Antminer - Odprawa celna

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: jch21 » wtorek, 10 kwietnia 2018, 14:47

Witam, wie ktoś może jak wygląda procedura celna w Irlandii? Jest bardzo kłopotliwa? Zakładam że wyślę trochę antkow do rodziny która tam mieszka ale nie chce im zrobić problemów z chodzeniem po urzędach albo wypełnianiem jakiś dokumentów.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: jcala » środa, 11 kwietnia 2018, 20:07

winetou pisze: Odprawa 2 Antków + 3 zasilaczy na gotowo wyszła mnie 2200 a miało byc 1500.

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
Zeby byc uczciwym napiszę, że dodatkowy koszt był po stronie niemieckiej, ale powinien go znac wcześniej i mi powiedziec a nie dzwonic jak koparki były na samochodzie ze w tej minucie mam przelać siano do niemieckiej agencji i wysłać potwierdzenie.
Ja odprawialem kolejne maszyny przez pomoc celna. odprawialem 5 maszyn i zaplacilem za wszystko 4500zl. w ogole z nimi mozna sie dogadac co do ceny a teraz stawki jeszcze spadly.
krystian pisze:
jwawrzyn81 pisze:
Hofpol istnieje na rynku kilkanaście lat, mają uprawnienia, doświadczenie, a czym jest ta pomoc.celna, kto za nią stoi?
Gdy Hofpol (lub inna agencja) nie dopilnuje czegoś jako Agencja Celna grożą im potężne kary. Natomiast ta pomoc.celna to zapewne kilka osób które pomagają w cleniu, gdy otworzą lub zgubią paczkę, kary idą na konto importera.
Ale bzdury piszesz, czyli jak sobie to wyobrazasz? ze ktos cos na lewo robi a ludzie ktorzy przez nich to zalatwiaja to idioci?. Zeby bylo jasno, pomoc celna odprawia rzeczy przez agencje celna Tombar w Tychach, wystarczy poczytac.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » środa, 11 kwietnia 2018, 20:40

jcala pisze:
winetou pisze: Odprawa 2 Antków + 3 zasilaczy na gotowo wyszła mnie 2200 a miało byc 1500.

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
Zeby byc uczciwym napiszę, że dodatkowy koszt był po stronie niemieckiej, ale powinien go znac wcześniej i mi powiedziec a nie dzwonic jak koparki były na samochodzie ze w tej minucie mam przelać siano do niemieckiej agencji i wysłać potwierdzenie.
Ja odprawialem kolejne maszyny przez pomoc celna. odprawialem 5 maszyn i zaplacilem za wszystko 4500zl. w ogole z nimi mozna sie dogadac co do ceny a teraz stawki jeszcze spadly.
krystian pisze:
jwawrzyn81 pisze:
Hofpol istnieje na rynku kilkanaście lat, mają uprawnienia, doświadczenie, a czym jest ta pomoc.celna, kto za nią stoi?
Gdy Hofpol (lub inna agencja) nie dopilnuje czegoś jako Agencja Celna grożą im potężne kary. Natomiast ta pomoc.celna to zapewne kilka osób które pomagają w cleniu, gdy otworzą lub zgubią paczkę, kary idą na konto importera.
Ale bzdury piszesz, czyli jak sobie to wyobrazasz? ze ktos cos na lewo robi a ludzie ktorzy przez nich to zalatwiaja to idioci?. Zeby bylo jasno, pomoc celna odprawia rzeczy przez agencje celna Tombar w Tychach, wystarczy poczytac.
Hofpol mimo, że zwiększył ceny, za 5 antków bierze połowe tego co pomoc.celna.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: jcala » środa, 11 kwietnia 2018, 23:27

krystian pisze:
jcala pisze:
winetou pisze: Odprawa 2 Antków + 3 zasilaczy na gotowo wyszła mnie 2200 a miało byc 1500.

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
Zeby byc uczciwym napiszę, że dodatkowy koszt był po stronie niemieckiej, ale powinien go znac wcześniej i mi powiedziec a nie dzwonic jak koparki były na samochodzie ze w tej minucie mam przelać siano do niemieckiej agencji i wysłać potwierdzenie.
Ja odprawialem kolejne maszyny przez pomoc celna. odprawialem 5 maszyn i zaplacilem za wszystko 4500zl. w ogole z nimi mozna sie dogadac co do ceny a teraz stawki jeszcze spadly.
krystian pisze:
Hofpol istnieje na rynku kilkanaście lat, mają uprawnienia, doświadczenie, a czym jest ta pomoc.celna, kto za nią stoi?
Gdy Hofpol (lub inna agencja) nie dopilnuje czegoś jako Agencja Celna grożą im potężne kary. Natomiast ta pomoc.celna to zapewne kilka osób które pomagają w cleniu, gdy otworzą lub zgubią paczkę, kary idą na konto importera.
Ale bzdury piszesz, czyli jak sobie to wyobrazasz? ze ktos cos na lewo robi a ludzie ktorzy przez nich to zalatwiaja to idioci?. Zeby bylo jasno, pomoc celna odprawia rzeczy przez agencje celna Tombar w Tychach, wystarczy poczytac.
Hofpol mimo, że zwiększył ceny, za 5 antków bierze połowe tego co pomoc.celna.
Zwroc uwage ze winetou napisał "na gotowo".
Nie wiem ile na gotowo wychodzi 5 koparek przez Hofpol, ale wiem ze przez pomoc celna na gotowo za 2 koparki wychodzi ponizej 2 tys. do tego sprawe zalatwiaja w 3 dni i odbieraja telefony.

p.s.
w Hofpolu procedura trwa znacznie dluzej, wiec dolicz do kosztow ilosc wykopanej waluty na dzien, za kazdy dzien przestoju.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: mtatcher » piątek, 13 kwietnia 2018, 00:14

krystian pisze:
jwawrzyn81 pisze:
Hofpol istnieje na rynku kilkanaście lat, mają uprawnienia, doświadczenie, a czym jest ta pomoc.celna, kto za nią stoi?
Gdy Hofpol (lub inna agencja) nie dopilnuje czegoś jako Agencja Celna grożą im potężne kary. Natomiast ta pomoc.celna to zapewne kilka osób które pomagają w cleniu, gdy otworzą lub zgubią paczkę, kary idą na konto importera.

To odpraw sobie przez agencje celną "Tombar" w Tychach.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krzaku » sobota, 14 kwietnia 2018, 13:08

Odebrałem wczoraj sprzęt, wszystko załatwiałem przez pomoc celną. Tak jak tutaj ktoś napisał - 3 dni, w środę zadzwoniłem a w piątek już miałem sprzęt w rękach. Szybko i przyjemnie bo fajna obsługa i cena przystępna. Ważne że już wszystko działa i się kopie.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: AntPrezzes » wtorek, 17 kwietnia 2018, 17:02

Mam wielką prośbę żeby ktoś w punktach krok po kroku objaśnił mi jak za strony bitmain kupić antminer i normalnie przejść odprawę celną w Polsce albo jak działa sposób przez uk.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: paputek » czwartek, 19 kwietnia 2018, 22:28

Widzę że temat żywy. Ja dziś odbierałem sprzęt właśnie, skorzystałem z pomoc celna. Szybko poszło. To niepierwszy jak przez nich, za pierwszym razem urządzenia stały mi prawie dwa miesiące i właśnie oni mi pomogli rozwiązać problem i zrobili to w kilka dni.

p.s.
na początku roku kilka maszyn próbowałem oclić przesyłkę przez agencję w Gdańsku, poprzyklejali naklejki z CE różnych wielkości a w finale i tak przesyłka nie została mi wydana i zapłaciłem ok 1000 złotych ot tak bo miałem ból dupy zapłacić kilkaset złotych więcej.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » czwartek, 19 kwietnia 2018, 22:56

paputek pisze: Widzę że temat żywy. Ja dziś odbierałem sprzęt właśnie, skorzystałem z pomoc celna. Szybko poszło. To niepierwszy jak przez nich, za pierwszym razem urządzenia stały mi prawie dwa miesiące i właśnie oni mi pomogli rozwiązać problem i zrobili to w kilka dni.

p.s.
na początku roku kilka maszyn próbowałem oclić przesyłkę przez agencję w Gdańsku, poprzyklejali naklejki z CE różnych wielkości a w finale i tak przesyłka nie została mi wydana i zapłaciłem ok 1000 złotych ot tak bo miałem ból dupy zapłacić kilkaset złotych więcej.
Pewnie Depo, faktycznie ch...owa agencja, co ja z nimi przeszłem, można by film nakręcić.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: zevir » sobota, 21 kwietnia 2018, 11:34

Witam. Czytam ale niestety nie potrafię poskładać wszystkich informacji do kupy.
Mam Pytania

1. Jeżeli zdecyduję się przesłać Antminera przez Anglię to muszę mieć tam kogoś kto odbierze paczkę i opłaci Vat 20% + Cło 3,5% (tutaj pytanie czy trzeba będzie tam dostarczać do celników jakieś papiery czy odprawa przechodzi bez problemu) i co dalej? Pakuje ją w inne pudełko i wysyła do PL jako elektronikę czy trzeba to osobiście przetransportować? Jeżeli można wysłać to jak zapakować i opisać aby dalej nikt się tego nie czepiał w PL.
2. Pomoc Celna. Z tego co wyczytałem to najlepiej się udać do firmy TOMBAR w Tychach oni to ponoć przerzucają przez Czechy? Czy ktoś jest w stanie podać szacunkowo jaki jest całkowity koszt sprowadzenia towaru 1 sztuki tą metodą?

PS. Czy ktoś przeliczał która z tych opcji jest bardziej opłacalna, pewniejsza i szybsza?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: jcala » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 10:29

zevir pisze: Witam. Czytam ale niestety nie potrafię poskładać wszystkich informacji do kupy.
Mam Pytania

1. Jeżeli zdecyduję się przesłać Antminera przez Anglię to muszę mieć tam kogoś kto odbierze paczkę i opłaci Vat 20% + Cło 3,5% (tutaj pytanie czy trzeba będzie tam dostarczać do celników jakieś papiery czy odprawa przechodzi bez problemu) i co dalej? Pakuje ją w inne pudełko i wysyła do PL jako elektronikę czy trzeba to osobiście przetransportować? Jeżeli można wysłać to jak zapakować i opisać aby dalej nikt się tego nie czepiał w PL.
2. Pomoc Celna. Z tego co wyczytałem to najlepiej się udać do firmy TOMBAR w Tychach oni to ponoć przerzucają przez Czechy? Czy ktoś jest w stanie podać szacunkowo jaki jest całkowity koszt sprowadzenia towaru 1 sztuki tą metodą?

PS. Czy ktoś przeliczał która z tych opcji jest bardziej opłacalna, pewniejsza i szybsza?
Najszybciej bedzie przez Tombar, ok 3 dni i placisz odbierajac maszyny, nie wiem ile u nich teraz jest za 1 maszyne, zadzwonic bys sobie musial.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: ada-mus » wtorek, 24 kwietnia 2018, 14:27

zevir pisze: PS. Czy ktoś przeliczał która z tych opcji jest bardziej opłacalna, pewniejsza i szybsza?
Właśnie jestem po odprawie, dosłownie 2 h temu odebrałem koparki, teraz mój współinwestor je konfiguruje. Załatwiałem odprawę przez agencję Tombar w Tychach. Czas odprawy - 3 dni robocze, opłata w momencie odbioru sprzętu.

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: didaho » sobota, 28 kwietnia 2018, 21:10

Widzę, że na stronie bitmaina są już wszystkie dokumenty razem z rohs. Czy odprawa już przechodzi na nich w PL czy dalej przez zagranice trzeba?

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » sobota, 28 kwietnia 2018, 22:16

didaho pisze: Widzę, że na stronie bitmaina są już wszystkie dokumenty razem z rohs. Czy odprawa już przechodzi na nich w PL czy dalej przez zagranice trzeba?
Faktycznie są. Natomiast zapewne dalej trzeba ręcznie dorzucać wymagane instrukcje PL, naklejać najklejki importer/producent, itp. A to chyba trzeba przez skład celny.

W każdym razie, teraz powinno przejść przez PL, ale może być trochę formalności.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: cosso » środa, 2 maja 2018, 07:19

krystian pisze:
didaho pisze: Widzę, że na stronie bitmaina są już wszystkie dokumenty razem z rohs. Czy odprawa już przechodzi na nich w PL czy dalej przez zagranice trzeba?
Faktycznie są. Natomiast zapewne dalej trzeba ręcznie dorzucać wymagane instrukcje PL, naklejać najklejki importer/producent, itp. A to chyba trzeba przez skład celny.

W każdym razie, teraz powinno przejść przez PL, ale może być trochę formalności.
UC w Krakowie wymaga dokumentu 2009/125/EU
(2014/30/EU, 2014/35/EU, 2011/65/EU są na stronie Bitmain)
Czy ktoś z Was odprawiał antki w danym UC a później w przypadku niepowodzenia ponowny transfer na T1 do innego AC (np. Hofpol lub Tombar) ?
DHL zgadzał się na ponowny T1 ?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: DiggerDwarf » wtorek, 8 maja 2018, 08:43

Mam pytanie, czy Wy zamawialiście Antminery na firmę? Słyszałem, że jak na osobę prywatną ktoś zamówi to jest totalna lipa z urzędem celnym.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: mtatcher » wtorek, 8 maja 2018, 11:07

cosso pisze:
krystian pisze:
didaho pisze: Widzę, że na stronie bitmaina są już wszystkie dokumenty razem z rohs. Czy odprawa już przechodzi na nich w PL czy dalej przez zagranice trzeba?
Faktycznie są. Natomiast zapewne dalej trzeba ręcznie dorzucać wymagane instrukcje PL, naklejać najklejki importer/producent, itp. A to chyba trzeba przez skład celny.

W każdym razie, teraz powinno przejść przez PL, ale może być trochę formalności.
UC w Krakowie wymaga dokumentu 2009/125/EU
(2014/30/EU, 2014/35/EU, 2011/65/EU są na stronie Bitmain)
Czy ktoś z Was odprawiał antki w danym UC a później w przypadku niepowodzenia ponowny transfer na T1 do innego AC (np. Hofpol lub Tombar) ?
DHL zgadzał się na ponowny T1 ?
Raczej Ci dhl 2 razy nie zrobi T1, ale trudno powiedziec, oni mieli problem zeby w ogole zrobic T1 w moim przypadku. Slij przez Tombar, kurna stary masz sprzet w przeciagu 3 dni, 0 pieprzenia sie z papierami i spokoj ducha.

Dodano po 4 minutach 46 sekundach:
DiggerDwarf pisze: Mam pytanie, czy Wy zamawialiście Antminery na firmę? Słyszałem, że jak na osobę prywatną ktoś zamówi to jest totalna lipa z urzędem celnym.
Ja slyszalem ze na firme jest problem, chociaz wszystko an firme zamawiam i problemu jeszcze nie mialem. Jak masz obawy i nie masz swojej dzialalnosci, pogdaj ze znajomym ktory ma dzialalnosc zeby przez niego to zamowic, jeszcze sie zwrotem podatku podzielicie.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Guzik » czwartek, 10 maja 2018, 09:48

Czy mogę prosić o kontakt do Pana Tadeusza z Hofpol?

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: grajek1 » piątek, 11 maja 2018, 08:59

Orientuje się ktoś czy w nl nie będzie problemów z odbiorem przesyłki? :)

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: uwynad » środa, 13 czerwca 2018, 17:10

didaho pisze: Widzę, że na stronie bitmaina są już wszystkie dokumenty razem z rohs. Czy odprawa już przechodzi na nich w PL czy dalej przez zagranice trzeba?
Krew mnie zaleje do jutra muszę dostarczyć jeden dokumet a w zasadzie brak jednego wpisu w dokumencie ze strony Bitmaim. Czy jesteście w stanie jakoś pomoc ?Może mam nieaktualny dokument deklaracji Ce ze strony Bitmain?
Dostałem taka oto wiadomość z Agencji celnej
"Witam,
po przeprowadzonej weryfikacji "deklaracji zgodności CE" w/g urzędu celnego w deklaracji powinno sie znaleźć również odwołanie do Rozporzadzenia Komisji (UE) NR 617/2013z dnia 26 czerwca 2013 r.w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla komputerów i serwerów (COMMISSION REGULATION (EU) No 617/2013 of 26 June 2013 implementing Directive 2009/125/EC of the European Parliament and of the Council with regard to ecodesign requirements for computers and computer servers)
W związku z tym, czy ma Pan możliwość uzyskania deklaracji uzupełnionej o tej przepis."


Help Please

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości