Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » sobota, 17 lutego 2018, 13:07

yaretzky pisze: To już wiadomo czy to było pęknięcie bańki czy korekta ?

Po czym poznamy, że się trend odwrócił ze spadkowego na dobre ?
Zdefiniuj bańkę i zdefiniuj korektę i odpowiedz sobie sam, albo najlepiej otwórz sobie wykres i oceń sam.
Kurs spadł z 19k do 6k. TO bardzo duża korekta na ok. 70%, jedni mówią na to korekta a inni pęknięcie bańki. Dla wielu bańka kończy się wtedy gdy kurs zapada się pod ziemię, ale w rzeczywistości tak nie jest a historie o rzekomym spadku ceny do zera to opowieści ludzi nie mających nic wspólnego z tradingiem, oglądających TVP news.
Czy trend się odwrócił? Spójrz na wykres - idzie w dół czy w górę? Jeśli nie potrafisz stwierdzić podstawowych zachowań na wykresie, nie masz czego szukać w tym temacie..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » sobota, 17 lutego 2018, 13:12

Wymazywanie pisze: to miejsce na zakup to korekta do okolic 10k
Tylko ze takiej korekty nie widac na horyzoncie. Myslalem ze wlasnie sie kolo 10:30 dzisiaj zaczela, 10.600 wygladalo zachecajaco ale potem zamiast poglebic spadki - mamy jakies dziwne mielenie w miejscu z tendencja up.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 13:19

Phlox pisze: Tak się zastanawiam od dwóch dni czy to wszystko to nie jest jednak back to normal i lecimy za dwa tygodnie na 2000USD
Popyt na 2000$ za 2 tygodnie byłby większy niż tempo dodruku czy dodruk $ w XXI wieku. 8-)

Dodano po 5 minutach 43 sekundach:
@domator, No nie widać i nie wiem czy będzie, ale tam wypada. W rejonie bearflagi 30-31st-1lu skontrowanej bullish konsolidacją 15-16lu. To takie dość symetryczne fragmenty, tak samo jako środek między nimi (inv HS z lekkim dysonansem na jednym ramieniu). Uważam, że możliwe, że skopiowanie tej bearflagi w formie bullish jak i odrobienie całej korekty od supportu 10k do dołka 6k to "odpokutowanie" grzechów i szansa na budowanie nowej struktury. To takie własne rozkminki.
((To co wczoraj pisałem o boxach itp. jak ktoś nie zerkał: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p454567 ))
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nettyper » sobota, 17 lutego 2018, 13:27

Ktos jakis czas temu wrzucal sygnal aby wejsc przy 9.3k z targetem na 12k. Pokrywaloby sie to z analiza wrzucana kilka stron temu, czyli korekta przy 12k. Dodatkowo, po odzyskaniu przez alty ok 60% wartosci od ath, BTC zaczal rosnac. Jedynie BCH i XRP nadal sa ponizej tego progu. Sam wyszedlem przy 10.1k i przerzucilem na BCH, co narazie wyszlo na dobre.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 13:33

VooCash pisze: Czy trend się odwrócił? Spójrz na wykres - idzie w dół czy w górę?
Ale to nie wystarczy do oceny jaki jest trend. Trend wynika z poruszania się po określonych liniach trendu.
W małych skalach mamy trend wzrostowy. Ale w skali 1d spadkowy a pokonanie LT spadkowej od ATH nie zmieniłoby trendu w dużej skali a tylko umożliwiło budowanie jakiejś struktury temporalnej jak trójkąt, która mogłaby być podwaliną pod próbę pokonania downtredu od ATH. A pokonanie downtrendu od ATH to byłoby dopiero zrobienie nowego ATH co jest, raczej każdy się zgodzi, teraz dość trudne. Jednak wiele osób traktowałoby pokonanie LT spadkowej od ATH już jako odwrócenie trendu ale byłoby to tylko przejście do trójkąta, nie uptrendu od ATH. Byłoby pokonanie downtendu od ATH i zmianą jego kąta z szansą na przyszłe ruchy w górę.

Zresztą BTC jest w never-ending uptrendzie i Amen. :mrgreen: Startując od wartości 0.01$ czy 1/1308$ (chyba pierwsza wycena bita to 1308 za 1$ obliczone na podstawie - uwaga - kosztu wydobycia!), to mamy uptrend już zawsze. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 13:48 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 13:39

yaretzky pisze: To już wiadomo czy to było pęknięcie bańki czy korekta ?
DOBRE pytanie. Nie wiem czy literatura fachowa definiuje zarówno bańkę jakoś liczbowo jak i jej pęknięcie. Jeśli ktoś coś wie niech napiszę, zostanie wynagrodzony. Dla większości ludzi bańkę definiuje szybkość dużego wzrostu + brak uzasadnienia jego tempa w fundamentach a pęknięcie bańki szybkie spadki rzędu kilkadziesiąt %.

Być może kwestia jest tylko nazewnictwa, a pęknięcie bańki to po prostu bardzo silna korekta, podobnie jak sama bańka to bardzo nasilona hossa (uptrend).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Badoomdangboi » sobota, 17 lutego 2018, 14:00

pionty pisze: Teraz bym sie nie opieral na wykresach ale tylko i wylacznie na psychologii.
A co innego niż psychologię opisują wykresy Twoim zdaniem? Geometrię? Temperaturę w Kongo? ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » sobota, 17 lutego 2018, 14:07

Taka ciekawostka, świeca 1h która teraz została zamknięta wybiła knotem szczyt świecy z godziny 6 rano, 10 dolców ale jednak ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 17 lutego 2018, 14:10

@Zeyt, no właśnie, myślałem, że będziemy mieć triple top, a tu ostatni wierzchołek wyższy minimalnie niż poprzednie. Chyba, że to nie jest aż tak istotne w tym patternie.

Pro spadkowo, gdybyśmy zamknęli obecną ~200$ niżej świecę 1h (10500$), mielibyśmy formację 2 wież.
https://waldemarmierniczek.pl/formacje- ... woch-wiez/

/e jeszcze trójkąt zwyżkujący:
(Oczywiście byczy)




@wymazywanie, bitcoin, tam i z powrotem. :P
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 14:22 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 14:15

@ergorg, Po Dwóch Wieżach to chyba tylko Powrót Króla hehe. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 17 lutego 2018, 14:18

Mój plan się kompletnie nie sprawdził. Oczekiwałem solidnego jebnięcia BTC w okolice 2k i tam odklejenia się kursu altów. Jednak coś/ktoś? uparł się, by w BTC trzymać store of value całego krypto. O ile jestem zdania, że market cap, będzie się tylko zwiększał tak już straciłem wszelką nadzieję, że kiedykolwiek będzie możliwe odseparowanie innych krypto od ruchów na BTC, więc przestaje chartować swoje inwestycje względem $, tylko wobec BTC, a kurs samego bita jest mi obojętny względem FIAT, bo inwestuję długoterminowo minimum 5 lat. Pisałem tu kiedyś o ICX, dzisaj fajny rajdzik, prawdopodobnie zamieniam na BTC, żal mi wydawać pieniądze na ten szajs, bo wole wspierać projekty z konkretnym planem/usługą, ale nie będę się kłocił z rynkiem. Sytuacja jest o tyle tragiczna, bo blokowany jest rozwój i adaptacja krypto, przez hulanie grubasów, w których rękach jest znacząca częśc BTC, a także stać ich na sianie FUDU. Jeszcze tak wpadła mi myśl do głowy, że może w ten sposób ma przebiegać adaptacja, że będą żenić ludzi z krypto na kosmicznych poziomach na kilka lat/miesięcy, aż w końcu będą zmuszeni używać ich w sposoby do jakich są pierwotnie przeznaczone, bo nie będzie opłacało się wymieniać ich na FIATY, a każdego zmęczy HODLowanie.

@Badoomdangboi, Jedyny sens na odczytywanie ruchów z wykresu to szukanie wsparć, oporów, ewentualnie wybić cała reszta tego jak zachowa się kurs to efekt nasycenia FUDu/naganiania na twitterach, youtubach i inych mediach. Zupełnie tak jak było podczas listopadowo/grudniowego rajdu, kiedy wykres wpadał w parabolę i zadziwiał analityków i zupełnie jak było podczas styczniowo/lutowych spadków. Jeżeli krypto ma być odpowiednikiem internetu w gotówce, to serio...jednorożce i memy z kotkami zderzają się w tym miejscu z wikipedią i dostępem do całej wiedzy świata, także nie dziwi mnie, że i kurs zachowuje się nieracjonalnie i wymyka się wskaźnikom, moim zdaniem więc lepiej sprawdza się basanie sentymentu w tych własnie mediach jak czytanie wykresu.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kobol5 » sobota, 17 lutego 2018, 14:25

ergorg pisze: @Zeyt, no właśnie, myślałem, że będziemy mieć triple top, a tu ostatni wierzchołek wyższy minimalnie niż poprzednie. Chyba, że to nie jest aż tak istotne w tym patternie.
jak dla mnie to było wyciskanie stop lossów shortów ustawionych tuż nad poprzednim high. na bitfinexesie na cenie tego nie widać aż tak bo róznica to tylko 10$ ale wolumen pokazuzje ile ktoś sprzedał bitów uciekającym osóbom . na bitmex lepiej widać, różnica to około 85$ w krótkim piku
pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 17 lutego 2018, 14:33

Na 4h bardzo ładnie to widać, wychodzi na to, że opór mamy na dołku pierwszej fali korekty. (finex)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 13 stycznia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: yaretzky » sobota, 17 lutego 2018, 14:40

Wymazywanie pisze: @ergorg, Po Dwóch Wieżach to chyba tylko Powrót Króla hehe. :mrgreen:
To byczo zabrzmiało :)

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 17 lutego 2018, 14:41

Też moim zdaniem ukryte ścianki, o których mówicie to nie grubasy, a zmasowany atak planktonu, który dzisiaj obudził się, że przespał dołek i wciąga wszystko co grubi zrzucą. Na mój prosty łeb to trwa teraz dystrybucja przed Wielką Ścianą bitów skupywanych przy spadkach, a potem znów puszczą kurs na freefall.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: stokarz » sobota, 17 lutego 2018, 14:52

Wymazywanie pisze:
yaretzky pisze: To już wiadomo czy to było pęknięcie bańki czy korekta ?
DOBRE pytanie. Nie wiem czy literatura fachowa definiuje zarówno bańkę jakoś liczbowo jak i jej pęknięcie. Jeśli ktoś coś wie niech napiszę, zostanie wynagrodzony. Dla większości ludzi bańkę definiuje szybkość dużego wzrostu + brak uzasadnienia jego tempa w fundamentach a pęknięcie bańki szybkie spadki rzędu kilkadziesiąt %.

Być może kwestia jest tylko nazewnictwa, a pęknięcie bańki to po prostu bardzo silna korekta, podobnie jak sama bańka to bardzo nasilona hossa (uptrend).
Według tradycyjnych systemów, pęknięcie bańki definiowane jest spadkiem wartości aktywu o minimum 60% od górki. Czyli, według tej definicji, bańka nam pękła, a teraz mamy nowy cykl :P

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 17 lutego 2018, 14:58

Prawdziwa bańka na krypto dopiero przed Nami, łudziłem się, że zostawimy przy tym BTC jako zabytek i pomnik starych "śmieszniejszych" czasów, ale chyba nie można tego zrobić. Ludzie wciąż chcą inwestować/grać na krypto, tak samo można byłoby mówić o pęknięciu bańki na hazard. Dopóki ludzie wierzą, że zarobią tu miliony, dopóty będzie trwał ten cyrk.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 17 lutego 2018, 15:06

@stokarz, A 'return to normal' i 'return to mean' to co? Zapomniałeś? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 15:09

NYpost pisze: Mój plan się kompletnie nie sprawdził. Oczekiwałem solidnego jebnięcia BTC w okolice 2k
NYpost pisze: Na mój prosty łeb to trwa teraz dystrybucja przed Wielką Ścianą bitów skupywanych przy spadkach, a potem znów puszczą kurs na freefall.
NYpost pisze: Prawdziwa bańka na krypto dopiero przed Nami
Dziwaczne połączenia wypowiedzi.
To freefall czy bańka przed nami bo już nie łapię jakie masz zdanie?

Dodano po 40 sekundach:
NYpost pisze: Dopóki ludzie wierzą, że zarobią tu miliony, dopóty będzie trwał ten cyrk.
Część ludzie nie wierzy a po prostu to robi.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » sobota, 17 lutego 2018, 15:25

Czy dane o longach i szortach na finexie da sie pobrac gdzies przez API? Ktos wie? W dokumentacji API finexa nie ma bezposrednio...
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 45 gości