Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
31
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » czwartek, 3 maja 2018, 08:45

Ostatnio wprowadzając kilku znajomych w temat krypto, przygotowałem im trochę materiałów poglądowych.
Pomyślałem, że się nimi podzielę, może jeszcze komuś się przyda.
Poniżej w tabelce zestawienie najpopularniejszych giełd wraz z kilkoma parametrami - moim zdaniem najistotniejszymi.
Giełdy zostały ułożone w kolejności alfabetycznej - żeby nie było zarzutów o faworyzowanie :P

Pierwsze pytanie - czy giełda wymaga weryfikacji, przesyłania naszych danych, zdjęć dowodów itp.
Czasami depozyt oraz sam trading jest możliwy, ale okazuje się, że nie da się wypłacić żadnych środków bez weryfikacji. W tej sytuacji w tabelce zaznaczono na czerwono opcję NIE.

Druga kolumna - bardzo ważna informacja, ile środków można wypłacać dziennie bez ŻADNEJ weryfikacji. Przykładowo, podana wartość 2 BTC oznacza, że można wypłacać dowolne kryptowaluty o łącznej wartości nie większej niż 2 BTC.

Na trzecim miejscu coś, o co często pytacie. Co mam zrobić kiedy mam środki na giełdzie, a wszystko spada na łeb na szyję. Tutaj z pomocą przychodzą giełdy, gdzie można zamienić kryptowaluty na waluty FIAT. W tabelce zaznaczyłem czy jest w ogóle taka opcja, a dodatkowo jakie waluty FIAT są dostępne.

Czwarta pozycja - na sugestię użytkownika @WitoldC (dzięki) - to dostępność walut pseudo-fiat, typu Tether, czy TrueUSD. Nie chodzi tu o dyskusję nad ich wiarygodnością czy sensem istnienia - sucha informacja czy są na danej giełdzie, czy nie.

Na piątym miejscu znajduje się liczba par walutowych, na których można handlować. Uwaga! Nie chodzi tutaj o liczbę dostępnych walut, ale par wymiany.
Przykład 1: BTC-ETH, BTC-USD, ETH-USD - mamy 3 waluty oraz 3 pary walutowe.
Przykład 2: BTC-ETH, BTC-USD - mamy wciąż 3 waluty, ale pary walutowe tylko 2.

Szósta kolumna to miejsce rejestracji giełdy. Nie chodzi tu o same serwery, ale bardziej pod jaką legislację podlega spółka zarządzająca giełdą, bo to jednak bardziej istotna informacja. Tutaj pojawiły się dwa znaki zapytania - oznacza to, że nie byłem w stanie jednoznacznie potwierdzić lokalizacji, lub źródła są niejasne.

Ostatnia pozycja jest najbardziej kontrowersyjna. Kierowanie się wolumenem dziennym jest średnio wiarygodne - bo jest to wartość niezwykle zmienna. Jednak może dać minimalny pogląd na płynność danej giełdy - logiczne jest, że przy wolumenie powyżej miliarda $ łatwiej handlować niż przy 50k.
Wartości są zaktualizowane na dzień 03.05.2018 - warto sprawdzić na własną rękę danego dnia jak obecnie sytuacja wygląda.

Obrazek
*oznaczyłem niejasne sytuacje, tzn. niby można działać bez weryfikacji, ale jest to na tyle ograniczone, że zaznaczenie opcji pełnego TAK byłoby nadużyciem.
*Coinroom - bez weryfikacji można wpłacać, wypłacać oraz tradować, ale limit OBROTU = 15,000 Euro (zgodnie z ustawą, chyba AML)
*Kraken - tutaj jest skomplikowana sprawa, jest 5 etapów weryfikacji. Dopiero od 3 etapu, wymagane są skany dokumentów, wcześniej wystarcza numer telefonu i podanie danych "na gębę". Jeśli ktoś zna aktualny limit wypłat dziennych dla Tier 1-2, to proszę podajcie, bo nie mogę się doszukać kwot.

Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi - piszcie.
Jeżeli zauważyłeś błąd - pisz, poprawię.
Jeżeli chcesz, żebym dodał do listy jakąś giełdę - pisz.
W zależności od wolnego czasu będę co jakiś czas aktualizował pierwszy post w tym wątku.
Ostatnio zmieniony środa, 21 listopada 2018, 07:50 przez benq, łącznie zmieniany 17 razy.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: WitoldC » czwartek, 3 maja 2018, 09:23

Jeżeli masz swoją stronę to daj na nią.
Na niektórych giełdach jest chyba limit bez weryfikacji.
benq pisze: Na drugim miejscu coś, o co często pytacie. Co mam zrobić kiedy mam środki na giełdzie, a wszystko spada na łeb na szyję.
Są też pseudo FIAT np. USDT,TUSD dla daytrading może wystarczyć.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: czajaPL » czwartek, 3 maja 2018, 14:17

Kraken ma USDT/$ w tabelce jest że nie posiada.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » czwartek, 3 maja 2018, 16:08

Dołożyłem w tabelce również mniejsze, polskie giełdy.
(bitmarket, bitmarket24, dgtmarket, cryptox, bitmaszyna)
Moje spostrzeżenie - większość małych giełd z niskim wolumenem umożliwia trading oraz wypłaty (czasami oczywiście limitowane) bez KYC. Brawo dla Was. :)
p.s.
Na kilku giełdach wolumen niektórych par wynosi 0. Warto sprawdzić, przed wejściem czy aktualnie coś się tam dzieje, czy raczej umarło.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: koparki » czwartek, 3 maja 2018, 16:29

@benq, bittrex zaznacz NIE (oprócz b.starych kont) , polo zaznacz NIE (lada dzień !), kraken o ile pamiętam NIE.
Generalnie wszystkie giełdy z jurysdykcji w USA na 100% NIE
---

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: pm7 » czwartek, 3 maja 2018, 16:33

@benq, świetne zebranie danych. Dwa pytania:
-Co znaczy "TAK/NIE *"?
-Czy wszystkie giełdy na liście uważasz za godne zaufania?
Nie pytam, czy można tam bezpiecznie trzymać środki przez dłuższy czas, tylko czy obawiałbyś się wysłać, wymienić i wypłacić drobne/średnie kwoty.

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
koparki pisze: kraken o ile pamiętam NIE.
Kraken ma kilka stopni weryfikacji. Do wpłat/wypłat kryptowaluty wystarczy niewiele, do wpłat/wypłat fiat chcą adres, dopiero do wyższych limitów chcą skan dowodu:
https://support.kraken.com/hc/en-us/art ... ion-Tiers-
To open a basic account (Tier 1 and Tier 2) and get started trading, we only ask a few things. An advanced account (Tier 3 and higher) is like opening a bank account and requires supporting documents.

The different Verification Tiers are as follows:

Tier 0 - this is the default Tier obtained after registering your account and confirming your email address. You can look around to get the feel of the interface and platform, but you can't deposit, withdraw or make any trades.

Tier 1 - you can deposit and withdraw in digital currency only. Trading, however, is enabled in digital as well as fiat currencies. Full name, date of birth, country and phone number are required.

Tier 2 - you can deposit, withdraw and trade in digital currency, and depending on your country of residence, fiat currency funding may be accessible to you. Bank deposits and withdrawals are available to clients in some areas at this Tier. You are required to provide your physical address.

Tier 3 - fiat currency funding is available to Tier 3 clients and funding limits are much higher than Tier 2. You are required to upload an identity and proof of residence document.

Tier 4 - like Tier 3 but with even higher funding and trading limits. This Tier is available to high-volume individual or corporate traders. The required documents for Tier 4 individual accounts include a signed application form and KYC documents.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: koparki » czwartek, 3 maja 2018, 16:37

mozesz dodać do tabelki cryptopia (nowa zelandia, bez wer. obsługuje USDT)
dobrze byłoby tez zamieścić adnotację czy wypłata bez wer jest limitowana na dobę

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
pm7 pisze: o wpłat/wypłat kryptowaluty wystarczy niewiele
no ale coś chcą przy zakładaniu konta , nie pamiętam tylko co, może nr tel kom. ?
---

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: pm7 » czwartek, 3 maja 2018, 16:45

koparki pisze: no ale coś chcą przy zakładaniu konta , nie pamiętam tylko co, może nr tel kom. ?
Przecież Ci zacytowałem z ich własnej pomocy co jest wymagane.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » czwartek, 3 maja 2018, 16:46

@koparki, Dziękuję bardzo za uwagi, już poprawiam, dodam również Cryptopię.
Co do Krakena, tak jak niżej pm7 odpisał, można handlować i wypłacać krypto - bez wysyłania skanów dokumentów.

@pm7, Zapomniałem dodać gwiazdkę * pod tabelką z wyjaśnieniem TAK/NIE, już poprawiam.
Odnośnie zaufania do giełd - chodziło mi o suche fakty, bez personalnych opinii czy doświadczeń.
Nie ze wszystkich z listy korzystałem osobiście, z niektórych tylko raz lub kilka razy.
Nie chciałbym nikogo wprowadzić w błąd, bo w sumie jeden przypadek o niczym nie decyduje. Przykładowo, ja nigdy nie miałem złych doświadczeń z Abucoins, moje wypłaty zawsze szły bez problemu, nigdy nie musiałem nawet mieć do czynienia z supportem, a wiem, że wiele osób w ich wątku na to narzekało.
Zachęcam wszystkich zainteresowanych do dyskusji poniżej - jakie są Wasze doświadczenia z w/w giełdami, a efekty tej dyskusji będę ewentualnie edytował/aktualizował w pierwszym poście.
Wytykajcie wszelkie błędy, jeśli jeszcze jakieś wyłapiecie.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: koparki » czwartek, 3 maja 2018, 17:03

pm7 pisze: Full name, date of birth, country and phone number
- żądanie nr tel to forma weryfikacji - także @benq, Kraken jest z pewnością jako "NIE" , podanie danych niezgodnych z prawdą moze się kiedys skończyć zamrożeniem konta.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » czwartek, 3 maja 2018, 17:08

@koparki, Jednak numer telefonu to nie jest jakaś ostateczna forma weryfikacji, nie można porównać numeru z wysyłaniem skanu paszportu, prawa jazdy czy dowodu. Kto będzie chciał, to sobie poradzi z innym numerem, niż używany na co dzień z abonamentem z Orange czy Playa. Dla mnie sprawa dyskusyjna, dlatego zostawiłem opcję TAK/NIE - zainteresowani doczytają i sami zdecydują, czy dla nich ten poziom weryfikacji jest zniechęcający, czy nie.

Odnośnie dopisania do tabelki limitów wypłat przy kontach niezweryfikowanych - tutaj sprawa się komplikuje.
Często jest kilka etapów, jak choćby na Krakenie. Każdy level, ma inne zasady, ciężko by mi to było zamieścić w jednej tabelce, bo zrobiłoby się kilka/kilkanaście podpunktów do każdej giełdy. Jeżeli masz pomysł jak to wizualnie ogarnąć, żeby wciąż było przejrzyście - pisz.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: redbog » czwartek, 3 maja 2018, 17:10

Wex.nz (dawne btce) bez weryfikacji wypłaty do 50 btc przynajmniej dla starych kont. Nie wiadomo tylko kto prowadzi tą giełdę po ostatniej aferze nie zdziwił by mnie fakt że to są jakieś amerykańskie służby na 3 litery.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: koparki » czwartek, 3 maja 2018, 17:20

@benq, nie rozpisuj levelów , tylko limity bez absolutnie żadnej wer. - w cryptopia jest do 5000$NZ , na binance 2btc.
A co do Krakena to bardziej pasuje czerwone NIE/TAK z gwiazdką niż zielone TAK/NIE .
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » czwartek, 3 maja 2018, 17:28

@redbog, Wypłata 50 BTC jednorazowo, dziennie, rocznie? Widzę, że są tam fiaty, do wpłat/wypłat/obrotów fiatami również bez weryfikacji?
Co do 3-literowych służb, dużo tego nie ma, możemy zgadywać. ;)

Dodano po 7 minutach 18 sekundach:
@koparki, Poprawiłem kolor Krakena, chyba masz rację, tak będzie lepiej.
Dziś mi się limit czasu wolnego wyczerpał, jutro postaram się ogarnąć i dopisać limity wypłat - przy absolutnym braku weryfikacji.
W międzyczasie, jeśli ktoś zna aktualne limity wypłat z poszczególnych giełd - piszcie, a ja wrzucę w wolnej chwili, znacznie mi to ułatwi potwierdzanie, bo moje info mogą nie być aktualne.
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 maja 2018, 17:37 przez benq, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: redbog » czwartek, 3 maja 2018, 17:34

@benq, Od czasu zmiany z btc-e na wez.nz nie próbowałem żadnej większej sumy wypłacać ale pisze że można 50btc na dzień. Za czasów btc-e wypłacałem nawet sporo i było wszystko ok.
Z fiatami nie wiem jak jest nigdy z nich tam nie korzystałem ale słyszałem ze wtedy potrzebna weryfikacja.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: koparki » czwartek, 3 maja 2018, 17:38

@moderator - warto przypiąć ten wątek do działu giełdy/kantory, dzięki @benq za pożyteczną robotę.

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
huobi.pro wypada w tym zestawieniu równie dobrze jak binance ale jakos mniej znany w PL
---

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: pm7 » czwartek, 3 maja 2018, 17:38

koparki pisze: @benq, nie rozpisuj levelów , tylko limity bez absolutnie żadnej wer. - w cryptopia jest do 5000$NZ , na binance 2btc.
Na obu tych giełdach wymagane jest podanie e-maila. Czy w takim razie nie należy ich oznaczyć na czerwono? :D

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: koparki » czwartek, 3 maja 2018, 17:41

uważasz że podanie nr tel (weryf. poprzez kod sms) nie jest weryfikacją personalną ? kto zawraca sobie głowy aby aparat był jednorazowo użyty a numer kupiony... no właśnie: gdzie? podpowiedz nam. A teraz sytuacja np. taka: ktos podał nie swoje dane a giełda likwiduje lekką weryfikację sms i żąda z dnia na dzień pełnego skanu dokumentów (tak było mniej-wiecej na bittrex).
giełdy o sporym wolumenie UE i US to na 100% KYC, więc Kraken jak najbardziej czerwone NIE
---

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: pm7 » czwartek, 3 maja 2018, 18:04

koparki pisze: uważasz że podanie nr tel (weryf. poprzez kod sms) nie jest weryfikacją personalną ?
Zwróć uwagę na uśmieszek dodany na końcu mojego poprzedniego postu.
Rozwijając: granica jest płynna. Według mnie, żądanie numeru telefonu jest bliżej żądania maila niż żądania skanu dowodu.
koparki pisze: teraz sytuacja np. taka: ktos podał nie swoje dane a giełda likwiduje lekką weryfikację sms i żąda z dnia na dzień pełnego skanu dokumentów (tak było mniej-wiecej na bittrex).
No tak, to by było problematyczne.
koparki pisze: ięc Kraken jak najbardziej czerwone NIE
Zwrócę tylko uwagę, że nie trzeba podawać dużo danych na Krakenie do handlowania kryptowalutami (nawet adresu nie trzeba podawać).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: FortiDude » czwartek, 3 maja 2018, 18:35

Czy tylko mi tak duży obrót na binance wyglada dziwnie? Co może być tego przyczyną - bardzo niskie fee? Z takim obrotem a i tak nie jest giełda „przodująca”.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 9 gości