Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » czwartek, 3 maja 2018, 21:43

@ekonokomik, z jednej strony tak. Ale z drugiej zbanowanie byłoby tak proste już teraz, że chyba jednak tak nie będzie.
Do tego przeciwników crypto trzeba oswajać. Takich ludzi jak Roubini jest mnóstwo. Dziś używanie słowa bitcoin być może byłoby za wczesne.
Wyraźna jest delikatna opieka i wsparcie pewnych ludzi z mainstreamu. (Lagarde np z IMF)
Pamiętacie okładkę The Economist z 2015.
Tam był blockchain i bitcoin jak byk stojące.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » czwartek, 3 maja 2018, 22:12

FortiDude pisze:@shinya56, jak nie było strachu? Dwa podejścia pod 6500-6800 (6 luty, pierwsza połowa kwietnia).

Ludzie nie pamiętają co działo się na początku kwietnia? Shorty rosły, ludzie zaczeli się bać... ja sam również się na tym przejechałem.
Ja tego tak nie odczułem. Ale to jest względne. Dla mnie nie było tego wyniszczenia rynku. Zobaczymy czy to nie jest pułapka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 4 maja 2018, 00:13

Kilka takich spostrzeżeń z mojej strony, zero crypto, zero pozycji. Obserwacja od pamiętnego 12.04.@fortiDude wielu pamięta.. Takie smarowanie ze strony portali informacyjnych dobrymi wróżbami jest podejrzane.@ekonomik ma sporo racji że to jednak mainstream. Nagle wysyp a to że giełdy, a że akceptacja, a to w Korei chcą, Goldman na pokładzie. Hmm ciekawe. Takie podejście mam już od dłuższego czasu, że nic mi nie ucieka skoro na walutach, czy metalach szlachetnych, i kontraktach na crypto na Forex mogę równie dobrze się bawić pozwala ze spokojem obserwować. Brakuje jeszcze tej iskierki, która by wskazała drogę. Ja oczywiście będę zawsze short(tylko miejsce postawienia jest kluczowe), i mnie odczekanie nawet pół roku, roku na 1000$ nie przeszkadza (wtedy realnie się ponownie załaduję w Bitcoina żywego). Teraz gdzieś przeczytałem, że ETH ma dobić do 15k. Powiem że tak z perspektywy socjo, wciągneli mnóstwo ludzi w zeszłym roku do rakiety MOON i dolecieli tam, ale nawet NASA zaprzestało lotów..(obojętnie czy wierzymy, że owe loty było prawdziwe czy nie - to już teorie spiskowe). Teraz ci co uwierzyli i weszli listopad - grudzień, są porobieni, powiedzmy sobie szczerze - spadło jednak z 20k. Bardziej bym obstawiał że, któraś crypto z pierwszej 20 wystrzeli w kosmos. Tylko jak to wytypować. Jest odczuwalny znacznie większy stopień rozsądku obecnie na rynku. To dobrze. Nie ma się co tu nakręcać. Żeby nas tylko banki nie porobiły typując kilka swoich koników (XRP i reszta ekipy z tej stajni). BTC ma nadal berło zwycięstwa, włócznie przeznaczenia ale cena jest jedynie pochodną sukcesu. Patrząc z boku to faktycznie wygląda znowu jak w zeszłym roku - long i zapomnieć, nie pierdzielić. Ale czy to nie jest fugazi?
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » piątek, 4 maja 2018, 00:23

to że wyszło z trójkąta to oczywiście fajnie, ale ważniejsze jest to że na obecną chwile mamy podwójny szczyt
https://snag.gy/jczH6s.jpg
jesli do końca dnia się utrzyma to mozemy mieć końcówke tygodnia na czerwono

w sumie to licząc 12 marca to mamy potrójny, no ciekawie się zapowiada

zostało 45 minut, podwójny szczyt wybity, wygląda pro wzrostowo

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 4 maja 2018, 02:45

Na bitmexie cos sie wydarzylo :D



Spadlo o $200 nizej niz na bitfinexie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 4 maja 2018, 02:56

@prap0n,
Stoploss fiesta :twisted:
Obrazek
Ten o 2:03:57 najbardziej niefartowny
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » piątek, 4 maja 2018, 09:07

Kurs prawie dotarl do zakladanego kilkanascie dni temu moim zdaniem maksimum wzrostow fal wzrostowych, jednakze przy korekcie, kurs zareagowal na czerwona linie (wlozono wiele $taran by ten poziom utrzymac, wiec sklaniam sie ku polnocy, ale przy tym, co czeka nas od 9,9+ wybicia w gore moga byc "niewielkie"), ktora teraz jest naszym wsparciem, ktore byc moze dopiero zaczyna sie ksztaltowac, oznaka na wybicie poziomu 9,9-10 moze byc chociazby ta "nuda" ktora ostatnio jest czyms czestym po wzrostach/spadkach, wyglada to tak, jakby po batalii tytanow nastepowala przerwa i trzeba sie szykowac na kolejny mocny wystrzal albo spadek :) dlatego na tym poziomie podziwiam tych, ktorzy wchodza. Ja osobiscie balbym sie postawic na ten moment nawet shorta na 10k. Obecnie widze to tak, ze jesli przebijemy poziom 9745 to bedziemy sie wspinac ponownie w gore i czekam na panic sell i moment grozy, ktorego dawno nie bylo.
Obrazek

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rolph » piątek, 4 maja 2018, 09:17

Na finexie na 1D i nawet póki, co na 1W rysuje się młotek, co teoretycznie oznaczałoby dalszą jazdę na północ ale do zamknięcia 1W jeszcze sporo czasu więc zobaczymy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » piątek, 4 maja 2018, 09:44

socjolog2008 pisze: Kilka takich spostrzeżeń z mojej strony, zero crypto, zero pozycji.
Zawsze lubie czytac krytyczne spojrzenie. Szczerze mowiac jak sprawdzam jakies recenzje czegokolwiek to czytam tylko te negatywne ;) (takie moje male skrzywienie) Moje obserwacje sa troche podobne z tym,ze :

-to ze instytucje wchodza to jest fakt a z faktami sie nie dyskutuje (apropo GS jeszcze nie wchodzi ) tylko czekaja na regulacje o ktorych ciagle tutaj przynudzam a przede wszystkim kwestie securites- przypominam,ze spotkanie w tej sprawie (SEC/CFTC) juz za 3 dni i to chyba ono zadecyduje czy ETH bedzie tyle a tyle

-to,ze wchodza wcale nie znaczy ,ze wszystko wystrzeli w Kosmos bo instytucje to nie charity abysmy my sie wzbogacili tylko aby ONI sie wzbogacili

-rynek dojrzewa co mozna zobaczyc,ze np pare dni temu MT.Gox znowu zrobil dump prawie 140 mln w BTC/BCh a rynek praktycznie tego nie odczul https://goo.gl/nU9MTr

-strasznie mnie irytuje jak wszedzie czytam/slysze , "mamy alts season czy nie mamy" dla mnie zawsze "it is what It is what it is" nie wiem ile BTC bedzie kosztowal za rok (ba nie wiem ile bedzie kosztowal jutro) ale wiem, ze blockchain tutaj zostanie na stale i jest coraz bardziej wykorzystywany a jak ktos DYOR to moze niezle zarobic np https://goo.gl/GVEHsA -plik pdf (2strona) olbrzymi sojusz producent.samochodow a parterem bedzie vechain VEN

-iskierki o ktorej piszesz to jestes optymista , brakuje calego stada iskierek bo umowmy sie crypto to zawansowana zabawa a ciagle nie ma "netscape" czasow intenetu (dla bardzo poczatkujacych- byla taka przegladarka, ktora zmienila swiat i internet https://goo.gl/hD62MP , zabezpiecznie to ciagle problematyczna sprawa (dziesiatki portfeli ) i bardzo skomplikowana i w reszcie chyba najwazniejszy - VISA ma kolo 20tys transakcji na sec Paypal kolo 200 a BTC 7 :)
Bit-els pisze: Do tego przeciwników crypto trzeba oswajać. Takich ludzi jak Roubini jest mnóstwo
Swietna debata wlasnie Roubiniego, przedstawiciel rzadu i crypto maximistow- goraco polecam, az sie iskrzylo https://goo.gl/nesvSj ze przedstawiciel rzadu " I may need to step in and regulate this panel " :)

jak zawsze wrzucam rozne tego typu bzdety na twitera cryptorewolucja @cryptoawos
PEACE

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mistique » piątek, 4 maja 2018, 09:56

awos pisze:
socjolog2008 pisze:
-rynek dojrzewa co mozna zobaczyc,ze np pare dni temu MT.Gox znowu zrobil dump prawie 140 mln w BTC/BCh a rynek praktycznie tego nie odczul https://goo.gl/nU9MTr
Skąd mamy pewność, że to już poszło w rynek ? Rozumiem, że zostało przelane z cold walleta Mt. GOX na inny ale to już na 100% zostało sprzedane na giełdach ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 4 maja 2018, 09:59

rolph pisze: 1W rysuje się młotek, co teoretycznie oznaczałoby dalszą jazdę na północ
no niekoniecznie :)

Obrazek

@ergorg tak wiem, aczkolwiek chciałem tylko przypomnieć, że nie każdy młot jest zapowiedzią wzrostów.. ważne jest po której stronie knot i czy jest po wzroście czy spadku.
tak czy siak najlepiej przeczekać do niedzieli do godzin 24-02 poniedziałek
Ostatnio zmieniony piątek, 4 maja 2018, 10:22 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rolph » piątek, 4 maja 2018, 10:17

Ahr pisze: Obecnie widze to tak, ze jesli przebijemy poziom 9745 to bedziemy sie wspinac ponownie w gore i czekam na panic sell i moment grozy, ktorego dawno nie bylo.
Przebite... :twisted:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » piątek, 4 maja 2018, 10:19

mistique pisze: Skąd mamy pewność, że to już poszło w rynek ? Rozumiem, że zostało przelane z cold walleta Mt. GOX na inny ale to już na 100% zostało sprzedane na giełdach ?
Poza podatkami i smiercia to nieczego nie mozesz byc pewny ;)
"“Following consultation with cryptocurrency experts, I sold BTC and BCH, not by an ordinary sale through the BTC/BCH exchange, but in a manner that would avoid affecting the market price, while ensuring the security of the transaction to the extent possible,” tak powiedzial ten syndyk , rzecz jasna nie wiem ile w tym prawdy.

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mistique » piątek, 4 maja 2018, 10:22

not by an ordinary sale through the BTC/BCH exchange
Czyli sprzedał OTC - dopiero pójdzie w rynek :-) Ciekawe co robią dalej ci co to kupili. Jeśli przeleją to ze swojego walleta na giełdę to community to zauważy :-) Może potrafią dogadać się z giełdą, że dają jej klucz prywatny i sprzedają BTC z zasobów giełdy no ale i tak wcześniej czy później musi być ruch na tym wallecie i to dopiero spowoduje panikę :-)

Zbliżamy się do LT po wierzchołkach 20.01 i 05.03

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 4 maja 2018, 10:59

@awos, ale chodzi o jakąś nową transzę? Możesz podrzucić jakieś źródło albo konkrety (potwierdzone): ile zostało sprzedane i czego.
Wielkie dzięki.
Trochę to niepokojące, bo syndyk poprzednią sprzedażą już praktycznie zabezpieczył pełne roszczenia. Więc może oddala się możliwość CR :(
Z drugiej strony, jako syndyk jest zarządcą upadłej firmy i ma obowiązek dbania o nią. Więc może uznał, że obecny kurs jest świetny, a w przyszłości będzie gorzej, dlatego stara się upłynnić tyle BTC/BCH ile może...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » piątek, 4 maja 2018, 11:17

Mam tylko ten link co zapodalem wczesniejhttps://cryptocurrencynews.com/daily-ne ... x-trustee/ moze jakos to mozna po adresach sprawdzic ?
To bylo OTC wiec nigdy sie raczej nie dowiemy kto to kupil (tutaj ciekawy art jak OTC dziala https://goo.gl/bNjt5u
Nikt nic nie wie co do kursu ale zacytuje ulubionego Roanie Moasa "nie wiem ile jest zlota w ziemi ale wiem ile jest BTC i za 2 lata 300 mln ludzi bedzie chcialo polozyc rece na resztkach btc" (cyt z pamieci) swoja droga skubaniec ma niezle wyniki w swoim funduszu i czasem mysle aby sie nie zapisac ;) on tylko Macro i sie nabija z TA wiec nie kazdy go lubi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 4 maja 2018, 12:18

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mistique » piątek, 4 maja 2018, 12:30

Przeklikałem na blockchain.info pierwszy z brzegu wallet, który dostał 2k to prawie całość została przelana gdzieindziej 2 maja.

https://blockchain.info/pl/tx/ecdd59cd6 ... bd00475393

I pewnie od 2dni dopiero tym handlują. Ale według mnie to ok - rynek musi to jakoś wchłonąć żeby ten projekt miał sens - nawet kosztem spadków. Im szybciej się to stanie (oczywiście jeśli będą handlować z głową) tym dla nas lepiej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 4 maja 2018, 12:55

Kto za lokalnym proporczykiem?:) i łapie potencjalne wybicie na ok 10275 jak rynek da?:)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 4 maja 2018, 13:24

@rolph, @Dovakhiin,
The hanging man is probably one of the better known candlestick patterns, but it does not work as many expect. Candle theory says it acts as a bearish reversal of the prevailing price trend, but my tests show that it is really a bullish continuation 59% of the time.
http://thepatternsite.com/HangingMan.html
Dovakhiin pisze:9% więcej niż połowa to trochę mała gwarancja jakby nie patrzeć xD ale dzięki za info :D
To całkiem dużo, jeżeli założymy, że po HM będziemy mieli znaczny ruch. To nie tylko 9%, ale 59%, że będzie kontynuacja i tylko 41%, że będzie reversal. Całkiem dobry % dla R/R, czy nawet w grze w pokera.
Brave New World

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, Google [Bot], Ratchet i 16 gości