Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: krystian » środa, 24 stycznia 2018, 09:45

Tether był bardzo wygodny, proste i szybkie wyjście na "niby" fiaty, które jednocześnie nie rodzi obowiązku podatkowego. W chwilach gdy kręciło kursami, zawsze wychodziłem na usdt
Dmuchając na zimne, idąc za Waszymi wskazówkami, pozbyłem się usdt. Będzie ciekawie jak inni zrobią podobnie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 24 stycznia 2018, 09:50

krystian pisze:Tether był bardzo wygodny, proste i szybkie wyjście na "niby" fiaty, które jednocześnie nie rodzi obowiązku podatkowego. W chwilach gdy kręciło kursami, zawsze wychodziłem na usdt
Zadziwia mnie Wasza łatwość wchodzenia w inwestycje i waluty, które są jawnymi scamami.

Jak coś nie ma pokrycia i podstaw to nie ma pokrycia ani podstaw. Śmierć każdej gównowaluty jest tylko kwestią czasu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: pchelka » środa, 24 stycznia 2018, 10:02

Tak sie zastawiam czy nie lepiej zacząć wycofywać FIAT'y z giełdy

Krypto itak trzymam od lat nastu i trzymać jeszcze będę ale okres pierdykniecia USDT może oznaczać zniknięcie USD z giełd lub bardzo duże obostrzenia w wypłatach... - jeżeli się ma USD na giełdach też można oberwać

czy może się mylę?

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: krystian » środa, 24 stycznia 2018, 10:27

ShadowOfHarbringer pisze:
krystian pisze:Tether był bardzo wygodny, proste i szybkie wyjście na "niby" fiaty, które jednocześnie nie rodzi obowiązku podatkowego. W chwilach gdy kręciło kursami, zawsze wychodziłem na usdt
Zadziwia mnie Wasza łatwość wchodzenia w inwestycje i waluty, które są jawnymi scamami.

Jak coś nie ma pokrycia i podstaw to nie ma pokrycia ani podstaw. Śmierć każdej gównowaluty jest tylko kwestią czasu.
Raczej brak wiedzy, na wielu giełdach USDT jest przedstawiany tak fiat, ma osobne zakładki, itp.
Przy spekulacjach, czymś normalnym jest chwilowe spieniężenie danego instrumentu, usdt wydawał się idealny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: ergorg » piątek, 26 stycznia 2018, 21:30



Odpowiedzcie sobie na te pytania :P

Btw jest możliwość wypłaty tetherów z finexa. Warunki?
Jednorazowo i minimum 50k$.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: PilotPirx » piątek, 26 stycznia 2018, 21:54

Czytaliście? Dr Dooma warto. W sumie nic nowego, ale warto pomyśleć co będzie jeśli ktoś faktycznie powie 'sprawdzam'.
Ja się skłaniam do wyjścia, bo jak to glebnie to nie będzie co zbierać.

Renowned economics professor Nouriel Roubini (commonly known as Dr. Doom) has called out Tether today for being a scam meant to artificially prop up the price of bitcoin. He thinks that without this “criminal manipulation” the price of bitcoin would crash by 80% and that American financial markets regulators are failing to stop this fraud.

Roubini tweeted that: “Regulators asleep at the wheel while $2 billion of fake $ created via this scam, half of it since December. Not even North Korea created so many fake $ backed by nothing.” And in a separate tweet he added: “Regulators are just ‘looking’ and doing little so far while swindlers, charlatans, scammers, criminals, carnival barkers are in full action in the crypto-universe.”
Znalezione na www.bitcoin.com

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: ognos » piątek, 26 stycznia 2018, 22:50

@Awesomist bitcoinbuilder.com

Swoją drogą teraz zauwazyłem, że https://coinmarketcap.com/currencies/tether/ podaje po 14 stycznia wzrost kapitalizacji USDT tylko o 200mln, a wygenerowali 750mln, czyli jednak jak ktoś wypłaca USD to utylizują USDT? Potrafi ktoś to racjonalnie wytłumaczyć, gdzie to znika.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 27 stycznia 2018, 03:10

ognos pisze:@Awesomist bitcoinbuilder.com

Swoją drogą teraz zauwazyłem, że https://coinmarketcap.com/currencies/tether/ podaje po 14 stycznia wzrost kapitalizacji USDT tylko o 200mln, a wygenerowali 750mln, czyli jednak jak ktoś wypłaca USD to utylizują USDT? Potrafi ktoś to racjonalnie wytłumaczyć, gdzie to znika.
Nic nie znika ZTCW, to jakiś błąd coinmarketcap.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: Vilv » sobota, 27 stycznia 2018, 04:24

Nie oni po prostu jeszcze tego nie wrzucili na rynek, pewnie jak się pojawią spadki to wtedy to wypuszczą aby ratować kurs. Zobaczymy jak teraz będzie im szedł dodruk bo się rozkręcili trochę i mam obawy czy nie zaczną nie długo iść na całość i drukować nie 100mln a paczki po 200 albo 250mln. Myślę że to może mieć jeszcze jedno zadanie które robią wszystkie rządy świata czyli wywołanie inflacji która zjada zadłużenie co jest nawet dość logiczne, dziś tether jest za około 1$ a jak spadnie np do 0,6$ ktoś powie chcę teraz moje dolary, tetherów będzie miał np 100k ale dolarów w zamian dostanie już tylko 60k i w ten cudowny sposób wyparuje 40% kasy. To może być jeden ze sposobów na ukrycie braków zabezpieczenia lub próba kradzieży kasy przez sztuczne wywołanie inflacji. Obserwuje ten kurs od paru tygodni i wahania są co raz większe ale nie odbiegają zbytnio od 1 więc chyba nie ma puki co panikować ale jak zacznie znacząco spadać to trzeba będzie się ewakuować.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: Awesomist » sobota, 27 stycznia 2018, 08:55

Jak nie dadzą rady to załatwią to "hackiem" i winę będzie można zwalić na wrednych hackerów. Doświadczenie w takich rzeczach już mają ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 27 stycznia 2018, 10:16

Awesomist pisze:Jak nie dadzą rady to załatwią to "hackiem" i winę będzie można zwalić na wrednych hackerów. Doświadczenie w takich rzeczach już mają ;)
Już raz tak zrobili jak parę tygodni temu ktoś wydrukował Tether nie tak jak trzeba. Na drugi dzień wymigiwali się hackiem i zblokowali te "źle" wygenerowane Tethery.

Ściema jakich mało.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: ergorg » sobota, 27 stycznia 2018, 11:54

Na CMC widnieje para na finexie USD/USDT. Ktoś mi to wytłumaczy?

https://coinmarketcap.com/currencies/tether/#markets
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: bl4ck » sobota, 27 stycznia 2018, 11:59

@ergorg, co tu tłumaczyć? czego nie rozumiesz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: ergorg » sobota, 27 stycznia 2018, 12:00

@bl4ck, istnieje tam taka para, czy to błąd? Jeśli można wymienić na USD, w takim razie jest również możliwość ich wypłacania.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: bl4ck » sobota, 27 stycznia 2018, 12:06

@ergorg,
kraken


na finexie działa to inaczej bo tam jest wymieniany kurs 1:1 i przy chęci wypłaty USD widzimy saldo USDT.

finex też udostępnił wypłacanie USDT do sieci ETH jako token!

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: Pietaszek » sobota, 27 stycznia 2018, 13:57

Bit-els pisze:Panika zwiazana usdt mogłaby się zgrac z ubijaniem kursu przez finansjerę poprzez kontrakty. Plus totalny atak rządów na crypto. Bessa i to długa pewna
A po co finansjera miałaby ubijać kurs BTC? Projektowi bardziej szkodzi niebotyczny kurs BTC, zupełnie nie przystający do jego użyteczności jako systemu finansowego.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: ognos » sobota, 27 stycznia 2018, 14:56

@Pietaszek To akurat jeden ze słabszych argumentów przeciw BTC, przecież BTC dzieli się nawet na jednego satoshi. Już bym zrozumiał jakbyś podał duże wahania kursu, duże prowizje za przelewy, powolne przelewy, ale "niebotyczny kurs BTC" ?

Napisałem do coinmarketcap.com w sprawie tych rozbieżności, skąd się biorą.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 27 stycznia 2018, 16:42

ergorg pisze:@bl4ck, istnieje tam taka para, czy to błąd? Jeśli można wymienić na USD, w takim razie jest również możliwość ich wypłacania.
Wczoraj pisano na /r/btc że można wymienić USDT na USD na Finexie, ale minimalna kwota to $50.000 USD.

Oczywiście to ściema na resorach, ta minimalna kwota jest po to, żeby nie było bank runu - jakby wszystkie płotki zechciały wypłacić na raz swoje USD, to Finex błyskawicznie ogłosiłby bankructwo lub "hacking" i zwinąłby biznes.

Ta giełda to jest taki szary interes że głowa mała.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: arat » sobota, 27 stycznia 2018, 17:02

Czyli mając powiedzmy 1000 USDT, nie ma możliwości wymiany tego na prawdziwe USD ?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: RafaelGrey » sobota, 27 stycznia 2018, 17:08

arat pisze:Czyli mając powiedzmy 1000 USDT, nie ma możliwości wymiany tego na prawdziwe USD ?
Nigdy nie było

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość