Czy gracie botami?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy gracie botami?

Postautor: osobliwy_nick » środa, 28 marca 2018, 23:08

Czy ktoś na forum gra botami na giełdach?

Jeśli tak, to skąd je macie, czy były pisane na zamówienie, czy kupiliście gotowe? Jakie strategie stosujecie?

No i czy boty Wam zarabiają lub chociaż chronią przed spadkami, zwłaszcza w czasie ostatnich spadków na BTC?

Mając bota i znając podstawy statystyki zarabianie na kursie BTC wydaje się proste. Wystarczy stop loss kroczący, niewiele więcej. Obliczyłem, że w taki sposób od początku stycznia 2018 r. można było co najmniej potroić kapitał, pomimo, że BTC kosztuje o połowę mniej.
Ostatnio zmieniony środa, 28 marca 2018, 23:37 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy gracie botami?

Postautor: Sokon » środa, 28 marca 2018, 23:17

Osobiście sam sobie pisałem bota który sobie handlował ale jako, że pora się rozstać z poprzednią giełdą jestem w trakcie pisania bota pod Binance.
osobliwy_nick pisze: Jakie strategie stosujecie?
No i czy boty Wam zarabiają lub chociaż chronią przed spadkami, zwłaszcza w czasie ostatnich spadków
Jak sobie zaprogramujesz to tak się zachowuje. Robi to samo co robiłbyś osobiście tylko, że 24h/dobę i bez emocji :D

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy gracie botami?

Postautor: osobliwy_nick » środa, 28 marca 2018, 23:31

Skoro piszesz nowego bota, to rozumiem, że poprzedni zarabiał. A w jakim języku tworzy się takiego bota? Czy wymaga to jakiejś szczególnej, fachowej wiedzy programistycznej lub poznania technicznych aspektów działania giełdy? Czy raczej są to dosyć proste programy? Co stoi na przeszkodzie, żeby poprzedniego bota przenieść na Binance? Pewnie chodzi jedynie o infrastrukturę strony, tj. poszczególne funkcje mają inne miejsca, odwołania w kodzie strony?

Próbowałem ostatnio szukać firm, które mogłyby się zająć stworzeniem takiego programu i wydaje się to dosyć niszowa usługa, ale może się mylę.

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy gracie botami?

Postautor: Sokon » czwartek, 29 marca 2018, 00:16

osobliwy_nick pisze: A w jakim języku tworzy się takiego bota?
W jakim sobie napiszesz w takim będzie - każdy ma plusy i minusy. Ja piszę w C# i aby działał muszę mieć włączony komputer, możesz napisać w PHP i wrzucić na serwer....
osobliwy_nick pisze: Czy wymaga to jakiejś szczególnej, fachowej wiedzy programistycznej lub poznania technicznych aspektów działania giełdy?
Większość giełd ma własne API i piszesz program pod konkretną giełdę i API.
osobliwy_nick pisze: Czy raczej są to dosyć proste programy?
Nie jest to kod typu "Hello World"...
osobliwy_nick pisze: Próbowałem ostatnio szukać firm, które mogłyby się zająć stworzeniem takiego programu i wydaje się to dosyć niszowa usługa, ale może się mylę.
Pisanie programów nie jest niszową usługą - wręcz przeciwnie. Ale nie spodziewaj się, że ktoś napisze program specjalnie dla Ciebie za 100 czy 500zł.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy gracie botami?

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 29 marca 2018, 08:31

Domyślam się, że nie będzie to kosztować kilkaset złotych, ale liczyłem na zamknięcie się w kilku tysiącach, maksymalnie.

Jeżeli jest to droższa usługa, to w takim razie pewnie korzysta z tego mniej liczne grono inwestorów niż myślałem, a wydawało mi się, że będzie to jednak całkiem spore grono, skoro łatwo można wymyślić zarabiające strategie.

Wiem, że nie jest to kod typu "hello world", ale sam algorytm działania programu, może się opierać na kilku prostych czynnościach i warunkach (jak np. stop loss kroczący), chyba, że ktoś implementuje jakieś skomplikowane strategie i analizę techniczną.

Kiedyś programowałem w C, ale opanowałem zupełne podstawy, z tego co piszesz wnioskuję, że raczej nie ma szans, żebym to zaprogramował samodzielnie.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Czy gracie botami?

Postautor: WitoldC » czwartek, 29 marca 2018, 08:43

osobliwy_nick pisze: skoro łatwo można wymyślić zarabiające strategie.
Jakby tak było to każdy byłby bogaty choćby miał wydać 100tyś na bota.

Dodano po 2 minutach 55 sekundach:
Strategia jest najbardziej skomplikowaną rzeczą w bocie reszta to praktycznie tylko kodowanie.

Dodano po 5 minutach 44 sekundach:
@Sokon, jaki masz procentowy zysk i z jakiego okresu przy twojej strategi? Pytam z ciekawości ;)

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy gracie botami?

Postautor: Sokon » czwartek, 29 marca 2018, 09:21

osobliwy_nick pisze: Domyślam się, że nie będzie to kosztować kilkaset złotych, ale liczyłem na zamknięcie się w kilku tysiącach, maksymalnie.
No i dobrze liczyłeś - koszt przeciętnego bota nie powinien być większy niż kilka tysięcy.
osobliwy_nick pisze: Kiedyś programowałem w C, ale opanowałem zupełne podstawy, z tego co piszesz wnioskuję, że raczej nie ma szans, żebym to zaprogramował samodzielnie.
Odpowiedz sobie sam - czy wiedząc, że Twoje umiejętności są podstawowe powierzyłbyś napisanemu przez siebie programowi obracanie swoimi pieniędzmi? Jeden błąd w kodzie i saldo może Ci się zrobić zerowe....
osobliwy_nick pisze: skoro łatwo można wymyślić zarabiające strategie.
Tutaj nie jest tak kolorowo...
Owszem łatwo, a nawet bardzo łatwo można wymyślić ZARABIAJĄCE strategie ale niestety będą one wymagały albo BARDZO długiego czasu, albo BARDZO dużego kapitału. Im krótszy czas lub mniejszy kapitał tym prawdopodobieństwo zarobku lub zarabiany procent maleje.
Bot z założenia nie służy ZARABIANIU tylko pozwala odejść od ekranu komputera na posiłek czy do spania :)
A jeśli dodatkowo wymyślisz jakąś strategię (ustawienia bota) w której pogodzisz swój kapitał, czas inwestycji do ewentualnego zysku to "uciułasz" parę groszy :D

WitoldC pisze: jaki masz procentowy zysk i z jakiego okresu przy twojej strategi? Pytam z ciekawości ;)
Średnia wychodzi mi w okolicach 0.5% dziennie. Wyliczałem ją kilkukrotnie dla różnych okresów. Z tym, że jest to procentowy przyrost na portfelu BTC a nie zarobek w PLN. Na zamianę BTC -> PLN trzeba cierpliwie czekać :D

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy gracie botami?

Postautor: redlumek » czwartek, 29 marca 2018, 09:42

Ja też się przybieram do bota. Zacznę od prostego podnoszenia stop losa, a potem będę go rozbudowywał.
Tak jak kolega napisał wcześniej - samo kodowanie jest proste - jeśli komuś dokładnie przekazesz jak ma się zachowywać bot to napisanie jego nie powinno być zbyt kosztowne. Zaś jakbyś chciał kupić dobre strategie to już byś musiał sporo zapłacić.
Jeśli mieliście do czynienia z jakimś językiem programowania, to przy pomocy API giełdy bardzo łatwo jest coś napisać.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Czy gracie botami?

Postautor: WitoldC » czwartek, 29 marca 2018, 09:45

W sumie trochę problemów jest też z obsługą błędów API( w sensie co dalej ma robić bot).

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy gracie botami?

Postautor: Sokon » czwartek, 29 marca 2018, 09:49

WitoldC pisze: W sumie trochę problemów jest też z obsługą błędów API( w sensie co dalej ma robić bot).
Mój dzwoni, piszczy i miga aby mnie wyrwać ze snu :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy gracie botami?

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 9 lipca 2018, 09:41

A pół żartem, pół serio, sam coś tam spłodziłem (php+api), wystawia i pilnuje kursu, ale czy da się jakoś zaprogramować aby np wysyłał smsa na komórkę, że np sprzedał/kupił? Jeszcze myślałem, aby wysyłał maila i wtedy na komórce bym mógł chyba otrzymywać powiadomienie o nowej poczcie. Włączony komputer odpada, ma być mobilność zachowana.

Kct
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 grudnia 2015
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy gracie botami?

Postautor: Kct » poniedziałek, 9 lipca 2018, 10:14

mudol pisze: czy da się jakoś zaprogramować aby np wysyłał smsa na komórkę, że np sprzedał/kupił?
Są zewnętrzne usługi do tego jak np. SMSAPI.
Taniej się zintegrować np. z Google Firebase i wysyłać sobie pushe - ale do tego trzeba chociaż prostą apkę mobilną napisać.
Maile to prosta sprawa bo serwer pocztowy to może być równie dobrze darmowa skrzynka jak gmail - to jest najprostsze i bezpłatne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy gracie botami?

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 9 lipca 2018, 11:00

I chyba na tym emailu obecnie pozostanę, chyba najprostsze rozwiązanie, a jeśli będzie denerwowało to szerzej pomyślę nad tym smsem, dzięki.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy gracie botami?

Postautor: trevor1024 » wtorek, 25 września 2018, 21:54

Ja polecam zintegrować sobie bota ze slackiem albo z telegramem. Z tego co się orientuję to z telegramem od razu możesz sobie zaprogramować własne akcje.

Przy integracji z mniejszymi giełdami polecam też wysyłać sobie powiadomienia gdy:
1. API się zwiesi (albo endpoint oddaje nie to co trzeba)
2. Timestampy się rozjadą
3. Transakcje nie chce się usunąć (ten problem napotykałem często podczas gry na Huobi).

Wróć do „Boty i strategie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości