Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: Prezes87 » sobota, 3 lutego 2018, 12:29

Witam
Złożyłem koparke na 7 kartach 1080 Ti.

Niestety działa ona niestabilne.
Być może jest to kwestia zasilaczy.
Nie mam pojęcia.

Ponieważ GPU power skacze na wykresach w MSZ afterburner.
Przez co hashrate skacze od 110 do 220 MHs.

Zapłacę za pomoc w ustawieniu koparki. Może być zdalnie.

Wersja bios 1203
Płyta asus z270f
2 zasilacze po 1200w
LC power platinum
Windows 10 pro.

Proszę o pomoc.

Mail :
Kredyty_warszawa@WP.pl

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: topnetdeal » sobota, 3 lutego 2018, 14:40

Kupiłeś siedem najdroższych kart nVidia i kopiesz na nich coiny oparte o algorytm Ethash ? Stać Cię na wyrzucanie połowy wartości kart i ich osiągów zamiast kopać coś na algorytmach Equihash, Lyra2REv2, albo Neoscrypt. Już nawet wybór NiceHash Minera i wydobywanie na ich serwerach przyniosłoby co najmniej dwukrotnie wyższy zarobek niż kopiąc ETH. Zasilacze masz wystarczającej mocy dla tych kart, wystarczy pewnie tylko : aktualizacja Windowsa do wersji co najmniej 1709, zwiększenie przydzielonej pamięci wirtualnej i być może niewielka korekta ustawień Core, Mem i Power Limit w MSI AB.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: Prezes87 » sobota, 3 lutego 2018, 20:11

Dziękuję za odpowiedź.
Jeśli o kopanie to jak najbardziej się z Tobą zgadzam.
Daje tylko przykład na Eth.

Ponieważ dzieje się tak na każdej walucie.
Na zcash przez 30 min kopalo ok 4700 sol/s
Później zaczęło kopać tylko 3300 i po paru minutach wyłączył się 1 zasilacz a razem z nim 4 karty.

Zasilacze mam połączone adapterem addpsu dostępnym na allegro.

Jeden kabel SATA zasila mi 2 karty (2 risery ) .

Co jeszcze może mieć znaczenie że pada zasilacz ?
Czy wersja BIOS 1203 jest lepsza od poprzedniej?

Dodano po 23 minutach 33 sekundach:
tutaj zdjęcie jak się zaczęło zachowywać po włączeniu MSi afterburnera


https://tufotki.pl/YSYma

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 54
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: chyzy » sobota, 3 lutego 2018, 20:47

@Prezes87, kolega chciał Ci powiedzieć, że na tych kartach bez sensu jest kopanie eth, tj lepiej kop inne alty. Coś na neoscrypcie bądź equihashu.
Co do meritum. Skoro zasilacz się wyłącza wnioskowałbym, że jest przeciążony.
Jaki masz powerlimit na tych kartach? Bo jeśli karty mają podwyższone powerlimit np do 280 to 280x4 = 1120 i zasilacz przeciążony.
Jakie temperatury mają karty?
Tylko strzelam, nigdy nie kopałem na windowsie dlatego nie oferuję wprost pomocy :-) Add2psu nie ma sensu kupować, wystarczy zewrzeć dowolnym kabelkiem dwa piny na wyjściu 24pin do płyty głównej i w ten sposób uzyskujesz moda ATX PSU always on :-)

Dodano po 5 minutach 9 sekundach:
O, tu są opisane piny:
http://pinouts.ru/Power/atxpower_pinout.shtml
Wystarczy czternastkę spiąć z uziemieniem i działa. Mam tak 2 zasilacze zrobione.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: Prezes87 » sobota, 3 lutego 2018, 22:36

taka ciekawostka.

mam zainstalowany MSi Afterburner 430. (jakaś wersja starsza)
i dopóki było odpalone kopanie ( ETH, Zcash ), to było ok.

czyli standardowe ustawienia.

Po odpaleniu MSI afterburner :
- ustawiony Power limit na 95%
- temperatura 84
- core clock na tą chwilę na 0
- Memory na 0

ustawiłem też wentylatory, żeby przy pewnej temperaturze mocniej kręciły.

I po wlączeniu tego programu zaczynają niestabiolnie pracować karty.
Hashrate wacha się przy Zcash od 300-700 sol/s.

czyli wydaje się , że faktycznie może byc coś z Power LIMIT, lub zasilacz nie daje rady.


a jak według was powinno się przy tych kartach podłączyć zasilanie RISERów?


dziękuję za pomoc

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: redlumek » sobota, 3 lutego 2018, 23:10

Jak masz podłączone te karty do tych dwóch zasilaczy? Mam nadzieję że że na jednym 4 karty i risery do nich a na drugim 3 karty, risery z tych trzech i reszta sprzętu? Robienie miska - czyli karta do jednego zasilacza a riser do drugiego może się skończyć źle.

Do tego risery to max dwa na jednym kablu. A jakby Ci starczyło kabli to bym nawet dał jeden kabel do jednego riserera.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: visera » niedziela, 4 lutego 2018, 07:05

Podczepię się pod wątek, bo może uda mi się też coś dowiedzieć, gdyż jestem na podobnym poziomie co prezes87.

Czy przy GTX 1060 6GB też max 2 risery na kablu ? Pytam, gdyż mam podłączone 5 kart (2 +3) i tam gdzie mam podłączone 3 karty co jakiś czas wywala mi GPU 4 has invalid share, potrafi tak być nawet na stocku

Nie wiem, czy jest to wina risera, czy może teraz tego, że jest ona właśnie tą 3. Niektórzy piszą, że od czasu do czasu tak może być, ale mnie to nie przekonuje zbytnio.

Tutaj kolega topnetdeal wspomniał o zwiększeniu przydzielonej pamięci wirtualnej (początkowa: 32000 - końcowa 36000) wprowadza niestabilność w claymore i bardzo często jedna z kart ma wykrzyknij w menedzerze urządzeń. Najlepiej pracuje na automatycznym przydziale. Nie wiem, też czemu ale w momencie ponownego uruchomiania

Co do aktualizacji widnieje mam wersję 16299 czy szukać przez windows update nowych ?

Po 3 dniach testów, eksperymentów, najlepiej pracuje mi na ustawieniach:

Nvidia Profile Inspektor - 5 sekcja power managament na Maximum performance
P2 state - zmieniałem testowałem i wyłączając lepsze wyniki hashrate, ale gorsza stabilnosć. Po godzinie pracy claymore sypie błędami. Więc zostawiłem na ON.

Pamięc wirtualna - automatyczna

Ustawienie MSI AB - mimo, że te same karty i kolejne numery seryjnie, każda indywidualnie ale w granicach:

Power Limit - [105-110]
Core Clock - [-125]
Mem Clock - [+755]
Fan Speed - 40%

Temperatury jakie uzyskuje to ok. 60-62 stopnie
Pobór mocy przez koparkę 600W i tu mam największy problem, gdyż nie potrafię tego zoptymalizować. Bardzo dużo osób na YT, czy tu na forum przy 5 GTX 1060 6GB schodzi do ok. 450-500W, nie mogę zejść. Obniżenie power limitu sprawia, że całość kopie 20Mh/s do 45Mh/s pobór 500W

To już wrzucenie stockowych ustawień generuje ok. 77Mh/s i 550W

Chętnie zapoznam się z Państwa sugestiami. Póki co od 14h koparka kopie stabilnie (WOOW, 3 dni testowania, wreszcie jakaś stabilność) z reguły po 6-8 h jedna karta obniżała hashrate do 2 Mh/s i właśnie czytając post redlumka przyszła mi myśl, że muszę też rozpiąć z jednego przewodu te 3 riser, zostawić 2 a piątą kartę podłaczyć osobnym przewodem lub wpiąć się do SSD

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: redlumek » niedziela, 4 lutego 2018, 08:19

Dysk SSD pobiera parę W więc jak podepniesz 5 riser razem z dyskiem to nic się nie stanie a przynajmniej odciążysz tamta linie.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: visera » niedziela, 4 lutego 2018, 09:08

Obrazek

Miałem jeszcze na zasilaczu wolne gniazdo PCI-E obok CPU4+4, podłączyłem tą kartę która sypała od czasu do czasu błędem invalid share.

Koparka pracuje 1:30 i póki co żadnego błędu.

Shares last 1h
86 (96%) / 4 (4%) / 0 (0%)

Zastanawiam się jeszcze od czego zależy stale shared, czy jest w normie, czy za duży ?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: gratki003 » niedziela, 4 lutego 2018, 14:13

visera pisze: Power Limit - [105-110]
Core Clock - [-125]
Mem Clock - [+755]
Fan Speed - 40%
a co kopiesz takimi ustawieniami? Koledzy pisali, żebyś nie marnował czasu na ETH. A Neo czy LyraV2 to raczej w drugą stronę uzyskujesz efekty - pamięć zostaw na zero, bo robi się mało stabilnie (przynajmniej pod linuxem), a eksperymentuj z procesorem (zacznij od 100MHz i szukaj optymalnej wartości). TDP 105 przy karcie 280W to sobie sam policz czy to jest to czego szukasz.

Prztkład dla "zimnego" algo lyrav2 (zcoin): W setupie 6x1080ti kopię przy ustawieniach +100 na GPU więc nie kombunuję za bardzo bo efekty są zadowalające... +150MHz (i więcej) na core na kartach, które są seryjnie "OC" to pchanie się w problemy... i jest stabilne przy 120-130W pomimo, że oryginalne 280W ograniczyłem do 210, żeby nie przejechać możliwości zasilaczy... taka ciekawostka:

Obrazek

pobór mierzony na gniazdku 900-950W...

Temperatury:

Obrazek

Jak masz łindowsy, to polecam zacząć TDP przycisnąć do 60% (przy lyrav2!) i się bawić z zegarem (jak przegniesz z ograniczeniem mocy przy za dużym OC to będzie zwis). Krok po kroku znajdziesz optimum.

A do NEO... tutaj ile fabryka pozwoli o ile się to nie grzeje za mocno i masz tyle mocy. Ja kopałem z limitem 210W (i wtedy ten limit miał sens, bo faktycznie limit wymuszał 210 do 220 W), pobór energii w granicach 1500W z dwóch zasilaczy i było już ciepło w pokoju no i mi się cienkie kable zasilające już zaczęły grzać... GPU OC nie eksperymentowałem, bo cały czas mi się rigi wywalały... zjechałem do zera, bo przestój i troubleshooting niestabilności liczy się już w dolarach na godzinę... ;) zależało mi na stabilności i nie miałem czasu eksperymentować. Przy neo warto sobie pokombinować, ale przekraczajć 100MHz na CPU musisz mu trochę podnieść limity poweru... I wtedy robi się już gorąco...

Podziel się wynikami!

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: Prezes87 » niedziela, 4 lutego 2018, 16:07

visera pisze: Obrazek

Miałem jeszcze na zasilaczu wolne gniazdo PCI-E obok CPU4+4, podłączyłem tą kartę która sypała od czasu do czasu błędem invalid share.

Koparka pracuje 1:30 i póki co żadnego błędu.

Shares last 1h
86 (96%) / 4 (4%) / 0 (0%)

Zastanawiam się jeszcze od czego zależy stale shared, czy jest w normie, czy za duży ?

Mam dokładnie ten.sam.zasilacz co najmniej a zdjęciu.

Jedna kartę mam podpięte pod picie 4 +4.

Jeśli chodzi o ustawienia to proszę doradzcie jaki power limit na kopanie z cash prywatne tych kartach 1080 ti.

Jeśli chodzi o risery to niestety brakuje kabli więc na jednym muszę podłączyć 2 risery.

Nie zależy mi aż tak na zmienszejniu prądu do minimum.
Chodzi o to żeby koparka działa stabilnie ☺☺☺☺

Czy jak zmniejszam power limit to mam wieksza szansę że zacznie mi wywalić karty czy raczej jest odwrotnie?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: gratki003 » niedziela, 4 lutego 2018, 18:22

kopiąc zcash masz fajnie opisany współczynnik sol/s i sol/w. Zmniejszaj power limit tak, żeby osiągnąc powyżej 3 sol/w (jak dobrze pamiętam). Nie napisałeś jakie to karty, ale w zależności od producenta możesz mieć 250 do 280W na kartę, czyli biorąc pod uwagę sprawność całego systemu i prostą arytmetykę - nie przekraczałbym 80% (masz w jednym miejscu 4 karty podpięte do jednego zasilacza, tak?). Policz, oszacuj, obserwuj współczynnik sol/w...

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: marcingebus » niedziela, 4 lutego 2018, 20:16

Jadę z małymi przerwami na experymenty na 1080ti. Mam 8szt. Pięć idzie stabilnie na ustawieniach:
+150 core
+500 mem
300W PowerLimit
Dane wziąłem z WhatToMine. WTM pokazuje, że osiąga się 690 Sol/s . Moje karty dają po 780Sol/s. kilka z nich metodą prób ma obniżone PowerLimit do wartości: 295, 210, 230 (osiągają odpowiednio: 763, 744, 718).

Próby kopania na innych algo powodowały że karty się wywalały inaczej. Podkręcania należy chyba robić oddzielnie dla każdego algorytmu. 4 lecą na jedym zasilaczu 1200W (jest przeciążony i wg. taniego miernika pobiera 1350W, chodzi na nim jeszcze jedna karta Radeon R9 280x), miesiąc chodzi stabilnie. Pozostałe 4 karty chodzą na kombinacji dwu zasilaczy: ATX 850+serwerowy 500W.

Kopię na DSTM / SimpleMining.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: Prezes87 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 09:40

Karty gigabyte Gaming OC 1080 ti.

a gdzie macie pobór prądu w MSI after.?

jest tylko procentowy 0d 65% w górę.

czyli szukać gdzieś bliżej 70-80% mocy?

4 karty podpięte do jednego zasilacza, i RISERY od tych kart też są do jednego zasilacza.


Teraz zauważyłem, że nie włączając afterburnera, koparka chodzi idealnie. czyli faktycznie jest problem w ustawieniach ,a lbo w samym programie.

Którą wersję programu polecacie?

Dodano po 1 godzinie 14 minutach 36 sekundach:
ustawiacie Pamięć wirtualną?

czy zostawiacie na standardzie?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: gratki003 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 11:58

pamiętaj, że część ludzi tutaj piszących działa na linuxie - tam jest pełna kontrola nad "mocą", bo nie operujesz parametrem TDP (% - jak w MSI afterburnerze) tylko limitem (wyrażonym w Watach, bezpośrednio z poziomu API Nvidia-smi). Karta gaming OC będzie miała limit 280W jak nie więcej, więc sobie policz jak to wygląda x4 przy ustawieniach 80%. Weź też pod uwagę sprawność zasilacza na poziomie 95% i załóż, że powyżej 90% użycia układ może być mało stabilny - bez miernika energii na gniazdu ciężko powiedzieć co nawali (jeśli nawali). Delikatne wahanie albo chwilowy strzał poboru bo regulator na karcie nie zadziała odpowiednio szybko i riser może już mieć za mało energii, a kopacz się wywali...

BTW. już wcześniej różni ludzie pisali - wszystko zależy od algo i minera. Szukając odniesienia zawsze bierz pod uwagę co kopie osoba, która podaje Ci jakieś wartości, które "u niego działają". Eksperymentuj i dziel się wynikami.

BTW. z tą pamięcią wirtualną to chyba tylko przy ETH? (bo widzę, że moje karty pod linuxem wykorzystują od 200 do 250MB z 11GB...), swap w ogóle nie jest używany... ale to może wina innej architektury minera?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Rudnica

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: tomajk » sobota, 27 lutego 2021, 13:45

Witam szanowne grono.
Odgrzebałem wątek, wg. zaleceń zacząłem od szukajki i padło na to. Autora przepraszam, że się wkleszczyłem, jeśli trzeba to posprzątam.
Konfiguracja OC dla kart GTX 1080 Ti. W HiveOS są trochę nie jasne parametry podkręcania karty, a przynajmniej nie do końca są one jasne dla mnie. Tak więc: CORE +zegar rdzenia - rozumiem, że ta wartość określa o ile MHz podnosimy taktowanie, czyli wartość 100 daje nam przyrost z 1480MHz do 1580MHz. MEMORY - wartość przykładowo 1450 jest - no właśnie, czy o tyle podnosimy, czy to jest rzeczywista częstotliwość. W popularnych ustawieniach są takie różnice, że zgłupiałem, bo i było -1000 a było 2000 też. No i ten Power Limit, czy to jest O ILE dopuszczamy większy pobór, czy to jest ograniczenie poboru do tej wartości. Obecnie mam ustawione FAN 80, CORE 100, MEMORY 1450, POWER LIMIT 230W, niestety karty nie osiągają moim zdaniem swoich prawidłowych wydajności dla ETHERIUM, ETHASZ-phoenixminer. Obecnie 37,65MH na kartę temp. 58'C Powinno być lepiej, ale mam obawy przed uwaleniem czegoś. Dopiero zaczynam i szukam pomocy. Niestety google nie pomogło, jest sporo o OC ale albo na windzie albo na innych testach do gier itp.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 15 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konfiguracja koparki 1080 Ti - wynagrodzenie ☺

Postautor: mariuszcop » niedziela, 28 lutego 2021, 20:10

Spróbuj Core +100, Mem 1400. Power limit 200. Fan 0 lub w zaleznosci jaka masz temperature. Noi wcisnij opcje PILL tj. Tabletka dla 1080. Powinienies miec ok 42MH. Jak podniesiesz Power limit do 230 to powinno byc 46MH. Spróbuj tez kopać T-rexem. Nie ma błędów i jest stabilny.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości