Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 18:46

Argumenty na bezużyteczność dla mnie? Opłaty za transfer drogie/bardzo drogie i niestabilne. Czas transferu nieokreślony, zmienny. Obsługa bardzo problematyczna, rzekłbym tylko dla geeków. Brak regulacji prawnych w wielu krajach. Bardzo duża zmienność ceny. Brak pokrycia i jakichkolwiek gwarancji. Duża podatność na kradzieże internetowe. Duża podatność na przypadkową utratę kapitału. I tak można długo jeszcze wymieniać. Cóż, nic nie poradzę, że bitcoin tak mało jest dla mnie wart. I poza pompowaniem hajsu na bańce na nim, to nie widzę innego celu w jakim mógłbym go kupić.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 grudnia 2017, 07:29 przez Excray, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: miso20 » środa, 6 grudnia 2017, 19:24

Excray pisze: Argumenty na bezużyteczność dla mnie? Opłaty za transfer drogie/bardzo drogie i niestabilne. Czas transferu nieokreślony, zmienny. Obsługa bardzo problematyczna, rzekłbym tylko dla geeków. Brak regulacji prawnych w wielu krajach. Bardzo duża zmienność ceny. Brak pokrycia i jakichkolwiek gwarancji. Duża podatność na kradzieże internetowe. Duża podatność na przypadkową utratę kapitału. I tak można długo jeszcze wymieniać. Ale ty najwyraźniej podchodzisz do tematu bardziej religijnie niż praktycznie skoro w ogóle nie dostrzegasz wad, a na dodatek zareagowałeś jak obrażony gimnazjalista i tak strasznie się zagotowałeś jak napisałem, że dla mnie jest bezużyteczny :lol: Cóż, nic nie poradzę, że bitcoin tak mało jest dla mnie wart. I poza pompowaniem hajsu na bańce na nim, to nie widzę innego celu w jakim mógłbym go kupić. :lol:
Obczaj Dash ziomek. Albo dowolna inna kryptowalute. Bitek moze byc juz podstarzały ale technologia sie rozwija ciagle

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Reaguje tak na każdą krytykę nie poparta argumentami. Dajesz argumenty No problem. Ale narzekanie czy nawet pomstowanie bez podania przyczyny jest dziecinne

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 19:48

edited.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 grudnia 2017, 07:30 przez Excray, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: miso20 » środa, 6 grudnia 2017, 19:59

@Excray, W pierwszej kolejności należy rozważyć czy Bitcoin to ten faktycznny Bitcoin czy tez może jest nim Bitcoin Cash, a Bitcoin Core to projekt nie mający nic wspólnego z Bitcoinem. Bitcoin Cash jest na tę chwilę bardzo użyteczny. W drugiej kolejności Bitcoin jest bardzo użyteczny do przesyłu dużych kwot. Przykłądowe 100zł fee za kawe, a 100zł fee za przelew parunastu tysięcy to jest różnica. W końcu Bitcoin został okrzyknięty cyfrowym złotem? Do mikropłatności nada się zapewne inna kryptowaluta jak np Dash. Albo Bitcoin Cash w zależności od tego jak rozwinie się sytuacja

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
Excray pisze: Czas transferu nieokreślony, zmienny. Obsługa bardzo problematyczna, rzekłbym tylko dla geeków. Brak regulacji prawnych w wielu krajach. Bardzo duża zmienność ceny. Brak pokrycia i jakichkolwiek gwarancji. Duża podatność na kradzieże internetowe. Duża podatność na przypadkową utratę kapitału.
Dałem za przykład inne kryptowaluty bo to co opisałeś to mankament ogólnie kryptowalut, a nie Bitcoina. Są krypto gdzie tego typu problemy zostały rozwiązane. Jeżeli bezużytecznościa Bitcoina jest dla ciebie duża opłata to nie ma o czym dyskutować, ale jeżeli poddajesz w wąptliwość powyższe rzeczy... to w sumie też szkoda czasu 8-)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: RafaelGrey » środa, 6 grudnia 2017, 20:13

Szybkie i darmowe jest np NEO;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Kluka » piątek, 8 grudnia 2017, 02:06

a wy ciagle o tym fee jak zacieci. LN zalatwi sprawe byc moze juz nie dlugo. Cos czuje ze te wzrosty walsnie z tego powodu sa teraz, niekoniecznie pod cme. Jak wejdzie cme spodziewam sie newsa o LN z konkretnym terminem i wtedy kurs dopiero wystrzeli

Dodano po 6 minutach 49 sekundach:
a odnosnie tematu to wg mnie dobije, w ciagu do 2 lat od wdrozenia LN moim zdaniem
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Excray » piątek, 8 grudnia 2017, 07:39

@Kluka, Jak LN będzie działać to i może opadnie mi szczęka. Na razie nie działa i jedyne co mi opadają to ręce jak muszę puścić przelewem paczuszkę BTC złożoną z kilkudziesięciu kawałków.
BTW> Mam inne zdanie, a Ty nie masz argumentów w dyskusji? To wrzuć mi jeszcze z 10 minusów, to może się przekonam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » piątek, 8 grudnia 2017, 08:29

miso20 pisze: W drugiej kolejności Bitcoin jest bardzo użyteczny do przesyłu dużych kwot. Przykłądowe 100zł fee za kawe, a 100zł fee za przelew parunastu tysięcy to jest różnica.
Tylko po cholerę przesyłać kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy w kryptowalucie skoro można to zrobić w sposób regulowany i o wiele bardziej bezpieczny tradycyjnie. Rozumiem, że cena i wartość BTC aktualnie spowodowała pewniej zabezpieczony kapitał uniezależniony od wahań kursu, choć gdyby tak serio... przyjrzeć się stabilności kursu to jest cała masa altów... nawet LTC czy cokolwiek innego przez około dobę nie wywoła jakiegoś armageddonu bo chciałeś tylko przesłać tyle i tyle. Niskie prawdopodobieństwo, natomiast ryzyko pojawia się gdy wchodzisz na giełdę, by przewalutować krypto albo przy zawirusowanym komputerze, albo.. no nie wiem.. pomyliłeś adresy, źle skopiowane literki cokolwiek.

Myślę, że niestety głównie spekulacja, nośnik wartości ewentualnie. Do transferu kasy z kontynentu na kontynent zupełnie do kitu.

Tak się nawet zastanawiałem ostatnio gdzie trzymacie grubszą gotówkę? Jakby nie patrzeć mieszkanie czy system komputerowy to mimo to nie są najbezpieczniejsze miejsca. Pozory mylą. Ale w przypadku złota/srebra w postaci fizycznej już co innego. Nie łatwopalne, nie narażone na zalanie itd. Myślę że jednak jest nad czym się zastanawiać. Bo seeda łatwo zgubić, telefon utopić, dyski sformatować, banknoty spalić, zalać itp. Pozdrawiam.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: miso20 » piątek, 8 grudnia 2017, 10:47

amneziahaze pisze:
miso20 pisze: W drugiej kolejności Bitcoin jest bardzo użyteczny do przesyłu dużych kwot. Przykłądowe 100zł fee za kawe, a 100zł fee za przelew parunastu tysięcy to jest różnica.
Tylko po cholerę przesyłać kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy w kryptowalucie skoro można to zrobić w sposób regulowany i o wiele bardziej bezpieczny tradycyjnie. Rozumiem, że cena i wartość BTC aktualnie spowodowała pewniej zabezpieczony kapitał uniezależniony od wahań kursu, choć gdyby tak serio... przyjrzeć się stabilności kursu to jest cała masa altów... nawet LTC czy cokolwiek innego przez około dobę nie wywoła jakiegoś armageddonu bo chciałeś tylko przesłać tyle i tyle. Niskie prawdopodobieństwo, natomiast ryzyko pojawia się gdy wchodzisz na giełdę, by przewalutować krypto albo przy zawirusowanym komputerze, albo.. no nie wiem.. pomyliłeś adresy, źle skopiowane literki cokolwiek.

Myślę, że niestety głównie spekulacja, nośnik wartości ewentualnie. Do transferu kasy z kontynentu na kontynent zupełnie do kitu.

Tak się nawet zastanawiałem ostatnio gdzie trzymacie grubszą gotówkę? Jakby nie patrzeć mieszkanie czy system komputerowy to mimo to nie są najbezpieczniejsze miejsca. Pozory mylą. Ale w przypadku złota/srebra w postaci fizycznej już co innego. Nie łatwopalne, nie narażone na zalanie itd. Myślę że jednak jest nad czym się zastanawiać. Bo seeda łatwo zgubić, telefon utopić, dyski sformatować, banknoty spalić, zalać itp. Pozdrawiam.

Rozumiem, ze tym bezpieczniejszym i tradycyjnym sposobem jest np przekaz pieniężny przez western union? :D. To co napisałeś to trochę bez sensu. Tzn ze skoro poddajesz w wątpliwość wysyłanie czego bitcoinem to na nic nam tez inne krypto

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: GameCash » piątek, 12 stycznia 2018, 14:51

Nigdy nie mów nigdy ALE RACzJE NIGDY :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: bitmon » piątek, 12 stycznia 2018, 15:21

Bitcoin chyba nie osiągnie bo:
- lepiej wejść w inną walutę, która więcej da razy wzrostu niż btc. Btc nie będzie osiągać takich wzrostów krotności jak inne waluty tańsze.
- nie działa. Nie jest tym czego spodziewałem się. Tani fee i szybki. Nie spełnia już tych wymagań.
- jakoś nie widać, aby problem był rozwiązany. Sathosi od początku mówił, że problem skali ma rozwiązać rozmiar bloku. A gdzieś czytałem że Light Network nie sprawdził się
- mentalność człowieka. Człowiek woli mieć 1 moneta niż 0.0004 monety
- nigdy nie stanie się złotem jeśli nie będzie użyteczny. Gadanie, że stanie się złotem, gdy już mamy problemy z siecią jest bezsensowne. Bo kowalski nie będzie kupował btc, aby zrobić z tego lokatę na emeryturę. Ponieważ koszta fee sprawiają, że jest bezsensowne. Bo nie będzie go stać aby trzymać na własnym wallecie.
- zaczyna śmierdzieć. Już tak nie błyszczy to co dev i na forach wyrabiali (cenzura)
- wrogie przejecie projektu. Z tego co orientuje to już jest pod opieką jakieś firmy

Byłem fanem Bitcoin ale po tym jak musiałem użyć tej monety czar prysnął i przyszło otrzeźwienie.
Nikt nie będzie podniecał się przedmiotem, który nie działa lub ma kaprysy jak np. transakcja wisi bo za małe fee dałeś.

Idea pozostanie ale technicznie będzie się zmieniać jak to już wielokrotnie świat widział. Btc technicznie nie zmieni się to odejdzie do historii
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

FOC
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwietnia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: FOC » sobota, 21 kwietnia 2018, 18:11

A Bitcoin znowu pikuje...

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 marca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: szymoprzemo » sobota, 21 kwietnia 2018, 18:35

Moim zdaniem bitcoin nigdy nie dobije do mln, są lepsze projekty które w przyszłości mogą go zepchnąć na dalszy plan.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: mecenas » sobota, 21 kwietnia 2018, 19:10

@szymoprzemo, bardzo ciekawa koncepcja. Mógłbyś zdradzić, które to projekty mają potencjał przejąć rynek BTC?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Mosteque » sobota, 21 kwietnia 2018, 19:16

Oczywiście, że btc będzie wart kiedyś mln usd. To tylko kwestia prędkości, z jaką dodrukują dolary w Stanach ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: mecenas » sobota, 21 kwietnia 2018, 19:17

@Mosteque, a co jeśli drukowane $ rozpłyną się po pierdylionie kryptowalut? Wystarczy $ na kapitalizację BTC = 1 M$?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Mosteque » sobota, 21 kwietnia 2018, 19:19

Trochę zbyt poważnie odebrałeś mój wpis.
Fakty są taki, że dolar jeszcze nigdy nie tracił na wartości tak szybko, jak teraz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: mecenas » sobota, 21 kwietnia 2018, 19:25

Mosteque pisze: Fakty są taki, że dolar jeszcze nigdy nie tracił na wartości tak szybko, jak teraz.
Eee, tam... 1oz Ag wciąż po 17$. Siała nabywcza dolca całkiem nieźle sobie radzi. ;)
Oczywiście co do zasady to się z Tobą zgadzam, jednak nie wiem, czy BTC dożyje do czasów 1:1M
Nie wiem też czy $ dożyje do czasów 1M:1
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: benq » sobota, 21 kwietnia 2018, 19:51

Bitcoin za 1 mln $, bez rozpadu obecnego systemu finansowego na świecie, oznaczałby powstanie nowych elit i znaczną deprecjację tych, którzy się nie odnaleźli. Majątki najbogatszych ludzie na świecie zostałyby wyrażone w zupełnie nowych liczbach i nie byłyby to już miliardy $.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 40
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Pogoda » sobota, 21 kwietnia 2018, 21:04

John McAfee twierdzi że będzie to koniec roku 2020.
Nawet ktoś stworzył stronę która pokazuje czy w danej chwili to przewidywanie się sprawdza :).

https://fnordprefekt.de/

Ja osobiście traktuje przewidywania pana John McAfee jako komiczne i śmiać mi się chce jak ktoś bierze jego wypowiedzi poważnie ale dla ciekawostki umieszczam to tutaj.

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości