ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » piątek, 16 marca 2018, 21:26

Kluka pisze: a dlaczego mialoby nie potwierdzic?
Anty SPAM?

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: kirucha2 » piątek, 16 marca 2018, 21:35

to ustaw 1gr i na pewno potwierdzi

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: benq » piątek, 16 marca 2018, 21:37

@Kluka, niektóre portfele nie dają w ogóle opcji wysłania transakcji z fee=0 - nie da się takiej transakcji ustawić, a z tego co pamiętam z Ledgera mi kiedyś poszło.
@WitoldC, a po coś konkretnego ci to, czy tak z ciekawości? Bo możesz wysłać fee na poziomie 1000 satoshi, to wyjdzie +/- 0,01$ - praktycznie darmowo.

Poczekajmy na Shadowa, tak jak Kluka napisał 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » piątek, 16 marca 2018, 21:57

Ja placac za pizze zaplacilem jak dobrze rozumiem prowizje za przelew 0.000002 bch https://prnt.sc/is825w i 0.000001 jakichs kosztow w bitpay https://prnt.sc/is7xhd czyli lacznie 0.000003 co daje po terazniejszym kursie troche ponad pol grosza. Hehe.

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
wysylalem tak jak mowilem z mobilnego bitcoin.com wallet, z bread wolalo za tranzakcje jak przelewalem na drugi portfel 0.000048 bch czyli ok 0.15zl i nie widzialem opcji zebygdziekolwiek to zmienic. Pozatym Bread nie wspolpracowal z bitpay przez brak BIP70 z tego co wiem
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 16 marca 2018, 22:28

Kluka pisze:@benq, ostatnio nie chcialo mi wyslac przy takim ustawieniu
@WitoldC, a dlaczego mialoby nie potwierdzic? zreszta niech sie ktos bardziej doswiadczony wypowie...
ShadowOfHarbringer pisze: hop hop

;)
Oczywiście, że się potwierdzi.

Już się potwierdziło na 100%.

@WitoldC nie wie o czym mówi.

Jeżeli bloki są w większości puste, transakcja potwierdza się zawsze, w ciągu max 1-3 bloków.

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
WitoldC pisze:
Kluka pisze: a dlaczego mialoby nie potwierdzic?
Anty SPAM?
Nie ma czegoś takiego jak spam.

Każda transakcja, która płaci opłatę jest legitną transakcją.

Ba ! Nawet transakcje które nic nie płacą, ale mają wiek monety (coin age) odpowiednio stary, także wpadną do bloku. Tylko nie od pierwszego z kolei, bo nie każdy miner może zechcieć taką transakcję.

EDIT:
Parę miesięcy temu było dużo pisane na temat przywrócenia algorytmu Coin-Age w Bitcoin Cash, tylko nie wiem czy jest to w planach na majowy upgrade, czy już to doszło. Jest to zmiana nie-konfliktowa, nie wymagająca hard-forka, więc jeżeli minerzy chcieli to już sami mogli to dodać - bo tylko ich klientów ta zmiana dotyczy.

W społeczności Bitcoin Cash jest blisko 100% konsensus, że coin-age oraz 5% miejsca w każdym bloku na transakcje całkowicie darmowe jest potrzebne.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 16 marca 2018, 22:28

PS.

Jestem w 95% pewien, że już dzisiaj można nadać transakcję całkowicie bez opłaty i jeżeli będzie ona złożona z monet odpowiednio starych, to przejdzie.

Miałem sam to sprawdzić kompilując Bitcoin ABC samodzielnie ze zmienionymi ustawieniami, ale jakoś z głowy mi wyleciało.

Generalnie klienty mają taką opcję uniemożliwioną "na wszelki wypadek".
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Zeyt » piątek, 16 marca 2018, 22:33

Gdzie ja trafiłem, ludzie zamawiają pizze żeby sprawdzić czy dany sposób płatności działa :P , ja zamawiam pizze jak już mam naprawdę ogromną ochote, bądź sam robie w domu żeby ograniczyć koszta ^^ Bogactwo panowie

Ale jakby nie było, BitcoinCash tylko zyskuje u mnie od samego początku, szybciutki, taniutki, nikt mnie nie musiał namawiać, ale choćbym chciał znaleźć argument przeciwko to takowego nie znajdę :) Popularność to kwestia drugorzędna, zazwyczaj perełki z początku nie są popularyzowane, co by prawdziwi wyjadacze (tu akurat nie pizzy) mogli ich zakumulować wiecej.
Może jutro zrobie jakieś nadgodziny to kupie trochę wiecej BCC ^^

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: kirucha2 » piątek, 16 marca 2018, 22:44

Sluchalam duzo youtuberow typu Konieczny , Wieczorek itp. glownie wypowiadaja sie o altach ale czasmi cos tam o BTC powiedza. Zachwalaja ekipe core jacy tam madrzy ludzie pracuja, ze LN juz prawie dziala, ze to jest prawdziwy BTC. Teraz dopiero widze jakie oni maja pojecie. Az strach myslec w jaki sposob analizuja i skad biora informacje o altach

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » piątek, 16 marca 2018, 22:58

@Zeyt, Inteligentnie piszesz, wiec wyglada na to ze inteligentny jesteś, według mnie jesteś pośród kilkunastu/kilkudziesięciu ludzi w PL którzy widza to czego reszta nie dostrzega. I to jest Twoja przewaga. Za kilka lat jak bedziesz cierpliwy to ci co teraz nie wiedza /nie rozumieją lub nawet psiocza na bitcoina cash beda od Ciebie odkupowac za dziesiątki bądź setki razy więcej. I wtedy kupisz sobie swoją pizzerie ;) Oczywiście tak być nie musi i nie chce na ganiać, to jest mój punkt widzenia. Pozatym na ta chwile sam krotko/średnioterminowo spora cześć środków mam w innym krypto, mam nadzieje ze mi bitcoin cash nie odjedzie ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 16 marca 2018, 23:02 przez Kluka, łącznie zmieniany 1 raz.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 16 marca 2018, 22:59

kirucha2 pisze:Sluchalam duzo youtuberow typu Konieczny , Wieczorek itp. glownie wypowiadaja sie o altach ale czasmi cos tam o BTC powiedza. Zachwalaja ekipe core jacy tam madrzy ludzie pracuja, ze LN juz prawie dziala, ze to jest prawdziwy BTC. Teraz dopiero widze jakie oni maja pojecie.
To jest kult.

Wszyscy Ci ludzie muszą albo zniknąć (jeżeli będą mieli honor, powinni sami się wycofać - ale wątpię w to), albo zostać uznani przez społeczność za głupków. Dodatkowo, wszyscy ludzie którzy popierali to kłamstwo do samego końca i nie przestawili się na prawdę, muszą pójść na dno razem ze swoimi fałszywymi prorokami.

Nie ma innej drogi aby wyciągnąć Bitcoina(Cash) z obecnego gówna w jakie wpadł.

Ludzie nadal nie rozumieją czym jest Bitcoin(BCH), czym Bitcoin(BCH) miał być, po co tutaj jesteśmy i po co istnieje społeczność kryptowalutowa.

Obecnie większość fanów kryptowalut żyje w jakimś śnie. Ten sen kiedyś się skończy i wrócimy do oryginalnych ideałów projektu - bo tylko one są stabilne, prawdziwe i działające. Pytanie tylko kiedy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: zdch » piątek, 16 marca 2018, 23:17

Dawno mnie nie było i proszę, taka ciekawa informacja. Na pewno spróbuję zapłacić w BCH w pyszne.pl. Dzięki Shadow za podzielenie się!

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: bl4ck » sobota, 17 marca 2018, 00:12

@ShadowOfHarbringer, ja tam nie korzystam z BitPay\pyszne.pl, nic nie będę pisał 8-)

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » sobota, 17 marca 2018, 06:19

ShadowOfHarbringer pisze: @WitoldC nie wie o czym mówi.

Jeżeli bloki są w większości puste, transakcja potwierdza się zawsze, w ciągu max 1-3 bloków.
ShadowOfHarbringer pisze: Nie ma czegoś takiego jak spam.
Jeżeli 0 fee przechodzi to znaczy że ty nie wiesz o czym mówisz.
Spam w tym wypadku będzie dlatego że można wypełnić każdy blok na max(8MB) bez kosztów własnych.

PS. Pomyśl trochę zanim odpowiesz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: benq » sobota, 17 marca 2018, 07:32

@WitoldC, ale przecież 8MB blok nie jest końcem świata, przy większej powszechności=ilości transakcji rozmiar bloku można ponownie zwiększyć? Satoshi nie był fanem limitów rozmiaru bloku.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » sobota, 17 marca 2018, 08:02

Cały czas chodzi mi o to że jeżeli jest 0 fee to łatwo zapchać cały blok nie ważne jak będzie wielki. Chciałbyś żeby co 10 min ubywało Ci 8MB(aktualnie) na dysku?
PS. Wiem że kopalnie mogą to zmienić w każdej chwili. I nie jestem przeciwko BCH.

Dodano po 24 minutach 47 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: 5% miejsca w każdym bloku na transakcje całkowicie darmowe jest potrzebne.
Nie wiem czy to przeoczyłem czy edytowałeś, ale to byłoby OK ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 marca 2018, 09:33

WitoldC pisze:Spam w tym wypadku będzie dlatego że można wypełnić każdy blok na max(8MB) bez kosztów własnych.

PS. Pomyśl trochę zanim odpowiesz.
Widzisz, myślisz że już coś wiesz, ale wciąż wiesz niewystarczająco, żeby dyskutować ze mną.

Nawet mimo 0-fee, NIE JEST MOŻLIWE wypełnienie całego bloku darmowymi transakcjami.

Ale jak to tak - zapytasz ?

Magia - odpowiem. Magia, zwana "coin-age".

Coin age to coś co zostało dodane około 2011 i zdaje się w 2015 albo 2016 wywalone przez Core właśnie, bo oni mieli swoją własną wizję o tym co decyduje czy transakcja trafia do bloku czy nie.

Coin-Age (wiek monety) działa w ten - bardzo prosty - sposób, że transakcje, które są "stare" - tj. długo leżały na danym adresie, mają wysoki prioritet i jako pierwsze wchodzą do bloku. Transakcje, które leżą krótko, mają najniższy priorytet, więc nie zostaną zaakceptowane do bloku, chyba że zapłacą odpowiednią opłatę (tym wyższą, im młodsze są).

Dzięki temu trywialnemu zabezpieczeniu, nie możesz przeprowadzić ataku spamowego polegającego na przerzucaniu pieniędzy z adresu na adres, mimo że akceptowane są transakcje bezopłatowe. Błyskawicznie skończą Ci się stare monety i Twój atak wygaśnie. Takie ataki były przprowadzane wielokrotnie, pamiętam co najmniej 3 - ale na pewno było ich więcej. Za każdym razem efekt ten sam - koniec starych monet = koniec ataku.

Problem był rozwiązany już w 2011, a w 2015/16 Core wywaliło to zabezpieczenie. Nic dziwnego że Wy - "bitcoinowe młodziaki", którzy przyszliście tutaj po 2015 nie macie o tym pojęcia.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 marca 2018, 09:40

Generalnie smutny wniosek z moich dyskusji ze "świeżakami" jest taki, że Core w ciągu 3 ostatnich lat nie tylko kompletnie rozjebała oryginalną koncepcję Bitcoina Satoshiego Nakamoto, ale także z użyciem cenzury zniszczyła umysły nowicjuszy tak że nawet nie wiedzą oni czym Bitcoin tak naprawdę jest i czym miał być.

Straszne jest to, co się stało. Jesteśmy z adopcją Bitcoina(Cash) 3 lata w plecy. Naprawdę jest całkowicie możliwe, że płacilibyśmy już dzisiaj za bułki w sklepie Bitcoinem(BCH) gdyby nie ci PZPRB (Płatni Zdrajcy Pachołki Rządów i Banków).
Ostatnio zmieniony sobota, 17 marca 2018, 09:41 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » sobota, 17 marca 2018, 09:40

No przez Ciebie już nic nie wiem ;)
ShadowOfHarbringer pisze: W społeczności Bitcoin Cash jest blisko 100% konsensus, że ... 5% miejsca w każdym bloku na transakcje całkowicie darmowe jest potrzebne.
Czyli aktualnie jak to jest?
Ostatnio zmieniony sobota, 17 marca 2018, 09:42 przez WitoldC, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 marca 2018, 09:41

WitoldC pisze:No przez Ciebie już nic nie wiem ;)
ShadowOfHarbringer pisze: W społeczności Bitcoin Cash jest blisko 100% konsensus, że ... 5% miejsca w każdym bloku na transakcje całkowicie darmowe jest potrzebne.
Czyli aktualnie jak to jest?
Albo już tak jest, albo jest to w drodze.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » sobota, 17 marca 2018, 09:46

Odbijam piłeczkę "Widzisz, myślisz że już coś wiesz, ale wciąż wiesz niewystarczająco, żeby dyskutować ze mną.
"

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
Nie odpowiadaj mi jakbyś rozmawiał z dzieckiem. Ja zadaje konkretne pytania a ty niekonkretne odpowiedzi.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości