Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oiron666 » wtorek, 13 lutego 2018, 11:34

Obecna sytuacja wygląda jak dewastacja longów który zaczęły się otwierać po utworzeniu odwróconej głowy z ramionami. Kilka razy w przeszłości można było zaobserwować że formacja zdążyła się utworzyć, była chwila konsolidacji albo fejkowe zanegowanie formacji po czym formacja się zrealizowała.

Na obrazku wrzucam poglądową sytuację z pierwszej połowy stycznia.

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » wtorek, 13 lutego 2018, 11:37

kierownikł pisze:
plugmyduck1 pisze:to przesluchanie
to pewnie strach na wróble
A ty Jestes Grubas i trzymasz pozycje i strategie ? Oczywiscie, ze takie rzeczy sa dla ulicy i sluza do powolnego budowania okreslonej polityki. Jednak dla spekulanta to jest okazja, jest ruch i szybkie nierozwazne decyzje. I duzo bardziej prawdopodobne jest, ze wytrzepia ulice jeszcze raz. Zanim puszcza kurs zebysmy zarobili.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 lutego 2018, 11:41 przez plugmyduck1, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » wtorek, 13 lutego 2018, 11:38

ekonokomik pisze: Moje przewidywania: spadek do okolic 6k7 - 7k4 , ale bez pogłębiania dołka a potem odbicie do okolic 12k.
Patrząc na wykres 1w widać, że poprzednia świeczka, zamknięta w nocy z niedzieli na poniedziałek miała bardzo długi knot. Obecna powinna zamknąć się już na zielono, a kolejne 3-5 w większości zielonych świeczek doprowadzić nas do oczekiwanego odbicia widocznego w skali 3d i 1w (okolice 12k).
Uważam ten scenariusz za najbardziej prawdopodobny, ale jest to prawdopodobieństwo na poziomie 60 - 65%, więc zachowuję czujność i elastyczność.
30% daję na wybicie w górę z poziomów >8k.
A jedynie około 5% na pogłębienie dołka (<6k) w jednym ruchu.
Gram pod to samo. Ślamazarność całokształtu. Nie wspominając o korekcie od wybicia spod ~6k$.
Natomiast gdyby uznać, że zaliczone zostało już dno-dna to oczekiwać należałoby teraz boczniaka w jakimś kanale właśnie w przedziale 6800-7200$ (uśrednione z obecnych, nie mierzone narzedziem)
Jeżeli polecą głębsze cegły to znaczy ,że cały cykl jeszcze nie został zamknięty?

Odnośnie thetera to przyjdzie poczekać długie miesiące zanim coś się wyjaśni. Dzisiaj to co najwyżej przedstawią się i zapytają jaką lubią kawę bo spędzą tam sporo miły chwil.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 13 lutego 2018, 11:41

Obrazek

odbilismy sie niemal idealnie, czy na ten moment mozna juz mowic o zanegowaniu widocznej formacji glowy z ramionami? i poruszaniu sie w tym kanale? z powolnymi i niepewnymi wzostami?

ktos zauwazyl cykliczna i zmienna co wlasciwie nocna aktywnosc? od dolka z dnia 06.02 po zakonczeniu swieczek dziennych


07.02 od 01:00 spadek w dzien wzrost
08.02 od 01:00 wzrost w dzien spadek
09.02 od 01:00 spadek w dzien wzrost
10.02 od 01:00 wzrost w dzien spadek
11.02 od 01:00 spadek w dzien wzrost
12.02 od 01:00 wzrost w dzien spadek
w nocy mielismy spadek, w dzien powinno wzrosnac i przebic lokalny szczyt na poziomie 9066$

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kierownikł » wtorek, 13 lutego 2018, 11:52

plugmyduck1 pisze:A ty Jestes Grubas i trzymasz pozycje i strategie ?
Trochę fitnesu by mi nie zaszkodziło, ale formę jako taką trzymam ;)

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 13 lutego 2018, 11:56

@Arhio, Widzę to podobnie tylko innaczej wyrysowałem (Cup n handle w 4h) -> https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 02#p452802
Jeśli miałby się zrealizować to teraz właśnie powinniśmy zakońćzyć te lokalną korekę ABC od $9k i wracać w górę.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 13 lutego 2018, 12:02

ja usunalem wiele kresek, bo zwyczajnie nie bylo na nie reakcji, w wyrysowanym przeze mnie kanale mamy po 3 punkty zaczepne, wczorajsza dynamiczna akcja z przebiciem LT spadkowego miala jakis cel, przetesowalismy ta linie od gory 2 raz, jestem poki co dobrej mysli, swieczka 1h nie zakonczyla sie zle, teraz czyszczenie stopow i przebicie z impetem 8500 byloby bajeczne

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » wtorek, 13 lutego 2018, 12:02

Poruszamy się w kanale wzrostowym, który wskazał już wyżej Arhio. Na moim wykresie to te dwie równoległe linie:

Obrazek
Obstawiam jednak, że jesteśmy w boczniaku z malejącymi oscylacjami, co potwierdzi się jeśli ruchy będą się utrzymywać w klinie wyznaczonym na wykresie liniami delikatnie skośnymi, przecinającymi widoczne tam kwoty 9000 i 7851. Gdy klin się zwęzi, powinien nastąpić wyraźny wyskok i tu obstawiam, że w górę.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 13 lutego 2018, 12:04

@Arhio, Właściwie to przebiliśmy lokalną LT (rysując po 3 i 10 lutego), a nie tylko drasneliśmy, jednakże na $9k jak się okazuje jest 50% zniesienia spadków całego ruchu spadkowego z $12k. Tam mógł się ktoś ustawić z ogromnymi orderami i tak też było, ktoś tutaj opisywał co raz to pojawiające się nowe ukryte BTC przy tej wartości.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 lutego 2018, 12:21 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 13 lutego 2018, 12:08

Arhio pisze: czy na ten moment mozna juz mowic o zanegowaniu widocznej formacji glowy z ramionami? i poruszaniu sie w tym kanale? z powolnymi i niepewnymi wzostami?
Nie została jeszcze zanegowana. Co więcej możemy ją zrealizować poruszając się wewnątrz kanału
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 lutego 2018, 12:44

mattbigblue pisze: Wydaje mi się, że nikt, nawet starzy wyjadacze nie dopuszczają myśli, że BTC spadnie w okolice 3--5k i będzię się tam kisił miesiącami (to, że spadnie, sporo osób tak myśli, ale tak naprawdę on tam musi spaść i zostać przez dłuższy czas, aby zniechęcić ludzi do grania, po to aby grubsy się napchały).
Jak ktoś jest wyjadaczem to powinien dopuszczać bardzo szerokie spectrum możliwości.

To co piszesz w nawiasie: że MUSI tam spaść itd. - otóż nic na wykresie się nie "musi". :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 lutego 2018, 12:47

mattbigblue pisze: Ciekawe jak będzie w tym roku. Wydaje mi się, że w tym roku może być bull-trap, bo wszyscy oczekują "tego odbicia" albo "return to normal", kurs może wzrośnie, do upragnionych 10k, może 11, wszyscy się zapakują a potem może być zjazd do nowego minimum i ostateczne wyleszczenie.
Jakby wszyscy oczekiwali odbicia to by nikt nie sprzedawał - byłyby tylko zakupy, a jak widzimy sprzedają.
Uciekajcie jak możecie od sformułowań na giełdzie/w analizowaniu: wszyscy/nikt/nigdy/zawsze itd. :mrgreen:
Rynek jest złożony i rozłożony na bardzo różne oczekiwania, analizy, decyzje, plany gry itd.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 lutego 2018, 12:55 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » wtorek, 13 lutego 2018, 12:48

mattbigblue pisze: Wydaje mi się, że jest zbyt duża chęć, aby było tak jak zawsze
Kultura, rutyna, codzienność i sezonowość to trudne do pomięcia czynniki w inwestowaniu.
Tłum podlega pewnym schematom wynikających ze świąt, wakacji, okresów rozliczeniowych itd., a z tłumem idą pieniądze.
Sezon wakacyjny w większości miejsc na świecie wypada na te same miesiące.
Nowy rok w Chinach dla wszystkich na świecie o tej samej porze.
Święta dla wszystkich w okolicach tego samego czasu.
Gdy ludzie są na urlopach, świętują z rodzinami i relaksują się to dają się ponieść urokowi rodzinnej atmosfery i inwestycje odstawiają na bok (chyba, że w grze jest @socjolog2008, który również z ferii raczy nas postami i którego żona musi bić po łapach by się opamiętał ;) ).
„W następnych dniach ulice miast pustoszeją a większość sklepów i urzędów jest zamknięte, gdyż Chińczycy tradycyjnie udają się w podróż do krewnych. Po dwóch tygodniach obchody Nowego Roku kończy Święto Latarni.”( https://pl.wikipedia.org/wiki/Chi%C5%84ski_Nowy_Rok).
"Jest najważniejszym i najhuczniej obchodzonym chińskim świętem, nie tylko w Państwie Środka. Jego termin przypada na 15-21.02.2018. Są to dni ustawowo wolne, banki oraz urzędy są zamknięte.UWAGA! Podczas tych dni mogą być zamknięte również punkty usługowe- sklepy, restauracje. Tradycyjnie świętowanie Chińskiego Nowego Roku trwa od 2 tygodni nawet do miesiąca." (https://www.chinskiraport.pl/blog/swiet ... nach-2018/)

W tym okresie jeśli Chińczycy zapominają o inwestycjach (1,34mld ludzi), to ich brak ruchów w trakcie sielanki, lub wzmożona aktywność zaraz przed lub zaraz po, powinna mieć wpływ na rynek.
Jako przykład:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rajd_%C5% ... o%C5%82aja – Rajd Św. Mikołaja
https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_stycznia - efekt stycznia

Powiedzenie „Sell in May and go away” nie wzięło się też znikąd. Prawdopodobnie związane było z okresami prac hut w Europie, oraz innych przedsiębiorstw których akcje miały swoje szczyty właśnie w maju, bo na wakacje były one zamykane. Teraz to raczej wyłącznie slogan, nie przyglądałem się danym. Jednakże kiedyś było aktualne.
Jak zawsze w inwestowaniu, niczego nie można być pewnym, a użycie wyłącznie sezonowości do inwestowania może nas wprowadzić w maliny.
Tym bardziej, że aby odkryć sezonowość (gdy mówimy o miesiącach w roku, a nie np. dniach w tygodniu), potrzeba danych z wielu lat. Czytałem analizy dla rynków z danymi, których analiza sięgała ponad stu lat.

W tym artykule (http://www.equityclock.com/seasonality/) słusznie zaznaczają, że „Studies using less than ten years of data can be used, but they tend to be less reliable.”. Dla Bitcoina, który jest szalenie dynamiczny i wciąż mocno się rozwija, sezonowość być może jeszcze nie występuje w stopniu tak silnym aby pod to grać. Nie wiem.

Myślę natomiast, że ten wykres, wielokrotnie już wstawiany:
Obrazek
jest czynnikiem, który ja brałbym pod uwagę i który połączony z Waszymi rozkminkami AT powinno dać nam wysokie poczucie świadomości decyzyjnej.
Szukając linków do posta natknąłem się też na to (jako krótka lektura dla zainteresowanych):
https://www.investopedia.com/terms/s/seasonality.asp
http://tlustekoty.pl/sezonowosc-w-inwestowaniu-czesc-1/
https://www.investopedia.com/day-tradin ... de-stocks/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » wtorek, 13 lutego 2018, 12:50

Arhio pisze:Obrazek

odbilismy sie niemal idealnie, czy na ten moment mozna juz mowic o zanegowaniu widocznej formacji glowy z ramionami? i poruszaniu sie w tym kanale? z powolnymi i niepewnymi wzostami?

ktos zauwazyl cykliczna i zmienna co wlasciwie nocna aktywnosc? od dolka z dnia 06.02 po zakonczeniu swieczek dziennych


07.02 od 01:00 spadek w dzien wzrost
08.02 od 01:00 wzrost w dzien spadek
09.02 od 01:00 spadek w dzien wzrost
10.02 od 01:00 wzrost w dzien spadek
11.02 od 01:00 spadek w dzien wzrost
12.02 od 01:00 wzrost w dzien spadek
w nocy mielismy spadek, w dzien powinno wzrosnac i przebic lokalny szczyt na poziomie 9066$
Wg mnie tak będzie wyglądać najbliższy czas. Ta powtarzalność nie jest przypadkowa.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 lutego 2018, 13:13 przez Chillout, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 lutego 2018, 12:53

ekonokomik pisze: Ja ostatnio nie udzielam się, bo wg mnie jesteśmy w no-trading-zone. Zarabiałem jakieś drobne, grając ostrożnie na małych ruchach, ale ostatecznie wczoraj sprzedałem (prawie) wszystko) i czekam.
To jak to - wcześniej był elaboracik o dwóch kuleczkach po bańkach na dużej skali tylko by powiedzieć, że jeśli 6k to dołek,
to będzie 12k w ciągu kilku tygodni a teraz nagle SELL? :)

Aha, widzę:
ekonokomik pisze: Moje przewidywania: spadek do okolic 6k7 - 7k4 , ale bez pogłębiania dołka a potem odbicie do okolic 12k.
Czyli i tak 12k ale wcześniej pogłębienie. Czyli kulki w grze?
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 lutego 2018, 12:57 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 13 lutego 2018, 12:56

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » wtorek, 13 lutego 2018, 13:48

No wlasnie gdyby BTC pociagnal. To mamy fajna spekulacje na ETC i Lisku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: HypnoFukka » wtorek, 13 lutego 2018, 16:06

Od godziny 2 w nocy wszystkie świeczki godzinne (bitstamp) mają dużo większy wolumena na spadkach niż na wzrostach. Czy to oznacza dalsze spadki ? Słabość byków ?

Chyba widać panikę wśród graczy. Bo jak leci w dół to robi się panic salle. Mało kto wierzy we wzrosty.

Jak plotę głupoty, to mnie poprawcie, ale jestem początkujący :P

edit : widzę, że wracam do kanału po fake'owym wybiciu, więc widziałbym spadek do 8k.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 lutego 2018, 16:18 przez HypnoFukka, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zombine » wtorek, 13 lutego 2018, 16:17

Czy przyczyną wstrzemięźliwości i niezdecydowania BTC może mieć jutrzejsza konferencja w kongresie USA ?
https://bithub.pl/wiadomosci/krypto-ren ... kongresie/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: HypnoFukka » wtorek, 13 lutego 2018, 16:19

zombine pisze: Czy przyczyną wstrzemięźliwości i niezdecydowania BTC może mieć jutrzejsza konferencja w kongresie USA ?
https://bithub.pl/wiadomosci/krypto-ren ... kongresie/
TO ma wpływ i to na 100%, bo jak się okaże, że thether to puste coiny bez pokrycie to będzie afera Tethergate :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Arcymistrz1990, Yogi77 i 22 gości