ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 14 marca 2018, 00:52

Kluka pisze:A ja dzis pogloduje. Miala byc pizza ale nie udalo mi sie zrobic przelewu ani z breada (wallet IOS) ani z ledgera. Czemu? Jeszcze nie wiem. Probowalem QR, potem kopiuj/wklej adres. Probowalem go skonwertowac na https://cashaddr.bitcoincash.org/ ale sie nie dalo. Na Ledgerze wyskakiwal komunikat o niepoprawnym adresie (nie wiem moze apke musze jakos zaktualizowac zeby szedl nowy format, potem sprawdze, jak cos zjem ;) ) w bread po zeskanowaniu kodu wyskakiwal blad ze platnosc nie moze zostac zrealizowana. A i jeszcze jedno, w aplikacji pyszne (w moim przypadku takeaway) nie ma mozliwosci platnosci Bitcoin, ta jest jedynie przez www. Mysle wiec ze jeszcze troche pracy i poprawek przed nimi zeby przecietny obywatel mogl przyjemnie korzystac.
Niestety, na tą chwilę tylko portfele:

- Bitpay
- Copay
- Bitcoin QT/ABC/Unlimited

Obsługują BIP70 oraz cashaddress.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ikswodnal » środa, 14 marca 2018, 11:11

Kluka pisze: Czemu? Jeszcze nie wiem. Probowalem QR, potem kopiuj/wklej adres. Probowalem go skonwertowac na https://cashaddr.bitcoincash.org/ ale sie nie dalo.
Może warto spróbować (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś) na portfelu Electron Cash 3.1.2 tam jest folder Address Convert tam jest opcja adresu BitPay

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » środa, 14 marca 2018, 11:57

Dzieki za info. W takim razie poczekam aktualizacje na bread i ledgerze, jakbyście mieli cynk to napiszcie gdzieś
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 14 marca 2018, 12:08

Kluka pisze:Dzieki za info. W takim razie poczekam aktualizacje na bread i ledgerze, jakbyście mieli cynk to napiszcie gdzieś
Wiesz, BIP70 był bardzo popularny w 2015 - prawie wszystkie klienty go obsługiwały, a na pewno wszystkie większe.

Zniknęło to wszystko gdzieś całkiem po 2015 i zostało zapomniane. W sumie chyba wiem dlaczego - bo przestano promować Bitcoin jako walutę do zakupów, więc logicznie rzecz biorąc developerzy przestali się interesować takimi rzeczami.

Także to nie jest tak, że BitPay tutaj złośliwie sobie wymyśla jakieś standardy. Ten standard to stara historia.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » środa, 14 marca 2018, 16:34

no dobrze tylko z punktu widzenia przecietnego urzytkownika ktory chce zaplacic przez bitpay za pizze i ma kase na ledgerze i powiedzmy troche na jakims mobilnym wallecie typu bread nie jest w stanie teraz za nia zaplacic bez instalowania innego portfela ktory obsluguje ten BIP70, przelewania na niego srodkow :roll:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » środa, 14 marca 2018, 17:18

Kluka pisze: Probowalem go skonwertowac na https://cashaddr.bitcoincash.org/ ale sie nie dalo.
Mógłbyś podać adres którego nie dało się skonwertować.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 14 marca 2018, 17:44

Kluka pisze:no dobrze tylko z punktu widzenia przecietnego urzytkownika ktory chce zaplacic przez bitpay za pizze i ma kase na ledgerze i powiedzmy troche na jakims mobilnym wallecie typu bread nie jest w stanie teraz za nia zaplacic bez instalowania innego portfela ktory obsluguje ten BIP70, przelewania na niego srodkow :roll:
Jest to spora niedogodność, ale sądzę że trwają już prace nad obsługą BIP70 w większości popularnych walletów.

Na razie zainstalowanie dodatkowej appki (BitPay lub CoPay) i wysłanie na nią BCH to 10 minut roboty. Można poświęcić.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » środa, 14 marca 2018, 19:10

WitoldC pisze:
Kluka pisze: Probowalem go skonwertowac na https://cashaddr.bitcoincash.org/ ale sie nie dalo.
Mógłbyś podać adres którego nie dało się skonwertować.
bitcoincash:?r=https://bitpay.com/i/NXe3tHBy83RTM71qAsFq4t

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: Na razie zainstalowanie dodatkowej appki (BitPay lub CoPay) i wysłanie na nią BCH to 10 minut roboty. Można poświęcić.
Masz racje, ale nie dzis, zona zrobila kolacje ;) pozatym kurs dzis niekorzystny hehe ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » piątek, 16 marca 2018, 14:47

Kluka pisze: no dobrze tylko z punktu widzenia przecietnego urzytkownika ktory chce zaplacic przez bitpay za pizze i ma kase na ledgerze i powiedzmy troche na jakims mobilnym wallecie typu bread nie jest w stanie teraz za nia zaplacic bez instalowania innego portfela ktory obsluguje ten BIP70, przelewania na niego srodkow
Mobilny bitcoin.com wallet zaczal obsluge BIP70, zainstalowalem sobie go na moim ajfonie iks ;) i milym zaskoczeniem jest prowizja ktora przy platnosci rownowartosci kilkudziesieciu zl za przyslowiowa pizze wynosi 0.000002 BCH czyli przy dzisiejszym kursie 0.0065 zl wiec troche ponad pol grosza. W bread niewiadomo czemu byla na poziomie 0.000048 czyli nieco monad 0.15zl i nie widzialem nigdzie opcji by to zmnienic. Wiec bitcoin.com wallet moge jaknajbardzeij polecic do trzymania drobnych na telefonie. Do tego jakis sprzetowy portfel na grubsze oszczednosci - dla mnie zestaw idealny. Testowalem, obie traznzakcje uzyskuja potwierdzenia w pierwszych blokach, ale najlepsze jest to 0-confirm - tranzakcje sa blyskawiczne, trwa to ulamki sekundy, praktycznie juz w momencie nacisniecia wyslania wyskoczyl mi mail potwierdzajacy otrzymanie tranzacji. Dla mnie BCH jest bezkonkurencyjny.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: kirucha2 » piątek, 16 marca 2018, 15:42

czyli glowny argument core, ze nie mozna go uzywac to kupowania bulek wlasnie upadl!!!!

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: bl4ck » piątek, 16 marca 2018, 17:21

Wy lepiej do tych pyszne.pl lepiej napiszcie i zapytajcie dlaczego płatności bitcoin nie ma przy zakupie apką w telefonie...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 16 marca 2018, 17:30

bl4ck pisze:Wy lepiej do tych pyszne.pl lepiej napiszcie i zapytajcie dlaczego płatności bitcoin nie ma przy zakupie apką w telefonie...
Pisałem już w pierwszym poście, że ich obsługa BitPay jest napisana byle jak. Czyli przyczyną jest robienie tego na odwal się.

Napisz im maila albo zadzwoń ? Może zareagują.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » piątek, 16 marca 2018, 18:32

Nareszcze stalo sie, zamowliem pizze za Bitcoin Cash!!! 0-confirm dziala wzorowo, w ulamek sekundy po zczytaniu kodu platnosc zostala zaakceptowana. Co ciekawe za pizze ktora kosztowala 28chf zaplacilem 0.028039 a kurs na coinmarketcap w tym momencie wynosil 990,93chf wiec pizza wyszla 27.78 wiec w sumie wyszlo taniej jak placic gotowka a napewno taniej jak karta (w Szwajcarii doliczaja jakies % za platnosc) A pizza z tunczykiem ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 16 marca 2018, 18:33

Kluka pisze:Nareszcze stalo sie, zamowliem pizze za Bitcoin Cash!!! 0-confirm dziala wzorowo
Gratulacje !

Witamy w przyszłości :)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: mecenas » piątek, 16 marca 2018, 18:45

@Kluka, no i od razu BCH przoduje w tych wzrostach dzisiejszych... jak rosnąć - to z klasą! ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 16 marca 2018, 21:05

mecenas pisze:@Kluka, no i od razu BCH przoduje w tych wzrostach dzisiejszych... jak rosnąć - to z klasą! ;)
Dokładnie, @Kluka powinien częściej kupować pizzę.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » piątek, 16 marca 2018, 21:13

Wie ktoś czy da się wysłać(zostanie potwierdzona) transakcja z 0 fee?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: benq » piątek, 16 marca 2018, 21:18

@WitoldC, z tego co pamiętam z Ledgera dało się ustawić fee=0

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » piątek, 16 marca 2018, 21:20

Tylko ciekawe czy zostanie potwierdzone.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » piątek, 16 marca 2018, 21:24

Powiem wam ze takie placenie moze byc uzalezniajace, bardzo mi sie spodobalo :) nie moge sie doczekac kolejnych akceptacji! A poki co przesle braciakowi na kilka pizz (pizzow, pizzy??) studiuje w PL zrobi domowke i pokaze kolegom te magie ;)

Dodano po 2 minutach 34 sekundach:
@benq, ostatnio nie chcialo mi wyslac przy takim ustawieniu
@WitoldC, a dlaczego mialoby nie potwierdzic? zreszta niech sie ktos bardziej doswiadczony wypowie...
ShadowOfHarbringer pisze: hop hop

;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości