Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » piątek, 18 maja 2018, 00:59

Z góry sorki za offtop ale, przed chwilą popierdzielił się BitMEX i przez to mój stop loss zamiast odpalić się na 8160 tak jak go ustawiłem, odpalił się na 8040. Dzięki temu zamiast stracić 4% uwaliłem 16% ( miałem pozycję otwartą na x10 ). Czy ktoś z was wie co można w tej sytuacji zrobić? Jakieś podanie o odszkodowanie ze strony giełdy, czy coś. W końcu to ich wina, że giełda uległa awarii.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 18 maja 2018, 01:07

@Krachu1895, Spadek był dość gwałtowny. Może Twój SL odpalił się prawidłowo, ale jak ruszył spadek to zrobiła się kolejka zleceń i zanim się wykonał, cena była już niższa?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 18 maja 2018, 01:23

@Krachu1895,
Możesz napisać na support ale najprawdopodobniej odpiszą to co ekono + że mogłeś użyć opcji Stop Limit zamiast Stop Market zależy też co "odpaliło" twojego stopa - mark price, index price czy last price. Wątpię czy dostaniesz cokolwiek. To jest właśnie to o czym wielokrotnie pisałem że stoploss w niektórych momentach może się odpalić sporo od miejsca gdzie go ustawiliśmy. Może się tak stać na każdej giełdzie nawet na finexie - wyobraźcie sobie że macie stopa np 8100 a na 8102 jakiś grubas na longa 1k BTC a jeszcze inny na 8101 na kilka setek BTC. Stop lossy są realizowane z orderbooka. Jeśli boty w reakcji na gwałtowny spadek usuną bidy jesteście ugotowani bo zlecenia wyżej mają oczywiście pierwszeństwo. Stąd się też biorą flashcrashe - jedne stopy uruchamiają następne i tak tworzy się kaskada, jeśli orderbook jest pustawy to kiszka. Zawsze trzeba to brać pod uwagę. Tak że przykro mi ale chyba musisz to wziąć na klatę i skupić się nowym setupie
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » piątek, 18 maja 2018, 02:09


Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » piątek, 18 maja 2018, 08:00

@Krachu1985 a ja niedawno pisałem, że ten bitmex to jakaś paranoja.... gdy nie mogłem po raz któryś przesunąć podczas szpili stop lossa i patrzyłem jak w niego kurs uderza. Zacząłem nawet szukać innej giełdy z tymi samymi możliwościami i nie znalazłem :)

Ale, że może się stop loss nie zrealizować tak jak jest ustawiony to nawet mi do głowy nie przyszło...

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitChmura » piątek, 18 maja 2018, 09:01

To już nie 2017 chyba nie każdy jest tego świadomy. Dwa podbicia pod 10k w ciągu miesiąca i lipton. Troche kiepsko to wygląda. Bykow jak nie było tak nie ma, w sumie nie ma co się dziwić, bo nie ma komu podciągać kursu w góre, bo jakby co to wszystko sie wali jak domino.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PanBrzuszek » piątek, 18 maja 2018, 09:22

Krachu
Podczas dużych szpil Bitmex standardowo się blokuje, ale nie można ich za to winić. Taka specyfika tego rynku, na którym bardzo duża część graczy gra na dużych lewarach i gdy następuje likwidacja jakiejś liczby pozycji, wtedy pierwszeństwo mają liquidations. Jeśli ustawiłeś stop lossa i giełda się zablokowała, to nie ma żadnego wpływu na twoje zlecenie. W takiej jednak sytuacji, gdy stop wchodzi w szpile zawsze realizuje się na jej końcu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » piątek, 18 maja 2018, 09:32

Na altach mamy inv hsy. 5M

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PanBrzuszek » piątek, 18 maja 2018, 09:58

Rozwinę jeszcze temat gry na Bitmex, bo doszedłem do wniosku, że ostatni post wygląda jakbym był mexowym naganiaczem... :)

Duża część graczy grających na szybko z dużą ilością wejść dziennie narzeka, że giełdy ( bez znaczenia jakie - forex, kontrakty na GPW itp ) oszukują. Ale to gra bez sentymentów. Jeśli ustawiasz stopa tam gdzie naturalnie powinieneś go ustawić, czyli podczas spadku poniżej wsparcia, to tak samo myślą wszyscy i stopów jest tam od cholery. Czyli musisz zacząć od zmiany sposobu myślenia.

Generalnie wszystkich w Bitmex zniechęca to, że podczas gwałtownych ruchów nic tam się nie da zrobić. Też mi to na początku przeszkadzało, ale gdy zorientowałem się, że tak mają wszyscy ( pewnie oprócz botów współwłaścicieli giełdy ) to postanowiłem się do tego przyzwyczaić i dostroić strategię, bo tak jak s---r napisał, nie ma alternatywy. Jeśli chcesz wygrać, to strategia jest podstawą. AT służy generalnie do dymania małych przez dużych. każdy to wie, wszyscy zwracają na nią uwagę, ja też, ale to strategia, czyli zarządzanie kapitałem i dopasowanie sposobu gry do specyfiki rynku daje przewagę.

Moim zdaniem nie da się wygrać grając na Bitmex na dużych lewarach w day tradingu. Wiem, wiem co pisałem w pierwszym poście :) Ale ja nie gram w day trading. Wtedy zlecenie otwarte 25 Kwietnia zamknęło mi się czyszcząc rachunek. 6 Maja otwarłem kolejne. Mogło by tak być i często mi się to zdarza( grałm już w ten sposób na forex ), że mam sporo wejść, bo rynek cały czas napina cięciwę w stronę dla mnie już nieakceptowalną. Na przykład, gdyby rynek doszedł do 11.600 to pewnie zrobił bym w międzyczasie co najmniej 5 wejść czyszcząc rachunek za każdym razem. Ale gdy w końcu przychodzi trend zgodny z moją pozycją wszystkie te straty odrabiane są dość szybko.

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » piątek, 18 maja 2018, 10:18

Chłopacy, co tam AT mówi... te 7900 to był dołek czy jednak te 7500 jeszcze?

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » piątek, 18 maja 2018, 10:25

Jedna figura mówi tak, druga tak. Po fakcie będzie wiadomo, która była prawidłowa ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » piątek, 18 maja 2018, 10:40

@ekonokomik, @bitloteiros, @PanBrzuszek, @s---r,
Ogólnie to była jakaś awaria systemu i przez około godzinę BitMEX nie działał. Po prostu później, jak już się włączył, to kurs automatycznie poleciał na ten pułap 8040, tak jakby pomijając wszystko po drodze. No nic, napiszę do supportu, ale chyba faktycznie nic nie wskóram.
Ostatnio zmieniony piątek, 18 maja 2018, 10:58 przez Krachu1895, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » piątek, 18 maja 2018, 10:42

Tak wyglądała ta awaria... albo zmieniali coś w matrixie :) bo mnie zalogować nie chciało i poszedłem spać, a w nocy taki piękny spadek był
Ostatnio zmieniony piątek, 18 maja 2018, 10:43 przez s---r, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 18 maja 2018, 10:43

Coraz ciaśniej... pytanie czy już lada moment wybicie w górę (volumen też opadający) i wyjście z klina... czy odbicie od niego i podążanie dalej w nim... jego rozpiętość w miarę spora, ale kurs już szybował ładne świeczki wcześniej więc wszystko możliwe. :mrgreen:

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 331
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » piątek, 18 maja 2018, 10:43

W 7900 walnęło . Jak tego nie wybronią to uciekam i już nie zawracam sobie głowy. Wiadomo co będzie potem . 7000 ? A dlaczego ? Skoro 6400 Jest tak blisko i można wypróbować dołek co pewnie rynek zrobi...

Dla mnie to jest ostatni bastion i basta.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » piątek, 18 maja 2018, 11:06

Delhi pisze: W 7900 walnęło . Jak tego nie wybronią to uciekam i już nie zawracam sobie głowy. Wiadomo co będzie potem . 7000 ? A dlaczego ? Skoro 6400 Jest tak blisko i można wypróbować dołek co pewnie rynek zrobi...

Dla mnie to jest ostatni bastion i basta.
Poniewaz w okolicach 7000 przebiega linia tendu. Bedzie mocnym wsparciem ale nie jest powiedziane ze jej nie przebijemy. Moze byc od niej jakies odbicie i dalej w doł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 18 maja 2018, 11:25

bitloteiros pisze: @Krachu1895,
Możesz napisać na support ale najprawdopodobniej odpiszą to co ekono + że mogłeś użyć opcji Stop Limit zamiast Stop Market zależy też co "odpaliło" twojego stopa - mark price, index price czy last price. Wątpię czy dostaniesz cokolwiek. To jest właśnie to o czym wielokrotnie pisałem że stoploss w niektórych momentach może się odpalić sporo od miejsca gdzie go ustawiliśmy. Może się tak stać na każdej giełdzie nawet na finexie - wyobraźcie sobie że macie stopa np 8100 a na 8102 jakiś grubas na longa 1k BTC a jeszcze inny na 8101 na kilka setek BTC. Stop lossy są realizowane z orderbooka. Jeśli boty w reakcji na gwałtowny spadek usuną bidy jesteście ugotowani bo zlecenia wyżej mają oczywiście pierwszeństwo. Stąd się też biorą flashcrashe - jedne stopy uruchamiają następne i tak tworzy się kaskada, jeśli orderbook jest pustawy to kiszka. Zawsze trzeba to brać pod uwagę. Tak że przykro mi ale chyba musisz to wziąć na klatę i skupić się nowym setupie
Mam w związku z tym pytanie, które mnie zawsze nurtowało, ale wcześniej wycofałem się z krótkoterminowej gry, niż samodzielnie poszukałem odpowiedzi. BitMEX poprzez auto-deleveraging oferuje ciekawą asymetrię: strata większa niż depozyt jest teoretycznie limitowana. Co by było, gdyby zamiast stop-lossa wykorzystać dźwignię, ustawiając liquidation price na tym samym poziomie, na którym byłby stop-loss? Albo lekko zmodyfikowana wersja: stop-loss ustawiony, a liquidation price trochę poniżej, żeby uzyskać efekt analogiczny do Stop Limit?

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cryptonite » piątek, 18 maja 2018, 11:50

Witam!
Obrazek

Bitcoin caly czas pozostaje w trendzie spadkowym. Czeka nas teraz chwilowy "sideways action". Poziom $8000 jest poziomem psychologicznym, ktory wedlug mnie nie wytrzyma. Pierwszym horyzontalnym oporem jest $7800-7700, ktore jest takze 0.618 Zniesienia Fibonacciego (fib retracement) ostatnich 5ciu fal Elliota (kwiecien). Dobre wiesci to "Falling wedge", ktory tworzy nam sie na 4-godzinnym wykresie i zazwyczaj zwiastuje wybicie w gore. Ponadto na tym samym interwale czasowym tworzy sie "Hidden bullish divergance", zaznaczone zielonymi liniami na wykresie swiec oraz RSI.
Obrazek

Choc 0.618 zniesienia Fibonacciego wydaje mi sie byc rozsadnym punktem zwrotnym, to nie zapominajmy tez o mozliwosci wiekszego spadku.
Obrazek
__________________________
Jezeli ktos bylby zainteresowany nauka od podstaw zaczynajac od zalozenia konta na gieldzie, poprzez analize techniczna lub prosta wymiane pogladow - Zapraszam do grupy na Telegramie: https://t.me/joinchat/HFz-4VAX60cs1oZ01YWqyA

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PanBrzuszek » piątek, 18 maja 2018, 12:14

Fusywszklanejkuli.

Na Bitmex nie ma możliwości aby stracić więcej niż masz na koncie. Dlateg liquidation price jest pół procenta "gorsza" niż wynika z kapitału. To jest teoretyczny zysk giełdy. Dlatego zawsze opłaca się ustawić stopa kilka punktów "lepiej" niż cena liquidation. Jeśli taki stop zrealizuje się w twojej cenie, to masz te pół procent w kieszeni, a jeśli jest poślizg, to maksymalnie zamknie się w cenie liquidation i masz zero na rachunku.
Dlatego tak jak pisałem, jak sie robi duży ruch Bitmex się blokuje, bo giełda przy dużej liczbie liquidation dopłacała by do interesu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 18 maja 2018, 12:55

@PanBrzuszek, @fusywszklanejkuli, itd.
Macie watek o Bitmexie!
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 9&start=40
(jak również szczegolowe instrukcje w osobnych tematach )
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bing [Bot], Google [Bot], grzeg, skrzypu i 15 gości