały się stosunkowo niedawno, prawdopodobnie na niższych interwałach. Nie wiem czy te linie mają siłę na wyrysowanie reversala. Jeśli nie byłoby innych czynników, to raczej nie wydusiłyby niczego więcej poza świecą niezdecydowania po spadkach.

Obrazek

scenariusz 2) Strong bullish: HS

Wyrysował nam się HS na 1D. Jest to mocno byczy sygnał na BTC.

Obrazek

Teoretyczny zasięg HS-a to 6411$, czyli poniżej głównego wsparcia (na żółto), które obecnie jest w okolicach 6,8 k.

Obrazek

scenariusz 3) bullish: fibo + mocna LT

Za dwa dni stosunkowo mocna LT przecina się z magicznym fib 0,618. Korekty na BTC lubią sięgać tego poziomu.

Obrazek

Zwróćcie uwagę na volume. Poza kilkoma wyjątkami jest stały dla przedziału cenowego od zamknięcia monster candle z 12.04 do fibo 100%. Przekroczenie obecnego wsparcia będzie oznaczało realne znoszenie wzrostów, które wystąpiły w pierwszej połowie kwietnia.
Poniżej LT, o której wspominałem z oddalenia.

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 18 maja 2018, 15:54 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » piątek, 18 maja 2018, 15:52

A ja widze to tak. Wyjscie z klina a potem zjazd do LT.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 maja 2018, 15:56

Zgodnie z tym co pisałem wcześniej tu https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ja#p492158 mamy teraz, na weekendzie czas albo na szybkie wyjście z BDW górą albo na kompletny blamaż i jazdę z LT1826.
Typowe wyjście z BDW opóźnia się, bo wczoraj i przedwczoraj powinno być próbowane. A najbardziej 14-15 maja było możliwe, ale pułapka była czytelna, bo w BDW zazwyczaj mamy 3 sekwencje spadkowe zanim wyłazi do góry. No i mamy już te typowe 3 sekwencje spadkowe z niego a świeczki tułają nisko się jak niewolnicy bez Pana.
Wspomniana LT1826 - nie wiem czy jest popularna wśród analizujacych na twiterze/tv i w innych miejscach ale technicznie dla mnie jest b. ważna. Poprawiłem jej punkty, tak, że na 1d przechodzi ona dokładnie przez low 1826 i 2980$ (6k wtedy nie dosięga a 6425$ jest niżej i to ponad 300$). Ale wolę oprzeć się na 2 pierwszych punktach dokładnie i teraz wychodzi, że jest ona na wysokości koło 7.6k$. Ale poziom 8k$ nie jest bez znaczenia i nie polegnie tak łatwo ze względu na to, co się na nim działo w listopadzie 2017.
Będzie teraz coraz ciekawiej, bo klin i LT zaciskają się coraz bardziej na świeczkach i ani nie nastąpiło porządne wybicie ani mocne tąpnięcie. Dla mnie to takie miejsce na wykresie, że trzeba być gotowym i na zakup i na mocną walkę o utrzymanie tej LT, która może skończyć się naprawdę mocno czerwono. Tak, wiem, to banał, że albo jebnie w dół albo nie jebnie, ale tak to wygląda. Jeśli się wybroni to można śmiało zagrać chyba na symetryka z dolna linią po 6-6.4k (mocno zbieżną z LT 1826) i górna po highach z 20 luty + 5 maja (a target wtedy to górna linia i z 9.3k, lub niżej jesli już po maju).

To, co teraz będzie się działo jest tym bardziej ciekawe, że wcześniejszy dołek to nie szpilka ale płaskie dno na linii trendu mniej więcej, więc nie było typowego popytu z denek czyli szybkiej szpilki i odbicia ale bardzo skomplikowana akcje akumulacyjna. Czy to oznacza, że to wtedy to był teatr jednego dużego aktora, bez którego, z samą drobnicą czyli nami, cena by naturalnie leciała? Pytanie otwarte i bez odpowiedzi, nigdy się nie dowiemy. Te powolne osuwanie się w klinie mimo już 3 sekwencji spadkowych nie wygląda zbyt kolorowo, nie widać by był to poziom gdzie wskakuje duży popyt, wszystkie wybicia po drodze były ewidentnie gaszone, pewnie celowo. Jeśli ma odbijać, to sądzę, że będzie to powolna akcja, wzdłuż LT, bez polotu, bez wiary. Przy spadkach po przekroczeniu pewnego poziomu może się to nasilać, bo często przy powolnym wykrwawianiu się ceny jest potrzebne nasilenie by wypracować dołek i wtedy szybciej odbija.

Ogólnie nie wygląda to fajnie ale to jest miejsce gdzie pytanie o zakup na dłużej ma znacznie więcej sensu niż na euforii bańkowej. :) Tylko dziwnie raczej na forum nigdzie nie pada. Emocje rynku się ostro zmieniły, sporo ludu odpadło i chyba hodlują.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 18 maja 2018, 17:35

@Wymazywanie, Dlaczego nie pada to pytanie o zakup na dluzej? Moim zdaniem dlatego, ze nawet jesli wyjdziemy z BDW w gore to malo kto liczy na spektakularne wzrosty. To czego sie boje - i dlatego raczej nie wejde na dlugo i na duzo - to wyjscie gora, wzrost do 8800-9000 i.... dalsze spadki. W bardziej optymistycznej wersji - moze DT na 10k?
Bo dla mnie pytanie jest inne - czy juz mielismy ReturnToNormal, ktory byl zawsze widoczny na 1D-1W w kazdej bance. To co sie dzialo od poczatku kwietnia widoczne niewatpliwie jest. Dla mnie bylo troche za nisko - ale pisze to bazujac wylacznie na subiektywnym doswiadczuniu z poprzenich baniek - bo tego sie nie da wyliczyc. Wiec czy bedzie jeszcze rozwiniecie tego ruchu, przebicie 10k i taki prawdziwy, tlusty RtN z krzykami na tt/fb ze ATH za chwile czy po prostu rynek jest tak slaby ze to juz wszystko na co go bylo stac i teraz powolutku osuniemy sie na dno gdzie dluzsza chwile polezymy.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » piątek, 18 maja 2018, 18:59

domator pisze: @Wymazywanie, Dlaczego nie pada to pytanie o zakup na dluzej? Moim zdaniem dlatego, ze nawet jesli wyjdziemy z BDW w gore to malo kto liczy na spektakularne wzrosty. To czego sie boje - i dlatego raczej nie wejde na dlugo i na duzo - to wyjscie gora, wzrost do 8800-9000 i.... dalsze spadki. W bardziej optymistycznej wersji - moze DT na 10k?
Bo dla mnie pytanie jest inne - czy juz mielismy ReturnToNormal, ktory byl zawsze widoczny na 1D-1W w kazdej bance. To co sie dzialo od poczatku kwietnia widoczne niewatpliwie jest. Dla mnie bylo troche za nisko - ale pisze to bazujac wylacznie na subiektywnym doswiadczuniu z poprzenich baniek - bo tego sie nie da wyliczyc. Wiec czy bedzie jeszcze rozwiniecie tego ruchu, przebicie 10k i taki prawdziwy, tlusty RtN z krzykami na tt/fb ze ATH za chwile czy po prostu rynek jest tak slaby ze to juz wszystko na co go bylo stac i teraz powolutku osuniemy sie na dno gdzie dluzsza chwile polezymy.
Krzyki o ATH już były kilka razy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 18 maja 2018, 19:27

Wygląda na to, że odbiliśmy się od górnej granicy czerwonego klina, który wrzuciłem wczoraj. Wychodzi na to, że teraz przetestujemy dolną linię.

Oczywiście jeszcze możemy przebić, ale przy takim wolumenie jakoś tego nie widzę. Na 1h chyba mamy też bearish div.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 05#p492705
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 18 maja 2018, 19:50

@ergorg,
Na 1H na rsi niby mamy ukrytego byka a na 2H double bottom oba z zasięgiem 8350-8400 ale jakoś brak chętnych na kupno. 2H 4H same doji. No i gdzie tu ustawić stopa jakby co? Ja najbliższe sensowne wsparcie widzę na 7700-7800 a to trochę za daleko. Szkoda weekendu na taką kaszankę.
Do tego 1D BB - uderzenie we wstęgę po zwężeniu zwykle skutkuje sprężynką lub przyspieszeniem ruchu. Tutaj było przebicie a później odbicie ale oba okazały się pułapką.
Zresztą patrząc na 1D z włączonym BB zauważyłem że jesteśmy dziś w podobnym miejscu jak 15-17III ;)
Jeśli mam rację to 8500-8600 i zawrotka do piwnicy
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 18 maja 2018, 19:57

domator pisze: Bo dla mnie pytanie jest inne - czy juz mielismy ReturnToNormal
dlaczego nie można uznać za RtN powrotu z 10700 na 17163 ?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 18 maja 2018, 20:04

adam1226 pisze:
domator pisze: Bo dla mnie pytanie jest inne - czy juz mielismy ReturnToNormal
dlaczego nie można uznać za RtN powrotu z 10700 na 17163 ?
Moze i mozna. Ale ja nie uznaje. Brakuje mi takiego patternu jak na obrazku - to jest 3d na przelomie 2013/2014.
Przechwytywanie.jpg
dla porownania w tej samej skali sytuacja aktualna:
Przechwytywanie1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 18 maja 2018, 20:10

czyli generalnie podobnie, tylko tym razem dzieje się jakby szybciej (no i w sumie tym razem uroslismy wielokrotnie wiecej niz na poprzedniej bance?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 18 maja 2018, 20:14

@adam1226, No wiadomo ze podobnie. Tylko dla mnie za slabo. W tamtym okresie 2014 roku wszyscy przestali mowic o peknieciu banki. Ulica mowila o wyjsciu gora nad LT spadkowego i "zaraz ATH, kupujcie pany...". Znowu byla euforia itd. No i jednak wzrosty byly wieksze.
Teraz totalnie nie bylo emocji i wzrost byl mniejszy. Gdybysmy 2 tyg temu przebili te 10k, polecieli na rozpedzie do 11k i potem spadli to ja bym nie mial watpliwosci ze RTN sie odbylo.
Teraz jednak mam.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 18 maja 2018, 20:16

Właśnie w tym problem - oczekujemy że będzie tak samo, ale tak samo nie będzie, nie będzie inaczej, ale nie będzie identycznie...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » piątek, 18 maja 2018, 20:35


Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maxym » piątek, 18 maja 2018, 20:50

Dokladnie :)


Wyblili 8.2k

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lorraine » piątek, 18 maja 2018, 22:06

miso20 pisze: Cena spadała, ludzie uciekali, sam pamiętam jak były tu co chwilę prognozy o 60$ (pozdrowienia dla @Lorraine :D).
Nigdy nie napisałam że spadnie do 60 tylko do 115$ pamietam tez ze przegapiłam pik do 105 wówczas bo poszłam do kiosku na osiedlu.
Niestety już przez naastepne ponad 2 lata ten pik sie nie powtorzyl.
Ale dla bezpieczenstwa sie ustawie :P

tak poza tym to witam ponownie drogich forumowiczów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 18 maja 2018, 22:17

Wskaźnik @Lorraine, jednak spadki? :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 18 maja 2018, 22:59

@ergorg, wyszliśmy z małego klinku i idziemy w stronę górnego ograniczenia tego ciut większego, który narysowałeś. W tej chwili wypada to trochę poniżej $8400.

@domator, podzielam Twoje rozterki. Też braki mi tego return-to-normal widocznego w d3. Niedawne wybicie do 10k, mimo, że nastąpiło po przebiciu linii spadkowych po szczytach w obu rodzajach skal, wydaje mi się zbyt mizerne. I tak jak Tobie chodzi mi nie o ślepe podobieństwo wykresów bańkowych, ale o brak zmiany nastrojów, brak euforii, która powinna towarzyszyć R2N.
adam1226 pisze: czyli generalnie podobnie, tylko tym razem dzieje się jakby szybciej (no i w sumie tym razem uroslismy wielokrotnie wiecej niz na poprzedniej bance?
No właśnie to jest dla mnie najważniejszy argument, że nie znajdujemy się w punkcie bańki, który większość wyciąga z porównania wykresów z przymknięciem oka na skalę osi czasu.
Każda bańka ma swoją dynamikę. I ta dynamika powinna być spójna, czyli dynamika wzrostów musi być jakoś tam być proporcjonalna do dynamiki spadków.
Wzrosty w obecnej były znacznie wolniejsze niż w goxowej z 2013. Nie dziwi Was, że spadki kreślą wykres pobańkowy znacznie szybciej niż wtedy?
Obie bańki pękły w grudniu. W 2014 R2N był w czerwcu, a teraz miałby być w kwietniu? Raczej spodziewałbym się, że we wrześniu.
Powiecie, że w 2013 wzrosty trwały miesiąc, bo pchał je w górę bot Willy. Zgoda. Ale spadki też powinny być równie dynamiczne, bo pchało je w dół bankructwo Goxa. A tymczasem były wolniejsze niz obecne! Dlaczego?

Biorąc to wszystko pod uwagę czekam na R2N w skali d3 w ciągu najbliższych miesięcy. Może będzie poprzedzony kolejną próbą dołowania, ale jego brak i przejście od razu w długą bessę byłby dla mnie dziwny.

Jestem załadowany w 30% (BTC, BCH, MAID). Nawet jeśli się mylę i R2N nie będzie, albo będzie dopiero po dołku, to kurs powinien przed dalszymi spadkami zbudować drugi top, czyli do końca miesiąca urosnąć do 9500.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 18 maja 2018, 23:22

ekonokomik pisze: Wzrosty w obecnej były znacznie wolniejsze niż w goxowej z 2013
A dlaczego? Tutaj pomaga wskaźnik nazywany kapitalizacją. Policz ile teraz musiało napłynąć świeżej gotówki żeby doszło do 20k a ile wtedy do 1200.
ekonokomik pisze: Obie bańki pękły w grudniu. W 2014 R2N był w czerwcu, a teraz miałby być w kwietniu? Raczej spodziewałbym się, że we wrześniu.
Powiecie, że w 2013 wzrosty trwały miesiąc, bo pchał je w górę bot Willy. Zgoda. Ale spadki też powinny być równie dynamiczne, bo pchało je w dół bankructwo Goxa. A tymczasem były wolniejsze niz obecne! Dlaczego?
Wtedy dużo mniej spekulantów uczestniczyło w grze a więcej geeków i "inwestorów", rynek i jego uczestnicy był dziewiczy i niedoświadczony. Nie było też wcześniej tak spektakularnego krachu i długiej akumulacji po. I wreszcie brak chińskich giełd w rozgrywce. Brak CNY na rynku od listopada ub r mógł spowodować że obecne spadki są szybsze i to może być główny powód tego że jednak "this time is different" ;)
ekonokomik pisze: Raczej im bańka wcześniejsza tym krach był bardziej spektakularny. Np w 2011 z $30 do $2, po czym ponad rok smuty.
A kto o tym pamięta :lol: . Nawet na żadnym aktualnym wykresie tego nie widać
Ostatnio zmieniony piątek, 18 maja 2018, 23:36 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 18 maja 2018, 23:30

@bitloteiros, masz rację, czynników, które mogą tłumaczyć różnice między bańkami jest sporo.

Nie zgadzam się jedynie ze zdaniem "Nie było też wcześniej tak spektakularnego krachu i długiej akumulacji po." Raczej im bańka wcześniejsza tym krach był bardziej spektakularny. Np w 2011 z $30 do $2, po czym ponad rok smuty.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości