Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zombine » wtorek, 13 lutego 2018, 16:29

HypnoFukka pisze:
zombine pisze: Czy przyczyną wstrzemięźliwości i niezdecydowania BTC może mieć jutrzejsza konferencja w kongresie USA ?
https://bithub.pl/wiadomosci/krypto-ren ... kongresie/
TO ma wpływ i to na 100%, bo jak się okaże, że thether to puste coiny bez pokrycie to będzie afera Tethergate :D
Ok. Czyli biorąc pod uwagę chaotyczny i emocjonalny rynek to owocem tej konferencji mogą być wystrzały lub pełna peryskopowa.
Jeszcze jak mógłbym prosić o jakiś serwis informacyjny który ma dobry refleks w podawaniu takich newsów czy pozostaje siedzenie na guziku atomowym by wejść/wyjść. Ja do śledzenia newsów używam https://cryptotown.io/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: obcio » wtorek, 13 lutego 2018, 16:45

@zombine, @HypnoFukka, piszecie o dwóch różnych rzeczach. Jeden dał linka, a drugi nawet nie zaglądając napisał co o tym myśli...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 lutego 2018, 16:57

2 poprzednie dołki od ATH miały dość podobną strukturę po nich, z różnymi kontynuacjami.
Teraz idzie inaczej lub mocno przedłuża schemacik. Szczegóły na wykresie:


https://www.tradingview.com/x/NyckO4Kb/

Dodano po 4 minutach 17 sekundach:
Mimo różnych rozkładów 1-2-3, czas od poprzednich dołków do wyjścia w górę/dół dość podobny. Jeśli mimo braku 1-2-3 już ponad tydzień po dołku, wychodziłoby w górę/dół w tym samym czasie, no to za 3-6 dni czekałby nas ruch. Osobiście sądzę jednak, że budujemy inny schemat.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 122
Rejestracja: 12 sierpnia 2015
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dgtmarket.com » wtorek, 13 lutego 2018, 18:41



Kupujący tracą impet. Ruch ceny od strefy popytu (okolice 6000$) do strefy podaży (okolice 9000$) skonsumował wszystkie poziomy popytu. Dodatkowo ostatni impuls wzrostowy jak na razie nie był wstanie pokonać ostatnich szczytów. Biorąc te czynniki pod uwagę, moim zdaniem należy spodziewać się spadków ceny do okolic 6000 $ (przy możliwym fałszywym wybiciu do strefy podaży znajdującej się na poziomie ~10 000$). Sygnałem do rozpoczęcia tych spadków będzie przebicie strefy popytu w okolicach 7800$.

Więcej w interaktywnej wersji wykresu: https://pl.tradingview.com/chart/BTCUSD/JTobRSu0/

Pozdrawiamy serdecznie!
Zespół dgtmarket.com
Konkurs! Szczegóły TUTAJ
Giełda Bitcoin i Litecoin: dgtmarket.com
Blog: blog.dgtmarket.com Facebook: facebook.com/dgtmarket Twitter: twitter.com/dgtmarket_com

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » wtorek, 13 lutego 2018, 18:48

ekonokomik pisze: Ja ostatnio nie udzielam się, bo wg mnie jesteśmy w no-trading-zone. Zarabiałem jakieś drobne, grając ostrożnie na małych ruchach, ale ostatecznie wczoraj sprzedałem (prawie) wszystko) i czekam.
Wcale nie dziwne, bo kurs wygląda jakby miał za chwilę paść(4H na przykład), jest duże niezdecydowanie. Można się jeszcze powoływać ewentualnie na strategię zero line, jednak w mojej opinii bez złudzeń, jeżeli 1D padnie no to nie będzie nad czym dywagować. Od kilkunastu godzin wisimy bez wyraźnych ruchów, tzn. one są, ale fale jakby się nam spłaszczyły.

@scibi , @GetBitCoin_pl, takie pytanie, dlaczego orion666 ma bana i drugie pytanie czy @Bitcoinek kiedykolwiek tu wróci czy też ma bana dożywotniego? Pytam, bo mimo że przegiął ostro no to jego wkład w postaci wróżek przynajmniej poprawiał nieco humor.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 lutego 2018, 18:50 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: JustinHustlin » wtorek, 13 lutego 2018, 18:50

Cieszę się tylko że nie spadł do 3k $ bo okazałoby się że padnie ekonomia, przecież nie opłacałoby się go dalej kopać

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 13 lutego 2018, 18:58

Wymazywanie pisze: Czyli i tak 12k ale wcześniej pogłębienie. Czyli kulki w grze?
Oczywiście. Wciąż czekam na 12k. Ale to jest perspektywa połowy marca. Więc mimo, że uważam, iż kupując teraz prawie na pewno da się zarobić w perspektywie tygodni, to jeśli da się zarobić więcej to czemu nie. W tym trójkąciku, w którym teraz jesteśmy też trochę gram, ale drobnymi. Z porządną grą trzeba czekać na wyjście z trójkąta (8k czy 9k).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 13 lutego 2018, 19:33

ekonokomik pisze: Z porządną grą trzeba czekać na wyjście z trójkąta (8k czy 9k).
A 10k to pies? Czyli co? Wychodzimy ponad 9200 i wchodzisz grubo? Czy dopiero po przebiciu i utrzymaniu 10k? No ale wtedy o ile większy zasięg będzie miał potencjalny ruch w górę niż obecna zona 7700-9000? Do 12k rzut beretem :lol:

Dodano po 17 minutach 48 sekundach:
BTW na 4H ciekawa formacja nam się rysuje. Po 3 krukach doji i zielony grubas. Jak uda się zamknąć świeczkę 8600+ to spodziewałbym się ponownej próby ataku na 9k. Młotek w 1H o 11, utrzymanie lokalnej lt (dołki 11 i 12 luty) i udany retest od góryspadkowej lt 6I i 28I też jakby to sugerowały
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ludolfin » wtorek, 13 lutego 2018, 19:40

Ciekawe. Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cyclone » wtorek, 13 lutego 2018, 19:40

amneziahaze pisze: @scibi , @GetBitCoin_pl, takie pytanie, dlaczego orion666 ma bana i drugie pytanie czy @Bitcoinek kiedykolwiek tu wróci czy też ma bana dożywotniego? Pytam, bo mimo że przegiął ostro no to jego wkład w postaci wróżek przynajmniej poprawiał nieco humor.
Bitcoinek jest pod innym kontem, też brakowało mi jego analiz i całkiem innego acz ciekawego spojrzenia

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 13 lutego 2018, 20:33

bitloteiros pisze:
ekonokomik pisze: Z porządną grą trzeba czekać na wyjście z trójkąta (8k czy 9k).
A 10k to pies? Czyli co? Wychodzimy ponad 9200 i wchodzisz grubo? Czy dopiero po przebiciu i utrzymaniu 10k? No ale wtedy o ile większy zasięg będzie miał potencjalny ruch w górę niż obecna zona 7700-9000? Do 12k rzut beretem :lol:
10k nie jest dla mnie żadną znaczącą wartością. Żadne kreski mi tam na razie nie wypadają, a w okrągłe liczby nie wierzę.
9k też nie wybrałem bo jest okrągłe, tylko tam mniej więcej wypda górne ograniczenie quasi-trójkąta w którym poruszamy się od kilku dni.
Jestem przekonany, że szybkie wejście po przebiciu tej linii będzie dla mnie bezpieczne. Kurs pójdzie w górę i da mi komfort bezstratnego SL, nawet gdyby wybicie okazało się fejkowe i para skończyła po paru setkach.

Teraz też można pograć, choć trochę bardziej ryzykownie i godzinowo. Można np wejść teraz z SL na poziomie 8300, a wysiadką pod 9k.
Ale zrobiło się już tak ciasno w tej figurze, że dla mnie zarobek chyba nie jest wart ryzyka, szczególnie, że większe szanse daję wyjściu dołem niż górą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 13 lutego 2018, 20:43

Chciałbym na coś zwrócić uwagę - jesteśmy już tydzień od dołka, a mimo wszystko przy tej fali nawet double-bottom nie było. Przy dwóch pierwszych falach mieliśmy wybicie przez kilka dni, po czym zaraz był spadek i db. W tym momencie, od kilku dni jednak utrzymujemy się miedzy 8-9k$, co dla mnie samo w sobie już jest sukcesem. (A i zgadzam się, z wcześniejszymi wpisami, że na ten moment to no-trade zone.)

Więc albo wykraczę i zaraz będziemy mieć DB, albo tym razem będzie inaczej.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » wtorek, 13 lutego 2018, 21:18

Mam pytanie, czy w waszej ocenie możliwe jest aktualnie formowanie niedźwiedziej flagi ?
SVG Image

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 13 lutego 2018, 21:24

@kAArter, Obrazek

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » wtorek, 13 lutego 2018, 21:29

@Arhio, Nie mówię o byczej fladze a o niedźwiedziej SVG Image rys2

I czy nie jest grane to co ostatnio

SVG Image

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 13 lutego 2018, 21:37

no dobrze, ale skoro punkt flagi zaczynasz od polnocy, to cala formacja jest naciagana, ale to moje zdanie, ja obstawiam dosc powolna realizacje formacji glowy i ramion, ktora czyha na jutrzejsza randke w Hameryce, bo jesli Hamerykanie wysla na swiat pozytywne "newsy" to sie przyczyni do innego spojrzenia na caly rynek, na razie to, co obserwujemy to typowy boczniak i niepewnosc rynku, jutro wazny dzien, ja zostawiam alarmy i czekam na ponowne testowanie oporu na poziomie 9k jeszcze dzisiaj, ale kazdy widzi to co chce widziec :) grunt to obiektywnie spojrzec na cala sytuacje, na dniach kilka projektow wchodza w kluczowa faze, wiec poziom bita sie zachowa w granicy 8-9k, nie wiem, jak wy ale ja na tych spadkach wiecej zarobilem niz na hossie :) spadam, dobranoc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » wtorek, 13 lutego 2018, 21:54

@bitloteiros, od kogo Tom Hardy dostał taką bombę w nos :shock: ? Już na poprzednim awatarze nie wyglądał za dobrze :|

No i co robimy z tym jajnikiem panie doktorze? Ja widzę taki potencjalny scenariusz. Oparcia linii zaznaczyłem kropkami. Opcja: poruszanie się w klinie do 15.02. wyjście dołem i oparcie w okolicach fibo 0,618, które przecina się w tym dniu z pomarańczową linią trendu (co do tej linii - jest dziwna, ale lubię takie dziwne linie zainicjowane przez długie knoty odstające od pozostałych.Szczególnie, jeżeli są narysowane na ładnym wolumenie. Właściwie została przebita, ale potem kurs znalazł na niej oparcie. Może coś jest na rzeczy).

Obrazek

+ na dziennych takie poruszanie się w klinie przez dwa dni spowoduje zwężenie bbands, które mogłoby wyglądać jak poniżej. Środkowa zbija na dół, dolna łapie i odbija, potem wyjście górą :) .

Obrazek

Problemem jest jednak timing. Musiałoby to zostać zrobione w ciągu jednego dnia - nie ma sprawy. Ale taka duża czerwona świeca prosiłaby się o dalsze spadki, więc kicha ze wsparciem...

+ 15.02 akurat zaczyna się łikend :D

Nie jest to scenariusz pod który gram, bo jeśli kurs porusza się w klinie (a wszystko na to wskazuje), to w końcówce lepiej czekać na wyjście. Tak, czy siak chyba wart odnotowania - mamy kolejną magiczną datę: 15.02 (kolejna to 01.03).

PS. @dgtmarket.com, jaja sobie robicie z tymi strefami SD? Wrzucam pomoc naukową. Może następna analiza będzie bardziej udana.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 13 lutego 2018, 23:06

Nie wiem, czy ktoś już to wrzucał, jeśli tak to przepraszam, ale zrobiłem sobie ostatnio trochę wolnego, i cieżko nadrobić wszystko. :P

Wygląda na to, że dzisiaj testowaliśmy lt od góry na 1D, którą wczoraj przebiliśmy.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 13 lutego 2018, 23:12

ekonokomik pisze: 10k nie jest dla mnie żadną znaczącą wartością. Żadne kreski mi tam na razie nie wypadają, a w okrągłe liczby nie wierzę.
No jest jedna ważna kreska

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » środa, 14 lutego 2018, 00:22

Jakoś tu nadzwyczaj spokojnie, a kurs powoli zaczyna swoją huśtawkę :)
Co myślicie o obecnej sytuacji?
Wg mnie jeżeli kurs ma spać do okolic 7k$ to powinien jeszcze raz zaatakować 9k$
To co dzieje się teraz wygląda na tzw. wyleszcz ew. czyszczenie longów/shortów co zresztą widać po wykresach long/short.

Swoją drogą czy też widzicie jakieś podobieństwo czy to już ja doszukuje się na siłę?
(podobieństwa oznaczone w niebieskich kwadratach) :)
Obrazek

I na końcu nawiązując do posta @Arhio
07.02 od 01:00 spadek w dzien wzrost
08.02 od 01:00 wzrost w dzien spadek
09.02 od 01:00 spadek w dzien wzrost
10.02 od 01:00 wzrost w dzien spadek
11.02 od 01:00 spadek w dzien wzrost
12.02 od 01:00 wzrost w dzien spadek
Dzisiaj będzie odwrotnie, kwestia tylko o której rano rozpoczną się spadki.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Google [Bot], Hoyden, makur i 34 gości