IOTA - temat ogólny

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gunbus » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 16:59

@Aeon, w sensie "info na stronie będzie w przyszłości" zgadza się (trudno by po oficjalnym ogłoszeniu Q, na stronie nie pojawiło się nic na ten temat :) ), ale nie mało to być w momencie uruchomienia strony, a takie oczekiwanie płynęło z Twojego postu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 18:10

adam1226 pisze: czym jest Q ?
Nie wiem, ale czymś mniejszym od ludzkich oczekiwań. Dlaczego tak myślę, bo staram sie czytać ich wypowiedzi pomiedzy wierszami a szczególnie jedną " że Q nie jest niezbędne do sukcesu ioty ".
Aeon pisze: Da sie Twoim zdaniem, albo czy jest to (mam nadzieje) nawet w planach rozwojowych, zeby jakos zabezpieczyc uzywanie tego samego adresu do otrzymywania mIOTAs, zeby mozna bylo go bezpiecznie uzywac nawet kiedy bedzie sie z niego wysyłało? Jak to zostanie rozwiazane, kiedy urzadzenia, sensory itp będą co chwila sobie jednoczesnie wysyłać dane/mIOTA i je odbierać z tego samego seeda, bo chyba nie bedzie sie generowal nowy z kazda tranzakcja dla kazdego urzadzenia w ciagu milisekund?
Jak czegos nie rozumiem albo pisze blednie, to uprzejmie prosze o wyjasnienie.
Technicznie sie da ale ze względów bezpieczeństwa w praktyce nie będzie używane. Rozwiązaniem mają być aliasy jak w językach programowania.
Może jakoś tak.
Jeden niezmienny adres(alias) którego zawartość w sposób dynamiczny będzie się zmieniała, ale bedzie na stałe połączony z seedem. Ten adres(alias) będzie zawierał dopiero adres odświeżany dynamicznie do przeprowadzania transakcji.
Nie wiem jak oni to technicznie ogarną ale to bardzo potrzebna właściwośc. Po zaimplementowaniu już wyobrażam sobie dziesiątki milionów ludzi w internecie wynagradzających siebie mikropłatnościami za dobry post, za interesujący film, za wartosciowy link itd. Zawartość internetu bardzo zyskała by na wartości po wprowadzeniu takiej możliwości i co za tym idzie wartośc ioty znacząco by się zwiekszyła.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: GibonGientki » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 23:09

ajatoluk pisze:
Po zaimplementowaniu już wyobrażam sobie dziesiątki milionów ludzi w internecie wynagradzających siebie mikropłatnościami za dobry post, za interesujący film, za wartosciowy link itd. Zawartość internetu bardzo zyskała by na wartości po wprowadzeniu takiej możliwości i co za tym idzie wartośc ioty znacząco by się zwiekszyła.
Pierwsze konkretne zastosowanie IOTy, przedstawione przez Ciebie, które jestem sobie w stanie wyobrazić... To naprawdę mogłoby się udać i nawet sam mógłbym użyć. Coś jak SNT tylko lepsze i na większą skalę.

Długa droga do tego, bo i portfele musiałyby być bezproblemowe i transfery szybkie, ale obecne poziomy cenowe z tej perspektywy wydają się być atrakcyjne, chociaż nie wykluczam że jeszcze polecimy...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » wtorek, 17 kwietnia 2018, 13:13

GibonGientki pisze: Długa droga do tego, bo i portfele musiałyby być bezproblemowe i transfery szybkie
Akurat do nagradzania mikropłatnościami to trinity bedzie wystarczająco dobry a szybkość jest w tym zastosowaniu drugorzędna. Najważniejsza jest pewność że transakcja dojdzie w rozsądnym czasie co również jest prawie spełnione.
Nawet aliasy w tym zastosowaniu są niekonieczne. Wystarczył by taki algorytm.

1. Klikamy na stronie (facebook, youtube tweeter lub cokolwiek) w swoich ustawieniach wycofaj środki (wszystkie lub część).

2. Ukryj adres na stronie(nikt od tego momentu nie może nic wysłać bo nie ma gdzie) i sprawdż czy nie ma oczekujących transferów na ukryty adres.

3. Jeżeli są jakieś niepotwierdzone to czekaj aż się potwierdzą. (tu jest krytyczny moment, bo nie można czekać w nieskończoność oraz można mieć transakcje która właśnie wykonuje POW więc jest jeszcze niewidoczna w tangle). Ale w tym zastosowaniu to minimalna niedogodnośc.

4. Generuj nowy adres. Ewentualnie można od początku mieć jakiś zbiór wcześniej wygenerowanych adresów i tylko uaktywniać następne z listy).

5. Jeżeli nie ma już oczekujących transferów to wycofaj środki a ewentualną resztę przenieś na nowy adres.

6. Jeżeli zmieniłeś zdanie i jednak nie wycofujesz nic wyświetl ukryty na początku adres ponownie.

7. Jeżeli zatwierdziłeś wycofanie środków wyświetl nowy adres na stronie. Od tej chwili możemy znowu otrzymywać napiwki.

Może jeszcze opcja po kliknięciu nagroda automatycznie kopiująca i wpisująca adres od razu do trinity. Zostało by tylko wpisanie wartości transferu i klikniecie wyślij.

Jeszcze lepiej to integracja walleta ze stronami. W trinity można ustawić wiele seedów (przełączanie jest natychmiastowe) i jeden z seedów z niewielką kwotą(tak dla bezpieczeństwa) mógł by służyć tylko do dawania napiwków.
Ponieważ ludzie z natury są leniwi należałoby dążyć do możliwości załatwienia wszystkiego za pomocą jednego kliknięcia.
Można iść jeszcze dalej i zaimplementować sztywną integrację walleta ze stronami. Jesteśmy zalogowani na stronie powiedzmy youtube. Mamy pod filmem kilka ikon z przyporządkowanymi od razu wartościami napiwku, oraz jedną ikonę z możliwością wpisania wartości. Jeden klik i zrobione.



Powinno być całkiem proste do zaimplementowania w formie jakiegoś pluginu. Ale wiadomo że fundacja celuje gdzie indziej, ale gdyby ją tak troche wyręczyć.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Aeon » wtorek, 17 kwietnia 2018, 15:17

gunbus pisze: @Aeon, w sensie "info na stronie będzie w przyszłości" zgadza się (trudno by po oficjalnym ogłoszeniu Q, na stronie nie pojawiło się nic na ten temat :) ), ale nie mało to być w momencie uruchomienia strony, a takie oczekiwanie płynęło z Twojego postu.
Ja mowilem, ze na nowej stronie w niedziele moglo sie pojawic info o Q, bo pisal David, ze bedzie duzo informacji, juz nie mowiac o Q. Pozdrawiam.

Dzieki Ajatoluk. Mozesz im o tym wszystkim w razie czego wspomniec jak bedziesz pisal w sprawie wynikow Twoich testów portfela.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gunbus » wtorek, 17 kwietnia 2018, 15:26

@Aeon, nic takiego nie napisał. Jego dokładne słowa to : "The website is work in progress, there's still a significant amount of content to be added, not to mention Q", czyli strona wciąż jest w "produkcji" i jest dużo "content-u" do dodania, nie wspominając o Q. Czyli Q będzie na stronie (co chyba dziwnym nie jest), ale to wciąż przyszłość (nie wiadomo jak odległa).

Ale skończmy off-top, ważne, że ludzie najwyraźniej nie czekali na Q, bo kurs nie zanurkował, po odpaleniu strony.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Aeon » środa, 18 kwietnia 2018, 11:32

@gunbus
Moja podswiadomosc przeoczyła wyraz "still", wiec uprzejmie dziękuje za zwrócenie uwagi.

Ps.
[youtube][/youtube]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » środa, 18 kwietnia 2018, 20:49

Chciałbym zrobić test i potrzebował bym powiedzmy 10 osób które mają na portfelu cokolwiek, lub mogę im powysyłać jakieś mikrokwoty. Chciałbym aby 10 różnych osób( z 10 różnych adresów) wysłało na mój jeden adres 1 iote w tym samym czasie (różnica nie większ niż 1 minuta). Ponieważ nie macie trinity więc trzeba by w waszych portfelach klikać promote/reatach aby test miał sens.
Myślę o napisaniu modułu na stronę do nagradzania iotami i muszę sprawdzić zachowanie tangle w praktyce w powyższej sytuacji a już w innej części głowy powstaje inna idea wykorzystująca NFC z komórek. Ewentualni chętni do pomocy proszę na pw.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gunbus » piątek, 20 kwietnia 2018, 10:19

@ajatoluk, na discord-ie spróbuj, tu tylu aktywnych nie znajdziesz raczej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » piątek, 20 kwietnia 2018, 10:39

gunbus pisze: @ajatoluk, na discord-ie spróbuj, tu tylu aktywnych nie znajdziesz raczej.
Dwie osoby się zgłosiły jak to mówią bida z nędzą, ale już poradziłem sobie sam.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » piątek, 20 kwietnia 2018, 10:54

@ajatoluk jesteś na discordzie?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » piątek, 20 kwietnia 2018, 10:56

Luszian pisze: @ajatoluk jesteś na discordzie?
Jestem

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gunbus » piątek, 20 kwietnia 2018, 13:51

@ajatoluk, swoją drogą, chodzi o jakiś adres do tipowania (z którego można wypłacać, bez "zużywania" adresu)? Bo coś takiego było, choć nie pamiętam jak się nazywało. Zapytaj na Discord, no chyba, że chodzi o coś innego, to "nie przeszkadzam" :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » sobota, 21 kwietnia 2018, 03:40

gunbus pisze: @ajatoluk, swoją drogą, chodzi o jakiś adres do tipowania (z którego można wypłacać, bez "zużywania" adresu)? Bo coś takiego było, choć nie pamiętam jak się nazywało.
Adres przy wypłacie zawsze powinien być zużyty. Ja kombinuję troche inaczej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: dr_hash » sobota, 28 kwietnia 2018, 10:03

Taka ciekawostka:
https://fognet.world/

Pamiętajcie że dziś migawka plątaniny, jakby komuś środki z portfela uciekły :)

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: kAArter » czwartek, 3 maja 2018, 16:03

Chyba czas na ,,Q"



https://qubic.iota.org/

//
Najśmieszniejsze jest to że w grudniu już ktoś to ,,przewidział"


Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Aeon » czwartek, 3 maja 2018, 20:16

@ajatoluk, w oparciu o te informacje z qubic.iota, to naprawde moze byc tak przelomowe i znaczace?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Suprematyzm » wtorek, 8 maja 2018, 06:16

Znikneły wszystkie moje IOTY z portfela, nie używałam generatora. Mam też zobione aktualizacje. Jest transakcja wychodząca - tak że ktoś sobie te Ioty wypłacił. Można jakoś sprawdzić co się stało?

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Aeon » wtorek, 8 maja 2018, 13:05

Kiedy ta tranzakcja wychodzaca zostala zrobiona? Jesli nie uzywales generatora, to ktos w inny sposob musial zdobyc Twoj klucz... :(

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gunbus » wtorek, 8 maja 2018, 13:36

@Suprematyzm, jaki portfel?

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość