Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: gorzki8412 » środa, 21 lutego 2018, 12:01

Do CMC. Klucz zaimportowałem właściwy bo na stronie LiteCoin cash widać prawidłowy bilans. Stawiałbym na synchronizację tylko nie bardzo rozumiem gdzie ten bootstrap wkleić bo nigdzie nie widzę wallet.dat. Jeszcze jedno instalowałem portfel nie na ścieżce domyślnej tylko w nowym folderze. Mam nadzieję że ktoś pomoże. Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: Anunaki » środa, 21 lutego 2018, 12:52

@gorzki8412

To, że sprzewdziłeś bilans na ich stronie za pomocą adresu z Litecoina to jeszcze nie świadczy (chyba) o tym, że masz dobry privkey. Nie wiem w jakim portfelu trzymałeś wcześniej Litecoiny. Jak w Core to tam da się włączyć zakładkę z adresami i wtedy trzeba z prawidłowego (tego na którym były w historii LTC jak pisałem wcześniej) eksportować privkey.
Jeżeli używałeś innych portfeli to pewnie z ogólnej funkcji eksportu klucza wystarczy skorzystać i już Ci dobry z automatu wybierze. (ja to tak rozumuje)

https://litecoinca.sh/#download
tam możesz ściągnąć bootstrap (mi najlepiej poszło z torrenta) oraz przeczytać:
"This OPTIONAL file can help you to synchronize your blockchain faster when you initially install Litecoin Cash. To use it, download the zip and extract bootstrap.dat into your LCC data directory. For Windows users, the default data directory is C:\Users\YOUR-USER-NAME\AppData\Roaming\LitecoinCash. For Mac Users, it's ~/Library/Application Support/litecoincash."

Ten folder z cytatu to domyślny. Ja np. ten folder miałem inny bo przy pierwszym uruchomieniu portfela Litecoincash Core gdy zapytał wskazałem inny folder do zapisywania.
Ogólnie po wgraniu tego pliku sama synchronizacja i tak zajęła kilka godzin...ale bez tego może zajeła by kilka dni? Nie wiem.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: gorzki8412 » środa, 21 lutego 2018, 14:41

Trzymałem na Jaxx. W tym czasie pojawiły mi sie na Jaxx 3 klucze publiczne i 3 priv. Pierwszy klucz publiczny do ktorego przypisany był prywatny na stronie LCC pokazuje mi prawidłowe saldo pozostałe 2 pokazują 0. To właśnie ten pierwszy klucz prywatny importowałem jako pierwszy i nic. Potem zaimportowałem jeszcze tamte dwa i też nic.

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
A plik bootstrap po prostu wkleiłem w folder z portfelem bo innego miejsca pasującego nie widzę. Nie mam czegoś takiego jak wallet.dat

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
A jak wygląda ta synchronizacja?? Możesz mniej więcej opisać jak to przebiega

Dodano po 57 minutach 39 sekundach:
Pomocy. Czy ktoś wie dlaczego nie mój portfel pokazuje balans 0 ?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: bl4ck » środa, 21 lutego 2018, 14:46

A w 100% synchronizowany?

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: gorzki8412 » środa, 21 lutego 2018, 15:15

A w którym momencie się ta synchronizacja odbywa ? Sorry ale zielony jestem w tych sprawach

Dodano po 34 sekundach:
Po prostu zaimportowałem klucz prywatny i tyle . Balans 0

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
Próbowałem jeszcze kilka razy importować ten klucz i za każdym razem info że klucz został już dodany.

Dodano po 17 minutach 37 sekundach:
Opiszę krok po kroku co robiłem może ktoś wyłapie błąd będę bardzo wdzięczny za pomoc.
1 Miałem LTC na giełdzie
2 Przelałem przed forkiem na Jaxx
3 Po forku przelałem LTC z powrotem na giełdę i sprzedałem.
4 Ściągnąłem portfel na WIN 64 , zainstalowałem na innej ścieżce niż domyślna( sworzyłem osobny folder)
5 Zaimportowałem 1 klucz prywatny (ten do którego publiczny na chec balance pokazywał saldo którego oczekuję) i tu coś się chyba wydarzyło, po zaimportowaniu wyskoczyło rescan kliknąłem i długo mieliło chyba z 15 minut kliknąłem X po czym było info że program nie odpowiada i zamknąłem.
6 Restart komputera. Otworzyłem LiteCoin Core i balans 0.
7 Zaimportowałem pozostałe 2 klucze które jeszcze miałem na Jaxx w momencie trzymania tam LTC tutaj import przebiegł błyskawicznie bez długiego myślenia ale po tym też balans 0
8 Dopiero teraz kombinowałem z plikiem bootstrap i wkleiłem go do folderu z portfelem. I tyle nadal nic
Proszę o pomoc. Obiecuję nagrodę.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: bl4ck » środa, 21 lutego 2018, 16:57

CMC napisał CI gdzie wkleić bootstrap i nie jest to folder z walletem tylko folder konfiguracyjny (C:\Users\YOUR-USER-NAME\AppData\Roaming\LitecoinCash)
Balans będzie zero do póki nie będzie pełnej synchronizacji przebiega ona automatycznie i nawet z plikiem bootstrap może trwać parę godzin bez może to być pare dni nawet.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: malycom » środa, 21 lutego 2018, 17:34

Witam
Panowie przed forkiem trzymałem LTC na portfelu electrum (to mój pierwszy kontakt z tym portfelem) w opcjach jest zakładka "exportuj klucz prywatny" po czym można zaznaczyć w jakim formacie i gdzie ma zapisać plik z kluczami, wygenerowałem w pliku excel i po otwarci tego pliku mam tam 29 lini z kluczami (chyba to klucze) moje pytanie do Was to , który z tych kluczy muszę zaimportować do wallet LCC ?. Wallet mam po pełnej synchronizacji, bez kopiowania pliku bootstrap (synchronizacja trwała jakieś 12h)
Dzięki za pomoc

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: bl4ck » środa, 21 lutego 2018, 17:40

@malycom, ten który jest przypisany do adresu na którym były ltc w momencie forka może to być jeden lub nawet kilka kluczy jeśli środki znajdowały się na kilku adresach.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: gorzki8412 » środa, 21 lutego 2018, 18:05

Ok tylko ja nie mam takiej ścieżki (C:\Users\YOUR-USER-NAME\AppData\Roaming\LitecoinCash)

Dodano po 3 minutach 14 sekundach:
U mnie domyślna ścieżka wygląda tak C:/ProgramFiles/LitecoinCash

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
To może podpowiedź jak znaleźć ten folder?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: nexushash » środa, 21 lutego 2018, 18:07

@malycom Na Electrum w menu na górze klikasz pokarz adresy. Masz dwie listy receiving i change ( adresy główne i reszty) wszystkich jest 29. Po prawej widzisz na jakim adresie masz monetki. I klikasz na takim adresie prawym i wybierasz pozycje klucz prywatny. A jak dokonałeś już przelewu i mas pusty portfel i wszędzie jest zero to podejrzysz adres z którego poszły bity w historii transakcji. Możesz też wklejać pojedynczo wszystkie 29 adresy. ( I wiadomo dla bezpieczeństwa nie wklejać prywatnych kluczy na których są jakieś LTC, sworzyć nowy portfel adres i tam przelać))

Co do synchro U mnie wszytko śmiga osobiście zrobiłem tak:
-Instalacja klienta w folderze D:\LitecoinCash\
-Utworzenie tam kolejnego folderu 'baza'
-Wrzucenie do folderu 'baza' plików bootstrap.dat i litecoincash.conf z wszystkimi nodami.

Odpalam z paska start/uruchom komendą: D:\LitecoinCash\litecoincash-qt.exe datadir=baza
-importuje klucz prywatny (pamiętać że monetki w portfelu mogły być porozrzucane po różnych adresach)
-uruchamiam ponownie ta samą komendą
-po 4 h synchronizacji mam zaksięgowane nowe LTC Cash.

Co do ceny Yobit jak zwykle leci w kulki i robi sobie wewnętrzną pompę. Jak uznają, że nikt już nie da więcej jak 7 $ za ich litki to odblokują wpłaty. To jest bezczelne z ich strony ale bardzo często to robią. W styczniu jednej nocy napompowali Ethereum Cash o jakieś 3000% i 3 dni blokowali wpłaty, po odblokowaniu depozytów wszystko spadło do podłogi, potem to samo zrobili z eEthereum i innymi tanimi coinami.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: malycom » środa, 21 lutego 2018, 18:18

@nexushash, @bl4ck Dziękuje panowie, jak tylko wrócę z pracy to będę działał w temacie.
Czy podczas dodania/importu klucza do walet LCC portfel ponownie wymaga synchronizacji ? i ile ona trwa? (mam nadzieję, że nie tyle co pełne synchro portfela LCC)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: tonyxxl » środa, 21 lutego 2018, 18:21

malycom pisze: Czy podczas dodania/importu klucza do walet LCC portfel ponownie wymaga synchronizacji ? i ile ona trwa? (mam nadzieję, że nie tyle co pełne synchro portfela LCC)
właśnie to robię, po 10 minutach jest 6%...trochę to potrwa

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: gorzki8412 » środa, 21 lutego 2018, 18:37

Znalazłem właściwą ścieżkę wypakowałem plik z bootsrape.dat do folderu z wallet.dat i wciąz nic. Synchronizacji też nie było żadnej. W tym momencie tylko jedno przychodzi mi do głowy ''SCAM'' .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: tonyxxl » środa, 21 lutego 2018, 18:53

coś źle robisz, ja teraz właśnie dostałem swoje LCC na portfel bez problemu

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: gorzki8412 » środa, 21 lutego 2018, 18:59

Czy może ktoś opisać jak zrobić tą synchronizację bo już szlak mnie trafia siedzę nad tym trzeci dzień i zaraz wy.......bie kompa przez okno. ;)

Dodano po 43 sekundach:
Mógłbyś mnie przez to przeprowadzić?

Dodano po 4 minutach 53 sekundach:
OK chyba już zaczaiłem o co chodzi. Moja niecierpliwość mnie gubiła.

Dodano po 22 sekundach:
Synchronizuje.

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 18 marca 2014
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: adamII » środa, 21 lutego 2018, 19:45

gorzki8412 pisze: Czy może ktoś opisać jak zrobić tą synchronizację bo już szlak mnie trafia siedzę nad tym trzeci dzień i zaraz wy.......bie kompa przez okno. ;)

Dodano po 43 sekundach:
Mógłbyś mnie przez to przeprowadzić?

Dodano po 4 minutach 53 sekundach:
OK chyba już zaczaiłem o co chodzi. Moja niecierpliwość mnie gubiła.

Dodano po 22 sekundach:
Synchronizuje.
jako nowicjusz w tym temacie moglbys napisac krok po kroku jak to zrobiles? mysle ze to bylby dobry tutorial dla innych amatorow litka^^

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: HypnoFukka » środa, 21 lutego 2018, 21:40

Panowie macie jakieś info na temat lcc czy będzie możliwość przelania go na jakąś giełdę ?

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: szymon1051 » czwartek, 22 lutego 2018, 00:04

HypnoFukka pisze: Panowie macie jakieś info na temat lcc czy będzie możliwość przelania go na jakąś giełdę ?
Masz giełdy gdzie możesz przelać.

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
wykopek123 pisze: Może ktoś napisze od A do Z jak dostać ltc cash?
Pobierasz portfel https://litecoinca.sh/ , potem na giełdzie kupujesz i masz, albo kopiesz, ewentualnie importujesz z LTC.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: Martinez » czwartek, 22 lutego 2018, 05:20

@nexushash,

wersja 32 czy 64 bitowa?

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Litecoin Cash - jak zdobyć po forku Litecoina

Postautor: gorzki8412 » czwartek, 22 lutego 2018, 20:05

Odbiór LiteCoin Cash.
Poradnik dla tych co trzymali LTC na portfelu w trakcie forka i posiadają klucze prywatne.
1 Przelej swoje LiteCoiny w bezpieczne miejsce (Inny portfel, ew. giełda)
2 Ściągnij portfel LiteCoin Cash Core (odpowiedni dla swojego systemu) i plik bootstrap. ze strony litecoinca.sh
3 Zainstaluj portfel najlepiej na ścieżce domyślnej. Czyli nie twórz żadnych osobnych folderów.
4 Wypakuj plik Bootstrap.zip do katalogu C:\Users\YOUR-USER-NAME\AppData\Roaming\LitecoinCash (znajdziesz go w wyszukiwarce systemu windows to ta lupa w dolnym lewym rogu na pasku zadań)
5 Otwórz portfel i teraz możesz zaimportować klucz lub klucze prywatne z pustego portfela z pozycji 1 do portfela LiteCoin Cash Core. Ja to robiłem odwrotnie najpierw importowałem klucze potem wypakowywałem plik Bootstrap ale to wszystko jedno.
6 Teraz najważniejsze. Po otwarciu portfela na pierwszym planie widnieje takie okno z wykrzyknikiem poniżej zauważysz ładujące paski i postęp procentowy. Tu właśnie widać postęp synchronizacji portfela. Trwa on kilka godzin. Musi dojść do 100%. Portfel oczywiście musi być włączony , czyli ustaw sobie żeby wygaszacz ekranu żeby nie gasł i zostaw najlepiej na noc.
7 Po tym wszystkim masz LiteCoin Cash na swoim portfelu.

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości