usunięcie użytkownika Hegemon (OT z Lightning Network)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 28 kwietnia 2018, 15:56

Hegemon95 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Gówno prawda, użytkownika końcowego nie interesuje ile zapłaci za pizzę w Satoshi, sratoshi, "bajtkojnach" czy szklanych paciorkach tylko obchodzi go ile zapłaci jako równowartość w dolarach czy złotówkach. Albo inaczej: obchodzi go ile zapłaci w uśrednionej sile nabywczej - w chlebach, domach, samochodach, chemii codziennego użytku - jeżeli chcemy być bardzo dokładni.
hahahahah :D już wszystko jasne core-dev specjalnie pompują teraz cenę BTC żeby opłaty po przeliczeniu na dolary cały czas rosły... no po kim jak po kim ale po tobie takich pierdół się nie spodziewałem. Czyli co w momencie jak BCH cenowo dogoni BTC? każesz wszystkim zostawić BCH bo w dolarach opłaty na BTC będą tańsze przez segwita ?
Twoja wypowiedź jest całkowicie nie na temat.

Nawet nie wiem komu ty odpowiadasz, na pewno to nie mogło być odpowiedzią na fragment, który zacytowałeś.

Przemyśl jeszcze raz co napisałeś i spróbuj ponownie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 29 kwietnia 2018, 07:41

Pogoda pisze:Jeżeli chodzi o Ciebie to odpuść. Tym razem ja mam rację ;).
Dlaczego mi odpisujesz na posta który nie był do ciebie ?

Jesteś multikontem @Hegemon95 ?

Chyba zaczną się znowu bany sypać...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: zdch » niedziela, 29 kwietnia 2018, 20:48

@Hegemon95, no i się wyjaśniło dlaczego jesteś pro-LN :)
Nie zapomnij wspomnieć tej firmie, że najprawdopodobniej ich hub wcześniej czy później będzie wymagał licencji na prowadzenie działalności bankowej z KNF.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: wrip » niedziela, 29 kwietnia 2018, 20:59

Hegemon95 pisze: ten sposób będziecie mieć stałych klientów którzy mają ekonomiczną zachętę do dokonywania płatności właśnie u was.
Jaka jest ekonomiczna zachęta dla klienta do korzystania z LN lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty zamiast płatność gotówką lub kartą w markecie?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: wrip » niedziela, 29 kwietnia 2018, 21:12

Hegemon95 pisze: Taka sama jak przy płatności każdą inną krypto.
Właśnie, czyli żadna :D Nie mam pomysłu za bardzo jak zmotywować ludzi do płacenia za coś kryptowalutą jeśli mogą to robić gotówką/kartą debetową/kredytową.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Lightning Network

Postautor: adam1226 » niedziela, 29 kwietnia 2018, 21:14

A dla kogoś kto chciałby to krypto dopiero zakupić? Są jakieś pomysły zachęcające? Wiadomo płatności w systemie kart nie są darmowe (jednak co najwyżej jest pobierana oplata za wydanie karty... )
Czy jest techniczna mozliwosc płatności bez fee, przynajmniej na poczatku?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: wrip » niedziela, 29 kwietnia 2018, 21:51

Hegemon95 pisze: Wenezuela, Kuba...
To to wiem, takie oraz inne ubogie kraje z brakiem bankowości są naturalnym celem - o tym już kiedyś pisałem w wątku właśnie o wenezueli i projekcie Davida Haya.

Ale mówiąc o płatnościach w markecie to raczej bierzemy pod uwagę kraje bez takich problemów jak w wyżej wymienionych. I tu nie widzę na chwilę obecną żadnej motywacji to użytkowania kryptowaluty poza 2: szara strefa i ideologia. Stąd też w punktach fizycznych sprzedawcy nie mają motywacji by wprowadzać krypto, bo i sami klienci nie mają zbytniej motywacji by tam krypto używać.
Czym innym jest natomiast handel w internecie - tu już kryptowaluty są przydatne i to szczególnie krajom rozwiniętym i tu motywacji jest więcej.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: wrip » niedziela, 29 kwietnia 2018, 22:21

Hegemon95 pisze: Nie chce mi się pisać jeszcze raz tego co napisałem parę wpisów wyżej.
To jest problem typu: co było pierwsze, jajko czy kura.

Jeśli klienci nie mają powodu by korzystać z płatności krypto to i sprzedawcy nie mają powodu krypto wprowadzać, nawet jeśli teoretycznie mogliby na tym jakieś mikrogrosze zarobić (w co wątpię, bo wprowadzenie krypto na tym poziomie ich rozwoju jest kosztowne i zysk z opłat w LN nie pozwoli na szybki zwrot).

Dla dużej marki handlowej typu tesco jest to bardzo drogie we wprowadzeniu. To klienci muszą pokazać: CHCEMY PŁACIĆ W KRYPTO, bez tego tak duzi sprzedawcy nie kiwną palcem by krypto wprowadzić. Małe sklepy i firmy mogą sobie wprowadzać krypto by zrobić na tym reklamę. Duże podmioty na wprowadzeniu krypto reklamy sobie nie zrobią, a na tym etapie zrozumienia przez społeczeństwo, mogą sobie nawet zaszkodzić. Chociaż my wiemy, że krypto są fajne, to większość ludzi myśli, że to: piramida, scam, tylko oszuści tego używają, złodzieje i gwałciciele - jaka duża firma chce być powiązana z czymś takim? ŻADNA.

Nie chcę byś zrozumiał mnie źle, sam chciałbym masowego przyswojenia kryptowalut w sklepach fizycznych. Moja wypowiedź ma na celu jedynie ostudzenia nadmiernego entuzjazm :) A gdy wiemy co myśli oponent wtedy możemy przyjąć odpowiednią strategię działania!
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 01:54

Hegemon95 pisze:Sposób rozmowy jest prosty. "Każdy klient który chce wam zapłacić musi uprzednio zarezerwować sobie środki na płatności w waszej sieci, w sposób bardzo podobny do blokowania środków na kartach kredytowych przy dokonywaniu np rezerwacji hotelowych. W ten sposób będziecie mieć stałych klientów którzy mają ekonomiczną zachętę do dokonywania płatności właśnie u was. Jeśli jednak będziecie chcieli, możecie tym ludziom udostępnić płatności w innych firmach jednak wtedy od każdej płatności będziecie mogli pobierać mikro-prowizje"

Nie będę zdradzał szczegółów z jaką firmą rozmawiam żeby nie zrobić falstartu natomiast po majówce się okaże i zapadną pierwsze decyzje co dalej z tym :)
Czyli wszystkie twoje łgarstwa, fałszerstwa, manipulacje, oczernianie innych i masowa psychologiczna projekcja oraz generalne pierdolenie bez sensu było spowodowane tym, że zwyczajnie masz w tym interes ?

Dziękuję, nie mam więcej pytań.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 07:36

ShadowOfHarbringer pisze: , że zwyczajnie masz w tym interes ?
Gorzej, on dodatkowo wierzy w to co mówi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Kluka » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 15:15

Hegemon95 pisze: Pracowałem kiedyś w jednej z największych sieci handlowych w Polsce na jednym z wyższych stanowisk
Hegemon95 pisze: Korporacje mają pierdyliard sposobów na to by obejść problemy naszego ciemnogrodu, wystarczy jedna ze 100 spółek córek które i tak mają porejestrowane za granicą która będzie pełnić funkcję procesora płatniczego tak by w Polsce żadna z ich placówek nie musiała się rozliczać ani dotykać krypto samego w sobie.
z checia dalbym Ci minusa za pomaganie zagranicznym korporacja w dzialaniu na szkode naszego ciemnogrodu, ktory niktorzy nazywaja ojczyzna... Ale i tak juz Ci sie na zbieralo wiec nie bede kopal lezacego...
Hegemon95 pisze: mało kto ma pojęcie jak szybko potrwa adopcja gdy wszystko będzie już bezpieczniejsze i bardziej przetestowane. Po to są huby by była ekonomiczna zachęta przy okazji przyjmowania takiej płatności.
Po co czekac? nie lepiej zrobic to na dzialajacym i majacym juz teraz (a wkrotce coraz wieksze) mozliwosci do tego BCH?! Wszystko pewne i przetestowane. Nierozumiem :roll:

Dodano po 2 minutach 11 sekundach:
W gornej czesci wypowiedzi glownie chodzi mi o to ze owe korpo maja takze pierdylaiard sposobow zeby obejsc podatki ktore powinny zalacic (zmiany nazw itd) a widze ze kolega im w tym pomaga skoro pracowal tak wysoko.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 15:19

Kluka pisze: Pracowałem kiedyś w jednej z największych sieci handlowych w Polsce na jednym z wyższych stanowisk
Przegapiłem to gdzieś.
Masz 23 lata, a "kiedyś", "pracowałeś"(czas przeszły, czynność zakończona) na wyższym stanowisku.
Zatem, kiedy było to "kiedyś", ile czasu i skąd u licha nastolatek znalazł się na takim stanowisku i czemu na nim się nie ostał...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

usunięcie użytkownika Hegemon (OT z Lightning Network)

Postautor: wrip » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 15:32

vjankuv pisze: Masz 23 lata,
95 to niekoniecznie musi oznaczać datę urodzenia :D
Taka liczba to może mieć wiele znaczeń np 95 synów Gibeona powróciło z niewoli babilońskiej
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 16:00

wrip pisze:
95 to niekoniecznie musi oznaczać datę urodzenia
Poczekajmy, niech się młodzież wypowie ;)

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
Ja ten nick znam nie od dziś ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 16:23

Hegemon95 pisze: Powiem tylko tyle na koniec, shadow wygrałeś
Nie wygrał, bo ty dalej pozostaniesz taki sam, pójdziesz w świat ze swoim spaczeniem.
Pozbył się jedynie nazwy użytkownika z forum.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 17:32

vjankuv pisze:
Hegemon95 pisze: Powiem tylko tyle na koniec, shadow wygrałeś
Nie wygrał, bo ty dalej pozostaniesz taki sam, pójdziesz w świat ze swoim spaczeniem.
Niestety, z takim poziomem spaczenia umysłowego nie da się wygrać.

Ale niech zakłada własne forum i tam sieje swoją śmierdzącą kałem propagandę.

Nie mam żadnych wyrzutów sumienia, w pełni sobie zasługuje na wszystkie minusy. Powinien dostać -2000 jak dla mnie za swoje zachowanie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 17:38

ShadowOfHarbringer pisze:
Ale niech zakłada własne forum i tam sieje swoją śmierdzącą kałem propagandę
Na r/bitcoin, będzie się czuł jak ryba w wodzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: benq » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 21:37

Sorki za off-top, ale co się tu stało? Gość został zbanowany rozumiem, ale zniknęły jego wszelkie wypociny z forum?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 21:43

benq pisze:Sorki za off-top, ale co się tu stało? Gość został zbanowany rozumiem, ale zniknęły jego wszelkie wypociny z forum?
Tak, został nie tylko zbanowany ale także "ewaporowany" najwyraźniej.

Żeby nie było - nie zamawiałem tego ani nie miałem na to wpływu.

Jakiś moderator wziął sobie po prostu do serca to co pisałem o @Hegemon95 - że jest niebezpieczny i stanowi zagrożenie dla tego forum. No ale nie spodziewałem się, że go całkiem wymażą za to...

Co prawda nie narzekam bo zasłużył sobie jak mało kto, ale sam nie posunąłbym się aż tak daleko. Raczej pozostawiłbym jego posty jako ostrzeżenie dla potomnych.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: benq » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 21:47

@ShadowOfHarbringer, Nie żebym był jego fanem, ale chyba trochę overkill. Nie idźmy droga cenzury, nawet jeśli trafi się jakiś oszołom od czasu do czasu. Jest tu wystarczająca grupa osób gotowych prostować tego typu wybryki czy teorie, które się za bardzo rozjechały z prawdą.

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości