Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: WitoldC » niedziela, 6 maja 2018, 08:47

@CRXEE8, to jest news z wczoraj(Polacy raczej nie mają takiego wpływu ;) )

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 6 maja 2018, 08:48

WitoldC pisze: @CRXEE8, to jest news z wczoraj(Polacy raczej nie mają takiego wpływu ;) )
Wiadomo, że to nie Polacy wywołali ten ruch) tzn. daje link polski, wiem, że info sprzed ponad 10 godzin ale ten ruch w dół zaczął się jakieś 6 godzin temu wiec całkiem by się zgadzało

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » niedziela, 6 maja 2018, 08:52

A kto tego dziadka jeszcze słucha? Poważnie. Nawet gdyby był wszechwiedzący, to po raz 25 powtórzył to samo. Kogo to rusza?

Zwykłe odreagowanie nastąpiło, już jest odbicie i znowu w górę. Dokąd, nie wiem, może tylko kawałeczek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 6 maja 2018, 09:10

CRXEE8 pisze:Czy ten ruch w dół był wywołany tym newsem?
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ch/c340f0q
Nie doszukuj sie powodow. Jak roslo to musi troche spadac.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 6 maja 2018, 09:13

@CRXEE8,
Tylko krowa nie zmienia zdania. Pamiętasz co Jamie Dimon mówił kiedyś a jak jest teraz?
Mam wrażenie że cała ta jazda na BTC i na altach jest pod decyzję SEC + wytrzepanie shortów. Taki exit pump.
No i te niedźwiedzie dywergencje na niemal wszystkich interwałach przy marnych obrotach.
A propos mitycznych grubasów trzęsących kursem i kartelu to kto wie co np takim grupom chodzi po głowach i czy to nie jest tylko wierzchołek góry lodowej? ;)
https://www.bloomberg.com/news/features ... t=business
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » niedziela, 6 maja 2018, 09:24

Generalnie śmieszą mnie ludzie, którzy od lat powtarzają, że bitek jest bańką i będą się trzymać od tego z daleka. Kiedy to jebnie (lub gdy jebło w grudniu), to będą piać/piali z zachwytu nad swym geniuszem.

A dla mnie są debilami, którzy nie zainwestowali w coś, na czym inni zyskali tysiące procent. A często więcej.

Nawet najmądrzejszym tego świata zdarza się przywalić jak łysy grzywą o kant kuli:

Paul Krugman w 1998:
"The growth of the Internet will slow drastically, as the flaw in 'Metcalfe's law'-which states that the number of potential connections in a network is proportional to the square of the number of participants-becomes apparent: most people have nothing to say to each other! By 2005 or so, it will become clear that the Internet's impact on the economy has been no greater than the fax machine's."

O ile kojarzę, to Buffet śmiał się z Google, Facebooka, Tesli i wielu innych nowatorskich projektów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 6 maja 2018, 09:41

Jako, że szykuje nam się już jutro teoretycznie bad news, dlatego prawdopodobnie rynek gra wg zasady "sprzedawaj plotki, kupuj fakty".

http://finansopedia.forsal.pl/encyklope ... fakty.html

I taki widzę również scenariusz. Do momentu wyjaśnienia sytuacji z SEC powinniśmy spadać, i osobiście liczę, że nic złego nie wyjdzie z całej sytuacji i jutro odbijemy.

Na wykresie zaznaczyłem potencjalne dołki, które powinny nakreślić dalszą dynamikę wzrostów. Żółta pionowa linia to jutro godzina 14:00. (Nie wiem o której dokładnie jest jutro posiedzenie.)



Zwróciłbym również uwagę na zamknięcie dzisiaj 1W. Gdybym był market makerem, chciałbym zamknąć świecę na poziomie 9400$, tak by powstało doji. Najlepiej czerwone, a nie przekreślające dalszych wzrostów.




P.S.
Nie jestem dobry w szukaniu dołków, i jeśli jakiś sensowniejszy pominąłem dajcie znać. :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 6 maja 2018, 11:03

ergorg pisze: Jako, że szykuje nam się już jutro teoretycznie bad news, dlatego prawdopodobnie rynek gra wg zasady "sprzedawaj plotki, kupuj fakty".
A nie idzie to czasem na odwrót "buy the rumours sell the news" ? ;)
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 6 maja 2018, 11:31

@bitloteiros, plotki o banie krypto w Chinach ludzie też kupowali? :twisted:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » niedziela, 6 maja 2018, 11:37

@ergorg, to już news był :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 6 maja 2018, 11:53

Chyba obecny ruch spadkowy zmierza ku końcowi (Co nie znaczy, że to koniec korekty). Powinniśmy odbić do 9700$, wyżej byłoby bycze.



Dlaczego?



@FortiDude, to była news-plotka. Faktem jest, że nie zbanowały. :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 6 maja 2018, 12:09

ekonokomik pisze: A ja niezależnie od zakładu trzymam :)
Tak jak pisałem: kupiłem natychmiast po przebiciu oporu trójkąta (między 9300 - 9400 ) i bez wykonywania zbędnych ruchów czekam. Albo na 11K albo aż mnie SL zmusi do sprzedaży.
BTW. Nie byłem tak mocno załadowany od dołka 6K na początku lutego. Ale ja gram bezpiecznie, z małą dźwignią.
z ciekawości: trzymasz dalej czy zmieniłeś w międzyczasie strategie?

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » niedziela, 6 maja 2018, 12:21


Ta granatowa kilka już razy przepuszczala kurs więc nie jest mocnym wsparciem i z racji tego sądzę, że kurs moze odreagować az do 9100-9200. A teraz przy niej może mała korekta spadków.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » niedziela, 6 maja 2018, 12:53

Panowie sorki ,ze przynudze ale tylko przypomne, ze juz jutro SEC/CFTC decyduje odnosnie ETH.
Jesli ustala,ze to securities IMHo zacznie sie panika a przynajmniej duzy spadek wszystkiego.
Ja sie przygotowalem ,ze mam poustawiane stop/loss na wszystko i aby nie tracic czasu (wiem ze to moze byc nie madre) ale moze byc potem wszystko zapchane juz przerzucilem wszystko z ledgera na gieldy aby moc szybko sprzedac jak sie zacznie panika/korekta

Oczywisice moze tez byc pozytyny sygnal i zadecyduja ,ze to securities ale ma jakies specjalne zastosowanie czyc os innego pozytywnego.
Wiecej nie nudze w tym temacie, odezwe sie jak juz zadecyduja.
Jak zwykle szybko staram sie cos wrzucac na @cryptoawos

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 6 maja 2018, 13:54

@awos, ja bym obstawial ze nic sie nie wyjasni, oglosza ze ETH bedzie przedmiotem dalszego postepowania sprawdzajacego a na wszystkich krypto zobaczymy Flash Crash na co poluje :)

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » niedziela, 6 maja 2018, 15:53

@Tomasz_Es, To Tethery już nie śmierdzą i wszyscy zapomnieli? Teraz śmierdzi ETH? :p

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 6 maja 2018, 16:06

@pabloj, kazda zla informacja dziala jak bomba atomowa a to chyba najblizsza okazja do mocnej czerwieni, mi osobiscie ostatnie wzrosty od poczatku wygladaly jak pompe pod sprzedaz i ucieczke do czasu az sie nie wyjasni. Jezeli faktycznie z USA przyjdzie bad news to caly rynek dostanie po dupie, ewentualnie chwilowo :)

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Homer691888 » niedziela, 6 maja 2018, 16:17

Takie wydarzenia zawsze się zabiegają z ważnymi momentami na wykresie, teraz tylko pytanie czy będzie ok jak przy szczycie G20 I pozwoli nam to dojść do 11k,a może przebić czy jednak będzie powód do dalszego szukania dołka. Pozatym to może być tak że newsy sterują kursem a może być tak że jakiś grubas lub grupa robią zakupy albo realizują zysk i rzucają newsa żeby usprawiedliwić zachowanie kursu, tak jak po spadkach znalazł się stary news o przesłuchaniu w sprawie usdt a po wzrostach że to dlatego że BTC jest halal :D. Nie ma co na siłę szukać powodów wzrostów i spadków, choć jutrzejsza konferencja jest na pewno ważna, ale pewnie kto ma wiedzieć to już wie jaka będzie decyzja.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » niedziela, 6 maja 2018, 17:45

Dlaczego zakładacie, że jutrzejsze wydarzenie ma / będzie miało duży wpływ na cały rynek, skoro nawet na po samym ETH nie widać, że cokolwiek ma być?

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 6 maja 2018, 18:11

awos pisze: Panowie sorki ,ze przynudze ale tylko przypomne, ze juz jutro SEC/CFTC decyduje odnosnie ETH.
Jesli ustala,ze to securities IMHo zacznie sie panika a przynajmniej duzy spadek wszystkiego.
Ja sie przygotowalem ,ze mam poustawiane stop/loss na wszystko i aby nie tracic czasu (wiem ze to moze byc nie madre) ale moze byc potem wszystko zapchane juz przerzucilem wszystko z ledgera na gieldy aby moc szybko sprzedac jak sie zacznie panika/korekta
Problemy ETH miałby się błyskawicznie przełożyć na panikę na wszystkich coinach? Nie sądzę.
Ba, odwrót z ETH może nawet chwilowo popchnąć do góry BTC (szczególnie, że cena zrobiła się chwilowo atrakcyjna) bo niektórzy będą woleli wyjść na BTC niż na thetery.
Ale generalnie nie przywiązywałbym do tego wydarzenia aż tak wielkiej wagi.
CRXEE8 pisze:
ekonokomik pisze: A ja niezależnie od zakładu trzymam :)
Tak jak pisałem: kupiłem natychmiast po przebiciu oporu trójkąta (między 9300 - 9400 ) i bez wykonywania zbędnych ruchów czekam. Albo na 11K albo aż mnie SL zmusi do sprzedaży.
BTW. Nie byłem tak mocno załadowany od dołka 6K na początku lutego. Ale ja gram bezpiecznie, z małą dźwignią.
z ciekawości: trzymasz dalej czy zmieniłeś w międzyczasie strategie?
Oczywiście trzymam. Przecież nic się nie stało. Wczorajsze korekcyjne spadki były bardzo podobne do korekt 16 i 25 kwietnia.
Dopóki kurs nie spadnie <9200 czy wręcz <9k, dalsze wzrosty są wciąż w grze.
Teraz oczekiwałbym zbudowania małego trójkąta w skali m5 i wybrania do jutra kierunku (70/30 góra).

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości