Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Hamas » czwartek, 15 marca 2018, 07:54

Dzien dobry

Czy ktos sie tym interesuje i czy moze sie podzielic opinia na temat tej waluty?

Pojawil sie na BB wiec zapraszam do rozmowy :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 lipca 2018, 08:58 przez Hamas, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Adamz » czwartek, 15 marca 2018, 18:19

Mnie mądre głowy przekonały, że to jednak scam. Gdyby dawniej pojawił się na BB to bym się zdziwił. Teraz, po wprowadzeniu tego czegoś (KZC) kilka dni temu i wcześniejszych zapowiedziach odnośnie futurocoin, niestety było do przewidzenia że się pojawi Ripple.

Tu jest gra psychologiczna - dla małych i cienkich jest tani, praktycznie każdy może kupić większe ilości, no i robi wrażenie, jak się sprawdzi pozycje na coinmarketcap i jeszcze zobaczy pewien przedział czasowy ze skokiem cenowym z 0.2$ do ponad 3. Teraz wiadomo, spadki jak wszystko, ale rozumowanie małych i cienkich jest takie - skoro były takie wzrosty to jak się wszystko wyprostuje, czemu ma nie być z 3 do 30$?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Hamas » czwartek, 15 marca 2018, 18:30

tez mi sie wydaje ze wprowadzili go na zasadzie niskiego pulapu cenowego fiat/xrp, tak jak lisk/game w zeszlym roku, w sumie game teraz jest na poziomie nizszym niz jego wejscie na bb

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: maxiu27 » piątek, 16 marca 2018, 23:15

a czy mysliscie ze warto w niego inwestowac?

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: BobQ » piątek, 16 marca 2018, 23:28

@maxiu27,
Ro zależy na co liczysz jeżeli na fajny % to wydaję się że jest na to szansa i prawie na pewno zobaczymy ponad 1$, a jest tez szansa na przebicie ATH z czasem gdyż jest to coin z którym wiążą plany różne banki zresztą jest to ich projekt i kapitał prędzej czy później tam sie pojawi lecz od strony struktury jest on mocno scentralizowany i jako projekt wydaje mi się ze stanie sie on pewnego dnia zbędny lecz do tych czasów jeszce daleka droga;)
Można zaryzykować jakis kapitał lecz nie podjął bym się oszacowania punktu wejścia ani wyjścia co za tym idzie sam w to nie wszedłem, jest wiele innych projektów z dużym potencjałem które mogą dac wysoką stopę zwrotu w przypadku zrealizowania obietnic i inwestycja w nie dzis na long może dac nam wiele radości w przyszłości ;)

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: maxiu27 » piątek, 16 marca 2018, 23:37

ja wlasnie mysalem nad ripple na longa wejsc nawet na rok czy wiecej czy moze lepiej inwestowac w takie projekty jak lisk czy btc gold?

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: BobQ » piątek, 16 marca 2018, 23:49

@maxiu27,
To nie jest tak że świat kończy się na BB i nie ma innych giełd, warto wykorzystać tą giełdę jako przystanek i pośrednika gdyż tu możemy za fiaty kupić np. BTC a z nim już w świat. Istnieje ponad 1000 krypto z czego zdecydowana większość to ściek o którym nikt nie będzie pamiętał za 2 lata lub szybciej, lecz wystarczy trochę poczytać i poszukać (nawet tu na tym forum) by znaleźć kilka obiecujących projektów, a i jeszcze jedno pokuszę się o prywatę i odniosę się do BTG jest niepotrzebny, a sam jego fakt istnienia w pierwszej 50 krypto jest dla mnie niezrozumiały i to moje subiektywne zdanie lecz inwestując dziś przykładowo 1000 zł w niego za kilka lat będziesz mieć 100 zł i to nie ważne czy rynek się załamie czy będzie kwitł choć nie przyznaję sobie monopolu na wróżenie i ktoś może mieć inne zdanie :)

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: maxiu27 » sobota, 17 marca 2018, 00:07

a dlaczego tak uwzasz nie wydaje ci sie ze jak btc bedzie rosl to i gold nie myslisz ze dojdzie do takiego samego oziom jak cash

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: BobQ » sobota, 17 marca 2018, 00:29

@maxiu27,
Zadaj sam sobie pytanie, nie musisz odpisywać tutaj, jakie założenia ma BTG i jakie problemy rozwiązuje ? Znając odpowiedź na to pytanie znasz też odpowiedź na swoje własne. To nie działa tak że jak BTC idzie do góry to wszystko idzie razem z nim bo "tak", był taki okres że wszystko szło w kosmos i potrafiły zyskiwać takie projekty jak BCC ( który znalazł się nawet w top 50) czy żart UET, lecz tak nie będzie zawsze i jasne może zyska dana waluta w przyszłości lecz są projekty warte uwagi i takie, których jedynym "atutem" jest fakt bycia kryptowalutą. Zawsze można zainwestować w Boliwar bo przecież kiedyś kosztował dużo i jak ropa poleci w górę to on też lecz inwestując w takie aktywa majątek skurczy się do 0 szybko. Trzeba szanować swoje pieniążki i inwestować świadomie a nie od tak. Zapamiętaj większość traci by mniejszość zarobiła z aktualnym podejściem utkniesz w większości, a to nie elitarne grono i nie ma co się bić o wejściówki :)

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: maxiu27 » sobota, 17 marca 2018, 11:13

ok moze btc golda zostawmy juz w spokoju bo to temat o ripple a wiec wracajac do ripple mysliscie ze cena moze kiedys osignac nawet 100dolarow?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: benq » sobota, 17 marca 2018, 11:35

@maxiu27,
Zobacz ilość monet.
BTC masz aktualnie 17 mln, a Ripple 39 MILIARDÓW.
17 000 000
vs
39 000 000 000
To jest ponad 2000 x więcej.
Gdyby Ripple kosztował 100$, to jego market cap wynosiłby
3 900 000 000 000
Obecnie market cap CAŁEGO rynku wynosi 300-400 MLD $
czyli sam Ripple musiałby się stać 10x większy niż wszystkie waluty obecnie razem.
I teraz uwaga, docelowo Ripple ma być 3x więcej niż obecnie.

Sam sobie odpowiedz czy uznajesz cenę 100$ za prawdopodobną.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: BobQ » sobota, 17 marca 2018, 11:40

EDIT: Kolega wyżej już to opisał a ja nie zwróciłem na to uwagi wiec post może być do kosza :)

@maxiu27,
Aktualnie w obiegu jest 39 091 716 516 XRP, a kapitalizacja przy cenie 1$ wynosiła około 40 000 000 000 $, a wiec prosta matematyka wskazuje na to że jeżeli cena Ripple miała by osiągnąć 100$ jego kapitalizacja musiała by być większa od aktualnej kapitalizacji wszystkich razem wziętych walut większa 13 krotnie, lecz w obiegu jest tylko 1/3 z całej ilości dostępnego XRP, a wiec w skrajnym przypadku trzeba to pomnożyć x3 co daje aktualnie astronomiczną liczbę bo trzeba zaznaczyć iż taki XRP bedzie miał tylko kawałek tego tortu czyli niech będzie 10% kapitalizacji rynku krypto, a wiec rynek musiał by urosnąć około 400 razy by Ripple kosztowało około 100$ :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: zombine » sobota, 17 marca 2018, 11:47

@benq,
ale....
Takie gdybania o marketcap ja bym rozpatrywał ostrożnie. Dokładnie rok temu rynek był 10x mniejszy. Wiadomo że 100usd to mało realny scenariusz ale powrót do ATH, gdyby skończyła się bessa jak najbardziej realny.
Osobiście byłbym skłonny zapakować się w Ripple ale jeszcze trochę za drogo dla mnie. Około 0,5 usd to będzie moje okienko zakupowe a potem jakby miał skoczyć nawet do połowy ostatniego ath czyli w okolicę 2usd to i tak byłby spory zysk.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: benq » sobota, 17 marca 2018, 12:23

@zombine,
Oczywiście że tak. Ostrożność w obie strony. Zbyt mocna wiara w spadki jest tak samo zgubna, jak zbyt mocna wiara we wzrosty.
Napisałeś, że wejdziesz przy 0,5$ (jeśli będzie szansa) i że sprzedasz przy 2$.
Jest to 300% zysku, piękna sprawa :D
Natomiast we wzrost do 100$ nie uwierzę, dopóki jakiś niesamowity przełom nie nastąpi w całym rynku.
P.s.
Ja ripple nie dotykam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 marca 2018, 21:45

@Hamas, W czym ten wątek ma być inny od istniejącego https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 9&start=80 ?

Podobno na G20 mają być przedstawiciele Ripple. Ktoś wie czy od innych walut też? Większość ludzi jest pewna, że odnośnie G20, kwestia BTC to tylko rozmiaru regulacji, natomiast ciekawe czy jakiś alt będzie rozważany w innym kontekście (ETH? XRP? Inne?) i czy miałoby to wpływ na popyt po takich spadkach wszędzie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Hamas » poniedziałek, 19 marca 2018, 08:48

@Wymazywanie,
teoretycznie w niczym, tam o kursie ktory mnie nie insteresuje, tu opinie o samej walucie, jezeli ci to przeszkadza, to popros o scalenie i przesuniecie tamtego tematu do daty dzisiejszego wpisu :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 19 marca 2018, 08:56

Hamas pisze:Dzien dobry

Czy ktos sie tym interesuje i czy moze sie podzielic opinia na temat tej waluty?
- Brak pokrycia
- Brak PoW
- Brak PoS
- Całkowicie scentralizowana
- Drukarnia może sobie dowolną ilość w dowolnym momencie dodrukować
- Drukarnia może sobie dowolną ilość w dowolnym momencie zniszczyć. Jeżeli im się nie spodobają Ripple w Twoim portfelu, mogą je magicznie "wyłączyć" i jesteś gołodupcem
- Premine/Instamine: Większość jednostek XRP (chyba 60 albo 80%) jest w rękach oryginalnej drukarni
- Silne powiązania z establishmentem bankowo-rządowym
- To nie jest nawet kryptowaluta, tylko token udający krypto

Naprawdę trzeba jeszcze coś dodawać ?

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
Wymazywanie pisze:Podobno na G20 mają być przedstawiciele Ripple.
Dodatkowo, to że na G20 mają być przedstawiciele Ripple, świadczy na niekorzyść tej gównowaluty.

Obracają się w takim a nie innym towarzystwie, bo do tego towarzystwa należą.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: sciborsson » poniedziałek, 19 marca 2018, 09:19

Dodatkowo, to że na G20 mają być przedstawiciele Ripple, świadczy na niekorzyść tej gównowaluty.

Obracają się w takim a nie innym towarzystwie, bo do tego towarzystwa należą.
Z jednej strony masz rację- ideologicznie wygląda to słabo
Z drugiej, obracają się w takim towarzystwię przez co cena tego gównotokena może po tym szczycie wzrosnąć- jeżeli komuś zależy na czystym zwiększeniu kapitału to nie koniecznie musi to być najgorszy pomysł.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 19 marca 2018, 09:28

sciborsson pisze:
Dodatkowo, to że na G20 mają być przedstawiciele Ripple, świadczy na niekorzyść tej gównowaluty.

Obracają się w takim a nie innym towarzystwie, bo do tego towarzystwa należą.
Z jednej strony masz rację- ideologicznie wygląda to słabo
No bo ja analizuję krypto tylko ideologicznie. Pomijam strefę szybkiego zarobku.

Przyszedłem do środowiska Bitcoina zmieniać świat, cała reszta ma niższy priorytet.
sciborsson pisze:Z drugiej, obracają się w takim towarzystwię przez co cena tego gównotokena może po tym szczycie wzrosnąć- jeżeli komuś zależy na czystym zwiększeniu kapitału to nie koniecznie musi to być najgorszy pomysł.
Jeżeli ktoś lubi spekułę, to może i tak.

Ja się nie bawię w takie rzeczy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: sciborsson » poniedziałek, 19 marca 2018, 09:36

@ShadowOfHarbringer, No to teraz tylko pytanie pod jakim kątem autor tematu szukał opinii na temat XRP :)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości