Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » środa, 9 maja 2018, 08:33

@ekonokomik,
Rozumiem co masz na myśli i wcale nie mówię, że od blisko tygodnia to ci sami ludzie mają wciąż otwarte te pozycje long. Chodzi mi właśnie o ogół. I choć nie przeczę, że da się zarabiać na longach w ciągu tych ostatnich dni, to chyba nie sądzisz, że spośród tych 30k longów chociaż 20% jest na plusie. Jeszcze raz podkreślę, chodzi o ogół, a nie konkretnie o Kowalskiego który ma akurat otwartą pozycję long. Także można spokojnie powiedzieć, że sponsorami obecnych spadków jest właśnie ogół ludzi na longach ;)

Na zakupy zdecyduję się, gdy w końcu zauważalna liczba longów się wykruszy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » środa, 9 maja 2018, 08:58

Krachu1895 pisze: @ekonokomik,
Rozumiem co masz na myśli i wcale nie mówię, że od blisko tygodnia to ci sami ludzie mają wciąż otwarte te pozycje long. Chodzi mi właśnie o ogół. I choć nie przeczę, że da się zarabiać na longach w ciągu tych ostatnich dni, to chyba nie sądzisz, że spośród tych 30k longów chociaż 20% jest na plusie. Jeszcze raz podkreślę, chodzi o ogół, a nie konkretnie o Kowalskiego który ma akurat otwartą pozycję long. Także można spokojnie powiedzieć, że sponsorami obecnych spadków jest właśnie ogół ludzi na longach ;)

Na zakupy zdecyduję się, gdy w końcu zauważalna liczba longów się wykruszy.

Popełniasz błąd logiczny zakładając, że ogół ludzi longuje. To możemy tylko przypuszczać na podstawie różnych danych. I zanim ktoś mi wypomni, że sam generalizowalem w dawnych postach. Robiłem to w oparciu o więcej niż 1 wykres long/btc/bitfinex ;)

Przeszedłem na wykres 1 godzinowy i spadki na btc idą z wzrostem pozycji long.

A jako takie podsumowanie mojej odpowiedzi powiem tylko, że te 1k longów zamkniętych i otwartych w ostatnich 24h to nic. Przy koszeniu shortów było co kosić. teraz to jak zbieranie zboża z ogródka ;)
Longi są na średnim pułapie i przybyło ich 5 tysięcy w 1 dzien a shortów przybyło przed spadkiem 10k w niecałe 2 dni.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: JustinHustlin » środa, 9 maja 2018, 09:54

Większość spekulantów przedstawia alternatywne warianty, jakie z tego płyną wnioski? Jest tyle teorii ile ludzi śledzących temat.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » środa, 9 maja 2018, 10:10

JustinHustlin pisze: Większość spekulantów przedstawia alternatywne warianty, jakie z tego płyną wnioski? Jest tyle teorii ile ludzi śledzących temat.

I co związku tym ? Wy wszyscy początkujący powiedźcie mi co wynika z stwierdzenia prezentowanego w tym wątku minimum raz w tygodniu czyli.
"Każdy trejder ma swój pomysł na gre" - przeciętny gracz

Czy inne tego typu stwierdzenia ? No co to wniosło do tego wątku ? Lepiej Wam że niczym Paulo Coelho jeden z drugim sobie stwierdzi, że słońce świeci trawa jest zielona (zależy jeszcze jaka HEHE)

Po to jest AT i inne metody analizy kursu i po to jest ten wątek aby się ścierać na poglądy pomysły, a nie po raz 200 czytać "a super dzisiaj slonce wstalo"

Odnośnie spekulantów to dla mnie prawdziwy spekulant tworzy wariant rozgrywki, a nie tak jak my przygotowujemy się pod prawdopodobne rozegranie. Tylko takich spekulantów nie zobaczysz w gazetach czy innych onetach które podniecają się, tym że ten sorosz ten! który wy**mał królową elżbietę bez mydełka ;) Zrobił to tamto. A czemu ich nie zobaczysz ? Sama informacja o tym jak ktoś dysponujący kapitałem wynoszącym roczne polskie PKB już dużo daje, a co dopiero w co wszedł gdzie kiedy i dlaczego. To jakby mówiąc językiem pewnego wykresowego boksera ściągnąć spodenki na środku ringu.


Odnośnie kursu. Mamy przystanek i według mnie do wieczora odbijamy. Panika przez Trumpa zasiana i pozycja zagrana ;)

@Krachu1985
Po za wykresem dodaj do takiej analizy "nastrojów" kilka grup telegramowych zapalonych hodlerów czy innych gdzie są duże emocje. To będzie świetnym dopełnieniem wykresu wg. mojej prywatnej opinii. Poprzez duże emocje rozumiem ruch btc o 1-2% dolarów, a bydło już się samo zarzyna. Sam takich grup nie podam, bo aktualnie nie mam dostępu do telegrama.
Ostatnio zmieniony środa, 9 maja 2018, 10:24 przez discipuli, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » środa, 9 maja 2018, 10:13

@discipuli,
Sęk w tym, że nie natknąłem się na inne wykresy tego typu. Chciałbyś się podzielić wykresami którymi Ty się sugerujesz? Byłbym wdzięczny ;)

Poza tym mówiąc ogół chodziło mi raczej ogólnie o ludzi longujących, a nie ogół ludzi shortujących i longujących. Więc nie ma tu błędu logicznego.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 9 maja 2018, 10:34

Słuchajcie, jesteśmy w pięknym, klasycznym klinie zniżkującym.
Wyjście z niego jest w 90% na jeden z dwóch sposobów:
- górą,
- przebicie w dół i spadek o $200-300 po czym odbicie w górę co najmniej znów do klina,

Wystarczy poczekać :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 9 maja 2018, 10:36

@JustinHustlin, dużo ludzi, w tym i ja od zeszłego czwartku pisało jasno:

5x 1W na zielono! takie akcje rzadko kiedy występowały nawet w 2017 roku, a nawet tam (nawet druga połowa - tuż przed jazdą 10-20k) kończyły się korektą 30-50% w ciągu kolejnego tygodnia, tylko po to aby potem podbić o kolejne 100-150%.

Wniosek jest prosty: Korekta nawet do 8500 obecnie się należy i jest naturalna. Ludzie realizują zyski, sprzedają. Spada szybciej niż rośnie (jak ktoś tu wcześniej napisał już) i to naturalne.

Obecna świeczka 1W moim zdaniem zamknie się w przedziale 8200-9000. Zamknięcie w przedziale 9000 a 9600 będzie dość ryzykowne na kolejny tydzień. Powyżej 9600 możemy mieć szóstą świeczkę 1W na zielono - jeżeli ktoś uważa, że to dalej będzie rosnąć lubi ryzyko widzę :D

Ja przyznam się - wyszedłem za późno. Zarobiłem w ostatnich 2 tygodniach jakieś 20-30%, podczas gdy mogłem nawet 50-150% głównie z powodu strachu i przede wszystkim - nie lubię altów. Za dużo straciłem na początku mojej przygody na BitBay z LSK / GAME :D jak typowy Janusz co myślał, że szybko zarobi.

Z drugiej strony robi nam się czwarta 1D na czerwono - rośnie szansa, że w końcu nastąpi wybicie choćby o 300-500$ i jedna świeczka zielona. Na 1D również wolumen mały (jak również spadki) w porównaniu ze spadkami z pierwszej połowy marca.

Jestem dobrej myśli, ale trochę ludzi musi się znowu wyprzedać.

ekonokomik pisze:Słuchajcie, jesteśmy w pięknym, klasycznym klinie zniżkującym.
Wyjście z niego jest w 90% na jeden z dwóch sposobów:
- górą,
- przebicie w dół i spadek o $200-300 po czym odbicie w górę co najmniej znów do klina,

Wystarczy poczekać :)
dokładnie! :D

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » środa, 9 maja 2018, 11:21

ekonokomik pisze:Słuchajcie, jesteśmy w pięknym, klasycznym klinie zniżkującym.
Wyjście z niego jest w 90% na jeden z dwóch sposobów:
- górą,
- przebicie w dół i spadek o $200-300 po czym odbicie w górę co najmniej znów do klina,

Wystarczy poczekać :)
Jak prawidłowo rozgrywa się takie kliny? :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 9 maja 2018, 11:47

ekonokomik pisze: Słuchajcie, jesteśmy w pięknym, klasycznym klinie zniżkującym.
Wyjście z niego jest w 90% na jeden z dwóch sposobów:
- górą,
- przebicie w dół i spadek o $200-300 po czym odbicie w górę co najmniej znów do klina,

Wystarczy poczekać :)
Trochę powinno to chyba inaczej wyglądać :)

Wyjście z niego jest na jeden z dwóch sposobów:
- górą w 90%
- przebicie w dół i spadek o $200-300 po czym odbicie w górę co najmniej znów do klina,

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 9 maja 2018, 13:00

@Dovakhiin, własnie nie, to co chciał przekazać ekonokomik, to to, że w 90% przypadków wychodzimy górą, albo mamy bear trap i nawrotkę. 10% szans na wyjście dołem bez powrotu. :P

W sumie w tym roku chyba najwięcej razy wpierw wychodziliśmy fake'owo dołem.

Co do kursu, to myślę, że jeszcze jedno zejście w dół nas czeka. Częściowo już zapakowany, reszta bidów rozstawiona do 8700$.

Przy okazji fraktal:


Dodano po 1 godzinie 7 minutach 26 sekundach:
Na 1h wyszliśmy górą, za godzinę zamykamy 4h, 6h i 12h.

Zamknięcie na obecnym poziomie byłoby byczym sygnałem na każdym interwale - 9200$+.

12h mógłby być młotek.
6h - formacja objęcia hossy.
4h - gwiazda poranna.

Sam z podjęciem decyzji czekam do 14.


/e
@FortiDude, na pewno jakieś większe odbicie. Może double top, może atak na 10k$+.
Ostatnio zmieniony środa, 9 maja 2018, 13:24 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 9 maja 2018, 13:22

@ergorg, zamknięcie powyżej 9200 i co potem? Kolejny powolny rajd na 10k? Jakoś znowu sceptyczny jestem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » środa, 9 maja 2018, 13:42

Za pare dni zaczyna sie Consensus (14-16/5) najwazniejsze wydarzenie w swiecie crypto i bedzie cala bardzo waznych ogloszen IMHO bedzie to mocno bullish i ceny potem pojda mocno w gore ale do tego czasu moze byc roznie bo wieksi beda chcieli kupic jak najtaniej wiec moga grac na spadki.
Aha data Consenus jest pewna nie tak jak w przypadku SEC/CFTC ;)
Swoja droga wiekszosc crypto musi juz wkrotce pokazywac swoja przydatnosc bo w konuc ludzie zaczna zadawac pytanie "co ten coin naprawde robi" a wiadomo ,ze 90% (albo i wiecej)coins to zwykle shitoins.
Calkiem mozliwe, ze jak pojawia sie jakies naprawde dobre realistyczne ogloszenia (a wiec chyba Justin Sun odpada ) to ludzie beda sprzedawali BTC aby kupic te wlasnie coin's.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 9 maja 2018, 13:48

@awos, czytam o tym na twitter ciągle. (w drugim wątku anagamidev wspomniał o tym).

Jeszcze nie sprawdzałem, ale chce porównać wykresy z tym wydarzeniem z poprzednich lat. Chyba, że ktoś już to zrobił? :P


edit: rok temu odbywał się 22-24 maja. W trakcie i przed mocne wzrosty, a tuż po olbrzymi spadek:

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » środa, 9 maja 2018, 14:00

Faktycznie niezle poszlo w dol wiec tym razem chyba dobrze poustawiam porzadne stop/loss ale mi sie wydaje,z e z pkt widzenie macro jednak idziemy do przodu, technika sie rozwija blockchain jest adaptowany przez rozne branze wiec moze byc dobrze. Infrastruktura troche sie ociaga bo regulacji ciagle jednak nie ma ale jakos sie tworzy. W Koreii maja regulacje zlagodzic itd

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 9 maja 2018, 14:08

z kolei w 2016 (2-4 maja) nic się nie działo - przed spadek i po wzrost, ale procentowo nie duży.

Z kolei pod koniec maja wzrost 2x. Zaznaczyłem na wykresie czas trwania wydarzenia.

Obrazek


@krakan - taak, masz racje. Jednak zobacz na https://coinmarketcal.com/ i wydarzenia względem kursu. Często coiny na kilka dni przed wydarzeniami dostają pompki i nagle dump.

Świetny przykład z LSK z lutego :) Pamiętacie jak to się skończyło? Osobiście nie przywiązuje do tego wagi, ale stop lossy dość wąsko i tyle.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » środa, 9 maja 2018, 14:38

Byc moze Gieldy Swiatowe wskaza kierunek. Na Daxie brakuje 500 pkt. do ataku na szczyt. Jezeli swiatowe indexy pobija rekordy i okaze sie, ze rynek niedzwiedzia jeszcze nie nastapil, moze to byc mocny sygnal na krypto, ze zabawa trwa dalej. W ogole ta korekta teraz do tej z 2015 wyglada narazie marnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 9 maja 2018, 16:18

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » środa, 9 maja 2018, 16:25

Tu dla odmiany Pan Seliga: https://pl.tradingview.com/chart/BTCUSD/8DquvEpo/

e:
Wyszlo gora z klina ale czy nie wydaje wam sie, ze wolumen jest jakis cieniutki i brak tutaj potwierdzenia?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » środa, 9 maja 2018, 17:08

ekonokomik pisze: Raczej wypatrywałbym okazji do chwilowego zakupu, jeśli ktoś gra DT.
Zwracam honor. Jednak stary dobry rozsądek wygrał. Gdybym się przygotował tak jak wy to pewnie o wiele lepiej bym na tym wyszedł. No nic, tak się w końcu człowiek uczy, na własnych błędach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 9 maja 2018, 18:58

Trójkąt zwyżkujący na 5-15m. Powinniśmy zaraz wybić wyżej. :)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, grzeg, shinya56 i 16 gości