Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: makry » środa, 7 lutego 2018, 00:45

Dzisiaj mocno zastanawiałem się, jak zachowają się krypto w przypadku kryzysu podobnego do 2008 roku. W końcu jest to dosyć realistyczna opcja zwłaszcza w świetle dzisiejszych wydarzeń na rynkach kapitałowych. Przypominam sobie,jak i zapewne wielu z Was,że analogicznie do obecnej sytuacji dolar USA przed samym kryzysem stał rekordowo nisko. Prawdopodobnie jest to przypadkowa zbieżność/świadoma polityka pieniężna Białego Domu/, ale..... W przypadku odtrąbienia kryzysu rynki kurczą się a kapitał w początkowej fazie panicznie ucieka z akcji,surowców. W pierwszym momencie w szczególności w dolara USA o złocie wspominał nie będę. O ile kryzys 2008 roku był w moim przekonaniu,biorąc pod uwagę skalę obecnego zadłużenia państw jak i instytucji finansowych małym braciszkiem w porównaniu do tego, co nas prędzej czy później czeka z możliwym Big Reset włącznie. Ciekawy jestem Waszych opinii związanych z zachowaniem się krypto w pierwszej fazie godzin, jak i rokowań w dalszych perspektywach. Mam nadzieję że umieściłem post w prawidłowym dziale/mając na uwadze dzisiejsze spadki na giełdach światowych.Co prawda umieszczam post w przedszkolu ale może macie jakieś przemyślenia na ten temat.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » środa, 7 lutego 2018, 02:51

Obrazek

O której przeważnie azja wkracza do gry? Po 3 czy po 4?

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » środa, 7 lutego 2018, 03:18

Po 4-tej.

Kurs na razie zachowuje się analogicznie jak dla V przy 1800 w czerwcu.
Taki scenariusz to byłby krótki boczniak, wybicie, większy boczniak z oscylacjami i potem mocno do góry.
Na razie w obecnym kanale powinien rosnąć do 8500-9000.

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ekolog » środa, 7 lutego 2018, 04:28

Obecny kanał wzrostowy został przebity puki co więc może scenariusz się zmienia.
Do tego obroty maleją. Być może jest to scenariusz taki jak przy 8k, potem atak na 9,5k i spadek do 6k. Jeśli by scenariusz się potwierdził to ląduje w okolicach przynajmniej 5k z możliwością na 4k. Przy o 8k obroty były większe a potem malały.

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » środa, 7 lutego 2018, 04:49

Swoją drogą na forum rano była stypa, a na wieczór wesele :D
Patrząc na ankietę to połowa jeszcze trzyma łopatę do kopania grobu dla BTC, druga natomiast polewa się szampanem. Ciekawie.
Ostatnio zmieniony środa, 7 lutego 2018, 12:09 przez burzolak, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dybik08 » środa, 7 lutego 2018, 04:50

@Ekolog
z mojego punktu widzenia wygląda to na wypadnięcie z klina który wyżej wstawił ognos. Wydaje mi się to sensowne, bo po krótkim odbiciu od lokalnego szczytu, 7280(finex) kurs zaraz zawrócił w dół. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 7 lutego 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dawidgut » środa, 7 lutego 2018, 04:56

burzolak pisze:
Swoją drogą na forum rano była stypa, a na wieczór wesele
Patrząc na ankietę to połowa jeszcze trzyma łopatę do kopania grobu dla BTC, druga natomiast polewa się szampanem.
Ja osobiście odłożyłem łopatę z myślą, że dopiero za jakiś czas ją wezmę, ale patrząc co sie dzieje już trzymam ją w ręku w gotowości :P

Weteran
Posty: 7525
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » środa, 7 lutego 2018, 07:48

Obrazek

'odbilo' sie troche za wysoko, jeszcze jedno szarpniecie zeby uczciwie dotknac linie byloby spektakularne

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nikus » środa, 7 lutego 2018, 08:28

Zrobiłem sobie tygodniową przerwę od czytania tego wątku. W tym samym czasie obserwowałem na bieżąco kurs i powiem wam, że fajnie się czyta wątek z „dużym opóźnieniem” ;)

Oczywiście temat jest dla początkujących dlatego zrozumiałe jest to, że każdy może wrzucić tutaj swoje przemyślenia/analizy dotyczące tematu. Niestety ale niektórzy piszą swoje posty w takich emocjach, zmieniając przy tym tak często swoje zdanie, że mniej doświadczeni użytkownicy, którzy czytają ten wątek mogą mieć naprawdę niezły mętlik w głowie :)

Dlatego wyrazy uznania dla @Smule, @scibi, @Bitmar, @kenioctiB, @ekonokomik za wyczucie rynku, dobrą ocenę sytuacji, chłodną analizę i konkretne rzeczowe posty. Nie będę tutaj wklejał przykładów. Jak ktoś za bardzo nie wiem o czym piszę proponuje prześledzić wątek wstecz.
A dla kolegi @sha256 radzę odpocząć od wykresów na jakiś czas żeby mieć świeże spojrzenie na rynek i kreski ;) żeby nie było, pisze to bez złośliwości bo cenie sobie Twoje posty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » środa, 7 lutego 2018, 09:05

Czytajac tradingview sporo osob wskazuje ze ewntualny kolejny dolek musialby sie pojawic po przebiciu kolejnych wsparc (bitfinex)

7200 -> 6700
6700 -> 6000
6000 -> X

Wiec przed 5k jeszcze troche nas dzieli.

Rynki amerykanskie tez odreagowaly po wczorajszym crashu, a btc lecial prawie dokladnie jak indeks dow jones
Ostatnio zmieniony środa, 7 lutego 2018, 09:09 przez prap0n, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 7 lutego 2018, 09:08

Gdyby wrócił byczy scenariusz, to wreszcie wiem, gdzie jest dobre miejsce na SL:
Spoiler:
Obrazek
opór tego miejsca (~7750 na stampie) jest silny od kilku dni

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: robert.B » środa, 7 lutego 2018, 09:18

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,229 ... BizLinkImg

Wybiórcze ścierwo pisze, że spadnie do zera. Chyba można ogłosić koniec korekty.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » środa, 7 lutego 2018, 09:29

robert.B pisze: Znany ekonomista wątpi ponadto w użyteczność samej technologii blockchain, która pozwoliła stworzyć kryptowaluty. – Istnieje około 10 lat i jedynym jej zastosowaniem są kryptowaluty, które są oszustwem – uważa Roubini.
Z czym do ludzi :D


Co do BTC, to pomimo, że przełamał lokalne wsparcie w nocy, to nie chciał bardziej polecieć. Dodatkowo przed 9 ktoś zaczał na bitfinexie skupować wszystko jak leci, została mu jeszcze scianka 600BTC, ale mysle, że sobie z tym szybko poradzi, bo widać duże zaangażowanie. Obstawiam longa do 8,8-9k.
Obrazek

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 7 lutego 2018, 09:34

@robert.B, nasz analityk od Eliota @fibi twierdzi, że właśnie zaczęła się korekta całych wzrostów 2010 - 2017.
Jeśli ma rację, to spróbuj sobie wyobrazić, gdzie ta korekta może nas dowieźć. Analityk cytowany przez GW może mieć w tym wypadku prawie rację pisząc, że spadnie do zera. Ale "prawie" robi jednak różnicę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 7 lutego 2018, 09:41

teoretcznie przebiliśmy niefajną linię trendu od wczorajszych wzrostów, ale nie zdziwię się, jeśli polegnie przy trwającym teście od góry... stamp 15min
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pisiont_groszy » środa, 7 lutego 2018, 09:45

Ja nie zdziwię się jak jeszcze zobaczymy double botton i po nim zaczniemy rajd do góry.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: robert.B » środa, 7 lutego 2018, 09:46

ekonokomik pisze: @robert.B, nasz analityk od Eliota @fibi twierdzi, że właśnie zaczęła się korekta całych wzrostów 2010 - 2017.
Jeśli ma rację, to spróbuj sobie wyobrazić, gdzie ta korekta może nas dowieźć. Analityk cytowany przez GW może mieć w tym wypadku prawie rację pisząc, że spadnie do zera. Ale "prawie" robi jednak różnicę.
Przecież nie napisali tak dlatego, ze zrobili dogłębną analizę, naprawdę tak myslą czy dbają o inwestycje Polaków. :D Newsy robione na zamówienie, kupiony weekendowy 'ekspert' za dwa grosze :)

Ps. Tyczy sie to 'analityka' Wybiórczej, nie @fibiego :D. Szanuję uzasadnioną opinię, chociaz myślę, że bardzo się myli z tą korektą 7 letnich wzrostów ...
Ostatnio zmieniony środa, 7 lutego 2018, 09:48 przez robert.B, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 7 lutego 2018, 10:17

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kdwa » środa, 7 lutego 2018, 10:26

Ja mam taką teorię trochę spekulacyjną, otóż:
1. wydaje mi się że pompa w górę przed grudniowym ATH miała ścisły związek z zakupami przed futuresami.
2. dump miał również związek z futuresami obstawionymi na spadek.
3. krach na giełdach akcji miał związek z rewanżem jaki został zorganizowany w odwecie za dump na krypto. I tutaj wydaje mi się że znaczna część kapitału (celowo nie wskazuję na opiekunów, niedźwiedzi czy innych takich), w ramach rewanżu obstawiła futuresy na spadek, wcześniej pompując rynek akcji. Przy skrajnym lewarze o jakim wiem x100 można było zrobić dobry kapitał.
4. aktualnie kapitał z p.3, mniej lub bardziej agresywnie jest inwestowany w krypto.
tak jakoś mi się to układa, ale to moje prywatne gdybanie..

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kadexor » środa, 7 lutego 2018, 10:38

@pionty
po 1. Ty wytłumacz dlaczego cena 20k jest bez sensu.
po 2. Rynek jest manipulowany przez kogo? Przez jedną osobę, przez grupę osób, przez rząd? Kto jest pięknym malarzem o stylu elliotowskim.

BTW zbliżamy się do poziomu 8k "Pana z flamastrem".
Ostatnio zmieniony środa, 7 lutego 2018, 10:40 przez kadexor, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 37 gości