Antminer - Odprawa celna

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: emulator » czwartek, 15 marca 2018, 14:45

Witam, ktos posiada kontakt do pana Tadeusza z Hofpolu. Z góry dziękuję!

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: qminer » piątek, 16 marca 2018, 09:48

Ja też się mierzę z problemem deklaracji 2009/125/EU i chciałbym poprosić o pomoc i współpracę, bo problem jest moim zdaniem do globalnego rozwiązania.

Problem w tym, że moim zdaniem koparki Bitmaina nigdy nie otrzymają takiego certyfikatu, ponieważ ich zużycie energii dalece wykracza poza ustalone limity!

Ale - wg mojej wiedzy NIE MUSZĄ tej dyrektywy spełniać, ponieważ ten typ urządzeń znajduje się w liście wykluczeń!!!

Mianowicie - do w/w dyrektywy jest wydane rozporządzenie o numerze 617/2013 (dostępne np. tu: http://www.esqula.pl/include/user_file/ ... 175.13.pdf). W tym dokumencie (Art 1 Ust 3) jest powiedziane, że: "3) Przepisów niniejszego rozporządzenia nie stosuje się w odniesieniu do następujących grup produktów: [...] b) urządzenia serwerowe; [...]".
Urządzenie serwerowe jest zdefiniowane dalej (Art 2 Ust 13) jako: "„urządzenie serwerowe” oznacza serwer połączony z wcześ­niej zainstalowanym systemem operacyjnym i oprogramowaniem użytkowym, wykorzystywanym do wykonania ściśle określonej funkcji lub szeregu ściśle ze sobą powią­zanych funkcji. Urządzenie serwerowe realizuje usługi poprzez co najmniej jedną sieć, a zarządza się nim za pomocą interfejsu webowego lub interfejsu wiersza polecenia. Konfiguracja sprzętu i konfiguracja oprogramowania
urządzenia serwerowego są dostosowane do potrzeb klienta przez dostawcę tak, aby mogły realizować określone zadania, z uwzględnieniem sieci lub pamięci masowych, nie są natomiast przeznaczone do uruchamiania oprogramowania dla użytkowników końcowych;"
.

Zatem dokładnie opisuje to to, czym jest i jak działa koparka.

Pytanie do kolegów i koleżanek: w jaki sposób przekazać Urzędowi Celnemu taką informację, by to zaakceptowali? Czy jest potrzebna opinia jakiegoś urzędu/instytucji/firmy, że taka interpretacja jest właściwa? Jeśli tak, to czy ktoś z Was mógłby taką opinię załatwić i podzielić się z innymi?
A może wystarczy własna deklaracja, że tak właśnie jest?

Będę bardzo wdzięczny za opinię w tej sprawie.

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: didaho » piątek, 16 marca 2018, 10:15

qminer pisze: Ja też się mierzę z problemem deklaracji 2009/125/EU i chciałbym poprosić o pomoc i współpracę, bo problem jest moim zdaniem do globalnego rozwiązania.

Problem w tym, że moim zdaniem koparki Bitmaina nigdy nie otrzymają takiego certyfikatu, ponieważ ich zużycie energii dalece wykracza poza ustalone limity!

Ale - wg mojej wiedzy NIE MUSZĄ tej dyrektywy spełniać, ponieważ ten typ urządzeń znajduje się w liście wykluczeń!!!

Mianowicie - do w/w dyrektywy jest wydane rozporządzenie o numerze 617/2013 (dostępne np. tu: http://www.esqula.pl/include/user_file/ ... 175.13.pdf). W tym dokumencie (Art 1 Ust 3) jest powiedziane, że: "3) Przepisów niniejszego rozporządzenia nie stosuje się w odniesieniu do następujących grup produktów: [...] b) urządzenia serwerowe; [...]".
Urządzenie serwerowe jest zdefiniowane dalej (Art 2 Ust 13) jako: "„urządzenie serwerowe” oznacza serwer połączony z wcześ­niej zainstalowanym systemem operacyjnym i oprogramowaniem użytkowym, wykorzystywanym do wykonania ściśle określonej funkcji lub szeregu ściśle ze sobą powią­zanych funkcji. Urządzenie serwerowe realizuje usługi poprzez co najmniej jedną sieć, a zarządza się nim za pomocą interfejsu webowego lub interfejsu wiersza polecenia. Konfiguracja sprzętu i konfiguracja oprogramowania
urządzenia serwerowego są dostosowane do potrzeb klienta przez dostawcę tak, aby mogły realizować określone zadania, z uwzględnieniem sieci lub pamięci masowych, nie są natomiast przeznaczone do uruchamiania oprogramowania dla użytkowników końcowych;"
.

Zatem dokładnie opisuje to to, czym jest i jak działa koparka.

Pytanie do kolegów i koleżanek: w jaki sposób przekazać Urzędowi Celnemu taką informację, by to zaakceptowali? Czy jest potrzebna opinia jakiegoś urzędu/instytucji/firmy, że taka interpretacja jest właściwa? Jeśli tak, to czy ktoś z Was mógłby taką opinię załatwić i podzielić się z innymi?
A może wystarczy własna deklaracja, że tak właśnie jest?

Będę bardzo wdzięczny za opinię w tej sprawie.
Nawet jesli okaże się, że masz racje to dochodzi jeszcze ROHS którego wymaga PIH. Zanim to udowodnisz twoje koparki nie będą nadawały się do niczego. Odprawiaj przez zagranice.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: qminer » piątek, 16 marca 2018, 10:24

RoHS nie jest już problemem - Bitmain wczoraj opublikował brakujące deklaracje (certyfikaty już były od pewnego czasu) do większości koparek: https://support.bitmain.com/hc/en-us/ar ... A3__D3.pdf

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: didaho » piątek, 16 marca 2018, 10:57

qminer pisze: RoHS nie jest już problemem - Bitmain wczoraj opublikował brakujące deklaracje (certyfikaty już były od pewnego czasu) do większości koparek: https://support.bitmain.com/hc/en-us/ar ... A3__D3.pdf
Dobrze wiedzieć ale z tego co wiem to PIH wymaga badań ROHS a nie samej deklaracji, czyli stosowny certyfikat a tego chyba nie ma.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: qminer » piątek, 16 marca 2018, 11:07

Certyfikat RoHS jest dostępny już od paru tygodni: https://support.bitmain.com/hc/en-us/ar ... RoHS__.pdf
W moim przypadku Urząd Celny Kraków nie interesował się certyfikatem, a deklaracją (której do wczoraj nie było), ale nie wiem, czy to jest uznana praktyka, czy tylko tak wyszło.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: jwawrzyn81 » środa, 21 marca 2018, 01:33

Dobra, zebralem troche info i postanowilem sie podzielic moim doswiadczeniem, a wlasciwie porownac pomoc clena i agencje Hofpol.

pierwsze 2 razy odprawialem przez pomoc celna
plusami sa sprawnosc z jaka dzialaja - w jednym przypadku mialem t1 po terminie i pomogli, czas w jakim otrzymalem sprzet - 3 dni, komunikacja - dzwonilem w weekend o 19 i nie bylo problemu, oraz niski podatek ze wzgledu na to ze leci to przez czechy. minusem jest cena ale tylko przy wiekszym zamowieniu. do tego sami dostarczaja certyfikaty.

3 raz skuszony cena odprawialem przez Hofpol
tutaj plusem jest cena, ale tylko przy wiekszym zamowienu poniewaz agencja Hofpol liczy oplate od przesylki a nie od sztuki, jednak przy przesylce do kilku sztuk oplata wychodzi drozej poniewaz agencja nie robi za nas wszystkiego i koszty spadaja na nas. Odnosnie kontaktu - ze wzgledu na to ze jest to agnecja, nie zawsze mozna sie dodzwonic, albo ja po prostu mialem pecha. Czas po jakim otrzymalem sprzet - 9 dni. Sam musialem organizowac transport, podatek ze wzgledu na to ze idzie przez niemcy zaplacilem wyzszy - ogolnie zaplacilem drozej niz jak zalatwial bym to przez pomoc celna ze wzgledy na mala ilosc koparek

podsumowujac.
- jesli chcecie zalatwic bez angazowania sie szybko i taniej(jesli to tylko kilka koparek) pomoc celna wypada lepiej.
- jesli macie wieksza ilosc koparek, powinno byc taniej(nie zamawilem wiekszej ilosci koparek) zalatwic to przez agnecje Hofpol.

p.s. dowiedzialem sie ze pomoc celna na wieksza ilosc koparek daje rabat
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 marca 2018, 10:32 przez jwawrzyn81, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » środa, 21 marca 2018, 06:10

qminer pisze: Certyfikat RoHS jest dostępny już od paru tygodni: https://support.bitmain.com/hc/en-us/ar ... RoHS__.pdf
W moim przypadku Urząd Celny Kraków nie interesował się certyfikatem, a deklaracją (której do wczoraj nie było), ale nie wiem, czy to jest uznana praktyka, czy tylko tak wyszło.
Taki certyfikat możesz sobie w paintcie zrobić (i już nawet ktoś miesiąc temu zrobił), oni wymagają deklaracji oraz badań do deklaracji. Łącznie kilkanaście/kilkadziesiąt stron raportu.

Dodano po 51 sekundach:
jwawrzyn81 pisze: Dobra, zebralem troche info i postanowilem sie podzielic moim doswiadczeniem, a wlasciwie porownac pomoc clena i agencje Hofpol.
A co to wogole jest ta agencja celna? Mają jakiś nip?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: mtatcher » środa, 21 marca 2018, 16:18

jwawrzyn81 pisze: -jesli macie wieksza ilosc koparek, powinno byc taniej(nie zamawilem wiekszej ilosci koparek) zalatwic to przez agnecje Hofpol.
To nie jest prawda, tak tylko wygląda na pierwszy rzut oka, pomoc celna przy większej ilości maszyn daje rabat dzięki któremu i tak są tańsi, sprawdź sam. Ja teraz przez nich A3 i S9 załatwiam i dostałem dobrą cenę. Finalnie i tak pomoc celna wychodzi taniej. Odnośnie samej obsługi i czasu w jakim to wszystko ogarniają - chyba lepiej się nie da i dodatkowo wszystko załatwiają za Ciebie.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » środa, 21 marca 2018, 17:30

mtatcher pisze:
jwawrzyn81 pisze: -jesli macie wieksza ilosc koparek, powinno byc taniej(nie zamawilem wiekszej ilosci koparek) zalatwic to przez agnecje Hofpol.
To nie jest prawda, tak tylko wygląda na pierwszy rzut oka, pomoc celna przy większej ilości maszyn daje rabat dzięki któremu i tak są tańsi, sprawdź sam. Ja teraz przez nich A3 i S9 załatwiam i dostałem dobrą cenę. Finalnie i tak pomoc celna wychodzi taniej. Odnośnie samej obsługi i czasu w jakim to wszystko ogarniają - chyba lepiej się nie da i dodatkowo wszystko załatwiają za Ciebie.
jaki mają nip?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: jwawrzyn81 » czwartek, 22 marca 2018, 10:12

mtatcher pisze:
jwawrzyn81 pisze: -jesli macie wieksza ilosc koparek, powinno byc taniej(nie zamawilem wiekszej ilosci koparek) zalatwic to przez agnecje Hofpol.
To nie jest prawda, tak tylko wygląda na pierwszy rzut oka, pomoc celna przy większej ilości maszyn daje rabat dzięki któremu i tak są tańsi, sprawdź sam. Ja teraz przez nich A3 i S9 załatwiam i dostałem dobrą cenę. Finalnie i tak pomoc celna wychodzi taniej. Odnośnie samej obsługi i czasu w jakim to wszystko ogarniają - chyba lepiej się nie da i dodatkowo wszystko załatwiają za Ciebie.
Nie wiedzialem tego, zatem z rabatem to rzeczywiscie wyjdzie taniej. W sumie to jak liczylem to wszystko co odprawialem, to najtaniej wychodzi przez pomoc celna.
krystian pisze:jaki mają nip?
Ja odprawialem jako osoba prywatna wiec nie wiem i faktycznie nie wiem czy to agencja, a uzylem takiego sformuowania poniewaz tutaj ludzie tak pisali. trafne spostrzezenie.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » czwartek, 22 marca 2018, 11:10

[quote="jwawrzyn81"][/quote]
Hofpol istnieje na rynku kilkanaście lat, mają uprawnienia, doświadczenie, a czym jest ta pomoc.celna, kto za nią stoi?
Gdy Hofpol (lub inna agencja) nie dopilnuje czegoś jako Agencja Celna grożą im potężne kary. Natomiast ta pomoc.celna to zapewne kilka osób które pomagają w cleniu, gdy otworzą lub zgubią paczkę, kary idą na konto importera.

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: didaho » czwartek, 22 marca 2018, 11:48

Muszą być agencją celną bo inaczej by dhl tranzytu nie zrobił. Wystarczy na T1 spojrzeć.

Jak w HOFPOLU się zaopatrują na ten nowy certyfikat i deklaracje? Przechodzi to w UC?

Co do hofpola zgodze się z jednym, kontakt jest mocno problematyczny i czasowo wygląda czasem różnie. Ale cały proces jest na najwyższym poziomie. W kwestaich formalnych lepiej dzwonić do Andrzeja niż Tadeusza ;)

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 7 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Matt919 » wtorek, 3 kwietnia 2018, 22:32

Usias pisze: hej. Mam 2x S9 - oczwiście straszne przeprawy z celnikami. Zajęło mi 35 dni odzyskanie koparek.
myślę o zakupie 2x cośtakiego => https://pangolinminer.com/?ref=Konik

Macie jakieś doświadczenia z cłem ?

//męczyłem się z cłem na DHL więc mogę komuś podpowiedzieć => priv
Ja za ten sprzet w UK wlasnie nic nie zaplacilem i po kilku dniach byl w domu. Nie bede pisal jaka jest roznica miedzy antminerem na forum, ale jezeli otwierales paczke to wiesz czemu nic nie zaplacilem. Dodatkowo smiesznie pograli Chinczycy z prawem dodajac swoj mini serwer na stronie :)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: winetou » wtorek, 3 kwietnia 2018, 22:40

Moje nowe doświadczenie jest takie - chłopaki w Hofpolu trochę za mocno się poczuli i zaczęli przeginać z kasą. Jak wcześniej ich chwaliłem pod niebiosa, tak teraz, kiedy w dniu odprawy okazało się, że koszt idzie 50% w górę szlag mnie trafił i wysyłam wszystko przez UK. Polski fiskus nie chce zarobić ich strata. Niestety Hofpol zaczął iść tą samą drogą.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: radas » środa, 4 kwietnia 2018, 17:12

Zasilacze same przechodzą....

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » środa, 4 kwietnia 2018, 17:23

winetou pisze: Moje nowe doświadczenie jest takie - chłopaki w Hofpolu trochę za mocno się poczuli i zaczęli przeginać z kasą. Jak wcześniej ich chwaliłem pod niebiosa, tak teraz, kiedy w dniu odprawy okazało się, że koszt idzie 50% w górę szlag mnie trafił i wysyłam wszystko przez UK. Polski fiskus nie chce zarobić ich strata. Niestety Hofpol zaczął iść tą samą drogą.
ile chcieli?

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: winetou » środa, 4 kwietnia 2018, 17:27

Odprawa 2 Antków + 3 zasilaczy na gotowo wyszła mnie 2200 a miało byc 1500.

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
Zeby byc uczciwym napiszę, że dodatkowy koszt był po stronie niemieckiej, ale powinien go znac wcześniej i mi powiedziec a nie dzwonic jak koparki były na samochodzie ze w tej minucie mam przelać siano do niemieckiej agencji i wysłać potwierdzenie.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » środa, 4 kwietnia 2018, 17:29

winetou pisze: Odprawa 2 Antków + 3 zasilaczy na gotowo wyszła mnie 2200 a miało byc 1500.
faktycznie, drożej niż kiedyś.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krecha24 » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:54

Witam, kto byłby chętny do sprowadzenia koparek do Polski? Mam kilku znajomych którzy by pomogli ściągnąć mi to z Niemiec ale nie wiem czy gra jest warta świeczki. Pozdrawiam!

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości