Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
41
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 31 marca 2018, 09:57

(Przepraszam, że się jeszcze odzywam bo miałem sobie zrobić "sen zimowy" od tego forum i nie odzywać się aż obecny kryzys się nie skończy, ale coś mnie "obudziło")

Znowu umknęła mi bardzo istotna informacja. W ogóle o tym nie myślałem w ten sposób. Jak mogłem tej oczywistości nie zauważyć ? Jak mogłem to przeoczyć ?

Uwaga:
Jeżeli chcesz otrzymać BTC za pośrednictwem Lightning Network, musisz być online.

Powtórzę jeszcze raz, bo do mnie za pierwszym razem nie dotarło:
Obrazek Jeżeli chcesz otrzymać BTC za pośrednictwem Lightning Network, musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że chcesz otrzymać transakcję. Obrazek

Musisz być online, musisz zawsze mieć włączony komputer/telefon i mieć w tle uruchomiony "otrzymywacz transakcji". W przeciwnym wypadku nie można do Ciebie wysłać transakcji. Musisz o to oprogramowanie dbać, pilnować go żeby się nie zawiesiło i aktualizować je tak aby żadni hakerzy się na nie nie włamali (w końcu jest online).

A teraz zastanów się: Czy coś takiego jest realne do wykonania w rzeczywistości ? Czy to ma jakikolwiek sens ?
Czy tak działa dzisiejszy świat ? Czy każdy człowiek na świecie prowadzi
- Własny serwer emailowy ?
- Własny serwer WWW ?
- Własny serwer komunikatora internetowego ?
- Własnego facebooka ?
- Własną elektrownię ?
- Własną ciepłownię ?
- Własną kanalizację i oczyszczalnię ?
Czy każdy człowiek ma czas, pieniądze, umiejętności i chęci żeby to wszystko robić samemu ?

Oczywiście nie. Realnie więc jedyny sposób w jaki będziesz mógł używać Lightning Network to z użyciem pośredników. Ci pośrednicy będą za Ciebie trzymać Twoje BitcoinCore-BTC, otrzymywać Twoje BitcoinCore-BTC i wysyłać Twoje BitcoinCore-BTC. Do tego pośredników (tzw. "Watchtower") będzie musiało być więcej niż jeden.

Czy już coś Ci ten schemat przypomina ? Może jakieś firmy/instytucje istniejące obecnie ?

Dobrze sobie przemyśl, czy na pewno chcesz używać waluty (BTC, LTC), która ma w przyszłości działać w ten sposób. Konsekwencje złej decyzji mogą być opłakane.

Powtarzam jeszcze raz, bo do mnie za drugim razem też nie dotarło:
Jeżeli chcesz otrzymać BTC za pośrednictwem Lightning Network, musisz być online.

------------------------------
PS.
Informacja została potwierdzona przez prominentnych promotorów LN takich jak np. Charlie Lee - twórca waluty LTC:

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: emdecha » sobota, 31 marca 2018, 10:08

Sugerujesz, że Bitcoin Cash będzie pierwszą krypto w przyszłości?
Zastanawiam się właśnie nad inwestowaniem na najbliższe lata. Może Bitcoin jeszcze poprawi swoje wady?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: Bit-els » sobota, 31 marca 2018, 10:18

Powinien być w czołówce. Prócz tego anony typu monero, dash, zcash. Eth też powinien na long być ok

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0.0003 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: edgardo » sobota, 31 marca 2018, 10:32

@emdecha,
emdecha pisze: Sugerujesz, że Bitcoin Cash będzie pierwszą krypto w przyszłości?
To tak jakby się spytać Papieża: Sugerujesz, że Bóg istnieje?

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: RuckenFetard » sobota, 31 marca 2018, 11:24

ShadowOfHarbringer pisze: Jeżeli chcesz otrzymać BTC za pośrednictwem Lightning Network, musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że chcesz otrzymać transakcję.
Nie wiedziałem o takim szczególe, nie wiem czy programiści mają szanse na naprawę tego buga :) jeśli nie to dla mnie BTC i jego lighting jest kompletną kpiną, wskrzeszaniem frankensteina, coś co nie ma prawa przetrwać i obecna cena jest oderwana zupełnie od rzeczywistości.

Nie jestem fanem BTC , nie jestem nawet fanem BCH, LTC itp, uważam ze można to zrobić lepiej, uważam także że krypto będą dosłownie insta i to bez kopania. Nie będą potrzebować żadnych kanałów. Wszystko będzie proste do bólu i tylko w takiej formie ma szanse zaistnieć dla mas.

Dużo czasu minęło zanim paypal stał się gigantem i przekonały ludzi, pomimo tego że był prosty do bólu.
A my tu piszemy sobie o otwieraniu kanałów, private key, seed itp .... :) Dla osób na tym forum które interesują się krypto od jakiegoś czasu to już brzmi dosyć "normalnie", masy które będą chciały używać krypto do płacenia w przyszłości będą miały to gdzieś.
Tak sobie myślę, kto będzie tego używać krypt niebawem, przychodzi mi do głowy milenialsi.
Jakoś mi się nie chce wierzyć że "milenialsi" będą się kierować jakimiś wartościami jak ludzie na tym forum :) będzie się liczyło tylko: prosto i bez komplikacji, tanio (najlepiej za darmo) .

Zresztą te boty milenialsi będą robić tylko tak się im powie w social mediach. To nie do końca ich wina, dzieciaki wychowują się w coraz większym ogłupieniu. To nie do końca ich wina, takie szkoły, takie media i zabiegane rodzice.

Zresztą mam swoja teorię, uważam że obecna bańka to głownie milenialsi i naganianie na social mediach, zarobił na nich masakrycznie wallsttreet i smart money, wykorzystali to brutalnie.

BTC zasłużył do tego momentu na miano króla, to wszystko od niego się zaczęło, ale król zawsze umiera i na jego miejsce wchodzi nowy.

To tylko moje zdanie i opinia i oczywiście może być nietrafiona, zdaję sobie sprawę takie słowa mogą drażnić i godzą w interesy wielu. Ale po to jest chyba forum aby wyrażać takie myśli.
Chciałbym się mylić. wolałbym aby BTC pozostał królem, kosztował 1mln$ i cały świat zaczął nim płacić , ale ja w to nie wierze.


Znając życie i tak nam pewnie dojebią regulacjami, podatkami i narzucą kontrolowane i bezpieczne krypto i skończy się dzień dziecka. Oby nie!

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: The Real McCoin » sobota, 31 marca 2018, 12:40

ShadowOfHarbringer pisze: Realnie więc jedyny sposób w jaki będziesz mógł używać Lightning Network to z użyciem pośredników. Ci pośrednicy będą za Ciebie trzymać Twoje BitcoinCore-BTC, otrzymywać Twoje BitcoinCore-BTC i wysyłać Twoje BitcoinCore-BTC.
Niewiele to zmienia w relacji kryptoklient - kryptosprzedawca bo obecnie i tak niemal wszyscy kryptosprzedawcy używają pośredników płatności.

Dodano po 26 minutach 34 sekundach:
@ShadowOfHarbringer, jak już dajesz tyle różnych ogłoszeń to może wrzuciłbyś też przypomnienie wszystkim hodlerom, że każdy posiadający bitcoiny otrzymał w 2017 roku darowiznę w BCH i może w zeznaniu podatkowym należałoby to jakoś uwzględnić.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: koparki » sobota, 31 marca 2018, 13:13

ShadowOfHarbringer pisze: Realnie więc jedyny sposób w jaki będziesz mógł używać Lightning Network to z użyciem pośredników. Ci pośrednicy będą za Ciebie trzymać Twoje BitcoinCore-BTC, otrzymywać Twoje BitcoinCore-BTC i wysyłać Twoje BitcoinCore-BTC. Do tego pośredników (tzw. "Watchtower") będzie musiało być więcej niż jeden.
Ideowo BTC-core jest dla mnie juz obecnie śmieciem. Popieram takie projekty jak DASH ze wzgledu na innowacje o jeden poziom wyżej niz BTC (nie jestem zbyt za demokracją jako taką ale w dash jest fajna demokracja w razie zmiany kodu a nawet przy zmianie graficznego loga-głosowanie masternode, prywatność, natychmiastowość, skrajnie łatwe w korzystaniu dla lamera za sprawą innowacji dashpay, szczegóły:
https://dashpay.atlassian.net/wiki/spac ... /Evolution


Dodano po 4 minutach 7 sekundach:
ale też trzeba sobie zdawać sprawę z faktu że skoro bitek jest projektem przewłaszczonym przez grupy kapitałowe a transakcje jak obecne maile będą do wgladu korpo oraz rzadów to raczej te fakty wpłyna na popularyzacje bitka core - bo to nie masy ludzkie decyduja o tym co zdominuje mainstream , kreatorami i lanserami nawyków ludzkich sa władcy świata czyli korpo+banki.
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: awos » sobota, 31 marca 2018, 13:37

koparki pisze: Popieram takie projekty jak DASH
Ale DASH byl instamine, wiec nie wiem czy to najlepszy przyklad.
IMHO crypto assets maja za krotka historie aby mozna je bylo traktowac jako pelnoprawne inwestycje to raczej instrument czysto spekulacyjny.
Trzymam calkiem pokazna grupe altsow a z glownych to postawilem jednak na BTC, nie wiem czy jest lepszy czy nie to co pisal ShadowOfHarbringer
napewno jest prawda i wesze w tym lekki spisek (nie jego rzecz jasna)
Dlaczego na BTC, moze i jest gorszy ale na pewno popularniejszy, nie wiem czy pamietacie wojne VHS vs Betamax - co z tego ze tamta druga byla techn.lepsza kiedy VHS byl bardziej popularny. Jak sie kogos spytasz o crypto , autmatycznie kojarzy z BTC tak przynajmniej u mnie jest nie wiem za bardzo jak w Pl.
Oczywiscie tak jak we wczesnych 90 nikt nie wiedzial kim jest przyszly Amazon, Google tak teraz tez nie wiemy i moze wygra TRX - joke ;)
Uczciwie tez przyznam, ze czeto uzywam wlasnie LTC bo szybki i praktycznie zerowe koszty wiec prosze mnie poprawic ale w czym LN bedzie mi pzrzeszkadzal ? (jak przerzucam z gieldy na gieldy to sila rzeczy jestem online bo chce szybko jakas transakcje zrobic) - dobrze kojarze czy cos ominalem ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: wrip » sobota, 31 marca 2018, 13:52

awos pisze: (jak przerzucam z gieldy na gieldy to sila rzeczy jestem online bo chce szybko jakas transakcje zrobic
Jeśli będziesz miał otwarty kanał do giełdy to w zasadzie tak, nie będzie to wielki problem. Jednakże LN jest tak problematyczne, że szok.
Jako, że inni mogą korzystać z twoich kanałów, to może się okazać, że:
1. Masz otwarty kanał do giełdy i masz po swojej stronie np. 1 BTC.
2. Ktoś ma otarty kanał do ciebie i chce przelać na giełdę 1 BTC.
3. Super LN oczywiście temu komuś pozwoli to uczynić, tylko, że ty będziesz na tym pokrzywdzony, bo ty już nie będziesz mógł tym swoim kanałem wysłać tego 1 BTC na giełdę bo już go nie masz w tym kanale. Masz go oczywiście w innym kanale, jednak istnieje duża szansa, że nie będziesz mógł tych BTC nigdzie ruszyć. Pozostanie zamknięcie kanałów i otwarcie nowego :) Brawo LN.
Ostatnio zmieniony sobota, 31 marca 2018, 14:04 przez wrip, łącznie zmieniany 1 raz.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: awos » sobota, 31 marca 2018, 14:03

Dzieki, chyba najlepsze wyjasnienie jakie widzialem.
WArto sluchac madrzjeszyh od siebie.
Mi sie wydaje,ze zwykli ludzie tzw retail investors nie zajmuja sie takimi techniczymi szczegolami, chca tylko "buy low sell high " to madra wiedza ale jak wplynie na kurs BTC bo z 2 strony konkurent BTC- BCH chyba przegrywa np Kucoin (wczoraj) " removed all Bitcoin Cash (BCH) trading pairs" i zdaje sie,ze pare innych gield tez to szykuje.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 141
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: kim_dzong_un » sobota, 31 marca 2018, 14:31

Dzięki, nie wiedziałem, że to aż taka lipa. Ale ja bym nie dramatyzował. Przecież LN nie będzie w trybie force. Zostaną zwykłe płatności jak dzisiaj, dla ludzi; Segwit już jest OK. A firmy, giełdy, pośrednicy typu Bitpay czy Coinbase będą przyjmować płatności LN, a oni sobie już poradzą z utrzymaniem serwerów, itd. I wszystko gra.
Nie jestem graczem/spekulantem giełdowym.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: rav3n_pl » sobota, 31 marca 2018, 15:50

wrip pisze: to może się okazać, że:
Jeżeli NIE jesteś hubem (nie udostępniasz swojego węzła lub działasz w trybie neutrino) nic takiego NIE MA MIEJSCA.
Jeżeli boisz się, że ktoś "przypadkiem" Ci się podłączy i "zabierze" możliwość płacenia ustaw wysokie fee za pośrednictwo. W o stateczności będziesz miał więcej BTC.
Ponadto: TO JEST OPT-IN - nie chcesz - nie używaj. No i max kanał to 0.16 BTC.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: wrip » sobota, 31 marca 2018, 16:38

rav3n_pl pisze: No i max kanał to 0.16 BTC.
Miło, że o tym wspominasz.
Szkoda, że fanboye LN nie mówią, że to jest dla kupowania zapałek przez internet, a nie do zwykłych codziennych płatności.

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
rav3n_pl pisze: Jeżeli NIE jesteś hubem
Przecież zawsze było mówione, że to każdy uczestnik posiadający otwarte kanały jest hubem i nie trzeba do tego wyspecjalizowanych podmiotów.
To jak to w końcu jest?

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
rav3n_pl pisze: Jeżeli boisz się, że ktoś "przypadkiem" Ci się podłączy i "zabierze" możliwość płacenia ustaw wysokie fee za pośrednictwo.
No tak, chcesz korzystać z sieci, ale nie chcesz do tej sieci nic od siebie dodać. Tak samo jest z torrentami - pijawki wykorzystują, cała sieć traci i się coraz bardziej kurczy.
Jeśli LN ma się rozwijać to tylko przez efekt sieciowy. Jeśli każdy będzie patrzył na swój interes to to się nigdy nie wybije.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: WitoldC » sobota, 31 marca 2018, 16:46

wrip pisze: Szkoda, że fanboye LN nie mówią, że to jest dla kupowania zapałek przez internet
Gdzie zapałki kosztują 3000 PLN? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: __kot__ » sobota, 31 marca 2018, 16:58

@ShadowOfHarbringer, Jaki kryzys? Co? Gdzie? Kiedy?
Qwa... znowu coś mnie ominęło chyba

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: garmont » sobota, 31 marca 2018, 20:03

wrip pisze:
rav3n_pl pisze: No i max kanał to 0.16 BTC.
fanboye LN nie mówią, że to jest dla kupowania zapałek przez internet, a nie do zwykłych codziennych płatności.
0.16BTC to na dzisiaj jakieś 20 tysięcy paczek zapałek po 0.20PLN...
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: amneziahaze » niedziela, 1 kwietnia 2018, 10:16

Brzmi to co najmniej jak bad news. Obrazek

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 1 kwietnia 2018, 10:40

amneziahaze pisze:Brzmi to co najmniej jak bad news. [obrazek]
Śmieszny obrazek jest śmieszny.

Ale wiesz co jest najśmieszniejsze ? Co jeżeli oni wcale NIE zapomnieli ?

​(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: awos » niedziela, 1 kwietnia 2018, 14:08

Mnie szczerze mowiac, szybkosc wprowdzenie LN zaskoczyla, pamietma jak bodajze w Grudniu czytalem (niestety nie moge znalezc linka, zdaje sie ze to bylo na cointelegraph) ,ze ledwie pare osob na tym pracuje i to takie zaciemnianie ,ze cos sie dzieje a potem nagle bum i jest.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Tragikomedia vol 2: Żeby otrzymać BTC z użyciem LN musisz być online. Nawet jeżeli nie wiesz, że masz je otrzymać

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 1 kwietnia 2018, 18:40

Przecież od początku była mowa, że w przeciwieństwie do zwykłych transakcji BTC w transakcji LN odbiorca musi być online żeby potwierdzić odbiór i rozgłosić nowy stan kanału. Nie stanowi to problemu, bo przecież serwis akceptujący płatność musi i tak być online.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości