Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rolph » piątek, 4 maja 2018, 14:21

Co się odwaliło an Finexie? Przez parę sekund wystrzał na 9848$

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7635
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12836
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 4 maja 2018, 14:23

@rolph, ekonokomik chce wygrać zakład ponad miesiąc wcześniej. :D

P.S.
A tak serio to chyba short squeeze.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » piątek, 4 maja 2018, 15:13

Ja muszę zarobić na zakład, zaczynam sprzedawać :D

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 4 maja 2018, 18:03

A ja niezależnie od zakładu trzymam :)
Tak jak pisałem: kupiłem natychmiast po przebiciu oporu trójkąta (między 9300 - 9400 ) i bez wykonywania zbędnych ruchów czekam. Albo na 11K albo aż mnie SL zmusi do sprzedaży.
BTW. Nie byłem tak mocno załadowany od dołka 6K na początku lutego. Ale ja gram bezpiecznie, z małą dźwignią.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 sierpnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: duczek » piątek, 4 maja 2018, 18:19

@ekonokomik, na jakiej giełdzie grasz z dźwignią?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » piątek, 4 maja 2018, 19:58

Byczo na maxa :D ładnie nad strzałkami leci.

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... r-11K-USD/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » piątek, 4 maja 2018, 20:20

FortiDude pisze: Byczo na maxa ładnie nad strzałkami leci.
O ile nie dostanie od ETH rykoszetem po obradach SEC w poniedziałek, w przypadku krypto każdy FUD jest jak bomba atomowa ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7635
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12836
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 4 maja 2018, 21:33

Jak dla mnie ten sam pattern co ostatnio na 4h czyli trójkąt symetryczny. Do tego na 15m mamy szanse na inv HS.



@FortiDude, Nie ma możliwości na młotek, musielibyśmy podejść chyba do 9800$. Górny cień w tym momencie jest za duży względem całej świecy. Spinning top też raczej nie, zbyt duże body.

/e2 No chyba, że zdążymy podejść do górnej granicy trójkąta przed 2, to może, może. :D
Ostatnio zmieniony piątek, 4 maja 2018, 22:01 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » piątek, 4 maja 2018, 21:55

Na 1D tworzy nam się młotek.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » sobota, 5 maja 2018, 00:15

Tomasz_Es pisze: O ile nie dostanie od ETH rykoszetem po obradach SEC w poniedziałek, w przypadku krypto każdy FUD jest jak bomba atomowa
To nie bedzie bomba atomowa czy jakis zwykly FUD /pierdola typu chinskie bany jesli tak sie stanie to skutki beda katastrofalne !!! , kiedys o tym twitowalem wiec tylko wkleje dotyczylo to generlanie ICO's ale ETH byl ICO wiec tez sie tam kwalifiuje "



@cryptoawos
More
2 Co sie stanie kiedy SEC zadecyduje, ze ICO to securities :
-natychmiast musza przestac dystrybutowac swoje tokeny
-musza zwrocic pieniadze dla inwestorow
-zakaz sprzedazy securities przez 10 lat
-kara finansowa
-przekazanie sprawy do jurysdykcji sadowej i dalsza eskalacja
"
rzecz jasna z automatu wszystkie ERC20 na bazie ETH tez zostaja securities -pap.wartosciowe.
Mam nadzieje, ze kazdy widzi jaka to grozba . Nie zdziwilbym sie gdyby potem wszystko spadlo o 80-90%. BTC LTC i te czysto walutowe nie sa nimi ale rykoszet bedzie zbyt duzy aby ludzie sie zastanawiali.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 5 maja 2018, 00:20

@awos, właśnie zastanawiam się czy ostatnie ruchy na BTC i altach to zaplanowana akcja żeby sprzedać jeszcze co się da, z tego co wiadomo ETH tak jak napisałeś oraz XRP będzie przedmiotem obrad w poniedziałek.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » sobota, 5 maja 2018, 00:33

awos pisze:
Tomasz_Es pisze: O ile nie dostanie od ETH rykoszetem po obradach SEC w poniedziałek, w przypadku krypto każdy FUD jest jak bomba atomowa
To nie bedzie bomba atomowa czy jakis zwykly FUD /pierdola typu chinskie bany jesli tak sie stanie to skutki beda katastrofalne !!! , kiedys o tym twitowalem wiec tylko wkleje dotyczylo to generlanie ICO's ale ETH byl ICO wiec tez sie tam kwalifiuje "



@cryptoawos
More
2 Co sie stanie kiedy SEC zadecyduje, ze ICO to securities :
-natychmiast musza przestac dystrybutowac swoje tokeny
-musza zwrocic pieniadze dla inwestorow
-zakaz sprzedazy securities przez 10 lat
-kara finansowa
-przekazanie sprawy do jurysdykcji sadowej i dalsza eskalacja
"
rzecz jasna z automatu wszystkie ERC20 na bazie ETH tez zostaja securities -pap.wartosciowe.
Mam nadzieje, ze kazdy widzi jaka to grozba . Nie zdziwilbym sie gdyby potem wszystko spadlo o 80-90%. BTC LTC i te czysto walutowe nie sa nimi ale rykoszet bedzie zbyt duzy aby ludzie sie zastanawiali.
Nie bez powodu większość ICO zaznacza w regulaminach, że obywatele USA nie mogą inwestować w dane zbiórki, często idzie za tym tickbox gdzie się zaznacza, że nie jest się obywatelem USA.
Dostaną tylko projekty amerykańskie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » sobota, 5 maja 2018, 00:38

Naprawde nie wiem co odpowiedziec. Calkiem mozliwe bo to sa potezne sily z obu stron, przeciez niedawano byly az prawie specjalne "pielgrrzymki" do SEC aby nie uznali ETH za securities mimo to sie raczej sytuacja zaognila.
Mialoby by sens napomopowac na maxa, ludzie "hurra new alts season" a potem JEB ! im w glowe bo pisalem wielokrotnie, duzi nie wchodza abysmy wszyscy byli bogaci tylko aby ONI byli bogaci.
Sledze to dosc dokladnie (lacznie z przesluchaniami w Kongresie , panele dyskusyjne itd) i dalej nic nie wiem . Jedno co wiem to ,ze SEC uzyje tzw howey test https://goo.gl/pb5EuK a tam jak sie wczytasz jak byk pisze co jest securities i w/g mnie malego pylka ETH /XRP nim jest :
-It is an investment of money
-There is an expectation of profits from the investment
-The investment of money is in a common enterprise
-Any profit comes from the efforts of a promoter or third party

Moze jakis specjalny wyjatek ustala bo ETH to platforma i ma "wyjatkowe" zastosowanie ?
Aha tez na pewno "za duze aby upasc" nie wejdzie w rachube bo cale crypto to wciaz pierdy w porownaniu do klasycznych rynkow.

Bede w wekend sledzil co tylko mozna na ten temat ale chyba poustawiam stop/loss na wszystko i znow beda musial sie usmiechnac do hmm wujka USDT

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Awesomist pisze: Nie bez powodu większość ICO zaznacza w regulaminach, że obywatele USA nie mogą inwestować w dane zbiórki, często idzie za tym tickbox gdzie się zaznacza, że nie jest się obywatelem USA.
Dostaną tylko projekty amerykańskie.

Tak masz racje, tylko,ze to absolutna bzdura (nie to co piszesz) bo praktycznie kazdy kraj na swiecie poczawszy do NIemcy, Francji, Australia nawet POlska ma swoje wlasne SEC i zasady sa podobne do amerykanskich wiec to takia sciema jest ze strony ICO's i w zasadzie jedynymi ktorzy naprawde mogliby kupic to jakies tam Bermudy, Malta itd ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 5 maja 2018, 00:39

Nie ma co się tak spinać, a raczej uzbroić w cierpliwość. Stawiam, że @ekonomik wymęczy tego longa do 11k (i może nawet parę stówek wyżej), ale w wielkich bólach. Na chwilę obecną zarówno nad, jak i pod poziomem cenowym, na którym się znajdujemy można wykreślić kilka dość wyraźnych wsparć i oporów, które często mają swoje początki gdzieś w drugiej połowie 2017. Prawdopodobnie kurs będzie poruszał się w którymś z wykreślonych przeze mnie proporczyków.

Obrazek

Dlaczego uważam, że dojście do targetu, jaki obrał rynek zajmie więcej czasu, niż na to się obecnie nastawiamy? Popatrzcie na fragmenty, które zaznaczyłem na fioletowo i na niebiesko. Coś się zmieniło. Koniec roku 2017 i początek roku 2018 przyzwyczaiły nas do silnych, zdecydowanych ruchów. Jeszcze pod koniec marca b.r. na podstawie szczytów i dołków można było bezproblemowo wykreślić tzw. zig-zaga.

Obrazek

Natomiast od początku kwietnia kurs rysowany jest (przez rynek, nie przez tajemniczego grubasa) można powiedzieć (prawie) poziomymi ruchami przypominającymi konsolidacje i pojedynczymi pionowymi, które ustalają poziomy tej konsolidacji. Jednym słowem wygląda to tak, jakby rynek osiągnął znacznie większy balans między sprzedającymi, a kupującymi.

Obrazek

Co się więc zmieniło?

W moich dwóch postach nt. modelu pękającej bańki nie wspomniałem o jednej mega ważnej rzeczy. Czwarty szczyt wykreślony jest poza Główną Linią Trendu Spadkowego. Taką Główną Linię Trendu Spadkowego (GLTS) można wykreślić dla każdej pękającej bańki i zawsze łapią się na nią 3 pierwsze modelowe szczyty. GLTS zaznaczyłem na poniższym rysunku na niebiesko.

Obrazek

A tu dla przypomnienia obecna GLTS (na czerwono) dla bańki z 2017:

Obrazek

I nie chodzi tu tylko o GLTS. Przekroczenie GLTS jest swojego rodzaju potwierdzeniem. Ważniejszy jest sposób odbicia od linii trendu, o której pisałem w drugim poście nt. pękającej bańki. Dla przypomnienia: łączy ona szczyt poprzedniej bańki, krótką konsolidację/niezdecydowanie przed ostatnim rajdem właściwej banki i dołki zaraz po pęknięciu właściwej banki (przed szczytami 2 i 3, ewentualnie 4). Na rysunku powyżej zaznaczyłem tę linię na pomarańczowo. Widać różnicę w jaki sposób kurs odbił się od niej za pierwszym razem, a w jaki sposób zrobił to po raz drugi. Przy okazji jeszcze raz zwróćcie uwagę na konsolidacje, które zaznaczyłem na żółto. Jedyne podobne miejsce, które udało mi się namierzyć zaznaczyłem na niebiesko. Jest ono jednak zupełnie inne, nacechowane znacznie bardziej skrajnymi emocjami rynku - zwróćcie uwagę na długość knotów. 20.04 została przebita Główna Linia Trendu Spadkowego. Byczo? Niekoniecznie, jeśli zwrócimy uwagę na marny entuzjazm rynku przy przekraczaniu takiego poziomu. Jest w nim zbyt dużo balansu, niezdecydowania. A jeżeli tak ważny poziom zostaje przekroczony bez wyraźnej werwy, to wkrótce to się zemści. Rynek potrzebuje teraz uświadomić sobie, że jest w środku bessy i nie zrobi szybko nowego ATH. Że na kolejny szczyt jak z grudnia 2017 będzie trzeba trochę poczekać. Tym poziomem jest docelowo opór wyznaczony przez 3 szczyt modelu bańki, chociaż nie mam pewności, że kurs tam dotrze. Jak jednak wcześniej wspominałem, BTC bardzo dokładnie i szablonowo kreśli model pękającej bańki- prawie tak dobrze jak złoto i ropa.

CDN...
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7635
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12836
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 5 maja 2018, 07:35

new06 pisze: Niekoniecznie, jeśli zwrócimy uwagę na marny entuzjazm rynku przy przekraczaniu takiego poziomu. Jest w nim zbyt dużo balansu, niezdecydowania.
Trudno po takich spadkach w tym momencie o entuzjazm, sam mam nadal poczucie strachu grając na longu. I bardzo prawdopodobne, że w momencie kiedy zacznie się ten entuzjazm, będzie to najlepszy moment, żeby wyjść i założyć shorta.

I jeszcze jedno, czy zakładasz, że w tym przypadku może być inaczej? Jakby nie patrząc przy 3 punkcie pękania bańki mieliśmy dwa podejścia do przebicia oporu. Nieraz opór zostaje przebity przy 3 podejściu. Jakie dajesz szanse na dalsze wzrosty?

Dodano po 1 godzinie 54 minutach 29 sekundach:
@new06, nawiązując do twojego pierwszego wykresu i obecnej sytuacji. W tym momencie walczymy z dolnym ograniczeniem poprzedniego dużego kanału wzrostowego. Albo się odbijemy i czeka nas dłuższa korekta(może boczniak) albo zaczniemy mieć turbo wzrosty.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » sobota, 5 maja 2018, 07:50

Moja analiza kursu i forumowe nastroje:
Większość od dawna jest na "P".
@socjolog2008 od zeszłego roku krzyczy na zmianę, że jest na "emergency brake" albo na "R".
Wielu ostatnio wyskoczyło z "P" i pisało, że są na "N".
Tymczasem, rynek chyba od 4tyg. jest już na "D", a jedyna gra rozgrywa się pomiędzy "+" i "-":
Obrazek
:D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7635
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12836
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 5 maja 2018, 09:04

Btw nie mam możliwości wejść na kompa, ale na tel wygląda mi to na 1h na three drive pattern.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » sobota, 5 maja 2018, 09:50

awos pisze:Naprawde nie wiem co odpowiedziec. Calkiem mozliwe bo to sa potezne sily z obu stron, przeciez niedawano byly az prawie specjalne "pielgrrzymki" do SEC aby nie uznali ETH za securities mimo to sie raczej sytuacja zaognila.
Mialoby by sens napomopowac na maxa, ludzie "hurra new alts season" a potem JEB ! im w glowe bo pisalem wielokrotnie, duzi nie wchodza abysmy wszyscy byli bogaci tylko aby ONI byli bogaci.
Sledze to dosc dokladnie (lacznie z przesluchaniami w Kongresie , panele dyskusyjne itd) i dalej nic nie wiem . Jedno co wiem to ,ze SEC uzyje tzw howey test https://goo.gl/pb5EuK a tam jak sie wczytasz jak byk pisze co jest securities i w/g mnie malego pylka ETH /XRP nim jest :
-It is an investment of money
-There is an expectation of profits from the investment
-The investment of money is in a common enterprise
-Any profit comes from the efforts of a promoter or third party

Moze jakis specjalny wyjatek ustala bo ETH to platforma i ma "wyjatkowe" zastosowanie ?
Aha tez na pewno "za duze aby upasc" nie wejdzie w rachube bo cale crypto to wciaz pierdy w porownaniu do klasycznych rynkow.

Bede w wekend sledzil co tylko mozna na ten temat ale chyba poustawiam stop/loss na wszystko i znow beda musial sie usmiechnac do hmm wujka USDT

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Awesomist pisze: Nie bez powodu większość ICO zaznacza w regulaminach, że obywatele USA nie mogą inwestować w dane zbiórki, często idzie za tym tickbox gdzie się zaznacza, że nie jest się obywatelem USA.
Dostaną tylko projekty amerykańskie.

Tak masz racje, tylko,ze to absolutna bzdura (nie to co piszesz) bo praktycznie kazdy kraj na swiecie poczawszy do NIemcy, Francji, Australia nawet POlska ma swoje wlasne SEC i zasady sa podobne do amerykanskich wiec to takia sciema jest ze strony ICO's i w zasadzie jedynymi ktorzy naprawde mogliby kupic to jakies tam Bermudy, Malta itd ;)

A sprawdzałeś jurysdykcję większości ICO? Bo ja doradzałem kilku m.in w kwestii jurysdykcji i większość projektów nie ważne jakiej są narodowości lokuje się w takich krajach jak Szwajcaria (jest specjalna kancelaria, która prowadzi proces od A do Z w kwestii prawnej), Gibraltar, Marshal Island, Litwa, a także w innych egzotycznych kraje (aczkolwiek Francja też już jest w miarę OK pod tym względem).
Nawet Polski projekt Golem zbierał na oddzielną spółkę w Szwajcarii.

Z prawnego punkt widzenia wszystkie są kryte bo nie po to robi się regulaminu i disclaimery na kilka stron żeby później zostać zabitym przez SEC czy jakiś odpowiednik.
SEC może tylko ubić amerykańskie giełdy (Bittrex, Finex itd) tak aby takimi tokenami nie handlowali jak to jest z bittreksem, który nie notuje tokenów, które można uznać za np. securities. Mogą tylko utilites i robią to z przezorności właśnie przed SEC.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 5 maja 2018, 10:46

Co to sezonu altow i ich korelacji z BTC polecam zerknac na ponizsza analize, gosc super to przygotowal

https://twitter.com/thecryptofam/status ... 48768?s=21

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4792
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » sobota, 5 maja 2018, 11:24

RSI bearish divergance - na wszystkich interwalach od 4H do 1D

Dla mnie to dojedzie do max 10400, a potem sie przewroci przynajmniej do 9500
Ostatnio zmieniony sobota, 5 maja 2018, 11:54 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Paweł i 19 gości