Rezydent podatkowy w UK a pl gieldy ?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rezydent podatkowy w UK a pl gieldy ?

Postautor: novymivo » środa, 16 maja 2018, 11:00

Witam,
Taka oto sytuacja :
- rezydent podatkowy w Uk od nastu lat. kilkukrotnie uzyl konta bankowego w Pl do gry na Pl gieldach.
Rozumiem ze z gry rozliczyc on sie musi z Brytyjskim US bo konta mozna miec w wielu krajach ale adres zamieszkania jeden jak i rezydenture podatkowa ?
A moze z gry na pl gieldach powinien sie rozliczyc z US w PL ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Rezydent podatkowy w UK a pl gieldy ?

Postautor: Bemx2k » środa, 16 maja 2018, 11:05

Ja rozliczam wszystko w UK , tam jestem stałym rezydentem podatkowym i tam mieszkam 8-9 miesięcy w roku ,lato spędzam w Polsce ze względów klimatycznych i ekonomicznych ;)
Fajna księgowa ogarnia wszystko za mnie za 4 stówki.
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rezydent podatkowy w UK a pl gieldy ?

Postautor: roman-x » wtorek, 5 czerwca 2018, 12:41

Bemx2k pisze: Ja rozliczam wszystko w UK , tam jestem stałym rezydentem podatkowym i tam mieszkam 8-9 miesięcy w roku ,lato spędzam w Polsce ze względów klimatycznych i ekonomicznych ;)
Fajna księgowa ogarnia wszystko za mnie za 4 stówki.
Opcja z UK jest interesujaca ale nie do konca wiadomo na co sie zdecydowac. Wyslalem Ci PM w tej sprawie

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rezydent podatkowy w UK a pl gieldy ?

Postautor: dingo » wtorek, 5 czerwca 2018, 14:32

No oczywiste chyba że tam gdize jesteś rezydentem? Jak giełda jest polska to nie znaczy chyba że rządowa. Zresztą nie ma żadnej polskiej giełdy, wszystkie są "dla polakow", wyniesione za granice.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rezydent podatkowy w UK a pl gieldy ?

Postautor: kajetan » wtorek, 5 czerwca 2018, 14:37

dingo pisze: No oczywiste chyba że tam gdize jesteś rezydentem? Jak giełda jest polska to nie znaczy chyba że rządowa.
Nie, nie jest to oczywiste, wręcz przeciwnie. Domyślna reguła jest taka, że podatek płacisz i tam gdzie jesteś rezydentem i tam gdzie jest giełda, tyle tylko, że zwykle jest umowa międzypaństwowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, która zwykle ogranicza podatki od dochodów kapitałowych do kraju gdzie jesteś rezydentem.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rezydent podatkowy w UK a pl gieldy ?

Postautor: dingo » wtorek, 5 czerwca 2018, 14:39

kajetan pisze:
dingo pisze: No oczywiste chyba że tam gdize jesteś rezydentem? Jak giełda jest polska to nie znaczy chyba że rządowa.
Nie, nie jest to oczywiste, wręcz przeciwnie. Domyślna reguła jest taka, że podatek płacisz i tam gdzie jesteś rezydentem i tam gdzie jest giełda, tyle tylko, że zwykle jest umowa międzypaństwowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, która zwykle ogranicza podatki od dochodów kapitałowych do kraju gdzie jesteś rezydentem.
Ciekawe kto to egzekwował nawet bez takich umów, państwa same zabijają się o to gdzie kto zapłaci im podatek. Żałosne prawo, giełda jest na seszelach a ty zarabiasz przez internet a nie tam, więc won.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości