LISK - swobodna dyskusja

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: redlumek » niedziela, 11 marca 2018, 12:24

Lisk 16k satoshi już kupić? Czy może spadnie poniżej 15k? Ktoś ma szklana kule w użyciu? ;)

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » niedziela, 11 marca 2018, 13:03

benq pisze: @inwestor2018, jak nie trafiłeś do tej pory na https://blogprezesa.pl/ to znaczy, ze krótko w tej branży jesteś ;)
Nie zrozumiałeś mojego sarkazmu. Mam za dużo lat żeby ufać ludziom z internetu a już tym bardziej takim którzy nie pokazują nawet swojej twarzy w filmie. Nic tam naprawdę o tym człowieku nie wiemy. A to że on mówi że BTC spadnie nie oznacza że tak musi być. Tym bardziej że jeszcze kilka dni temu nagrał film w którym mówi że albo BTC spadnie do 4k albo urośnie do 29k.

Wiesz co ja też udzielę Ci rady która się napewno spełni i możesz uznać mnie już za eksperta.

BTC spadnie albo urośnie lub będzie stał w miejscu.

Nie dziękuj.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: BobQ » niedziela, 11 marca 2018, 13:17

@redlumek,
Mój ceramiczny sześcian mówi że jak spadnie do 0,00157X i tu pierwsza decyzja co dalej, kolejny opór to 0,00152X, a jak i tu polegniemy to pozostaje realizacja jednego z 2 scenariuszy opisywanych przeze mnie wcześniej i tu pozwolę sobie zacytować samego siebie.
BobQ pisze:[...]
Tu jak to widzę dalej:
Obrazek
[...]

P.S.
moje AT raczkuje linie pewnie nie są idealne ale sam sens raczej przedstawiłem poprawnie :)


@inwestor2018,
Miałem zamiar ignorować twoje posty, ale chyba zmienię zdanie i coś napisze zwłaszcza jak widzę ten stek głupot, które piszesz w tym i innych tematach. Chyba nie muszę nawiązywać do tego że w 2 różnych tematach piszesz coś innego zależnie od humoru, a nie chce być gołosłowny więc bez cytatu przybliżę ci twoje własne wypowiedzi odnośnie kilku walut:
W temacie game wypisywałeś swego czasu ze wyszedłeś z liska na rzecz tej waluty gdyż lisk jest "be", w temacie liska najpierw nakręcasz spirale przed konferencją będąc napalonym na wystrzał chyba do 1000$ nie rozumiejąc faktu tego jakiego kapitału by to wymagało, a wisienką na torcie jest jedna z twoich wypowiedzi w temacie nowej waluty na BB, w której to twierdzisz ze nigdy nie wiedziesz w game bo jest "be". Zmieniasz zdanie jak chorągiewka na wietrze, nie rozumiesz podstaw rynku bo o AT już nawet nie wspomnę.
A teraz najlepsze sugerujesz ze ktoś nie miał racji bo mówił ze bd albo 4k albo 29k bo takie scenariusze widzi jako możliwe na wykresie, lecz nie dostrzegasz tego że rzadko kiedy linie idą idealnie tak jak je zakładamy( co stwierdził sam prezes w jednym z filmów, ale najwyraźniej słuchasz tylko tego co chcesz), a spadek do 4k czy wzrost do 29k nie zrealizuje się w dwa dni czy nawet 2 tygodnie to może potrwać i to długo, a w międzyczasie morze wystąpić wiele zawirowań które zmniejsza szanse zrealizowania się zakładanych scenariuszy.
Ja sam lubię słuchać prezesa gdyż jestem zbyt dużym optymistą, a jego słowa zawsze tonują moje zapędy dzięki czemu myślę bardziej realnie choć często sie z tym nie zgadzam co mówi, lecz ciężko dyskutować mi z osobą która bawi się w to od dawna gdy ja od 8 miesięcy być może gdy się pomylę kilka razy sam bede mądrzejszy na przyszłość.
Rynek krypto-walut to nie drukarnia kasy i większość traci wiec musisz przewartościować swoje założenia bo marna szansa że zarobisz miliony tylko dlatego że tak chcesz i że inni zarobili, a wzrost 10% to interes a nie porażka.
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 marca 2018, 13:35 przez BobQ, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: redlumek » niedziela, 11 marca 2018, 13:18

To kupię za 10-20%kapitału. Jak spadnie to jeszcze dokupię.
Jak btc będzie dalej lecieć w dół to lisk pewnie też spadnie, na to się już nic nie poradzi. Na btc myślałem że to krótka korekta, ale dzisiejszy spadek raczej tego nie potwierdzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » niedziela, 11 marca 2018, 15:57

@inwestor2018, Nie powiedziałem ani słowa o zaufaniu. Tylko o znajomości. Nie muszę szanować i sugerować się opinia i zdaniem Morawieckiego, ale wiem kto to jest.
A co ci da zobaczenie twarzy i nazwiska prezesa czy jakiejkolwiek innej osoby z internetu?
Ocenisz czy ma odpowiedni wiek, opaleniznę, uzębienie żeby go słuchać?
Zanim przeczytasz książkę musisz znać wygląd autora?
Abstrakcja jakaś.

Analiza techniczna zawsze mówi, że może wzrosnąć, spaść lub pójść bokiem.
Cała zabawa polega na tym, że 3 różne osoby zobaczą trzy różne scenariusze, na tym samym wykresie.
Dla mnie to, że człowiek dopuszcza scenariusz na spadki i wzrosty świadczy własnie o jego doświadczeniu i znajomości tematu. W przeciwieństwie do jutubowych kołczów, dla których tylko NA KSIĘŻYC albo dokupuj na spadkach. Nie ma stop lossów, wszyscy będziemy mieli lambo. :lol:

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » niedziela, 11 marca 2018, 18:28

Żeby dokupić na spadkach trzeba mieć dodatkowy kapitał. Ja wychodzę z założenia że jeśli ktoś np. Kupił Liska za 5000 zł w styczniu pi kursie 140 zł czy w lutym po kursie 120 zł i założył sobie ze sprzeda go tylko wtedy jeśli będzie miał 100% zysku to powinien się moim zdaniem trzymać założenia. Jaki jest sens sprzedać teraz Liska za 50 zł ? Bo Prezes czy jakiś inny jasnowidz przewiduje dalsze spadki ? A jeśli Lisk nagle wystrzeli do 100 zł a wy sprzedacie na takiej stracie to potem odkupicie po 100 zł ? Tym bardziej że każdy dzień przybliża nas do wydania Core 1.0 i wejścia Liska na kolejną giełdę. Każdy ma swój rozum i powinien decydować sam za siebie. Nie każdy ma czas żeby codziennie śledzić giełdę a poza tym widząc go co się obecnie na niej dzieje to szkoda nawet zdrowia na to. Jeśli ktoś kupił za jakąś większą sumę 20.02 podczas konferencji Liska za 110 zł i widzi dzisiaj kurs 49-50 zł to musi go nieźle to boleć ale co zrobić taki jest świat krypto. Dzisiaj kosztuje 50 zł a za miesiąc może kosztować 150 zł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » niedziela, 11 marca 2018, 18:59

@inwestor2018, no widzisz, a @prezes polecał sprzedawać już w grudniu, jeszcze przed wielka bania. Ja się ‘posłuchałem’ :arrow: nie dlatego sprzedałem, że prezes powiedział, ale po prostu wierzyłem w taki scenariusz.
Czy mogłem zarobić więcej, gdybym potrzymał do stycznia? Oczywiście.
Czy mogłem przeholować i przetrzymać za długo i nie zdążyć sprzedać na górce? Oczywiście.
Zauważ, że słuchając ‚pesymistycznych’ osób, jak prezes może nie wyciśniesz 1000% zysku, ale mniej ryzykujesz stratę. A ochrona kapitału który już masz jest WAŻNIEJSZA i trudniejsza niż pomnażanie go obarczone ogromnym ryzykiem.
Słuchając realistów nikt normalny nie kupił liska po 120 zł. W przeciwieństwie do tych z jutuba i fejsbuczka, gdzie ‚nieważne kiedy kupisz i tak będziesz bogaty’ ;)

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » niedziela, 11 marca 2018, 19:36

Zależy jak na to patrzeć. Spójrz sobie na archiwalne posty w tematach o Lisku czy np Neo.

Tam też pisali jak np Lisk był po 20-30 zł że nikt normalny w tej cenie nie kupuje. Skąd wiesz czy Lisk po wypuszczenialu Core nie zrobi nowego ATH ? A w czerwcu jak będzie SDK nie skoczy np na 200-300 zł i wtedy cena 140 zł za Liska będzie już nie realna ? Tego nikt nie wie

Jedno jest pewne wolę zainwestować w takiego Liska niż jakieś pseudo coiny które w każdej chwili mogą upaść a Lisk jest naprawdę bardzo popularna krypto i potencjał jest ogromny. Kto wie może nawet i na 100 USD w tym roku

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: emdecha » niedziela, 11 marca 2018, 20:04

Kod: Zaznacz cały

https://blog.lisk.io/future-in-focus-madana-e4650e57ba8a
https://liskpoland.pl/news/
Ktoś coś wie więcej? Znalazłem przed chwilą, nie widziałem żeby ktoś coś o tym pisał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » niedziela, 11 marca 2018, 20:08

@inwestor2018, To ze ty w coś wierzysz, to nie znaczy, że to prawda. To zaklinanie rzeczywistości. Ja zainwestowałem w LISKA a reszta to pseudo coiny, ktoś zainwestował w NEO, więc lisk to pseudo-konkurencja, a ktoś inny w ETC, bo reszta to shit.

Naprawdę nie rozumiesz różnicy z wakacji zeszłego roku, z tym co się wydarzyło w końcówce 2017 i początku 2018?
W zeszłe wakacje mieliśmy sytuację, że BTC urósł przez poprzednie pół roku o 100%. (z 1,000$ na 2,000$)
Natomiast w styczniu 2018 BTC zaliczył 900% wzrostu przez poprzedzające pół roku. (z 2,000$ na 20,000$)
Do tego ogólna bania na altach, choćby LISK. W styczniu 2017 - 0,15$, w sierpniu 2017 - 6$, a w styczniu 40$.
0,15$ :arrow: 40$ --> To jest ponad 26,000%
Ogarniasz te liczby? Z zainwestowanych 100$ miałbyś 26,000$
Czy w takiej sytuacji spodziewasz się dalszej wspinaczki UP czy może jakiegoś odreagowania?

Jeżeli dalej nie rozumiesz różnicy w tych sytuacjach, to ja już nic do dodania nie mam.

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » niedziela, 11 marca 2018, 20:16

benq ale co to ma za znaczenie że urósł do takiej kwoty ? Zobacz sobie na Neo. Urosło jeszcze bardziej niż Lisk a jakoś potrafili zrobić ATH na poziomie prawie 190 USD

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: redlumek » niedziela, 11 marca 2018, 21:19

Myślę że ludzie odpowiedzialni za liska niedługo wrzuca jakiegoś newsa (z którego tak jak zwykle nic wielkiego nie wyniknie) ale pozwoli to na pompę przynajmniej o 100%. Jak ostatnio lisk doszedł to 100 zł mówiłem znajomym aby sprzedawali przed event em a odkupili po. Niestety żaden z nich mnie nie posłuchał. Dzisiaj kupiłem liski po 15500sat. Czas zweryfikuje moja dwcyzje.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: BobQ » niedziela, 11 marca 2018, 21:19

@inwestor2018,
Nie ogarniam ty kolego chyba jesteś impregnowany na wiedzę i to ta podstawową wydaje mi się że nie masz 18 lat i chyba po raz ostatni pokuszę się o przekazanie jakiejkolwiek wiedzy która jest fundamentalnie podstawowa:
1. LISKA jest blisko 2 razy więcej na rynku niż NEO, co sprawia że przy tym samym "popycie" czyli poziomie Market Cap-u jest wart 2x mniej
2. Na LISKA jest mniejszy popyt niż na NEO bo o NEO oparte są ICO jak np. Red Pulse, a wiec NEO ma jakieś zastosowanie
3. To nie jest tak że cena jest brana z kosmosu i to że BTC kosztuje 9000k + to nie znaczy że każda waluta która nawet stanie na 1 miejscu w Market Cap może osiągnąć cenę porównywalną np. by LISK mógł kosztować 9k musiał by mieć kapitalizację kilkukrotnie wyższą niż kapitalizacja wszystkich walut razem wziętych, a CARDANO raczej nie ma co liczyć nawet na 100$ bo jej kapitalizacja musiała by być ogromna.
Wystarczy tych darmowych lekcji i przepraszam innych którzy czytają to z zażenowaniem lecz wierzę że dla każdego jest jakaś szansa może kolega wykorzysta przynajmniej jedną :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 marca 2018, 22:43 przez BobQ, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » niedziela, 11 marca 2018, 22:20

BobQ pisze: wieżę
Każdy może się tu czegoś nauczyć, choćby miała to być ortografia ;)

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 12 marca 2018, 01:21

Nawiązując jeszcze do Prezesa, to na Waszym miejscu nie przywiązywałbym się aż tak do tego co On mówi. Fakt, mądrze gada i sporo można z tego wyciągnąć, ale jest to osoba:
- której nie widzieliśmy
- której nie znamy ani z imienia ani nazwiska
- której wyników tradingu nigdy nie zweryfikowaliśmy (Nie wiemy czy naprawdę je ma)
- która nie ma interesu w tym byśmy zarabiali (Sam mówi, że nie zależy mu na tym byśmy zarabiali)
- która wyprzedała swoje BTC przy 10 000$ gdzie kurs doszedł do 20k (Czyli pewnie chce spadków by się obkupić na nowo)
- która ignoruje analizę fundamentalną i skupia się tylko na AT
- która ignoruje wydarzenia jednocześnie mówiąc, że psychologia ma znaczenie (Sam sobie przeczy, mówi, że nie ma co sobie tłumaczyć wzrostów czy spadków, a to właśnie wydarzenia zmieniają nastroje i wpływają na przyszłe decyzje. Nawet ostatnio się przyznał, że nie znał tak podstawowej strony jak coinmarketcal.com)
- która analizuje rynek wstecz (zbyt wiele nie dowiadujemy się od niego jaka może być przyszłość, głównie same przemyślenia)

O ile dwa pierwsze punkty nie są aż tak istotne, to już pozostałe 6 tak. O Koniecznym, Szatonie czy Wieczorku mówicie naganiacz, ale zauważcie, że Prezes tak samo działa tylko w drugą stronę. Trzej pierwsi kupują tanie kryptowaluty i potem naganiają ludzi na kupowanie ich, by podbili cenę. A co robi Prezes? Prezes prawdopodobnie sprzedaje kiedy ma zysk, a potem nagania ludzi na sprzedaż.
Kiedy były wzrosty, to wychwalaliście Koniecznego, Szatona i Wieczorka, bo Wam dawali cynk o projektach, które rosły. O Prezesie mówiliście, że pierdoli głupoty. Teraz, kiedy wreszcie trafiły się spadki, to wychwalacie Prezesa pod niebiosa, a na tamtych mówicie naganiacze.
Zastanówcie się nad sobą, nie ma dobrego Prezesa i złych naganiaczy, tylko każdy coś mówi wartościowego i trzeba wyciągnąć z tego średnią. Teraz trafiło się Prezesowi, ale trudno było nie trafić. Są wzrosty, ale też spadki i prędzej czy później było wiadomo że na nie trafi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » poniedziałek, 12 marca 2018, 14:58

@SidLeniwiec, odnośnie mojego komentarza, po prostu czasem jest taki moment krytyczny, że nie wytrzymasz. Słyszysz takie bzdury jak wyżej, kolejny raz od tej samej osoby, że musisz sobie zakląć.

Żeby nie było, że nie odnoszę się konkretnie:
Macbak2 pisze: - której nie widzieliśmy
- której nie znamy ani z imienia ani nazwiska
sam sobie odpowiedział:
Macbak2 pisze: O ile dwa pierwsze punkty nie są aż tak istotne
To nie ma żadnego znaczenia. Co, będziesz oceniał kolor włosów? Wiek? Czy ma tatuaże?
Macbak2 pisze: - której wyników tradingu nigdy nie zweryfikowaliśmy (Nie wiemy czy naprawdę je ma)
A czego ty oczekujesz? Że ktoś odkrył super hiper nowy system analizy technicznej, dzięki któremu codziennie zarabia miliony i będzie się dzielił nim z tobą za darmo, a do tego da ci wgląd do swojego konta, żebyś na pewno mógł go sprawdzać, czy zarabia tyle ile deklaruje?
Macbak2 pisze: - która nie ma interesu w tym byśmy zarabiali (Sam mówi, że nie zależy mu na tym byśmy zarabiali)
NIKOMU na tym świecie nie zależy na tym, żeby inni zarabiali. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to kłamie - lub jest to twoja matka/żona.
Macbak2 pisze: - która wyprzedała swoje BTC przy 10 000$ gdzie kurs doszedł do 20k (Czyli pewnie chce spadków by się obkupić na nowo)
Nie masz pojęcia kiedy kupił, za ile kupił ani ile zysku ze swoich tradów wyciągnął.
Oczekujesz, że ktoś trafi w sam punkt na gigantycznej bańce, albo w sam dołek korekty?
To się zdarza, ale jeśli ktoś mówi że zawsze potrafi to zrobić, to KŁAMIE.
Macbak2 pisze: - która ignoruje analizę fundamentalną i skupia się tylko na AT
To zdanie dobitnie pokazuje, jak bardzo nie masz pojęcia o czym mówisz.
Analiza techniczna dyskontuje wszystko.
Traderzy mogą nie stosować AT w ogóle w swojej grze, ale ich gra i ich emocję są widoczne w AT. KROPKA.
Macbak2 pisze: - która ignoruje wydarzenia jednocześnie mówiąc, że psychologia ma znaczenie (Sam sobie przeczy, mówi, że nie ma co sobie tłumaczyć wzrostów czy spadków, a to właśnie wydarzenia zmieniają nastroje i wpływają na przyszłe decyzje. Nawet ostatnio się przyznał, że nie znał tak podstawowej strony jak coinmarketcal.com)
chyba http://www.coinmarketcap.com - to po pierwsze;
a po drugie, ostatnio mam wrażenie, że jak ktoś przejrzy w/w stronę, to już dokonał odkrywczej analizy fundamentalnej i zrobił mega dobry research.
Macbak2 pisze: która analizuje rynek wstecz (zbyt wiele nie dowiadujemy się od niego jaka może być przyszłość, głównie same przemyślenia)
A jak chcesz analizować przyszłość? Masz szklaną kulę? To właśnie polega na tym, żeby w wykresach i wydarzeniach z przeszłości zobaczyć podobne wzory i schematy które MOGĄ się powtórzyć.
Macbak2 pisze: Prezes prawdopodobnie sprzedaje kiedy ma zysk, a potem nagania ludzi na sprzedaż.
Czy ty myślisz, że on wpływa na światową cenę BTC, że jak powie na YT że spadnie, to wszyscy go posłuchają i sprzedadzą? :lol: chyba siknę ze śmiechu.

Nie chodzi mi tu o to, że @prezes jest moim jakimś guru. Nie należę do żadnego fanklubu.
Ale porównywanie gościa, który mówi sensownie, próbuje ludzi czegoś nauczyć i daje OGÓLNY obraz sytuacji, przedstawiając różne możliwe scenariusze z jakimś szczeniakiem z internetu, który w AT nie wierzy, bo to nie działa, trzepie hajs z frajerów (szkolenia, refy, prywatne grupy, może też pump&dump jakichś niszowych shitcoinów z małych giełd), a jego jedyna strategia to "Nigdy nie sprzedałem ze stratą, zawsze jak spada to dokupuję" jest obraźliwe i idiotyczne.
Tyle razy temat wałkowany, ale zawsze ktoś nowy się pojawi i myśli, że odkrył koło na nowo.

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 12 marca 2018, 19:11

benq pisze:
To nie ma żadnego znaczenia. Co, będziesz oceniał kolor włosów? Wiek? Czy ma tatuaże?
Jak wspomniałem wyżej, nie jest to aż tak istotne, ale nie można mówić, że nie ma żadnego znaczenia. Wizerunek danej osoby ma znaczenie oraz wiedza kim jest i dlaczego to robi.
Absolutnie nie obrażam Prezesa, cenię jego materiały i sporo z nich wyniosłem, ale powiedz kto normalny wstaje codziennie o 6 rano po to by nagrać kolejny pesymistyczny film o inwestowaniu. Może jest to bogaty, dobry człowiek, który chce pomóc ludziom robiąc dla nich analizy. Ale równie prawdopodobne jest, że jest to opłacony gość do zniechęcania ludzi do inwestowania w krypto. Kręci filmy, udziela się na forum, twitterze, prowadzi bloga i ciągle gada o spadkach, nawet jak są wzrosty. Nie ciekawi Cię kim On jest i jaki ma naprawdę interes w tym by tak działać?
benq pisze:
A czego ty oczekujesz? Że ktoś odkrył super hiper nowy system analizy technicznej, dzięki któremu codziennie zarabia miliony i będzie się dzielił nim z tobą za darmo, a do tego da ci wgląd do swojego konta, żebyś na pewno mógł go sprawdzać, czy zarabia tyle ile deklaruje?
Zaorski jakoś to robi, pokazuje swoje trejdy na żywo i jak je zamyka na livie. Da się, da :) Tutaj tylko wierzymy na słowo jakiemuś gościowi, który podaje się za Prezesa i mówi, że zarabia.
benq pisze:
NIKOMU na tym świecie nie zależy na tym, żeby inni zarabiali. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to kłamie - lub jest to twoja matka/żona.
Zgadza się, ale to wyklucza go z grona dobrego, bogatego człowieka, który chce pomóc traderom zarobić/nie stracić, a wrzuca do kategorii manipulatora/konkurenta, który mówi nam co chce byśmy usłyszeli.
benq pisze:
Nie masz pojęcia kiedy kupił, za ile kupił ani ile zysku ze swoich tradów wyciągnął.
Oczekujesz, że ktoś trafi w sam punkt na gigantycznej bańce, albo w sam dołek korekty?
To się zdarza, ale jeśli ktoś mówi że zawsze potrafi to zrobić, to KŁAMIE.
Nie chodziło mi o to, to jest oczywiste. Chodziło mi o to, że jak się wyprzedał, to na rękę u teraz spadki. Będzie tak mówił, bo chce się obkupić tanio, albo tak jak wcześniej wspomniałem bo mu za to płacą. Nie wiem.
benq pisze:
To zdanie dobitnie pokazuje, jak bardzo nie masz pojęcia o czym mówisz.
Analiza techniczna dyskontuje wszystko.
Traderzy mogą nie stosować AT w ogóle w swojej grze, ale ich gra i ich emocję są widoczne w AT. KROPKA.
"Traderzy mogą nie stosowac AT" - Padłem :D
Chyba AF :) Mogą, co nie zmienia faktu, że analiza fundamentalna i wydarzenia mają bardzo duże znaczenie
benq pisze:
chyba http://www.coinmarketcap.com - to po pierwsze;
Nie, nie pomyliłem się, miałem dokładnie na myśli tą stronę co napisałem czyli https://coinmarketcal.com/

Ta strona ma ogromne znaczenie i jak się domyślam Ty też jej nie znałeś :) Ta strona mówi nam o zbliżających się wydarzeniach, a one mają znaczenie.
- Fork = dodatkowe monety (czyli ludzie prawdopodobnie będą kupować tą krypto by je zdobyć)
- Wejście na giełdę = Pump&Dump (czyli szybki zarobek, kupujesz po taniości i sprzedajesz jak inni nakupią i podbiją cenę)
- Info typu Atak hakerski na giełdę, też ma znaczenie, bo ludzie prawdopodobnie ze strachu zaczną wypłacać
- Info typu Syndyk sprzedaje BTC, też może wywołać strach i spadek

Tak więc jak widzisz, ogromne znaczenie mają takie informacje i pozwalają przewidzieć przyszły kurs. Z AT tego nie wyczytasz.
benq pisze:
A jak chcesz analizować przyszłość? Masz szklaną kulę? To właśnie polega na tym, żeby w wykresach i wydarzeniach z przeszłości zobaczyć podobne wzory i schematy które MOGĄ się powtórzyć.
Na to pytanie odpowiedziałem wyżej. Możesz przewidzieć też na podstawie przyszłych wydarzeń.
benq pisze:
Czy ty myślisz, że on wpływa na światową cenę BTC, że jak powie na YT że spadnie, to wszyscy go posłuchają i sprzedadzą? :lol: chyba siknę ze śmiechu.
Youtube, Twitter, Blog, Forum. Tu się udziela. Może nie światowy, ale na dużą część decyzji Polaków tak. Z kolei każdy Polak przekonany o jego racjach będzie je przekazywał dalej. Także to się potęguje. Kiedyś spadki się musiały trafić i teraz Prezes górą i wszyscy go chwalą, ale nie pamiętacie już jak mówił o spadkach a były wzrosty? Wtedy było inne gadanie o Prezesie, że pierdoli itd. A że teraz się trafiło, to nosicie Prezesa jakby nie wiadomo kim był.

Co do sprzedawania szkoleń, to faktycznie jeśli zarabia się tylko na tym to nie jest w porządku, ale ja osobiście uważam, że nie ma w tym nic złego. Jeśli materiał jest naprawdę dobry, to czemu ktoś ma go dawać za darmo, a nie zarobić na nim?

PS: Zanim dasz mi kolejne 5 minusów, to popatrz też na mój punkt widzenia. Jest całkiem logiczny, Nie atakuję w poście Prezesa, bardzo cenię jego pracę, sporo się nauczyłem, ale podchodzę do tego obiektywnie. I żeby nie było, piszę to w swobodnej dyskusji a nie w wątku spekulacyjnym, więc mogę sobie tu pozwolić na tego typu wypowiedzi, które są odpowiedziami na wcześniejsze posty.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 22 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Kyluu » poniedziałek, 12 marca 2018, 21:09

Odnośnie Liska i innych kryptowalut czy jest jakiś kanał lub kanały na discord , może ktoś podać by być na bieżąco z wiadomościami. Będę wdzięczny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » poniedziałek, 12 marca 2018, 22:01

Macbak2 pisze: powiedz kto normalny wstaje codziennie o 6 rano po to by nagrać kolejny pesymistyczny film o inwestowaniu. Może jest to bogaty, dobry człowiek, który chce pomóc ludziom robiąc dla nich analizy. Ale równie prawdopodobne jest, że jest to opłacony gość do zniechęcania ludzi do inwestowania w krypto. Kręci filmy, udziela się na forum, twitterze, prowadzi bloga i ciągle gada o spadkach, nawet jak są wzrosty. Nie ciekawi Cię kim On jest i jaki ma naprawdę interes w tym by tak działać?
Masz jakąś ewidentną paranoję. Ja zwykle wstaję między 5-7 rano, chociaż żadna praca zarobkowa mnie do tego nie zmusza, za to lubię chodzić spać o 21. Czyli już jestem podejrzanym na twojej liście. Masz jakiś regulamin, co jest w normie, a kiedy zaczyna się odchylenie? Nie mam obsesji na temat innych ludzi. Jeżeli mogę skorzystać z czyjejś wiedzy, to tożsamość czy wygląd tej osoby jest mi do tego zupełnie zbędny.
Macbak2 pisze: Zaorski jakoś to robi, pokazuje swoje trejdy na żywo i jak je zamyka na livie. Da się, da Tutaj tylko wierzymy na słowo jakiemuś gościowi, który podaje się za Prezesa i mówi, że zarabia.
Ok, tu masz rację. Można być transparentnym jak Zaorski. Jednak nie każdy ma parcie na popularność, wielu ludzi ceni sobie prywatność o wiele bardziej niż pieniądze czy poklask.
Macbak2 pisze: Chodziło mi o to, że jak się wyprzedał, to na rękę u teraz spadki. Będzie tak mówił, bo chce się obkupić tanio, albo tak jak wcześniej wspomniałem bo mu za to płacą. Nie wiem.
Powtórzę po raz ostatni. Jeżeli uważasz że KTOKOLWIEK na polskim youtube albo tutaj na forum ma JAKIKOLWIEK wpływ na cenę bitcoina na świecie, to nie wiem już nawet jak to skomentować.
Macbak2 pisze: Nie, nie pomyliłem się, miałem dokładnie na myśli tą stronę co napisałem czyli https://coinmarketcal.com/
Ta strona ma ogromne znaczenie i jak się domyślam Ty też jej nie znałeś
Tu mnie masz. Nie znałem jej. Z tego co widzę, to po prostu kalendarz gdzie ludzie wrzucają różne eventy i głosują nad ich ważnością. Ale co w tym odkrywczego? Tej strony nie było pół roku temu, a źródeł informacji jest w necie ogrom.
Forki, ataki hakerskie, zmiany legislacyjne na świecie, o wszystkich tych rzeczach dowiaduję się na bieżąco nie używając w/w strony. Da się? Da.
Poza tym czekaj, czyli można przewidzieć atak hakerski? Albo banowanie krypto przez rząd?
Czyli na tej stronce podają z wyprzedzeniem kiedy ktoś będzie hakował? Ale czad ;)
Co do forków, naprawdę postaraj się zrozumieć, że KAŻDY wykres przedstawia nastroje rynku.
Jeżeli zbliża się fork, w którym będzie można dostać darmowe monety (czyli jest szansa na dodatkowy zarobek),
albo moneta się dzieli (i można stracić, jeśli wybierze się niewłaściwy łańcuch, który przepadnie) to to widać na wykresie.
To nie działa tak, że ktoś rysuje świeczki i NIE MA POJĘCIA, że zbliża się fork, albo że załamanie kursu było spowodowane włamem na giełdę. W momencie kiedy ty czytasz coś na pięknie wyedytowanej stronce, ta informacja pojawiła się wcześniej na różnych kanałach, a ludzie którzy mają w tym rynku najwięcej do gadania już DAWNO zajęli odpowiednie pozycje. Dlatego to również jest zawarte w wykresie.
Możesz argumentować jak sobie chcesz, ale nie da się dyskutować z argumentem, że w cenie jest zawarte WSZYSTKO.
Cały potencjał wzrostowy jak i spadkowy. Wszystkie wydarzenia przyszłe i przeszłe, nastroje inwestorów, emocje, krachy i euforie. Niektórych rzeczy faktycznie nie można przewidzieć, ale żadna analiza fundamentalna nie da ci więcej możliwości i wiedzy niż AT.
Macbak2 pisze: Co do sprzedawania szkoleń, to faktycznie jeśli zarabia się tylko na tym to nie jest w porządku, ale ja osobiście uważam, że nie ma w tym nic złego. Jeśli materiał jest naprawdę dobry, to czemu ktoś ma go dawać za darmo, a nie zarobić na nim?
Niech każdy zarabia jak chce. Nic mi do tego. Ale nie znoszę hipokryzji w stylu - "jestem zajebiście bogaty, mógłbym zarabiać 100% dziennie, ale wolę sprzedać elitarne szkolenia za 500zł."
Krótka piłka, są dwie opcje:
a) jesteś bogaty, umiesz wyciągać kolosalne procenty z inwestycji - super, morda w kubeł, rób tak dalej, top 100 FORBES czeka na ciebie.
b) coś tam wiesz, raz zarobisz, raz stracisz, znalazłeś sobie źródełko - banda frajerów zapłaci za twoje ekstra porady, można nieźle żyć wciskając ludziom pseudo mądre zasady, których sam nie musisz stosować - bo po co, zarabiasz na czym innym
I właśnie z opcją B walczę, stąd moje minusy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » poniedziałek, 12 marca 2018, 22:05

benq pisze: Krótka piłka, są dwie opcje:
a) jesteś bogaty, umiesz wyciągać kolosalne procenty z inwestycji - super, morda w kubeł, rób tak dalej, top 100 FORBES czeka na ciebie.
b) coś tam wiesz, raz zarobisz, raz stracisz, znalazłeś sobie źródełko - banda frajerów zapłaci za twoje ekstra porady, można nieźle żyć wciskając ludziom pseudo mądre zasady, których sam nie musisz stosować - bo po co, zarabiasz na czym innym
I właśnie z opcją B walczę, stąd moje minusy.
Jeszcze jest opcja C.
https://m.youtube.com/channel/UC6SinQiw2eDU6k9tEXpZv9g
http://akademiabogactwa.pl

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości