Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dybik08 » piątek, 16 marca 2018, 18:32

@preston,
Zauważyłem, że hs'y w bitku często są negowane + ew zmyłki(ktoś tam kiedyś fajne zdj wrzucał). Z drugiej strony ergorg wrzucił zdj z klinami, które potwierdziły moje przypuszczenia, że te formacje są częściej realizowane.

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zbyszek_gd » piątek, 16 marca 2018, 18:36

Zastanawiam się czy granica opłacalności kopania, nie jest wystarczającym powodem do określenia definitywnego dołka. Brak kopaczy to koniec BTC. Oczywiście, to napisane jest w artykule, będą chętni do kopania po niżej tej ceny - ale jak długo?

Dlatego odrzucając AT - okolice 8k$ to jest dołek. Na krótko można spuścić niżej (wywalić SL) i powrót.
Komisja senacka US zgodziła się, że crypto jest potrzebne, ale wymaga regulacji. I okaże się, że pewne grupy mogą "zbudować nową jakość BTC", bo są do tego warunki polityczne i posiadają znakomitą większość monet. I nie mówimy tu o drobnych z dzwigni x50 x100, tylko kontroli nowego pieniądza na świecie - wiem grubo, ale ludzie maja rozmach i wizje. Szczególnie jak mają pieniądze ;)

https://cointelegraph.com/news/fundstra ... btc-prices

"Lee notes in the report that the current figure for the cost of mining one bitcoin is $8,038, while BTC is trading at around $8,221 by press time, down a quarter of a percent over a 24 hour period, according to data from CoinMarketCap."


EDIT i jesszcze taki cytat
“If policy makers get the line between commodity tokens and securities offerings wrong, and if it isn’t made clear by regulators, it will destroy the viability of these innovations and cede leadership of this technology to the rest of the world.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 16 marca 2018, 18:47

@dybik08

kliny rzeczywiście zwykle się sprawdzają, ale jak widać z rysunku, ich zakres to już loteria. Weźmy ten pierwszy - jego zasięg jest dwukrotnie większy, niż wypada z definicji takiego klina z książek. Tak więc o ile można spodziewać się po nich wzrostów/spadków, o tyle ciężko powiedzieć jak dużych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 16 marca 2018, 18:55

Zbyszek_gd pisze: Zastanawiam się czy granica opłacalności kopania, nie jest wystarczającym powodem do określenia definitywnego dołka.
Nie jest i nigdy nie była chyba że w longterm to tak, to jest dobry wskaźnik ale dopiero po dłuższym szorowaniu podłogi. BTC to taki sprytny twór że w przypadku nieopłacalności kopania i odłączaniu koparek trudność się zmieni. To zresztą jest na chwilę obecną bardziej złożony temat
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » piątek, 16 marca 2018, 18:59

@smule
Czy to było 15x, czy to był bitmex czy okex, czy kontrakty CME, co kogo to obchodzi.

Ja tego nie wiem dokładnie ty tez nie. Ten kto to robił jest mądrzejszy odemnie i od Ciebie.

Ja jestem pewny ze to nie plankton wylapywal bitki na poziomie 8 000$ ! Aby wybić kurs do 20 000!k

I nikt normalny by tego nie skupował, jakby miał zarobić tylko na samej odsprzedazy BTC.

Jedyna szansa na zarobek w tym wypadku kupując takie ilości drogiego aktywa to obstawianie na dźwigni.

Najpierw kontrakty na wzrost później dysponując ogromna iloscia BTC na short.

Mecza mnie już twoje posty odnośnie czepialstwa szczegółów. Tak jakbyś w ogóle nie rozumiał co ja chce przekazać.

Powiedz mi jak to możliwe ze kurs wzrosl na 20k
Walcząc cały czas ze sprzedawaniem bitkow wieloletnich holderow.

Pozostaje pytanie czy zadowolił ich spadek na 6k czy nie.

Chcialbym zaznaczyc ze oprócz czepialstwa się o nieistotne szczegóły, cenie sobie twoje posty na temat kursu być.

@ekonokomik odnośnie at.

CO DO KURSU:
Równo pare sek przed 18sta (UK) przed powstaniem nowej świeczki 6H obniżyli kurs aby 6cio godzinna swieczka body była niżej.

Czy mam to rozumieć ze chcą zacząć nowa z niższego pułapu?
Ostatnio zmieniony piątek, 16 marca 2018, 19:08 przez kenioctiB, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dybik08 » piątek, 16 marca 2018, 19:04

Po takim wyjściu z klina zwykle odpalam finexa i wyłapuję transakcje 10+ btc i ich ,,kierunek'', po ruchach większego kapitału + wiedza z AT mogę wyczaić moment odbicia. Tylko czasem ,,oczopląsu'' można dostać :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 16 marca 2018, 19:16

Panowie pamiętacie aferę ze zbijaniem cen srebra na rynkach i wykaszaniem stoplossów przez dosłownie kilku kolesi z kilku banków zarządzających aktywami inwestorów? Spójrzcie na płytkość tego rynku i odpowiedzcie sobie na pytanie czy widząc takie wahania i możliwość ich prowokowania nie zaczęła lecieć ślina kolesiom którzy są wieloletnimi profesjonalistami i mają duże jak na ten rynek możliwości finansowe?
10k BTC można kupić poza giełdą OTC aby nie wpłynąć zbytnio na cenę. To raptem średnio 100mln$. Wartości przykładowe ale co to jest zgromadzić tyle dla grupki działającej na rynkach finansowych od lat. Mając zaplecze zadowolonych z ich wcześniejszych działań inwestorów śmiem twierdzić że i miliard nie byłby problemem
Pokażcie mi inny rynek który można kontrolować za taką kwotę i po roku wyciągnąć minimum kilkadziesiąt jak nie kilkaset procent zysku. A że dojnej krowy się nie zabija to daje się zarabiać też innym kierując kursem zgodnie z AT ;)
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 16 marca 2018, 19:38

@bitloteiros, zgadzam się. Tyle, że to nie jest takie proste jak kolega opisał parę postów temu. A ponieważ dla wielu inwestorów 100mln$ to nie są jakieś monstrualne pieniądze, to takich graczy na poziomie manipulowania całym rynkiem może być wielu.
Z drugiej strony: dla legalnych firm inwestycyjnych tego typu gra w krypto to jednak igranie z prawem. A przynajmniej tak było do niedawna.
Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że większość pieniędzy takich "inwestorów" to kasa najróżniejszych mafii.

Początkujący
Posty: 188
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: michok » piątek, 16 marca 2018, 19:47

Panowie sorry za offtop, ale ciekawy filmik właśnie znalazłem, chodzi o skaner arbitrażowy.

[youtube][/youtube]
cena będzie wynosić 50 dolarów za miesiąc. Koleś nie brzmi jak naganiacz, dlatego pozwoliłem sobie udostępnić.

Wracając do kursu, to albo spadnie, albo urośnie, widać, że ulica dalej niepewna i nie za bardzo chcą pchać kurs do góry.

@ergorg @BitJanusz widzę, że dziś dzień zmieniania miniaturek?

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » piątek, 16 marca 2018, 20:02

@michok jak już ktoś sprzedaje na rynek taki program, to znaczy, ze nie będzie już działał.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: WitoldC » piątek, 16 marca 2018, 20:05

Do tego trzeba doliczyć fee(trading,withdraw),zmiane kursu w tym czasie, głębokość rynku, problemy przy transferze...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » piątek, 16 marca 2018, 20:07

ognos pisze: @michok jak już ktoś sprzedaje na rynek taki program, to znaczy, ze nie będzie już działał
Niezupełnie.
Aby było jak mówisz, ogromna ilość graczy musiałaby go używać i się stosować.

A arbitraż, to chyba nawet Zaorski mówił, że na tym robił/robi największe trejdy.

Początkujący
Posty: 188
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: michok » piątek, 16 marca 2018, 20:17

@ognos, wrzucam jako ciekawostkę, być może sam z niej skorzystam.
@WitoldC, jest to w miarę opisane w tym filmiku. Jeśli korzystałbyś z pewnych krypto i operował sensownymi kwotami, to opłata zwróciłaby się. Nawet zrobić 3% dziennie np. z 1000 dolarów, to byłoby coś.

Warto obejrzeć, mi się dobrze słuchało typa.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: LingYao88 » piątek, 16 marca 2018, 20:25

Nie trzeba kupować programu. Żeby zrobić coś takiego wystarczy porobić api do giełd i podpiąć do excella :| Zwykły skok na kase, już bardziej opłaca się kupić bota arbitrażowego

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prott3 » piątek, 16 marca 2018, 20:36

@ognos od dwóch dni go używam i działa.Dostałem program na 7dni do przetestowania.Jeśli chcesz to mogę podesłać passy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » piątek, 16 marca 2018, 20:41

Powiem Ci jak działa rynek software. Jeżeli masz coś, na czym da się zarabiać to nie sprzedajesz tego za 50,- działający software tego typu potrafiłby kosztować kilka baniek.

Nie oglądałem filmy, ale 50,- to śmieszna cena jeżeli faktycznie by działał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 16 marca 2018, 20:43

wychodzimy z chorągiewki... zasięg pod LT.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » piątek, 16 marca 2018, 21:23

@prott3 rynek krypto jest płytki, może kilka głównych par nie, ale reszta altów tak. Aż smieszne jest ryzykować (bo nie ma pewności), że więcej użytkowników tego softu sprawi ze wypłaszczy pozostałe pary do arbitrażu i to za 50$ od osoby.

Ogólnie ja wychodze z takiego założenia, że jak coś działa na rynkach finansowych to się tym nie chwalisz (nie mówie o daytradingu, tylko o różnych "trickach"). Tak zrobił Zaorski i go w 100% rozumiem.

Ogólnie arbitraż działał z turbodoładowaniem w grudniu i styczniu, teraz jest cienko bo jest wciąż trend spadkowy i arbitraż ma mniejszą skuteczność - dlatego obstawiam, że koleś sprzedaje soft.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: preston » piątek, 16 marca 2018, 21:31

Proszę Państwa niezły ot.. Ale wracając do spekulacji nt ceny, jak oceniacie to kiszenie btc w okolicach 8450-8580?

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » piątek, 16 marca 2018, 21:32

@ognos, Podczas bessy na czymś trzeba zarabiać prawda? :D Jeden zna się na programowaniu to sprzedaje soft do arbitrażu, drugi szkolenia online z fal eliota, trzeci nagrywa się bez koszulki i nagania na bitcluby. Każdy coś dla siebie znajdzie ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości