Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kdwa » środa, 7 lutego 2018, 12:04

ekonokomik pisze:
kdwa pisze:
ekonokomik pisze:

Nie, nie trzeba.
Wystarczającym "usprawiedliwieniem" dla

To inaczej:
Wzrosty o 1k do 20k nie miały przyczyn fundamentalnych. Przyczyną była bańka, czyli ludzka CHCIWOŚĆ.
Spadki z 20k do 6k też nie mają przyczyn fundamentalnych. Przyczyną jest ludzki STRACH.

..200-metrowe tsunami ;)
Nie zgodzę się,
wzrost z poziomu 1k akurat był mocno uzasadniony wieloma czynnikami. Jednym z nich było wsparcie szarej strefy, ponieważ pojawiło się aktywo, które można spieniężyć bez śladu, bez udziału banków, bez podatków. Kolejnym była szybkość transakcji, mówię tu o okresie zaraz po 1k. Trzecim była nieodwracalność transakcji, czyli klikasz enter i środki idą do Ciebie - nie można tego skorygować poprzez czynnik ludzki typu oficer bankowy czy urząd nadzoru bankowego. Czwarte to nowe aktywo, które można wypromować i stworzyć alternatywę do zabezpieczenia środków - tutaj przytoczę sobie na marginesie bańkę cypryjską. No i jest jeszcze kilka czynników, które można tutaj przytoczyć - przyczyna jest, skutek jak widać też.

A spadki z 20k. właśnie opisałem jak ja to widziałem..

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » środa, 7 lutego 2018, 12:05

Abstrachując od wyliczania spadków i zemście krypto na wall street... zechciałby się ktoś podzielić kreskami jak teraz widzi obecną sytuacje?
Ja osobiście liczyłem na podciągnięcie kursu w okolice 9-9.4 bez większych przestanków.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kdwa » środa, 7 lutego 2018, 12:06

Dla potwierdzenia p. pierwszego może być głośne zatrzymanie 200k BTC przez Bułgarię czy Rumunię..

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 7 lutego 2018, 12:11

kdwa pisze: Nie zgodzę się,
wzrost z poziomu 1k akurat był mocno uzasadniony wieloma czynnikami. Jednym z nich było wsparcie szarej strefy, ponieważ pojawiło się aktywo, które można spieniężyć bez śladu, bez udziału banków, bez podatków. Kolejnym była szybkość transakcji, mówię tu o okresie zaraz po 1k. Trzecim była nieodwracalność transakcji, czyli klikasz enter i środki idą do Ciebie - nie można tego skorygować poprzez czynnik ludzki typu oficer bankowy czy urząd nadzoru bankowego. Czwarte to nowe aktywo, które można wypromować i stworzyć alternatywę do zabezpieczenia środków - tutaj przytoczę sobie na marginesie bańkę cypryjską. No i jest jeszcze kilka czynników, które można tutaj przytoczyć - przyczyna jest, skutek jak widać też.
Wszystko co opisałeś to po prostu cechy Bitcoina, które były aktualne i równie ważne i w 2014 i w 2015. Bitcoin był już wtedy powszechnie znany.
Cechy obecne od początku to nie są argumenty za 1000% wzrostem w ciągu konkretnego roku.

BTW. Nazwa "bańka cypryjska" na wiosenną bańkę 2013 i uzasadnianie jej kryzysem cypryjskim i chęcią tamtejszej ludności do ochrony środków przed bankami, to bzdura wymyślona przez media. Bezpośredni wpływ Cypru na cenę był pomijalny. Jeśli jakiś był, to pośredni, właśnie dzięki tym medialnym banialukom, powszechnie przedrukowywanym.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kdwa » środa, 7 lutego 2018, 12:22

ekonokomik pisze:
kdwa pisze: Nie zgodzę się,

BTW. Nazwa "bańka cypryjska" na wiosenną bańkę 2013 i uzasadnianie jej kryzysem cypryjskim i chęcią tamtejszej ludności do ochrony środków przed bankami, to bzdura wymyślona przez media. Bezpośredni wpływ Cypru na cenę był pomijalny. Jeśli jakiś był, to pośredni, właśnie dzięki tym medialnym banialukom, powszechnie przedrukowywanym.
Bańka Cypryjska była związana przede wszystkim z blokadą środków na lokatach, których wartość przekraczała 100tys Euro. To miałem na myśli.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Klienc ... 00943.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » środa, 7 lutego 2018, 12:26

sciborsson pisze: W tym momencie, to mamy CHCIWOŚĆ I STRACH- mieszane uczucia. Z jednej strony wszyscy są CHCIWI i nie sprzedają w trakcie wzrostów z drugiej uważają i obserwują kurs bo się BOJĄ, że zaraz możemy wrócić do spadków.
Przyznam, że patrzę jak odbijają ładnie alty i chciałbym jeszcze jedną korektę chociaż do 6k na kolejne zakupy bo wzrost jest OGROMNY :mrgreen:

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kdwa » środa, 7 lutego 2018, 12:27

wrć,
nie to że Bańka miała związek ale że konsekwencją była konfiskata środków powyżej 100tys.Eu

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 7 lutego 2018, 12:39

kdwa pisze: Bańka Cypryjska była związana przede wszystkim z blokadą środków na lokatach, których wartość przekraczała 100tys Euro. To miałem na myśli.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Klienc ... 00943.html

Wiem co miałeś na myśli. Mój komentarz jest dalej taki sam: to powiązanie było typowym "faktem medialnym" wygenerowanym przez "klasycznych analityków finansowych", którzy na wszystko muszą mieć jakieś racjonalne wytłumaczenie.

BTW. Stary żart: kto to jest analityk finansowy? To człowiek, który po fakcie potrafi znakomicie uzasadnić, dlaczego się pomylił w swoich prognozach ;)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 7 lutego 2018, 12:50

mudol pisze: Przyznam, że patrzę jak odbijają ładnie alty i chciałbym jeszcze jedną korektę chociaż do 6k na kolejne zakupy bo wzrost jest OGROMNY
Pewnie, teraz to wszyscy by chcieli jeszcze minutkę na zakupy przy 6k. :twisted:

Ja właśnie sprzedałem z 30% zyskiem alty, które kupiłem dokładnie przy 6k. Na razie na altach plan wykonany.
Żeby nie było - opisywałem szczegółowo jak to się robi i dlaczego tak, zanim jeszcze spadki się rozkręciły:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=446990#p446990

Niestety, bez ryzyka nie ma zarobku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » środa, 7 lutego 2018, 13:02

ekonokomik pisze:
mudol pisze: Przyznam, że patrzę jak odbijają ładnie alty i chciałbym jeszcze jedną korektę chociaż do 6k na kolejne zakupy bo wzrost jest OGROMNY
Pewnie, teraz to wszyscy by chcieli jeszcze minutkę na zakupy przy 6k. :twisted:

Ja właśnie sprzedałem z 30% zyskiem alty, które kupiłem dokładnie przy 6k. Na razie na altach plan wykonany.
Żeby nie było - opisywałem szczegółowo jak to się robi i dlaczego tak, zanim jeszcze spadki się rozkręciły:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=446990#p446990

Niestety, bez ryzyka nie ma zarobku.
Gdybym wkupił się w okolicach 6k zrobiłbym to samo. Natomiast odreagowania wzrostów 6->6,9->6,3. 6,3->7,5->6,7. 6,7->7,8->płaskie 7,2. Obecnie 7,2-8,3-> ?
To w skrócie (powinienem rozłożyć na więcej czynników) i ogólnikach ale wychodzi jakieś 7,7 na wejście. Natomiast zbyt prost bo rozebranie ostatniej fali. Obecnie nie wiadomo jeszcze czy jest końcówka spadków (odreagowanie) czy już zmiana trendu. Łaknęli ludzie tego wzrostu. Natomiast jak wychodzi Wam z kresek?
Mnie to dalej śmierdzi i nie umiem rozpoznać czy to już koniec spadków czy czeka nas wedle kresek jeszcze jedno konkretne tąpnięcie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » środa, 7 lutego 2018, 13:03

Przebiliśmy ważny opór z dołka na 7900 z 02.02. Jaki krótkoterminowy target sobie dajecie na realizację zysku z odbicia? V-bottom kończy się około 9k i tam też mniej więcej biegnie LT od 3k a parę stów wyżej mediana kanału log. W okolicy 10k linia trendu spadkowego od 7 stycznia.

Czy mi się zdaje czy wątek się mocno wyludnił? W sumie spoko, łatwiej się czyta, pękła bańka na ilości postów na dobę ;)

Roboczy obrazek, niektóre kreski możecie zignorować, 4h finex:

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 21 kwietnia 2018, 01:27 przez akos, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Verdas » środa, 7 lutego 2018, 13:06

Kryptowaluty jako wskaźnik trendu? :P

https://businessinsider.com.pl/gielda/w ... ka/1t0vyld

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » środa, 7 lutego 2018, 13:08

Verdas pisze: Kryptowaluty jako wskaźnik trendu? :P
Taa, tera sobie banksterka znajdzie kozła ofiarnego i chłopca do bicia, coś czułem, że zacznie się taka narracja :]

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 7 lutego 2018, 13:15

Verdas pisze: Kryptowaluty jako wskaźnik trendu? :P

https://businessinsider.com.pl/gielda/w ... ka/1t0vyld
Dość logiczne uzasadnienie, choć nie wiem czy prawdziwe.
Faktem jest, że dziwnym trafem wzrosty na BTC od samego początku dziwnie pokryły się z dodrukiem pieniądza na świecie po krachu w 2008.

BTW. Ktoś właśnie wystawił 300BTC na bidach finex zeby zablokować zejście kursu poniżej linii spadkowej ciagniętej po lokalnych szczytach od 28 stycznia. To czy mu się powiedzie czy nie, może być znaczące dla kursu na najbliższe godziny.

EDITED. Już po walce. 300BTC zostało szybko zarzucone ofertami sprzedaży. Ale kurs jest wciąż nad linią.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » środa, 7 lutego 2018, 13:24

Wszedłem przy 6200 i 6800 w liska który był przy cenie 39-46pln i udało się wyjść częścią na 8190 czyli 71 PLN na lisku, trochę zostawiłem na wszelki wypadek bo wolumen znów zaczyna rosnąć no i w 1h robi się mały mloteczek.
Wczoraj ekonokomik zadał mi parę pytań na które odpowiedziałem i zostałem ładnie mówiąc oskarżony o spam i offtop, jak mówiłem o odbiciu w granicach 7700-8500 i ostatniej fali piątej nawet w okolice 4k to też zostałem wyśmiany. Wiem że mam żółty nick i pewnie większość myśli że moje zdanie się nie liczy, ale zdanie świeżego umysłu czasem może coś wprowadzić do wątku. Mimo to raczej już zaprzestanę udziału w tym wątku skoro moja wiedza nikomu nie jest potrzebna :) pozdrawiam i do zobaczenia na końcu fali C

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » środa, 7 lutego 2018, 13:27

Eksperci się wypowiedzieli :mrgreen:

Obrazek

To z komentarzy pod tym artykułem z binsidera. Tak, że teraz na pewno w dół.
Ostatnio zmieniony sobota, 21 kwietnia 2018, 01:27 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ColdCalculation » środa, 7 lutego 2018, 13:33

Moim zdaniem zaraz przebije barierę 8238. O 15:30 otwarcie giełdy Wall Street.
Przystanek nieznany pierwsze prawdopodobne odbicie rysuje mi się na 9300
Ostatnio zmieniony środa, 7 lutego 2018, 14:08 przez ColdCalculation, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » środa, 7 lutego 2018, 13:41

ekonokomik pisze: Dość logiczne uzasadnienie, choć nie wiem czy prawdziwe.
Rly? Co w tym logicznego, przecież to prawie jak szukanie korelacji we wszystkim - sam wrzucałeś z joemonstera dobry przykład :) No i kto jest autorem: "główny analityk CDM Pekao". Logiczne to jest tylko o tyle, że wpisuje się w ogólną kampanię anty btc w wykonaniu banków. Analogia z kanarkiem nawet bardziej niedorzeczna niż korelacje z JM, no bez jaj... równie dobrze takim kanarkiem mogłaby być jakakolwiek spółka, która się w międzyczasie scrashowała z jakiegoś powodu.

Widzę jednak pewien długoterminowy pozytyw tej zmasowanej akcji - darmowa reklama dla bitka sponsorowana przez banki, opłaconych twitterowych klakierów i mainstream zgodnie z zasadą: "nie ważne co o tobie mówią, ważne żeby było głośno".

Czytałem niedawno jakiś komentarz, bodajże na bitcointalku, że bitek jest jak wirus, przy każdej kolejnej bańce grono zainfekowanych się powiększa i ci którzy stali z boku spróbują szczęścia przy kolejnych wzrostach, tak jest też tym razem, w dużej mierze dzięki hejterom.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 187
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dreimore » środa, 7 lutego 2018, 13:44

ekonokomik pisze:
Ja właśnie sprzedałem z 30% zyskiem alty, które kupiłem dokładnie przy 6k. Na razie na altach plan wykonany.
Nie za wcześnie? Wcześniej coś wspomniałeś o wyższym targecie?
amat victoria curam

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 7 lutego 2018, 14:03

@dreimore, Tak, docelowo oczekuję co najmniej 10k na BTC.
Ale w tej chwili możliwa jest korekta wzrostów ostatniej doby (to już ponad 30%). Jeśli ona nastąpi to alty stracą bardziej.

Dodano po 12 minutach 19 sekundach:
akos pisze: Rly? Co w tym logicznego, przecież to prawie jak szukanie korelacji we wszystkim - sam wrzucałeś z joemonstera dobry przykład No i kto jest autorem: "główny analityk CDM Pekao". Logiczne to jest tylko o tyle, że wpisuje się w ogólną kampanię anty btc w wykonaniu banków. Analogia z kanarkiem nawet bardziej niedorzeczna niż korelacje z JM, no bez jaj... równie dobrze takim kanarkiem mogłaby być jakakolwiek spółka, która się w międzyczasie scrashowała z jakiegoś powodu.
Dalej uważam, że może coś być na rzeczy. Niedawno czytałem art. gdzie autor pisał, że przed 2008 była bańka na rynku nieruchomości w USA, a obecnie mamy bańkę prawie na wszystkim oprócz kruszców. Bo po 2008 nastąpiła ogromna podaż pieniądza. I ten pieniądz był wpompowywany w co tylko się dało. Głownie w akcje, ale potem też w kryptowaluty. Bo wskaźniki były świetne, kryzys zażegnany, a jak jest dobrze, to inwestuje się w ryzykowne rzeczy. Zresztą przy zerowych stopach inwestowanie w tradycyjnie bezpieczne instrumenty nie miało sensu.
Stąd pośrednio wzrost BTC i kryptowalut w ostatnich latach.

A jakiś czas temu kranik z kasą mocno dokręcono...

Takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień. Jest ogromna inercja liczona w miesiącach i latach. Masa innych czynników.
Ale korelacja między podażą pieniądza na świecie a ceną BTC w skali lat wcale nie jest przypadkowa, szczególnie przy obecnej kapitalizacji.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 21 gości