Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 6 lutego 2018, 08:04

ehh niestety najgorzej jak się prognozy sprawdzaja... te pesymistyczne:(
nie sadziłem, ze w 2 dni takiego nura ta... i coś czuje ze te 5600-5700 zrealizuje się..

Obrazek

jeśli tu nie odbije to...

ps. w XXI wieku wierzyć w satelity xD

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: piwo » wtorek, 6 lutego 2018, 08:25

Sytuacja mocno przypominająca goxa w 2014, gdzie bez większych i dłuższych odbić kurs poszedł na dno, aż do wyłączenia giełdy. Bot "willy" w pewnym momencie był już tylko ustawiony na sprzedaż. Jedyną różnicą jest to, że z bitfinexa nadal można wypłacać BTC, gdzie gox miał blokadę wypłaty środków.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 08:56 przez piwo, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7637
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 6 lutego 2018, 08:26

Kolejne wsparcie przy 5700$.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bartek6949 » wtorek, 6 lutego 2018, 08:30

Spadki niby zatrzymaly sie troche ale odbicia nie widac. Dawno nie bylo az takiego pionowego spadku. Niefajnie to wyglada, zaczynam sie zastanawiac nad tymi 3k niby daleko ale juz tak blisko .

Początkujący
Posty: 483
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 303
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szajsiwo » wtorek, 6 lutego 2018, 08:53

skąd Ty wziąłeś te 3k?

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: vindmarin » wtorek, 6 lutego 2018, 09:02

z linii poprowadzonej po szczytach 11.06 i 20.07

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7637
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 6 lutego 2018, 09:04

Teraz trochę bardziej pesymistycznie:

wykres log 1W finex:


Wychodzi, że wcześnie poruszaliśmy się fioletowym kanałem, do którego właśnie wróciliśmy, możliwość odbicia od czerwonej linii pociągniętej na 162$ i o dołku 3k$ czyli ~5300$.

Mocnym wsparciem jest również dołek z 12 listopada - 5400$. Bardzo duży wolumen tamtego dnia.

Gdzie dolna granica kanału każdy widzi - ~2400$.

@kapelusz, zrobiłem poprawkę, taki kanał. :D



Co do własnej osoby to też już praktycznie zapakowany, a lepiej bo mam alty których dalej nie sprzedałem, i raczej już nic nie oddam, więc byle do wiosny. (kupione na bardzo niskich poziomach) :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 09:20 przez ergorg, łącznie zmieniany 3 razy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kapelusz » wtorek, 6 lutego 2018, 09:13

@ergorg, nie no nie przesadzajmy górna linia kanału poprowadzona totalnie bez sensu :) Moim zdaniem skala log zakłamuje wykres w tej syt. A sytuacja jest taka ze mamy mega spadki i rynek jest juz wyprzedany. Nie oznacza to oczywiscie ze zaraz bedzie odbijał jak pojeb*ny ale generalnie tez z tymi strzalami do 3k bym sie nie rozpedzal :) Jesli to pękniecie banki a nie koniec fali 4 to bedziemy wolno ubijac baze przez dluzszyy okres i dopiero wtedy gdy BTC bedzie unloved bedzie odbicie, na pewno nie wczesniej. Fajnie by było zeby jednak te pseudo "return to normal" sie pojawilo bo uwolnil fiaty :P bo ja podobnie jak ekonomik zakupiony po brzegi i brakuje juz siana na dalsze zakupy :)

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » wtorek, 6 lutego 2018, 09:19

Wraz ze spadkiem ceny BTC spadła opłacalność miningu w większej części świata. Bez Chin nie mamy tak wiele możliwości. Może zauważalny będzie spadek trudności kopania.
https://cointelegraph.com/news/mining-m ... most-money

To wpłynie na sprzedaż koparek i sprzętu do miningu ogółem (karty graficzne). Wiele sprzętu z drugiej reki zaleje rynek gdyby taka cena utrzymała się dłużej lub jeszcze spadła.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 6 lutego 2018, 09:21

Grubo. Dla wszystkich załadowanych dodaje otuchy i trzymać się, bedzie odbicie na 5.2k. To rejon który sobie wyznaczyłem jako moment kiedy przestałem rozumieć BTC w zeszłym roku. Żadna to kreska ani linia ale wtedy się podziało coś magicznego z kursem. Nie będę się tu trząsł że coś trafiłem,jak ziomki z forum kasę tracą.
Jeszcze trochę wytrzymać ,puszcze shorta i będzie powrót Gekko :
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7637
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 6 lutego 2018, 09:25

Na pocieszenie dla tych którzy myślą, że dużo stracili:

- 10 stycznia
- obecnie
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » wtorek, 6 lutego 2018, 09:26

Ja już się czaje z zakupami i zastanawiam się w jakie alty uderzać bo jestem już mocno załadowany w Qtum(na poziomie 9-10kbtc) ale też nie chce wszystkiego stawiać na jedną kartę chociaż akurat Qtum jest perspektywiczne i straciło na tych spadkach bardzo dużo. Czy ktoś zauważył jeszcze naprawdę duże spadki na liczących się altach po za IOTA i EOS? A chcę dołożyć jeszcze 33% kapitału który mogę poświęcić na krypto.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9330
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » wtorek, 6 lutego 2018, 09:31

Trwa korekta cyklu wzrostowego 2010-2017.
Obecnie rynek ukończył 3-cią falę od 20.01 w ramach impulsu spadkowego od 6/7.01 i przystąpi do generowania 4-ki w postaci flata (ew. trójkąta) w ramach fali C dużej trójki od ATH z zasięgiem do ok. 8000-8500$.
Dalej możliwy scenariusz jak na wykresie poniżej - wtedy jest szansa, że BTC przetrwa korektę stopnia cyklu budując docelowo w przyszłości olbrzymi nieregularny flat (nawet w wersji pędzącej). Spadek od ATH to byłaby dopiero pierwsza cześć tej formacji korygującej (fala a).

Ze stopniowania falowego fal stopnia głównego wynika, że spadek w obecnym ruchu poniżej 2570$ spowodowałby, że BTC zostałby prawdopodobnie bohaterem jednej hossy stopnia cyklu i nic ponadto.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Madralinski » wtorek, 6 lutego 2018, 09:34

ergorg pisze:Teraz trochę bardziej pesymistycznie:

wykres log 1W finex:


Wychodzi, że wcześnie poruszaliśmy się fioletowym kanałem, do którego właśnie wróciliśmy, możliwość odbicia od czerwonej linii pociągniętej na 162$ i o dołku 3k$ czyli ~5300$.

Mocnym wsparciem jest również dołek z 12 listopada - 5400$. Bardzo duży wolumen tamtego dnia.

Gdzie dolna granica kanału każdy widzi - ~2400$.

@kapelusz, zrobiłem poprawkę, taki kanał. :D



Co do własnej osoby to też już praktycznie zapakowany, a lepiej bo mam alty których dalej nie sprzedałem, i raczej już nic nie oddam, więc byle do wiosny. (kupione na bardzo niskich poziomach) :D
Osobiście nie uzywalbym skali log w takim rysowaniu. Jeżeli już uznamy, że szukamy powrotu do cen akceptowanych przez rynek to należy ich szukać w skali liniowej, ponieważ te ceny gdzieś tam czekają nominalnie. Skala logarytmiczna jest lepsza do np Fibonacciego.

Tyle teorii, a w praktyce, łapanie spadających noży to technika w której każdemu się wydaje że jest sprytniejszy niż inni. Ktoś pewnie na farta zarobi, ale obstawiam że kurs w pewnym momencie pobuja się w małym kanale i wyjdzie z niego dołem tak żeby jeszcze ostatni raz wszystkich wyrzucić. Najlepsza strategia jest chyba ustalenie sobie wcześniej zakresu cenowego i zbieranie przez np 2000 usd zamiast celować w jakieś konkretne ceny z linii.
Ja sam bym nie wziął nawet gdyby było dużo taniej, bo lepiej poczekać na stabilizacje. Przy takim ruchu zbieranie tego to czysty hazard, nic więcej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 4 października 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jarus102 » wtorek, 6 lutego 2018, 09:35

Vilv pisze: Ja już się czaje z zakupami i zastanawiam się w jakie alty uderzać bo jestem już mocno załadowany w Qtum(na poziomie 9-10kbtc) ale też nie chce wszystkiego stawiać na jedną kartę chociaż akurat Qtum jest perspektywiczne i straciło na tych spadkach bardzo dużo. Czy ktoś zauważył jeszcze naprawdę duże spadki na liczących się altach po za IOTA i EOS? A chcę dołożyć jeszcze 33% kapitału który mogę poświęcić na krypto.
Ja stawiam na nexus'a. Zaliczył ogromny spadek z 14 do 2,2 dolara.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » wtorek, 6 lutego 2018, 09:41

Uparcie BTG, spadek z 400 do 75 :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » wtorek, 6 lutego 2018, 09:41

Witam dzien dobry :)
Nie wiem czy ktoś na fb przesiaduje i bada opinie ludzi jednak widzę, że mamy dwie grupy ludzi. Tych którzy utopili i tych którzy naoglądali się "kupującego w dołkach". To zdanie podsumowuje według mnie polskie grupy o kryptowalutach. Jednakże tu też zadam pytanie jak to wygląda na zagranicznych grupach ? Od poziomy 15k przestałem obserwować zagraniczny rynek, bo przypominał wylęgarnie grup p%d.
Od 20k usd mamy spadek już 70 % i ja "nie czuje" tego bólu jakos ludzi którzy są nastawieni, że i tak kiedyś odbije jak to bywało wcześniej.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Martinez » wtorek, 6 lutego 2018, 09:42

@Vilv

NEO potężnie łupnęło ale jeśli miałbym się dopakowywać to jeszcze troszkę bym poczekał, żeby mocno uśrednić to co kupiłem blisko szczytów ;)

ICX również mnie kusi, ale już dokupiłem przy BTC w granicach 7500-8000$
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 09:45 przez Martinez, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 6 lutego 2018, 09:43

Porównując wykres z pozycjami long/short na finexie można zobaczyć coś takiego. Czasami warto wiedzieć co grają grubsze rybki. Ciekaw jestem waszego zdania czy wyciśniemy te longi czy będzie jak z tym shortem na 4kBTC (nie dam sobie nic za to uciąć ale myślę że to on mógł się zamknąć w pt)



EDIT
Shorty też rosną od piątku ale stopniowo, powolutku. Ale longi od wczoraj od 10 rano do teraz to szpila w górę
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 09:47 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ekolog » wtorek, 6 lutego 2018, 09:43

Walka o 6k jest bardzo spora. Jeśli tej 1H nie wybronią i zakończy się tak jak teraz, to mamy piekło i następna świeczka pewnie o 500USD spadnie jak i nic.

@bitloteiros, już raz wycisnęli longi nie tak dawno może, gdyby to się udało kolejny by było fajnie.

Longi zakładali najbardziej pomiędzy 5.02 od 10:00-21:00 przy kursie pomiędzy 6600-7800USD. Niech będzie średnia 7200USD. Jak spuszczą kurs pod okolice 5100-5400 to może nastąpić flash crash :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 09:54 przez Ekolog, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości