LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: qertoip » wtorek, 17 kwietnia 2018, 16:42

LocalBitcoins.com w zasadzie straciło sens istnienia.

Tu alternatywy i ogólne sugestie:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 88#p477988

A tu dyskusja na reddicie o tym:
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 kwietnia 2018, 16:57

qertoip pisze:LocalBitcoins.com w zasadzie straciło sens istnienia.

Tu alternatywy i ogólne sugestie:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 88#p477988

A tu dyskusja na reddicie o tym:
Eeee, było. I to dawno.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=27110

LocalBitcoin się skończyło, pora na LocalBitcoinCash i LocalMonero

Bitcoina(BTC) i tak nie da się używać do transakcji poniżej 1000 USD, więc po co komu LocalBitcoins ? Niech ginie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: qertoip » wtorek, 17 kwietnia 2018, 17:05

ShadowOfHarbringer pisze:Bitcoina(BTC) i tak nie da się używać do transakcji poniżej 1000 USD
Da się bez problemu, transakcje z opłatą ~0.10 USD (34 grosze) rutynowo wpadają mi do następnego bloku od wielu tygodni.

Niektóre estymatory straszą opłatą rzędu ~0.60 USD ("next block") ale zupełnie nie jest to konieczne.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 kwietnia 2018, 18:15

qertoip pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Bitcoina(BTC) i tak nie da się używać do transakcji poniżej 1000 USD
Da się bez problemu, transakcje z opłatą ~0.10 USD (34 grosze) rutynowo wpadają mi do następnego bloku od wielu tygodni.
Nie, nie da się w sensie ogólnym.

Da się tylko na tą chwilę. I tylko pod warunkiem, że używają go "wybrańcy".

W momencie gdyby wszyscy zaczęli używać Bitcoina(BTC) tak jak wcześniej, to opłaty poszybowałyby do 30-300 dolarów per TX tak jak już się niedawno zdarzyło.

Co Wy ludzie, macie pamięć złotej rybki ? Nie minęło więcej jak 4 miesiące i już wszystko zapomnieliście ?

Bitcoin(BTC) będzie już taki zawsze, gdyż NIGDY nie zwiększy limitu rozmiaru bloku.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: Bit-els » wtorek, 17 kwietnia 2018, 18:35

@qertoip, @ShadowOfHarbringer oraz wszyscy inni. Portfel mycelium ma wbudowany taki wewnętrzny local bitcoin. Ciekawa sprawa. Przetestujcie

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 kwietnia 2018, 18:43

Bit-els pisze:@qertoip, @ShadowOfHarbringer oraz wszyscy inni. Portfel mycelium ma wbudowany taki wewnętrzny local bitcoin. Ciekawa sprawa. Przetestujcie
Testowałem 1,5 roku temu, ale wtedy nie było nawet żadnych ofert z Polski.

Może teraz się to poprawiło.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: Bit-els » wtorek, 17 kwietnia 2018, 18:45

Mówisz jak dziadek Bernanke. 3 lata temu. Tego bitcoina nikt nie używa. ;-)
Sprawdź :-)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 kwietnia 2018, 19:51

Bit-els pisze:Mówisz jak dziadek Bernanke. 3 lata temu. Tego bitcoina nikt nie używa. ;-)
Sprawdź :-)
A czemu sam nie sprawdzisz ?

Dobra, mam zainstalowane Mycellium tak czy inaczej. Mogę luknąć na szybkacza.

Dodano po 3 minutach 39 sekundach:
EDIT:

Widzę że jest partę ofert z mojej okolicy.

Dodano po 2 minutach 49 sekundach:
EDIT2:

Niestety wszyscy handlarze z mojej okolicy mają blisko 0 reputacji. Nie wiem czy bym się odważył.

Mam nadzieję, że po upadku LocalBitcoins te statystyki się poprawią.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: rilt » sobota, 12 maja 2018, 18:28

Przy kwotach 200-300 zł sprzedawanych online (BLIK) na nowych kontach, LocalBitcoins będzie wymagało weryfikacji czy moge spokojnie sprzedawać?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 15 maja 2018, 09:04

rilt pisze:Przy kwotach 200-300 zł sprzedawanych online (BLIK) na nowych kontach, LocalBitcoins będzie wymagało weryfikacji czy moge spokojnie sprzedawać?
LocalBitcoins od 25 maja będzie ogólnie wymagać weryfikacji na wszystko.

Lepiej szukaj nowego serwisu.

Mycellium Local Trader albo http://localbitcoincash.org/ .

Nie polecam żadnego, bo żadnego nie używałem poważniej. No ale próbować można.

Startuje też (w miarę) zdecentralizowany OpenBazaar https://www.openbazaar.org/.

Jest to aplikacja, która jest jednocześnie giełdą i serwisem allegro-podobnym. Polecam zacząć się tym interesować, bo wszystkie scentralizowane tradycyjne serwisy niedługo zostaną ubite przez państwa/banki z użyciem AML.

Tradycyjny system finansowy umiera, trzeba z niego uciekać póki jeszcze można.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: rilt » środa, 16 maja 2018, 14:28

Szukam czegoś, gdzie nie będzie potrzeba żadnej weryfikacji. Btc chce sprzedać za BLIK, localbitcoins zawsze spoko było. Mycellium pobrałem i nikt nie sprzedaje blik, a najbliższy co kupiłby btc za gotówkę to 300km ode mnie...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 17 maja 2018, 00:02

rilt pisze:Szukam czegoś, gdzie nie będzie potrzeba żadnej weryfikacji. Btc chce sprzedać za BLIK, localbitcoins zawsze spoko było. Mycellium pobrałem i nikt nie sprzedaje blik, a najbliższy co kupiłby btc za gotówkę to 300km ode mnie...
OpenBazaar, Mycellium Local Trader (ciekawe jak długo).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: edgardo » czwartek, 17 maja 2018, 00:19

ShadowOfHarbringer pisze:LocalBitcoins od 25 maja będzie ogólnie wymagać weryfikacji na wszystko.
Masz jakieś oficjalne info ze źródła czy tylko powielasz plotki, bo ja nic konkretnego nie znalazłem. Zarzuć linka jak masz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 17 maja 2018, 08:57

edgardo pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:LocalBitcoins od 25 maja będzie ogólnie wymagać weryfikacji na wszystko.
Masz jakieś oficjalne info ze źródła czy tylko powielasz plotki, bo ja nic konkretnego nie znalazłem. Zarzuć linka jak masz.
Korekta, 26 maja.

https://localbitcoins.com/gdpr/
One account per person – You are only allowed to register one personal account.
Company accounts – A company may operate several accounts, each account may only be used by one employee and may not be shared.
16 years or older – From the 26th of May only those 16 years or older can use LocalBitcoins.
ID verification – We don't require ID verification for all users, but in some situations you may be asked to verify your ID with us. We will ask you to ID verify in the following situations:

After trading over certain volume limits and when advertising - It is our top-most priority to ensure that LocalBitcoins is a safe and securebitcoinmarketplace and that no one is able to use our service for money laundering or other unlawful activities. Most fraud on LocalBitcoins stems from users attempting money laundering. We believe that taking a strict stance in this regard is in the interest of our users and important for our brand as a trustworthy marketplace.
Unauthorized access - If someone hacks your account we may require you to ID verify as part of the account recovery process.
Fraud investigations - If your account is reported for fraud along comprehensive evidence we may ask you to complete ID verification as part of the investigation.
Account recovery - If you've lost all access to your account we will ask you to complete ID verification as part of the account recovery process. If your account is NOT ID verified we cannot guarantee that we can return access if you've forgotten your password and you no longer have access to your email, even if your life savings are in your wallet.
Generalnie nie wymagają od każdego weryfikacji ID z automatu, ale jak przekroczysz pewien wolumen płatności to już wymagają.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 sierpnia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: cezar78 » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 17:35

A co myślicie o https://local.bitcoin.com ? Są tam oferty z Polski, ale nie mają jeszcze komentarzy, ale to tylko dlatego że platforma działa dopiero od maja tego roku. Jest jeden gościu z PL oferujący płatność BLIK i ma 11 pozytywów.
Nie ma KYC i AML a strona operuje na BCH a nie BTC co może być dla wielu wadą, ale wymiana BCH na BTC to nie problem. Pobierasz z google play Bitcoin.com Wallet i masz tam 2 portfele w jednym i możesz sobie wymieniać BTC na BCH i na odwrót. Platforma myślę że raczej zaufana, w końcu jest na domenie bitcoin.com

Jeżeli ktoś z PL będzie tam oferował skup bitcoin cash za czeki BLIK to odrazu ma 1 klienta (mnie) i pewnie wielu innych szukających alternatywy dla localbitcoins.com od września (wtedy handel bez weryfikacji będzie już całkowicie niemożliwy)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 15 sierpnia 2019, 21:35

cezar78 pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 17:35A co myślicie o https://local.bitcoin.com ? Są tam oferty z Polski, ale nie mają jeszcze komentarzy, ale to tylko dlatego że platforma działa dopiero od maja tego roku. Jest jeden gościu z PL oferujący płatność BLIK i ma 11 pozytywów.

Jest to na tą chwilę jedyna poważna alternatywa i zastępstwo starego Locala.

Dedykowany temat tutaj:
viewtopic.php?f=116&t=32354

Oczywiście działa tylko na Bitcoin Cash, bo tylko Bitcoin Cash posiada technologię w pełni bezkustodialnego bezpiecznego depozytu (inaczej escrow).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 sierpnia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: cezar78 » piątek, 16 sierpnia 2019, 10:08

Tylko płatności przez czeki blik brakuje, ale rozmawiałem z kilkoma ludźmi handlującymi na LB i prawdopodobnie od września się przeniosą na tą platformę

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

LocalBitcoins.com nagle wymaga KYC/AML

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 16 sierpnia 2019, 12:03

cezar78 pisze: piątek, 16 sierpnia 2019, 10:08Tylko płatności przez czeki blik brakuje
Płatność przez BLIK jest obsługiwana.

Nazywa się to Cardless Cash (Bezkartowa gotówka).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości