Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
40
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: becometa » poniedziałek, 26 marca 2018, 16:39

Obrazek

Od blisko miesiąca męczę instytucje państwa (kancelarię premiera, CIR i UOKIK) o przedstawienie rezultatów prac zespołu ds. kryptowalut powołanego przez Premiera Mateusza Morawieckiego 25/01/2018. Pierwsze wyniki miały się pojawić w miesiąc po ogłoszeniu zwołania zespołu.

Szerzej o całej sytuacji napisałem na własnym forum Kryptowaluty.org.pl tutaj oraz tutaj - linki dla chętnych.

Szybkie kalendarium wydarzeń
1 marca br. skierowałem zapytanie najpierw do KPRM (Kancelarii Prezesa Rady Ministrów), a po braku odpowiedzi 8 marca do CIR (Centrum Informacyjnego Rządu).
Na końcu do BIPu (Biuletynu Informacji Publicznej) z którego jako jedynego otrzymałem odpowiedź.
Po 22 dniach od mojego maila CIR za pośrednictwem BIP skierowało mnie do UOKIK bo uznało, że to nie ich sprawa. UOKIK powiedział, że nie udzieli mi żadnych informacji. I tyle. Kropka. Czekam jeszcze na informacje od Kancelarii Sejmu na temat niedawno (9 marca) powołanego Parlamentarnego Zespołu ds. Kryptowalut. Spodziewam się podobnego podejścia.

Jakie zadałem pytania?
Wydaje mi się, że istotne dla każdego posiadacza kryptowalut w Polsce, który chciałby je posiadać, obracać nimi i korzystać z nich zgodnie z literą prawa.
  • Czy w/w zespół odbył jakiekolwiek spotkania z których został sporządzony protokół lub zarejestrowany został ich przebieg w formie nagrania audio lub obrazu wideo, tak aby móc się z nim(i) bliżej zapoznać?
  • Czy w/w zespół planuje opublikowanie rezultatów ze swoich spotkań do wiadomości publicznej w przystępny dla potencjalnie zainteresowanych osób sposób? Tym samym czy rezultaty działania zespołu będą w ogóle upublicznione?
  • Czy oprócz wymienionych w wywiadzie członków zespołu, tj. Prezesa KNF, ministra, koordynatora służb specjalnych, Prokuratora Krajowego, Ministra Spraw Wewnętrznych, w obradach zespołu uczestniczył ktoś jeszcze?
  • Czy Premier planuje powołanie innych zespołów, których zadaniem byłoby wypracowanie rekomendacji lub bliższe zbadanie tematu kryptowalut?
Jakie otrzymałem odpowiedzi?
W odpowiedzi na poniższe zapytanie uprzejmie wyjaśniam, że na polecenie Pana Premiera prace grupy roboczej do spraw analizy istotnych zagrożeń bezpieczeństwa oraz interesów konsumentów i państwa w sferze gospodarczej i finansowej są koordynowane przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Aby uzyskać więcej informacji, sugerujemy zwrócić się do UOKiK.

AGNIESZKA KOWALSKA
główny specjalista

KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW
zgodnie z ustaleniami z KPRM - gospodarzem tematu - możemy potwierdzić, że dotychczasowe wyniki prac grupy roboczej stanowią informację o charakterze niejawnym. Poszczególne rekomendacje po dogłębnej analizie zostaną przedstawione opinii publicznej w stosownym czasie. W tej chwili to jedyne informacje, których możemy w tej sprawie udzielić,

z poważaniem

Małgorzata Cieloch
malgorzata.cieloch@uokik.gov.pl
tel. 603 124 154
Rzecznik prasowy
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Słowa Anny Streżyńskiej najlepiej podsumowują aktualną sytuację (pomimo tego, że wypowiedziane zostały jakiś czas temu)
- U nas w Polsce powiedziałabym raczej mamy w tej chwili do czynienia z epoką niewiedzy i strachu, plus nie ma moim zdaniem wątpliwości, że kryptowaluty naruszają interesy pośredników czyli banków. Banki, które z tyłu robią rozmaite rozwiązania blokchainowe na zapleczu, eksperymentują z tym, sprawdzają w jaki sposób wykorzystać tę nowoczesną technologię. Jednocześnie niechętnie patrzą na to, że obrót finansowy odbywa się poza nimi."

Osobiście zaczynam załamywać ręce... może Wam jakiś pomysł przyjdzie do głowy jak wyciągnąć jakiekolwiek informacje ważne dla każdego z nas.
Z drugiej strony myślę, że może to być specjalna taktyka. Blokować dostęp do informacji, uśpić czujność i zaatakować obywatela kiedy nie będzie miał zbyt dużo czasu na reakcję.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 marca 2018, 20:43 przez becometa, łącznie zmieniany 1 raz.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 26 marca 2018, 16:48

Brałem udział w "konsultacjach społecznych" w sejmie - wyglądało to tak, że ca 20 specjalistów zrobiło prezentacje dla JEDNEGO posła.
To teraz zebrał się pewnie "zespół", który nie ma bladego pojęcia o krypto i nawet nie mają o czym rozmawiać (bo z kim, skoro poziom wiedzy obradujących zerowy).
To nie ma prawa zadziałać, a jak zadziała to na pewno nic dobrego nam nie przyniesie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: esse » poniedziałek, 26 marca 2018, 18:08

@becometa, w swoim zapytaniu powoływałeś się na ustawę o informacji publicznej?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: FortiDude » poniedziałek, 26 marca 2018, 18:13

Napisz do bezprawnik.pl. Oni lubią takie tematy jeżeli dobrze kojarzę :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 26 marca 2018, 18:18

Niestety państwo polskie nie chce i nie potrafi czerpać korzyści z tej innowacyjnej branży. Sami wpychają ludzi w szarą strefę. Tysiące z nas marzą, by uprościć i spisać przepisy podatkowe co do obrotu crypto. Ludzie chcą oddać bezpiecznie podatek (nie musi być mniejszy ale ważne by przepisy były jednoznaczne i proste) a nie jest to obecnie możliwe.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: becometa » poniedziałek, 26 marca 2018, 18:26

esse pisze: @becometa, w swoim zapytaniu powoływałeś się na ustawę o informacji publicznej?
Tak. Składałem specjalnie wniosek za pośrednictwem formularza na stronie BIP o dostęp do informacji publicznej.
FortiDude pisze: Napisz do bezprawnik.pl. Oni lubią takie tematy jeżeli dobrze kojarzę :)
najpierw napisałem do Fundacji Watchdog Polska. Do Bezprawnika napiszę w drugiej kolejności, dzięki!
Wymazywanie pisze: Niestety państwo polskie nie chce i nie potrafi czerpać korzyści z tej innowacyjnej branży. Sami wpychają ludzi w szarą strefę. Tysiące z nas marzą, by uprościć i spisać przepisy podatkowe co do obrotu crypto. Ludzie chcą oddać bezpiecznie podatek (nie musi być mniejszy ale ważne by przepisy były jednoznaczne i proste) a nie jest to obecnie możliwe.
"A bo za poprzednich rządów to robili to i to! A bo katastrofa smoleńska! A bo ten i tamten". Przytłaczające.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: esse » poniedziałek, 26 marca 2018, 18:41

@becometa, chodzi mi o to, czy to było coś takiego, jak np. http://www.bip.pip.gov.pl/pl/bip/wniose ... nf_pub.pdf?
Wtedy powinni albo odpowiedzieć na pytania, albo odmówić w formie decyzji, którą można zaskarżyć do sądu. Z drugiej strony prawo jest u nas takie, że sprawę mogą przeciągać i nawet możesz wygrać, ale po kilku latach.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: becometa » poniedziałek, 26 marca 2018, 18:43

esse pisze: @becometa, chodzi mi o to, czy to było coś takiego, jak np. http://www.bip.pip.gov.pl/pl/bip/wniose ... nf_pub.pdf?
Wtedy powinni albo odpowiedzieć na pytania, albo odmówić w formie decyzji, którą można zaskarżyć do sądu. Z drugiej strony prawo jest u nas takie, że sprawę mogą przeciągać i nawet możesz wygrać, ale po kilku latach.
Korzystałem z tego formularza https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/dodaj6 ... cznej.html
i odniósł on taki skutek, że Kancelaria przekierowała mnie do UOKIK, jako że to UOKIK nadzoruje prace.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: esse » poniedziałek, 26 marca 2018, 18:52

W takim razie UOKIK powinien wydać decyzję, coś w stylu "Na podstawie art jakiegoś ustawy o dostępie do informacji odmawiam udostępnienia informacji z uwagi na to, że...."
http://www.wspolnota.org.pl/portal-dla- ... ublicznej/

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: becometa » poniedziałek, 26 marca 2018, 19:06

esse pisze: W takim razie UOKIK powinien wydać decyzję, coś w stylu "Na podstawie art jakiegoś ustawy o dostępie do informacji odmawiam udostępnienia informacji z uwagi na to, że...."
http://www.wspolnota.org.pl/portal-dla- ... ublicznej/
Poczekam w takim razie na odpowiedź Watchdog Polska. Skoro skierowałem już sprawę do nich to zobaczę jakie (o ile podejmą się sprawy) zaproponują rozwiązania.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: esse » poniedziałek, 26 marca 2018, 19:09

Watchdog, myślę, jeśli się zajmą tą sprawą, to z lepszym efektem bo mają praktykę.
Ogólnie, rządy się zmieniają, opowiadają w mediach jakieś bajki, a pod spodem po staremu wszystko.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 26 marca 2018, 20:04

Watchdog się tym nie zajmie, bo oni tylko sprawy imigrancko-gejowo-feministyczne obrabiają

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: prezes » poniedziałek, 26 marca 2018, 20:31

esse pisze: @becometa, w swoim zapytaniu powoływałeś się na ustawę o informacji publicznej?
Ta ustawa jest notorycznie olewana przez urzędników, jak chcą to odpowiedzą a jak nie to nie.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: Kluka » poniedziałek, 26 marca 2018, 20:40

Wymazywanie pisze: Ludzie chcą oddać bezpiecznie podatek (nie musi być mniejszy ale ważne by przepisy były jednoznaczne i proste) a nie jest to obecnie możliwe.
@Wymazywanie, prosze Cie juz sie tak nie uplaszczaj przed tymi *******. Twoja wypowiedz odbieram w ten sposob: Jasnie Panie oddam Ci 1/3 swojego zarobku tylko powiedz czy Ci tyle wystarczy. Reszte oddam poslusznie w vacie robiac codzienne zakupy, wiem ze to tylko 23% ale w paliwie ktore tez obiecuje tankowac macie znacznie wiecej. Jak kazdy Polak lubie czasem cos wypic wiec tam tez oddaje wiecej. Tylko blagam cie po raz wtory, okresl czy Ci tyle wystarczy o Jasnie Panie.
Gowno im sie nalezy, takie podatki to legalne zlodziejstwo i tyle. Kiedys wystarczala dziesiecina, a teraz wszystko jest marnotrawione na grupe idiotow ktora nie rozumie nowych technologii i przez to traci cale spoleczenstwo. Pozatym kazdy obywatel lepiej wie jak wydac swoje pieniadze i jak cos zrobi za swoje to szanuje a za panstwowe fundusze wszyscy wiecie jak jest.
Jakos w innych krajach ich nie ma podatkow od krypto albo sa minimalne a krypto sa traktowane jako waluta obca. No ale po co uczyc sie od najlepszych skoro mozna zostac dalej tardycyjnie 100lat za murzynami... Masakra jakas... Banki nie sa nam juz potrzezbne, pomiezczenia mozna juz zaadaptowac na zaklady pracy w ktorychs jakies dobro bedzie wytwarzane a nie miejsce w ktorym ludze sa legalnie okradani. Pracownikow przeszkolic, niech pracuja na dobrobyt spoleczenstwa w ramach pokuty. Nie mowie ze tam maja powstac huty czy fabryki ale jakies zaklady np zwiazane z robotyka i nowymi technologiami mogly by powstac. I mowie calkiem powaznie. Da sie zmienic na lepsze tylko nie mozna sie tych zmian bac i trzeba miec pomysl i plan. A nie tylko planowac jak wiecznie sie okradac!!! ide se k****meliske zaparzyc...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: Sokon » poniedziałek, 26 marca 2018, 20:59

Kluka pisze: Kiedys wystarczala dziesiecina, a teraz wszystko jest marnotrawione na grupe idiotow ktora nie rozumie nowych technologii i przez to traci cale spoleczenstwo. Pozatym kazdy obywatel lepiej wie jak wydac swoje pieniadze i jak cos zrobi za swoje to szanuje a za panstwowe fundusze wszyscy wiecie jak jest.
Tyle, że jak była dziesięcina to nawet tego, że Twój Pan Cię nie wybatoży za friko nie miałeś zagwarantowanego.
A każdy "obywatel lepiej wie jak wydać swoje pieniądze" dopóki jest mu OK. Bo jak tylko czegokolwiek potrzebuje to wyciąga ręce do Państwa i krzyczy "dajcie mi bo ja potrzebuję". Jak straci pracę idzie po zasiłek, jak go serce zaboli to wzywa karetkę która do niego jedzie za friko i zawozi do szpitala gdzie pomocy mu także udzielą za friko. Podatki w paliwie nie są fair? Ale asfaltem się lepiej jeździ niż klepiskiem? itd, itp...
Więc nie upraszczaj kwestii podatków tak bardzo bo to wszystko nie jest tak proste jak piszesz....

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 26 marca 2018, 21:02

@becometa, Koniecznie daj to na wykop. Jak trafi na główną to pojutrze sprawa będzie w mediach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: Kluka » poniedziałek, 26 marca 2018, 21:31

@Sokon, nie chodzi mi ze podatkow ma zupelnie nie byc (przytaczalem je dlatego ze i tak sa duze) a o to ze dodatkowo opodatkowuja i tlamsza rozwijajaca sie technologie. Crypto powinno byc zupelnie zwolnione z podatku i uznane za Walute obca tak jak to jest w normalniejszch krajach. Dleczego w Szwajcarii tak jest? Myslsz ze sa idiotami? Historia na to nie wskazuje... A co do reszty podatkow to powinny byc minimalne, do tego spoleczenstwo powinno w wiekszej mierze decydowac o roznych rzeczach a nie tylko wybierac rzad raz na 4 lata ktory i tak przewaznie robi potem co chce. Blockchain moglby w tym doskonale pomoc bo w duzym stopniu zminimalizowalby rozne wydatki. Ale nie mozna tego tlamsic, trzeba rozwijac. A z takich bardziej przyziemnych spraw ilu z was kupilo by sobie cos za profit z krypto tym samym napedzajac w jakims stopniu gospodarke placac vat itd ale nie robi tego bo ma caly czas w glowie ten podatek ktory przebaby bylo zaplacic?
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: janku66 » poniedziałek, 26 marca 2018, 21:37

Kluka pisze: Da sie zmienic na lepsze tylko nie mozna sie tych zmian bac i trzeba miec pomysl i plan.
Wiesz jak jest, tam gdzie państwo pcha swoje łapy, tam krach jedynie się opóźnia i będzie większy niż puszczony w samopas wolny rynek.

Dopłacanie do nierentownych kopalni, stoczni czy ogólny strach przed prywatyzacją. Dopłacają, dopłacają, dają fałszywy obraz rynku dla ludzi wybierających studia, zakładających nowe biznesy czy planujących w ogóle swoją przyszłość. Bez dopłat, górnictwo czy rolnictwo naturalnie by się dostosowywało do rynku. Z dopłatami nie widzą ludzie faktycznej sytuacji, albo liczą, że zawsze państwo da (z pieniędzy innego podatnika oczywiście).
Gdy nagle ręką opiekuna przestaje dawać, to problem robi się natychmiastowy i na szeroką skalę.

Państwo nie nadaje się do zarządzania biznesem.
Państwo nie powinno zarządzać biznesami, bo ich biznesy będą mieć przywileje. Czemu dopłaty ma rolnik czy górnik, a nie inżynier, mechanik, murarz czy piekarz.
Ktoś powie, że łatwo mi mówić, bo nie jestem rolnikiem, ale uprzedzę. Znam środowisko rolnicze bardzo dobrze. Znam też rolników, co potrafili w rozmkwach przyznać, że przywileje jakie mają, nie są sprawiedliwe względem innych profesji. Są dopłaty do sprzętu, paliwa, są ulgi. Prawda, trudny bardzo kawałek chleba, stresujący i wymagający ogromnej pracy, wiem co mówię. Jednak nie zmienia to faktu, że im należy się coś od państwa bardziej niż fryzjerom, piekarzom, mechanikom, właścicielom pensjonatów czy spawaczom.

Zmienić się da wszystko, tak jak mówisz, jednakże plan polityków jest zawsze jeden: wygrać wybory. Żeby to zrobić, należy mówić o najliczniejszej grupie wyborców i o tej grupie, która zwraca uwagę największej grupy ludzi (górnicy, pielęgniarki, nauczyciele, lekarze, rolnicy, emeryci).

Rządy krypto nie traktują priorytetowo, bo nie jest to docelowa gruba wyborcza, ani nie jest to problem, za który politycy mają się wziąć na życzenie większości wyborców. Nie jesteśmy z crypto widoczni, namacalni i dający się doświadczyć jak szkolnictwo, służba zdrowia, emerytury, górnictwo czy rolnictwo. Jesteśmy chyba wciąż niszą i nasza społeczność jest jakimś znikomym procentem wyborców, o który nie jest warto walczyć. Ani ich nie grzejemy ani nie ziębimy.

Jednakże, gdy świat przejdzie na krypto, znów będzie rząd Polski albo w opozycji do reszty krajów rozwiniętych, albo będziemy w ogonie krajów rozwijających się.

W kwestii podatków, to muszą jakieś być, na policję, straż, drogi, mądry i przemyślany program socjalny, szkoły podstawowe, armia (tak z głowy i na szybko na co zbierałbym podatki). Reszta, przewalamy pieniądze podatników z rąk do rąk i im więcej tych rąk w łańcuszku, tym mniej trafia ich tam gdzie powinny.

Temu, ludzie tacy jak chociażby Ty i wielu innych m.in. na tym forum, są potrzebni, aby nie dać się większości, która wyciąga jedynie ręce po kasę od państwa.
Adaptacja! To ona obroni nasze stanowisko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: powered » poniedziałek, 26 marca 2018, 21:51

Albo obecne pokolenie musi wymrzeć aby coś się zmieniło, albo ludzie muszą się zmobilizować i pogonić darmozjadów tak jak to było w Islandii. Ale w drugą opcję nie wierzę ponieważ u nas dalej panuje mentalność jak za komuny gdzie polityk a nawet zwykły urzędnik to najwyższa władza.
Sokon pisze: Bo jak tylko czegokolwiek potrzebuje to wyciąga ręce do Państwa i krzyczy "dajcie mi bo ja potrzebuję".
Aby państwo mogło dać 1000zł. to najpierw musi zabrać około 1500zł
Sokon pisze: jak go serce zaboli to wzywa karetkę która do niego jedzie za friko i zawozi do szpitala gdzie pomocy mu także udzielą za friko
Naprawdę za friko? Bo ja co miesiąc odprowadzam jakieś składki.
Sokon pisze: Podatki w paliwie nie są fair? Ale asfaltem się lepiej jeździ niż klepiskiem?
Jeżeli kupisz paliwo za 100zł to narobisz swoim samochodem szkód na ulicy na 60zł? W dodatku płaci się za autostrady i płaci się jeszcze viaToll powyżej 3,5t.

Moim marzeniem jest aby finanse publiczne działały na technologii blockchain, abym widział na co poszły moje podatki :) Ale obawiam się że jak politycy zrozumieją na czym polega ta technologia to ich priorytetem nie będzie już kombinowanie jaki podatek nałożyć na krypto, ale jak tą technologię zrównać z ziemią ;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: becometa » poniedziałek, 26 marca 2018, 21:53

Bitmar pisze: @becometa, Koniecznie daj to na wykop. Jak trafi na główną to pojutrze sprawa będzie w mediach.
@Bitmar pomimo początkowego sceptycyzmu dostawałem w ciągu dnia co raz więcej takich propozycji.
Twój post skłonił mnie ostatecznie do wrzucenia w Wykopalisko
https://www.wykop.pl/link/4232725/jak-p ... -ich-brak/
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 marca 2018, 22:24 przez becometa, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości