Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: marimach77 » piątek, 26 stycznia 2018, 13:31

redlumek pisze: Nawet rozumiem czemu giełda się wzbrania od wchodzenia w nowe pary PLN. Oni zamierzają zarabiać na prowizjach od obrotów - a wprowadzenie nowych par PLN przyciągnie tylko osoby które będą chciały spieniezyc kryptowaluty i wyciągnąć kasę.
Przecież nikt im nie broni brać prowizję od spieniężania, ba.. nawet od wypłaty PLN.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: fernu » piątek, 26 stycznia 2018, 14:19

marimach77 pisze:
Sokon pisze: Abucoins wprowadźcie więcej par z PLN i ściągniecie do siebie 99% ludzi z innych polskich giełd. Bo przechodzenie dla mnie (pewnie dla wielu innych osób też) z ZEC czy ZCL -> BTC -> PLN jest mocno uciążliwe...
Oni wolą jakieś egzotyczne krypto odpalać.
no tak, top20 coinmarketcapa to tak egzotyczne krypto, o wiele bardziej niż ZCL, szkoda że inne polskie giełdy nie idą w tym kierunku
a co do większej ilości par z PLN, fajnie byłoby bezpośrednio kupić za złotówki, ale przy małym wolumenie rozumiem decyzję o nierozbijaniu go jeszcze bardziej

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 22
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: abucoins » piątek, 26 stycznia 2018, 15:25

Argumentację dlaczego nie wprowadzamy na chwilę obecną par PLN podałem w poprzedniej wiadomości. Naprawdę nie ma sensu doszukiwać się drugiego dna. Teoria spiskowa którą podaje kolega @redlumek ma się nijak do rzeczywistości.

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: wsite » piątek, 26 stycznia 2018, 15:37

Dajcie LTC/PLN, to raczej możecie uczynić, bo macie BTC/PLN.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: Awesomist » piątek, 26 stycznia 2018, 16:48

@abucoins, skąd ta zmiana? BOŚ wypowiedział umowy? Też mam się z niego powoli wynosić? :)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: bl4ck » piątek, 26 stycznia 2018, 19:33

@Awesomist, To chyba wiadome..
„Bank – w trosce o bezpieczeństwo klientów i bezpieczeństwo obrotu – od dnia 1 stycznia 2018r. nie otwiera rachunków bankowych dla podmiotów prowadzących działalność umożliwiającą obrót kryptowalutami.”
https://www.bosbank.pl/aktualnosci/info ... -wirtualne

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: thikim » czwartek, 1 lutego 2018, 11:02

Zapewne w Abucoins wiecie już że użytkownicy są obciążeni teraz rozliczaniem każdej transakcji.
Może byście tak w historii transakcji dodali wartość transakcji w PLN, bo użytkownik sam nie jest w stanie wyliczyć dokładnie jej wartości o ile transakcja nie dotyczy pary crypto/PLN, gdzie jest ta wartość podawana.
A dla Was to tylko fragment kodu:
- wartość = ilość* kurs BTC/crypto * kurs PLN/BTC

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: becometa » wtorek, 6 lutego 2018, 13:40

Abucoins (dzisiaj) razem z BitBay (wczoraj) trafiły na listę publicznych ostrzeżeń KNF.

https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/o ... _publiczne - wyszukajcie pod CTRL + F np. "abucoins" lub "bitbay"

Gdyby kogoś interesowały potencjalne skutki, to więcej tutaj

Przedstawiciele @BitBay już się wypowiedzieli. @Abucoins czy też przyjmujecie taką/podobną pozycję jak BB?

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: thikim » wtorek, 6 lutego 2018, 20:11

A firma Buzkowej która przecież wykorzystując popularność kryptowalut zyskała bardzo dużo - nie trafiła :)
Co jest ciekawe bo mieli:
http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-uokik ... Id,2518103
Chodzi o firmy, które budują swoją filozofię w oparciu o kryptowaluty i naszym zdaniem w ten sposób wprowadzają klientów w błąd. Albo wykorzystują szaleństwo wokół kryptowalut i na tym budują swój potencjał.
Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-uokik ... gn=firefox
Dokładnie takimi firmami "budującymi swój potencjał na szaleństwie wokół kryptowalut" się zająć :) Jak widać - niektórzy mogą :D

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: Mike123 » poniedziałek, 19 lutego 2018, 16:32

Abucoins nie wypłaca aktualnie w BTC, to jakaś kpina (16:30 19.02.18). Zero informacji na stronie

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 25 września 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: Kamel » poniedziałek, 19 lutego 2018, 19:34

W jaki banku abucoins ma konto do wpłat waluty PLN?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: Czeslaw » poniedziałek, 19 lutego 2018, 20:47

A ja mam pytanie, bo domagacie sie selfie z ID zeby w ogole moc chociaz 50zl wplacic, ok spoko, wasz cyrk wasze malpy. Ale przed wyslaniem mojej zakazanej mordy do was, otrzymam takie samo selfie z dowodem osoby ktora bedzie sie zajmowala weryfikacja mojego przyszlego konta? Wy chcecie wiedziec kto u was handluje, a ja chcialbym wiedziec kto oglada moj dowod..no sami rozumiecie, tyle teraz oszustow roznych..

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: Sokon » wtorek, 20 lutego 2018, 11:30

Mam dwie sugestie co do giełdy Abucoins:
1. Strasznie irytujące jest, że po każdym przeładowaniu strony wykres trzeba ustawiać na nowo. Super by było gdyby ustawienia wykresu były zapamiętywane (jak na TradingView).
2. Ktoś już wcześniej wspominał, że czasem trzeba spać więc wprowadźcie SL i TP !!

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: GregoryMc » czwartek, 1 marca 2018, 09:36

Ważna informacja dla zainteresowanych wypłatami Euro na konto Revolut w systemie SEPA. Abucoins niestety już nie umożliwia dokonywania takich wypłat.

"Bank Millennium od dnia 20.02 nie umożliwia wypłat środków na rachunki należące do platformy Revoult. Fundusze zostały zwrócone na Twoje konto Abucoins"

Wielka szkoda gdyż bardzo się już polubiłem z Waszą usługą - ale teraz muszę poszukać innej giełdy. Moim zdaniem powinniście również informować swoich klientów że przestajecie obsługiwać wybrane usługi/banki.

Ps. Jest jakiś konkretny powód braku wsparcia platformy Revoult? Czy przestaliście wspierać jeszcze jakieś inne platformy?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: Arivald » piątek, 9 marca 2018, 17:02

Na Abucoins wjechało 5 nowych par z BTC : Dogecoin, Waves, PIVX, Blocknet i Stellar + rozdajo kody na czacie w celu obniżenia prowizji 8-) 8-)
@Kamel, w banku Millenium

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 8
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: geogarden » wtorek, 13 marca 2018, 11:06

Czyżby "the end" FIAT. Taki liścik dostałem:
cyt.
Drodzy Użytkownicy,

W związku z wypowiedzeniem umowy rachunku bankowego dla spółki Abucoins sp. z o.o., informujemy że od dnia 13.03.2018 nie będą możliwe wpłaty walut PLN, USD, EUR.
Wypłaty wspomnianych walut zostaną wyłączone dnia 23.03.2018 (termin ostateczny).
Prosimy o wypłacenie lub wymianę posiadanych środków pieniężnych na kryptowaluty.

W nadchodzących miesiącach nie planujemy wprowadzać możliwości deponowania walut tradycyjnych (FIAT).
Naszym celem jest skupienie się na handlu kryptowalut w parze do BTC, dlatego już dziś informujemy o dodaniu 5 nowych walut na giełdę:

- Waves (WAVES)
- Stellar (XLM)
- Blocknet (BLOCK)
- Pivx (PIVX)
- Dogecoin (DOGE)

Dodanie kolejnych 10 nowych kryptowalut z możliwością wymiany do BTC nastąpi w ciągu najbliższych 30 dni.
.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: marimach77 » wtorek, 13 marca 2018, 11:48

geogarden pisze: Czyżby "the end" FIAT. Taki liścik dostałem:
cyt.
Drodzy Użytkownicy,

W związku z wypowiedzeniem umowy rachunku bankowego dla spółki Abucoins sp. z o.o., informujemy że od dnia 13.03.2018 nie będą możliwe wpłaty walut PLN, USD, EUR.
Wypłaty wspomnianych walut zostaną wyłączone dnia 23.03.2018 (termin ostateczny).
Prosimy o wypłacenie lub wymianę posiadanych środków pieniężnych na kryptowaluty.

W nadchodzących miesiącach nie planujemy wprowadzać możliwości deponowania walut tradycyjnych (FIAT).
Naszym celem jest skupienie się na handlu kryptowalut w parze do BTC, dlatego już dziś informujemy o dodaniu 5 nowych walut na giełdę:

- Waves (WAVES)
- Stellar (XLM)
- Blocknet (BLOCK)
- Pivx (PIVX)
- Dogecoin (DOGE)

Dodanie kolejnych 10 nowych kryptowalut z możliwością wymiany do BTC nastąpi w ciągu najbliższych 30 dni.
.
Na to wygląda, że nasze cudowne banki udupiły kolejną giełdę i raczej nie zapowiada się na to aby jakiś inny bank (nawet spółdzielczy) zgodził się na prowadzenie rachunku dla giełdy crypto.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: kubab21 » wtorek, 13 marca 2018, 11:53

Na coinbe to samo, czyzby na dniach mieli cos zadzialac zlodzieje z wiejskiej?

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: marimach77 » wtorek, 13 marca 2018, 11:57

kubab21 pisze: Na coinbe to samo, czyzby na dniach mieli cos zadzialac zlodzieje z wiejskiej?
To może nawet nie Wiejka ale jakaś cicha zmowa banków na podstawie durnej rekomendacji KNFu.

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: Sokon » wtorek, 13 marca 2018, 11:58

Czy Ci "na górze" nie są w stanie wydedukować, że takimi zagraniami sami sobie szkodzą??
Przecież każdy choć trochę rozgarnięty wie, że uniemożliwiając wypłaty we FIATach powiększają "szarą strefę" i ucinają sobie tym samym źródełko przychodów w podatków.
Prostym jest, że jeśli będzie mi wolno wypłacić PLN z giełdy to najprawdopodobniej uwzględnię to w PIT na koniec roku, a jeśli nie mogę wypłacić PLN to sprzedam krypto "pod stołem" za gotówkę i mogą mnie w trąbkę pocałować :?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości