Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 5 maja 2018, 12:30

@vjankuv dobre podsumowanie. Faktycznie co do mnie racja. Uciekł mi pociąg, pomachałem chustką i wsiadłem do następnego (waluty, metale, akcje). Ale jadąc monitoruje. Jest pięknie dla Byków od 12.04 tylko z małymi korektami wyłącznie rośnie. Nie straszne żadne złe newsy, regulacje, wręcz malinowo jest. I Brawo dla każdego kto jest zarobiony. Dla mnie to obecnie bliższe hazardu, dlatego jeszcze pewnie długo poobserwuje. Nie jest powiedziane że nie będzie powtórki z zeszłego roku, mimo wszystko ja mam opcję REZERWA i brak zaufania (temat musi być uregulowany, każde klik grozi dzisiaj TRUDNYM do rzetelnego oszacowania podatkiem - na jakim poziomie i mnie to nie interesuje).
Cieszyli się wszyscy i cieszą z wejścia dużych banków, kontraktów to jest i zabawa się znacznie rozkręciła. Mamy FX ,są prowizje czytelne, jasne i klarowne podatki. Ja czasami pogram tylko że wyłącznie na FX. Nie posiadam crypto i się nie dotykam obecnie. Ale życzę dobrze projektowi, jako takiemu. Ma przyszłość, jakąś na pewno ma :mrgreen:

Dodano po 45 minutach 56 sekundach:
Dobre obrazki na pulpit : https://pl.investing.com/analysis/comics
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » sobota, 5 maja 2018, 12:44

Wygląda na to, że ekonokomik wygra zakład (o przekroczenie 10k na Bitfineksie do 15 czerwca) już dziś.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » sobota, 5 maja 2018, 12:45

Nie wiem, na co stawiała druga strona, ale do 15 czerwca to praktycznie każdy zakład na tym rynku można wygrać i przegrać :P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » sobota, 5 maja 2018, 12:52

rha pisze:Wygląda na to, że ekonokomik wygra zakład (o przekroczenie 10k na Bitfineksie do 15 czerwca) już dziś.
Pewnie sam na bitfinexie wrzuci kilka baniek, zeby kurs dobil do 10K :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » sobota, 5 maja 2018, 13:00

Ja zapakowany w połowie i czekam na korektę aby wejść druga połowa. I tak czekam na dawna :shock:

Bull jest trudniejszy do gry niż bear jednak :D

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » sobota, 5 maja 2018, 13:29

@FortiDude, Bo byki wchodzą po schodach, a niedźwiedzie wyskakują przez okno ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » sobota, 5 maja 2018, 13:34

Awesomist pisze: Bo ja doradzałem kilku m.in w kwestii jurysdykcji i większość projektów nie ważne jakiej są narodowości lokuje się w takich krajach jak Szwajcaria
Nie wiem co doradzales i komu ale jesli sledzisz caly ten temat to doskonale wiesz,ze jest to strasznie skomplikowana materia i wszyscy zatrudniaja najlepszych prawnikow . Nie bede tutaj nikogo zanudzal prawnymi pierdolami ale :
-piszesz ze Swiss ma kancelarie- jak ona mogla doradzac od A-Z skoro prawo regulajce ICO dopiero tam sie ksztaltuje ? btw Swiss traktuje niektore ICO jako securities https://www.coindesk.com/switzerland-wi ... ator-says/
- nawet u nas jest wyraznie zaznaczone co jest pap. wartosciowymi "Papiery wartościowe to wszelkie instrumenty finansowe inne niż pieniądze: akcje, obligacje, weksle, czeki, bony, certyfikaty finansowe itd " a jak juz sa to potrzbuja zgody odpowiednich organow itd - nie mam czasu sprawdzac sytuacji w niemczech, Francji ale podejrzewam ,ze jest podobnie
- swietnie to wyjasnial Howard marks , ktorego firma finansowala ponad 150 crypto projetkow - https://soundcloud.com/matthew-aaron-69 ... rks-part-2 prosze sprawdz od 20:40 ,gdzie wlasnie dokladnie o tym mowi i calej tej sciemie, ze niby poprzez klauzulke "nie dotyczy obywateli usa" sie wymigaja od odpowiedzlanosci
-na koniec piszesz ,ze SEC moze ubic tylko ameryk. gieldy - sorry ale smiem twierdzic,ze jak szlag trafi "tylko ameryk." to bedzie zdrowo pozamiatane ,wszedzie na calym swiecie.
-bittrex notuje pelno tokenow (tak z pamieci to OMG, Golem, Ox i pewnie jest tego duzo wiecej) ktore sa erc20 i uzywaja eth a wiec z automatu beda securities

Sorki wszystkich za ten off tutaj ale to co ustala w USA w tej sprawie bedzie mialo chyba najwiekszy wplyw w dotychczasowej historii kursow BTC i wszystkiego innego i zadne charty nie pomoga.
Oczywiscie nie jest postanowione, ze bedzie zle bo jednak ETH to wyjatkowy projekt.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 5 maja 2018, 14:17

1900BTC do 9900$ na finexie i nie wygląda mi to na straszaka.

/eWłaśnie ktoś kupił ponad 1k BTC, reszta ścianki znikła.

@hanti, obserwowałem. :D
Ostatnio zmieniony sobota, 5 maja 2018, 14:25 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hanti » sobota, 5 maja 2018, 14:20

do 9900 Ci chodziło? Już zjedzone :)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » sobota, 5 maja 2018, 14:31

FortiDude i KryptoBanita się nie poddają. Tu jakieś zakłady po kilkaset złociszy, a na Bitfineksie postawili zaporę na 2000 BTC, która zniknęła dopiero gdy połowę jej wykupiono... ;)

Żartuję, w mojej ocenie zlecenie sprzedaży około 1500 BTC postawił ktoś, kto chciał dużo dokupić szeregiem małych zleceń zakupu postawionych poniżej. To niespecjalnie wyszło, bo cena nie zjeżdżała. Za to pojawiło się kilka sporych zleceń sprzedaży po 125-200 BTC nieco poniżej. Po kilku minutach te mniejsze zlecenia nagle wykupiono (obstawiam, że to ten co chciał dokupić) i duże zlecenie wycofano. I dalej do góry...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » sobota, 5 maja 2018, 14:47

Przegrałem :D z honorem.

Co dalej? Hmm będzie pik duży i cofka czy moon i słynne 11-12k z lutego przebite? Zobaczymy :)


Na bitfinex nie przekroczyło 10k Heh. Na binance już 10020 :p


Edit2.
10k widac, że jest silnym oporem. Bariera psychologiczna. Nawet w 2017 roku trochę zajęło jej przebicie. Silne nastroje i indykatory mówią dość - dla mnie bardzo duże ryzyko. Najwyżej znowu nie zarobię, ale wole osobiście zamykać lobga, sprzedać cześć BTC q mała cześć wrzucam w alty dla zabicia FOMO.

Zobaczymy, może znowu pójdzie pik o 1k w górę :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 5 maja 2018, 15:26

FortiDude pisze: Zobaczymy, może znowu pójdzie pik o 1k w górę
Z tym to raczej ciężko - brak shortów do wyciśnięcia szczególnie po tych dwóch wielkich likwidacjach na okex - łącznie na prawie 200mln$ :shock:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » sobota, 5 maja 2018, 15:27

awos pisze:
Awesomist pisze: Bo ja doradzałem kilku m.in w kwestii jurysdykcji i większość projektów nie ważne jakiej są narodowości lokuje się w takich krajach jak Szwajcaria
Nie wiem co doradzales i komu ale jesli sledzisz caly ten temat to doskonale wiesz,ze jest to strasznie skomplikowana materia i wszyscy zatrudniaja najlepszych prawnikow . Nie bede tutaj nikogo zanudzal prawnymi pierdolami ale :
-piszesz ze Swiss ma kancelarie- jak ona mogla doradzac od A-Z skoro prawo regulajce ICO dopiero tam sie ksztaltuje ? btw Swiss traktuje niektore ICO jako securities https://www.coindesk.com/switzerland-wi ... ator-says/
- nawet u nas jest wyraznie zaznaczone co jest pap. wartosciowymi "Papiery wartościowe to wszelkie instrumenty finansowe inne niż pieniądze: akcje, obligacje, weksle, czeki, bony, certyfikaty finansowe itd " a jak juz sa to potrzbuja zgody odpowiednich organow itd - nie mam czasu sprawdzac sytuacji w niemczech, Francji ale podejrzewam ,ze jest podobnie
- swietnie to wyjasnial Howard marks , ktorego firma finansowala ponad 150 crypto projetkow - https://soundcloud.com/matthew-aaron-69 ... rks-part-2 prosze sprawdz od 20:40 ,gdzie wlasnie dokladnie o tym mowi i calej tej sciemie, ze niby poprzez klauzulke "nie dotyczy obywateli usa" sie wymigaja od odpowiedzlanosci
-na koniec piszesz ,ze SEC moze ubic tylko ameryk. gieldy - sorry ale smiem twierdzic,ze jak szlag trafi "tylko ameryk." to bedzie zdrowo pozamiatane ,wszedzie na calym swiecie.
-bittrex notuje pelno tokenow (tak z pamieci to OMG, Golem, Ox i pewnie jest tego duzo wiecej) ktore sa erc20 i uzywaja eth a wiec z automatu beda securities

Sorki wszystkich za ten off tutaj ale to co ustala w USA w tej sprawie bedzie mialo chyba najwiekszy wplyw w dotychczasowej historii kursow BTC i wszystkiego innego i zadne charty nie pomoga.
Oczywiscie nie jest postanowione, ze bedzie zle bo jednak ETH to wyjatkowy projekt.

W Szwajcarii wygląda to tak, że kancelaria analizuje każde ICO indywidualnie (setup fee +/- 10k CHF) i na podstawie tego czy jest to token utility czy security otrzymuje rekomendacje bezpośrednio od ichrzejszego KNFu/SECu i dopiero wtedy rusza z setupem firmy jak i całą resztą (>50k CHF). Przed rekomendacją nic sami nie zrobią bo wiedzą, że projekt może zostać uwalony.
U nas w Polsce żadna firma, która się szanuje nie będzie robiła ICO bo narazi się na KNF jak zauważyłeś.

Tokeny obecnie wiele jurysdykcji rozróżnia jako utility (zwykły token ERC-20, który jest okej) i security (token ERC-20 który zachowuje się jak security czyli np. wypłaca dywidendę i o tych tokenach security mówiłem).Tych drugich także nie lubi common law (aczkolwiek są wyjątki jak wyspy marshalla) jak i nawet EU stąd takie tokeny są wypuszczane w dziwnych krajach (zbiórka ICO).

To tak offtopem jako ciekawostka.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » sobota, 5 maja 2018, 16:15

Awesomist pisze: Tokeny obecnie wiele jurysdykcji rozróżnia jako utility (zwykły token ERC-20, który jest okej) i security (token ERC-20 który zachowuje się jak security czyli np. wypłaca dywidendę i o tych tokenach security mówiłem)
Za duzo chyba tutaj przynudzamy zamiast jakies kreski kleslic :)
Problem jest taki,ze w wypadku uznania przez ETH jako securities wszystkie (i nie ma znaczenia jak sie okreslaja) erc20 , ktore uzywaly eth jako platformy z automatu zostaja securities i zadne prawnicze wykrety nie pomoga- przynajmniej w USA a podejrzewam,ze pozniej na calym cywlizowanym swiecie.
Znasz pewnie porownanie jakie Clayton (szef SEC) uzyl mowiac o tokenach do pralni ? Powiedzial tez,ze wszystkie ICO, ktore widzial (o ile pamietam do 80 wyslali subpeanas ) sa securities.
NIe mozemy pisac, ze to tam maja problem , my to mamy gdzies. SEC to najpotezniejsza instytucja na swiecie -bo w koncu nadzoruje rynek amerykanski i Clayton tez czesto jezdzi do Europy- byl pare tyg.temu isluzbowo wiec nie mozna przypuszczac ,ze w USA bedzie "NO, NO" a wszedzie indziej "YES,YES"

Dzieki za info onosnie Szwajcarii aczkolwiek jak ich USA przycisnie to tez szybko zmiekna co widzielismy wczesniej na przykladnie bankow a USA nie pozwola sobie,ze kapital bedzie uciekal do Europy bo tam "lepsze" prawo jest.

IMHO trzeba mocno sledzic co zadecyduja i przygotowac sie na sprzedaz wszystkiego albo tez wynajda "specjalne zastosowanie ETH" i idziemy w gore. Zostalo pare dni, zobaczymy.

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » sobota, 5 maja 2018, 16:36

Przypomne tylko LT, ktora wiele razy omawial New06. Kurs odbil od niej i jest tuz pod. Wyglada na dosc wazna LT wiec moze byc ciezko.


/E
@GibonGientki, zalezy jak rysowana. Starelm sie raczej rysowac jak New06 na finexie i odbilo sie od niej idealnie.
Ostatnio zmieniony sobota, 5 maja 2018, 16:45 przez krakan, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » sobota, 5 maja 2018, 16:41

@krakan, nie wiem na której to giełdzie rysowałeś, ale na finexie jest ona ponad 10k2$

/ to jednak moja jest zła :)
Ostatnio zmieniony sobota, 5 maja 2018, 18:48 przez GibonGientki, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 5 maja 2018, 18:10

Przepis na linię, o której wspominałem wcześniej.

Wszystko w 1D, Finex:
1) Body górne 20.01.2018
2) Body górne 04.03 lub 05.03.
3) powinna być tuż nad high z 20.02.
4) Powinien do niej dostawać knot dzisiejszej świecy na Finex.
Na Stampie z kolei prawie dostawały high dwóch poprzednich świec, natomiast dzisiejsza już przebiła.
Mamy tam potencjalny whipsaw od niebieskiej i być może od żółtej linii (na godzinówkach jest ona wsparciem, ale na dziennych można powiedzieć że jest blisko do zatrzymania pod sobą body). Z kolei Finex na godzinówkach wygląda jak odrzucenie oporu od linii, którą opisywałem na początku. Nie spodziewałbym się gwałtownych ruchów w najbliższym czasie - odsyłam do mojego poprzedniego posta.

Obrazek

Obrazek

Skala mikro:
Spoiler:
Obrazek
Brave New World

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » sobota, 5 maja 2018, 21:20

Patrzcie na wykres 1W i powiedzcie mi, jak długo to jeszcze rosnąć może? :D Ostatnio po pięciu tygodniach zielonych mieliśmy drop z 19k na 10k.

Wcześniej co prawda bywaly takie sytuacje ale kończyła je korekta sporawa na 1-2 tygodnie :p

Jedynie ostrzegam. Z drugiej strony... Twitter trochę przystopował i już shorty stawiają ponoc. Wiec kto go wie :D

No i takie rsi na 1W ostatnio było w 2016 roku.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 5 maja 2018, 21:50

FortiDude pisze: Patrzcie na wykres 1W
Już myślałem że tylko mi to śmierdzi


Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xbagi » sobota, 5 maja 2018, 21:51

Moją uwagę przykuły 2 podobne do siebie sytuacje na wykresie zaznaczone w kwadratach,
powolny wzrost z lekkimi korektami i następnie wystrzał do góry, który startował z poziomu fibo 38.20
by wypełnić 100%, tak sobię myślę, że sytuacja mogłaby się powtórzyć po raz 3 i jakby aktualnie od dołka
9570 nakreślić fibo, a 38,20% ustawić na poziomie 9880 czyli mniej więcej przedziału przewidywanego wybicia
to zasięg 100% sięga okolic 10 400 gdzie poziom ten pokrył by się z realizacją zasięgu wybicia z
trójkąta, o którym było pisane na forum.

Tak czysto spekulacyjnie, a i liczba 3 dość często występuje czy to w falach spadkowych
czy w wzrostach z chorągiewkami, może i tym razem pyknie :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 maja 2018, 02:40 przez xbagi, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości