Rząd bierze się za kryptowaluty?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: Abrahamsen » wtorek, 13 lutego 2018, 16:59

Przed chwila jadąc autem usłyszałem w radiu wiadomość,że rząd bierze się za handel kryptowalutami w polsce.
Możliwe jest całkowite zakazanie handlu,ograniczenie go lub dopuszczenie do niego,tylko osoby po specjalnych szkoleniach uświadamiających ryzyko jakie niesie ze soba inwestowanie w krypto.
Co z tego wyniknie ma się okazać w marcu,bo rządy Francji i Niemiec też coś kombinują.
To udało mi się zapamiętać z tego newsa z Rmf Fm.
Co na to specjaliści z forum,jest sie czym przejmować?

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: esse » wtorek, 13 lutego 2018, 17:11


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 lutego 2018, 17:22

Abrahamsen pisze: ,tylko osoby po specjalnych szkoleniach uświadamiających ryzyko jakie niesie ze soba inwestowanie w krypto.
To zrobimy szkolenie i jeszcze wykładowców zawstydzimy wiedzą i świadomością. :P
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 23 czerwca 2016
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: epsilon0mi0 » wtorek, 13 lutego 2018, 17:44

Ale jak można zakazać POSIADANIA kryptowaluty? To tak jakby zabraniać posiadania liczby. Co mi zrobią, jak sobie wytatuuję klucz na klacie?

Co z tymi, którzy już mają kryptowalutę? To są już być może setki tysięcy osób w Polsce. Będzie przymusowy skup przez państwo po śmiesznie niskim kursie?

Kto będzie prowadził kursy "uświadamiające", ile będą kosztować, kto zostanie do nich dopuszczony i jaka będzie szansa żeby je zdać? Będzie to tak trudne jak dostać się na kierunek "prawo" bez znajomości?

EDIT. Ja uważam, że może trzeba uświadamiać polityków i tych "fachowców", że z kryptowalutami nie wygrają na dłuższą metę; i najbardziej opłacalne dla państwa będzie, kiedy samo zacznie inwestować w kryptowalutę.

Za komuny nie wolno było mieć dolara, też oczywiście "dla naszego dobra".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 lutego 2018, 17:52

epsilon0mi0 pisze: EDIT. Ja uważam, że może trzeba uświadamiać polityków i tych "fachowców", że z kryptowalutami nie wygrają na dłuższą metę; i najbardziej opłacalne dla państwa będzie, kiedy samo zacznie inwestować w kryptowalutę.
Jak? Politycy w większości mają ludzi i ich zdanie w dupie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 5 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: arBITer » wtorek, 13 lutego 2018, 18:04

@Abrahamsen, To forum żyje już tym tematem od co najmniej kilku, dobrych tygodni. Radio nie jest w temacie i zazwyczaj powtarza to co ktoś powiedział, więc dopiero teraz podchwyciło wątek.

Jak wiadomo, pan Mordawiecki, Mrówiecki, czy jak mu tam.. bardzo lubi pobierać podatki :D To jakieś jego życiowe hobby, cel czy mantra chyba jest.. Więc za pewne zrobi wszystko, żeby wyciągnąć z lokalnego rynku kryptowalut jak najwięcej swoich ukochanych podatków. :D Do tego właśnie, w głównej mierze, będą służyć regulacje nad którymi pracują obecnie, powołane przez rząd "zespoły robocze". Prawdopodobieństwo wprowadzenia jakiegoś odgórnego zakazu (bana) na handel krypto oceniam jako minimalne.

Do tego dochodzi jeszcze tzw. pojęcie dbania o "bezpieczeństwo" handlujących. I tutaj zdania mogą być podzielone. Sam wzbraniam się z wydawaniem twardych osądów w tej kwestii. Fakt jest taki, że międzynarodowy rynek kryptowalut to rzeczywiście, w dużej mierze, jeszcze tzw. "dziki zachód".. I w tym momencie właśnie na scenie zjawia się szeryf Mrówa i mówi, że zapewni nam ochronę przed potencjalnymi "nieuczciwymi".. oczywiście za odpowiednią opłatą.. ;) Jak wyjdzie mu to w praktyce? Pożyjemy, zobaczymy..

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: Kamien » wtorek, 13 lutego 2018, 18:13

zakaz kryptowalut będzie oznaczał brak możliwości kupna ich na giełdach. Także, mimo zakazu jeżeli ktoś będzie chciał posiadać btc- i tak będzie miał taką możliwość, bo państwo i tak nie ma jak tego sprawdzić

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 23 czerwca 2016
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: epsilon0mi0 » wtorek, 13 lutego 2018, 18:17

Ja to widzę tak. Krypto rosną w siłę, jest grupa ludzi która weszła w nie na tyle wcześnie, że dzisiaj są multimiliarderami; i tak dla kaprysu mogliby sobie wynająć prywatną armię/mafię i zrobić zamach stanu. A że "fiatowe" rządy będą dysponować tylko gównianymi fiatami, to nie będzie ich stać na wynajęcie równie silnej armii. Dlatego uważam, że w interesie dzisiejszych państw jest spuścić głowę i przyjąć do wiadomości, że trzeba zacząć inwestować w krypto i nie blokować go dla ludności.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: benq » wtorek, 13 lutego 2018, 19:19

@epsilon0mi0
Multimiliarderzy?
Prywatna armia za BTC kontra rządy?
Kurde, popłynąłeś gościu i to tak, że brzegu nie widać :lol:
Chyba, że krajem który będą podbijać będzie Tuvalu, czy jakaś tam inna nic nie znacząca wysepka na Pacyfiku.


Co do głównego tematu dyskusji - zbanować całkowicie się nie da. Jednak można zakazać działalności giełd w wielu krajach, wypowiadać umowy klientom banków, którzy są PODEJRZANI o handel krypto, można by nawet zamiast delegalizacji wprowadzić podatek w wysokości 75% od obrotu, bo czemu by nie?
Nie zniechęci to pasjonatów, ale większość sobie w takim momencie odpuści.
A bez nich nie będzie nowego ATH już nigdy.
Czy dopuszczam taką wersję pod uwagę? Oczywiście, wszystko jest możliwe.
Prawdopodobieństwo? Jak dla mnie niskie.

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: Daytrader » wtorek, 13 lutego 2018, 19:26

epsilon0mi0 pisze:Ale jak można zakazać POSIADANIA kryptowaluty? To tak jakby zabraniać posiadania liczby. Co mi zrobią, jak sobie wytatuuję klucz na klacie? ".
Jak pokażesz się latem w Kołobrzegu na plaży to wyczyszczą Ci konto:)

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 23 czerwca 2016
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: epsilon0mi0 » wtorek, 13 lutego 2018, 19:28

benq pisze: @epsilon0mi0
Multimiliarderzy?
Prywatna armia za BTC kontra rządy?
Kurde, popłynąłeś gościu i to tak, że brzegu nie widać :lol:
Chyba, że krajem który będą podbijać będzie Tuvalu, czy jakaś tam inna nic nie znacząca wysepka na Pacyfiku.
Ale że co? Że nawet multimilarderzy bitcoinowi to mały pikuś w porównaniu z rządami? Może i popłynąłem... i szczerze mówiąc, mam nadzieję że popłynąłem, bo zamachy stanu i wojny to niefajna rzecz i nie życzyłbym ich sobie. :)

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: Zetsu » wtorek, 13 lutego 2018, 19:41

Myślę, że nie są w stanie wyregulować "po swojemu" naszego rynku. Bo niby jak mieliby to zrobic? Gdyby to było takie proste to już dawno by to zrobili

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: swirmenes » wtorek, 13 lutego 2018, 20:13

Co mogą zrobić? Mogą chociażby zablokować dostęp do giełd i kantorów. Jeszcze kilka lat temu zajmowałem się typowaniem meczów piłki nożnej za grube pieniądze. Wtedy pojawił się pomysł ograniczenia hazardu w naszym kraju. Wtedy też na forum w to nie wierzyliśmy i się z tego śmialiśmy. A jednak im się udało. Dzisiaj można sobie co najwyżej hobbystycznie obstawić jakiś zakład w śmiesznej "Fortunie". Poważne granie jest nieopłacalne. Nie wiem jak to będzie z krypto, ale nauczyłem się że w takich sprawach nie można rządzących nie brać na poważnie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: dzudok » wtorek, 13 lutego 2018, 20:15

Powinno to być zrobione moim zdaniem tak :idea: masz konto tylko do kryptowalut....wpłacasz na konto np.100.000pln nastepnie na giełde zarabiasz np.50.000 wypłacasz 150.000pln od 50.000 płacisz podatek uzależniony od rzadu PL np.19% :roll: :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: mecenas » wtorek, 13 lutego 2018, 21:21

dzudok pisze: konto tylko do kryptowalut....wpłacasz na konto np.100.000pln nastepnie na giełde zarabiasz np.50.000 wypłacasz 150.000pln od 50.000 płacisz podatek
Jeśli można dostać PITa od brokera z domu maklerskiego po roku handlu na GPW, to jaki problem obrać podobny kierunek w przypadku crypto?
Tylko najpierw BTC musiałby stać się co najmniej "papierem wartościowym", bo na razie to jest niezidentyfikowanym obiektem latającym.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: benq » wtorek, 13 lutego 2018, 21:33

Tutaj odzywa się efekt skali - sama warszawska GPW ma kapitalizację na poziomie 1,3 BILIONA złotych.
Daje nam to miejsce w czwartej dziesiątce największych giełd na świecie.
A my się podniecamy kapitalizacją rynku krypto liczoną na całym świecie.

Problem tak jak mecenas napisał polega częściowo na zakwalifikowaniu coinów do odpowiedniej kategorii.

(nie)Rząd zawsze chce przytulić jak najwięcej pieniędzy się da.
W sytuacji krypto brakuje jakiejś mądrej głowy, która zamiast próbować z tym rynkiem walczyć, spróbowałaby go sensownie uregulować - tak, żeby nas nie zniechęcić, ale też na tym skorzystać.

Zresztą, podobnie jest z innymi black-marketowymi sprawami, jak narkotyki czy broń.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: dzudok » wtorek, 13 lutego 2018, 21:39

Mysle podobnie nie wiedza co z tym zrobic i to moze byc problem :roll: :roll: Bo jak nie wiadomo co zrobic to lepiej zakazac....

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: esse » wtorek, 13 lutego 2018, 22:54

@@marcos, rząd chce Cię uchronić przed złem, a Ty już knujesz. Nieładnie :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: benq » środa, 14 lutego 2018, 06:46

@marcos pisze: A powiedzcie mi Panowie, co w sytuacji, gdy zakażą a ktoś się zaloguje z IP nie powiązanym z Polską?
Właśnie w tym celu powstało Substratum ;)
https://substratum.net/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 73
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: Skrilex » środa, 14 lutego 2018, 11:47

Borzeee, jak slysze, albo czytam co te kiepy z Wiejskiej wygaduja o kryptowalutach, to mi sie slabo robi i mam ochote wyjechac z tego zacofanego kraju... "Piramidy finansowe", "drugie Amber Gold", "dynamiczny rynek, mogacy przyniesc straty" i tym podobne brednie. Szkoda, ze jak ludzie zostali udupieni w poliso-lokaty, to (nie)rzadowi za bardzo nie chcialo sie nic robic (tak wiem, sa wydane jakies decyzje UOKiK, ale w minimalnym stopniu ratuja one wplacone tam pieniadze).
Ogolnie, to obawiam sie, ze MorW.A. i spolka beda chcieli przywalic jakims specjalnym podatkiem od kryptowalut, typu 75% (jak ktos tam wczesniej pisal).

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości