Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: Konrad_crypto » sobota, 9 grudnia 2017, 21:32

W moim przypadku wszystko trwało ok 3 tyg. Powodem braku zwolnienia z odprawy celnej był brak naklejek na produkcie z informacją o producencie, importerze, nazwie produktu i znaku CE. Jak oddasz koparkę na skład celny to będziesz mógł dokonać czynności naprawczych (przykleisz naklejkę na antka i tyle). Drugą kwestią był brak podpisu osoby reprezentującej Bitmaina w deklaracji zgodności (declaration of conformity). UC wymaga deklaracji zgodności a nie certyfikatów. Musi być tam podpis kolesia ( jakiś Xuefeng Wu ) a nie faksymilia z chińskimi krzakami. Oczywiście deklarację musisz przetłumaczyć. Urząd celny wymagał również dostarczenia instrukcji obsługi w języku polskim. Tak to wyglądało w moim przypadku. Większość ma pewnie podobne problemy :(

Panowie górnicy na jakich poolach pracują wasze antki D3? Ja kopie na zpoolu ale zastanawiam się nad przesiadką, tylko na co?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: burzolak » sobota, 16 grudnia 2017, 20:22

Konrad_crypto pisze: W moim przypadku wszystko trwało ok 3 tyg. Powodem braku zwolnienia z odprawy celnej był brak naklejek na produkcie z informacją o producencie, importerze, nazwie produktu i znaku CE. Jak oddasz koparkę na skład celny to będziesz mógł dokonać czynności naprawczych (przykleisz naklejkę na antka i tyle). Drugą kwestią był brak podpisu osoby reprezentującej Bitmaina w deklaracji zgodności (declaration of conformity). UC wymaga deklaracji zgodności a nie certyfikatów. Musi być tam podpis kolesia ( jakiś Xuefeng Wu ) a nie faksymilia z chińskimi krzakami. Oczywiście deklarację musisz przetłumaczyć. Urząd celny wymagał również dostarczenia instrukcji obsługi w języku polskim. Tak to wyglądało w moim przypadku. Większość ma pewnie podobne problemy :(

Panowie górnicy na jakich poolach pracują wasze antki D3? Ja kopie na zpoolu ale zastanawiam się nad przesiadką, tylko na co?
Współczuję takiej gehenny. PRzykro to słyszeć ,że rzucili taką kłodę pod nogi. Natomiast możesz wspomóc innych i wrzucić tutaj przetłumaczone instrukcje. Inni będą mieli się czym wzorować.

Swoją drogą ewidentnie dobrało się do państwo bo im to nie pasuje. Tylko dlaczego?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: francc » niedziela, 17 grudnia 2017, 22:01

Witam, u mnie było podobnie czas od pierwszego kontaktu z UC do wydania przesyłki jakieś 2 tygodnie. Informacje jakich dokumentów oczekują dostałem na meila.
A było to:
Dokonanie tłumaczenia faktury:
Skan dowodu osobistego
Certyfikaty CE itd (ze strony Bitmain)
Co to za towar?
Z jakiego materiału jest wykonany?
Do czego służy?
Sugerowany kod taryfy celnej?
Instrukcja w j.polskim
Upoważnienia i oświadczenia domagali się aby im wysłać listem
Na sam koniec dostałem info ze mam opłacić VAT w wysokości 1280zł + 80 zł jakiejś prowizji i przesyłka trafiła do mnie.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to piszcie postaram się pomóc.
pozdrawiam

jsz
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: jsz » czwartek, 21 grudnia 2017, 17:02

Konrad_crypto pisze:W moim przypadku wszystko trwało ok 3 tyg. Powodem braku zwolnienia z odprawy celnej był brak naklejek na produkcie z informacją o producencie, importerze, nazwie produktu i znaku CE. Jak oddasz koparkę na skład celny to będziesz mógł dokonać czynności naprawczych (przykleisz naklejkę na antka i tyle). Drugą kwestią był brak podpisu osoby reprezentującej Bitmaina w deklaracji zgodności (declaration of conformity). UC wymaga deklaracji zgodności a nie certyfikatów. Musi być tam podpis kolesia ( jakiś Xuefeng Wu ) a nie faksymilia z chińskimi krzakami. Oczywiście deklarację musisz przetłumaczyć. Urząd celny wymagał również dostarczenia instrukcji obsługi w języku polskim. Tak to wyglądało w moim przypadku. Większość ma pewnie podobne problemy :(

Panowie górnicy na jakich poolach pracują wasze antki D3? Ja kopie na zpoolu ale zastanawiam się nad przesiadką, tylko na co?
Dziękuję za wyjaśnienia. To bardzo ciekawe co piszesz nt. podpisu oraz deklaracji w języku polskim - bardzo chętnie poznałbym podstawę prawną, na jaką się powołują :D Tym samym de facto mogą podważyć certyfikaty wykonane w Europie, do których raczej nie stosuje się języka polskiego :lol: Nazwa sprzętu i oznakowanie CE zawsze muszą być umieszczone na produkcie (ew. jeśli nie jest to technicznie możliwe, na opakowaniu itp), więc z tym ok. Co dziwne, Bitmain za cholere nie chciał odpowiedzieć na moje pytanie dot. oznakowania na obudowie. Wg. mojej wiedzy, instrukcja obsługi nie jest wymagana jeśli nie jest to towar przeznaczony do sprzedaży dla konsumentów.
Tak jak napisał @burzolak, byloby super gdybys podzielil sie opracowanymi przez siebie dokumentami. Zwlaszcza, że sprzęt został ostatecznie zwolniony przez UC więc były dobrze przygotowane.

@francc, wszystko oprócz skanu dowodu i instrukcji w j. polskim jest absolutnie normalne przy imporcie z krajów trzecich. O instrukcje może się przyczepili gdyż import nie był na firmę? Aha, nie zalecam nigdy sugerować taryfy celnej - podasz złą przez przypadek (bron panie boze specjalnie aby obnizyc clo!) i wtedy agent celny nie ponosi żadnej odpowiedzialności za np. zaniżenie cła, a w konsekwencji opodatkowania. Już lepiej przegadać temat na infolinii Służby Celnej... Czy Twoja koparka miała wszystkie nalepki (model, oznakowanie CE)?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: astar » sobota, 30 grudnia 2017, 19:50

witam,
proszę o pomoc z odprawą.
Na wstępie zaznaczę, że sprowadzam jedną sztukę dla siebie, jako osoba fizyczna. Wysłałem do DHL skan upoważnienia, DO, potwierdzenie złożenia zamówienia, potwierdzenie opłacenia, deklaracje co ile kosztowało i informację, że opłacane było w BTC. Nie prosili o deklaracje braku podwójnego zastosowania więc nie dostali. Po tygodniu telefon, że skan upoważnienia to za mało, muszę dostarczyć oryginał - zawiozłem osobiście, nie doczekałem się na zamówionego kuriera.
Po kilku tygodniach oczekiwania na rozpoczęcie odprawy, dostałem od DHL pismo, nadawcą jest naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie Delegatura MUCS III "Port Lotniczy" w Warszawie Oddział Celny Towarowy I w Warszawie. Dokument wzywa mnie do:

-przedstawienia deklaracji zgodności, instrukcji obsługi i innych dokumentów wymienionych w polu 44 SAD
-przedstawienia dokumentów eksportowych z kraju wywozu oraz wszelkiej dokumentacji handlowej i finansowej, korespondencji handlowej związanej z importowanym towarem na podstawie których przedmiotowa transakcja jest realizowana
-przedstawienia oferty handlowej, zamówienia, katalogów i adresów stron internetowych według których dokonano wyboru zamówienia towarów (oferta cenowa sprzedawcy zawiera zdecydowanie wyższe ceny za identyczny towar)

poniżej pouczenie, że mam na to 7 dni, jak nie to kara do 2800PLN

pierwszy punkt jakoś mnie szczególnie nie dziwi, natomiast proszę o wyjaśnienie czego dotyczy punkt 2 i co zrobić w przypadku punktu 3, który jest absolutną abstrakcją ?!?!?!

jsz
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: jsz » czwartek, 11 stycznia 2018, 14:22

Dopiero teraz odczytałem, poradziłeś sobie?

Punkt 3 to prawdopodobnie weryfikacja ceny, którą zapłaciłeś. Zaniżając cenę zakupu, zaniżasz cło i VAT. Bitcoin formalnie nie jest walutą rozliczeniową, możliwe że UC nie może przez to rozliczyć transakcji do odprawy. Skąd mają wziąć kurs? Z tabeli NBP? :D
Punkt 2 - dokumenty eksportowe z kraju wywozu, nie wiem co Ci odpowiedzieć :lol: To czy nadawca odprawił przesyłkę, nie ma znaczenia - odprawa jest dokonywana w kraju przeznaczenia.

Mz. powinniśmy sobie pomagać i udostępniać opracowane materiały. Widzę jednak, że większość chyba boi się, że coinów dla nich zabraknie... :(

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: Bcmcapital » piątek, 26 stycznia 2018, 22:30

Nie aktualne
Ostatnio zmieniony środa, 1 grudnia 2021, 22:13 przez Bcmcapital, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: danielXYZ » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 08:50

musisz zrobic :
- uniewaznienie procedury dopuszczenia do obrotu
- przekaz do miejsca gdzie mają sklad celny
- miec email ze zgoda na dzialania naprawcze o zakresie jak dalej:
- przetlumaczenie i dolaczenie instrukcji obslugi
- naklejenie znaku CE o wysokosci minimum 5 mm + dancyh producenta oraz najlepiej importera
- robisz powyzsze, zdjecia, piszesz o przeprowadzonej procedurze jako upowazniony importer i dolaczasz do nowego wyprowadzenia ze skladu celnego poprzez dopuszczenie do obrotu

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
no i nakrzycz na agencje celna ze pedaly bo UKE ma 3 dni robocze na odpowiedz
a od 16 do 22 stycznia jest cztery wiec jakby ktos zadbal o Twoje interesy do 19tego towar powinien byc zwolniony

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: krystian » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 11:27

danielXYZ pisze: musisz zrobic :
- uniewaznienie procedury dopuszczenia do obrotu
- przekaz do miejsca gdzie mają sklad celny
- miec email ze zgoda na dzialania naprawcze o zakresie jak dalej:
- przetlumaczenie i dolaczenie instrukcji obslugi
- naklejenie znaku CE o wysokosci minimum 5 mm + dancyh producenta oraz najlepiej importera
- robisz powyzsze, zdjecia, piszesz o przeprowadzonej procedurze jako upowazniony importer i dolaczasz do nowego wyprowadzenia ze skladu celnego poprzez dopuszczenie do obrotu

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
no i nakrzycz na agencje celna ze pedaly bo UKE ma 3 dni robocze na odpowiedz
a od 16 do 22 stycznia jest cztery wiec jakby ktos zadbal o Twoje interesy do 19tego towar powinien byc zwolniony
Niestety ale UKE ma miesiąc ma odpowiedź:) wiem to a autopsji, czekałem na pismo bite 5 tygodni, przeprzszali, że się nei zmieścili w 30 dniach, bo święta, bo nowy rok, itp

Natomiast obecnie wprowadzono nowe wymagania dla sprzętu obliczeniowego. Inspekcja handlowa wymaga deklaracji zgodnej z RoHS, której Bitmain nie ma:) Kolejna przeszkoda do pokonania:)

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: danielXYZ » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 12:32

krystian pisze:
danielXYZ pisze: musisz zrobic :
- uniewaznienie procedury dopuszczenia do obrotu
- przekaz do miejsca gdzie mają sklad celny
- miec email ze zgoda na dzialania naprawcze o zakresie jak dalej:
- przetlumaczenie i dolaczenie instrukcji obslugi
- naklejenie znaku CE o wysokosci minimum 5 mm + dancyh producenta oraz najlepiej importera
- robisz powyzsze, zdjecia, piszesz o przeprowadzonej procedurze jako upowazniony importer i dolaczasz do nowego wyprowadzenia ze skladu celnego poprzez dopuszczenie do obrotu

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
no i nakrzycz na agencje celna ze pedaly bo UKE ma 3 dni robocze na odpowiedz
a od 16 do 22 stycznia jest cztery wiec jakby ktos zadbal o Twoje interesy do 19tego towar powinien byc zwolniony
Niestety ale UKE ma miesiąc ma odpowiedź:) wiem to a autopsji, czekałem na pismo bite 5 tygodni, przeprzszali, że się nei zmieścili w 30 dniach, bo święta, bo nowy rok, itp

Natomiast obecnie wprowadzono nowe wymagania dla sprzętu obliczeniowego. Inspekcja handlowa wymaga deklaracji zgodnej z RoHS, której Bitmain nie ma:) Kolejna przeszkoda do pokonania:)
30 dni ma w postepowaniu administracyjnym
jesli zostalo wstrzymane i przekazane do UKE jako organu wyspecjalizowanego przy procedurze dopuszczenia do obrotu to maja 3 dni robocze i to od daty wstrzymania przez KAS

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: krystian » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 14:18

danielXYZ pisze:
krystian pisze:
danielXYZ pisze: musisz zrobic :
- uniewaznienie procedury dopuszczenia do obrotu
- przekaz do miejsca gdzie mają sklad celny
- miec email ze zgoda na dzialania naprawcze o zakresie jak dalej:
- przetlumaczenie i dolaczenie instrukcji obslugi
- naklejenie znaku CE o wysokosci minimum 5 mm + dancyh producenta oraz najlepiej importera
- robisz powyzsze, zdjecia, piszesz o przeprowadzonej procedurze jako upowazniony importer i dolaczasz do nowego wyprowadzenia ze skladu celnego poprzez dopuszczenie do obrotu

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
no i nakrzycz na agencje celna ze pedaly bo UKE ma 3 dni robocze na odpowiedz
a od 16 do 22 stycznia jest cztery wiec jakby ktos zadbal o Twoje interesy do 19tego towar powinien byc zwolniony
Niestety ale UKE ma miesiąc ma odpowiedź:) wiem to a autopsji, czekałem na pismo bite 5 tygodni, przeprzszali, że się nei zmieścili w 30 dniach, bo święta, bo nowy rok, itp

Natomiast obecnie wprowadzono nowe wymagania dla sprzętu obliczeniowego. Inspekcja handlowa wymaga deklaracji zgodnej z RoHS, której Bitmain nie ma:) Kolejna przeszkoda do pokonania:)
30 dni ma w postepowaniu administracyjnym
jesli zostalo wstrzymane i przekazane do UKE jako organu wyspecjalizowanego przy procedurze dopuszczenia do obrotu to maja 3 dni robocze i to od daty wstrzymania przez KAS
W tym terminie 3 dniowym o którym piszesz, są pewne wyjątki na które UKE się powołuje i przedłuża postępowanie do 30 dni, już teraz nie pamiętam o co dokładnie chodziło. Na grupie dyskusyjnej na FB była o tym mowa, jak znadję, wkleję.

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości