Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kadexor » czwartek, 25 stycznia 2018, 15:16

Ktoś wspominał że jutro kończą się kontrakty terminowe na BTC. Mógłby ktoś podać jakieś źródło, gdzie można sprawdzić rozpoczęcie i zakończenie kontraktów terminowych na BTC? Jest na to jakiś harmonogram start time - end time?

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 27 października 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cinex » czwartek, 25 stycznia 2018, 16:04

Na stampie ktoś zrzucił przed chwilą ponad 200 bitów w EUR. Na dole knota cena oparła się o ok 8400 EUR. Rzadko ktoś od tak dla kaprysu zrzuca 2 mln EUR... Szykują nam armagedon?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sniegu » czwartek, 25 stycznia 2018, 16:07

z tego co pamietam do konca albo do polowy marca mamy terminowe sprzed wielkigo zjazdu z 20k wiec do tego czasu zakladam iz kurs bedzie latal nisko.
teraz slychac, ze bedzie rok niedzwiedzi, wiec mam podejrzenia iz wykupuja niskie kwoty a nie jak to bylo przed 20k powyzej.
Wiec w polowie marca badz na koniec trzeba bedzie uwazac na zeby :D.
teraz wyszlismy z kanalu na moje oko dolem wekend sie zbliza jutro kontrakty wiec i spadki moga byc na horyzoncie.
Wybaczyc ale pisze z tel bez polskich znakow.
pozdrawiam
cos siei moze dziac bo volumen na coinbase skoczyl na spadkach.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » czwartek, 25 stycznia 2018, 16:26

cinex pisze:Na stampie ktoś zrzucił przed chwilą ponad 200 bitów w EUR. Na dole knota cena oparła się o ok 8400 EUR. Rzadko ktoś od tak dla kaprysu zrzuca 2 mln EUR... Szykują nam armagedon?
Może się pomylił (bywa), albo histerycznie zareagował na kurs USD/EURO, wszak dolar w okolicahc 15 szarpnał w dół po oświadczeniu ichniejszego sekretarza handlu, że będą gospodarczo korzystać z sytuacji osłabienia dolara.

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 27 października 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cinex » czwartek, 25 stycznia 2018, 16:40

Ja kiedyś załapałem się na taka pomyłkę w drugą stronę tzn. ktoś zamiast wystawić skup LTC po 300 USD wystawił po 330. Pozostaje teraz czekać i wkrótce dowiemy się czy to pomylka, histeria, czy któryś z pracowników bitstampa lub srednio-gruby wie już, coś czego my nie wiemy :)

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: void » czwartek, 25 stycznia 2018, 17:03

kadexor pisze: Ktoś wspominał że jutro kończą się kontrakty terminowe na BTC Mógłby ktoś podać jakieś źródło, gdzie można sprawdzić rozpoczęcie i zakończenie kontraktów terminowych na BTC?
CME http://www.cmegroup.com/trading/equity- ... tures.html
CBOE http://cfe.cboe.com/cfe-products/xbt-cb ... in-futures

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bartek6949 » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:00

Jest jakis smrod w powietrzu i na gieldach dziwne rzeczy sie dzieja. Wychodze na fiaty.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: frontier » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:04

bartek6949 pisze:Jest jakis smrod w powietrzu i na gieldach dziwne rzeczy sie dzieja. Wychodze na fiaty.

co to znaczy ze dziwne rzeczy sie dzieja ? bo jak gram na binance to dla mnie standardowo.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:10

Ostatnio przed koncem kontraktów rozpoczęły się zrzuty i wycieli wszystkich z longow.Być moze teraz kiedy dalej są spadkowe nastroje i pozakładają shorty będzie odwrotnie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:11

bartek6949 pisze: Jest jakis smrod w powietrzu i na gieldach dziwne rzeczy sie dzieja. Wychodze na fiaty.
Potwierdzam, nie wiem czy ktos gra na bfx ale troche to wyglada jakby wyparowalo sporo graczy. To samo bylo w nocy, takie powolne wykrwawianie. Przy 11500-11600 nic w zasadzie nie dzialo sie na gieldzie. Teraz jest troche lepiej. Ale wygladalo to jakby ktos wylaczyl boty :)

ps przez ostatnie 28 godzin byly wzrosty, wiec naturalne ze musimy zleciec troche.
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 stycznia 2018, 18:18 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:17

Być może te spadki są spowodowane nowymi regulacjami w Rosjii https://www.minfin.ru/ru/document/?id_4=121810 ale jeszcze nie wyczytałem co tam dokładnie ma się zmienić jak coś znajdę więcej to postaram się dodać

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:25

Tu by się przydała jedna ankieta. Ile osób z forum chociażby gra na spadki. Bo jeżeli ja gram shorty ,pan, pani. I grając na Finexie ,SimpleFX i pewnie innych platformach można grać innymi crypto (ja BTG) i nie trzeba posiadać Bita to pojawia zasadnicze pytanie -jak niby ma odbić ,wzrosnąć jak wszyscy shortują. I oczywiście można powiedzieć że bez sensu uwalić BTC ,bo crypto wtedy polecą. Prawdopodobnie też polecą początkowo , ale długofalowo uwalenie teraz Bita z ceny przy 34% dominacji ma sens. W końcu uwolnią sie niektore coiny od tego lustrzanego odbicia (np. LTC to rzep - zero własnej drogi i wiele innych walut). I będzie można crypto oprzec na czymś więcej niż patrzenie na kurs BTC, na wartości projektu na przykład , potencjale ,ocenie itd. Ja jestem szczerze za tym żeby dostał raz a porządnie kopa w dół, żeby się w końcu znormalizowała sytuacja. To mulandia totalna od 2 dni, a pyrtolenie o +/-300% to jak w 2016 o 30$ - to trwalo rok. Emocje jak na grzybach. Dobić leśnego dziadka i wtedy damy mu znowu szanse. Wszyscy Short !!! :twisted:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: smp » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:29

Wzrosty za 2 lata :P

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:32

Czemu nie mogę dodać tej ustawy jako spoiler tylko wyskakuje mi jakiś error że dostałem 500 punktów karnych i coś popsułem albo administrator? Jeśli dobrze mi to przetłumaczyło to w skrócie było napisane że kryptowaluty są nielegalne jako środek płatniczy na terenie rosji oraz że nie można kupować więcej niż 50 tysięcy tokenów ale to trochę dziwnie tłumaczyło i nie jestem pewien co do tego ostatniego tłumaczenia w sprawie tych tokenów.

Do celów niniejszej ustawy federalnej stosuje się następujące podstawowe pojęcia:

Cyfrowy składnik aktywów finansowych - własność w formie elektronicznej, utworzona przy użyciu środków kryptograficznych (kryptograficznych). Własność tej nieruchomości jest potwierdzona poprzez dokonanie cyfrowych wpisów w rejestrze transakcji cyfrowych. Cyfrowe aktywa finansowe obejmują kryptowalutę, token. Cyfrowe aktywa finansowe nie są legalnymi środkami płatniczymi na terytorium Federacji Rosyjskiej.
W spoilerze kawałek ustawy o tokenach


Информация официального сайта Министерства финансов Российской Федерации: https://www.minfin.ru/ru/document/?id_4 ... z55DjbQH4t
Spoiler:
Artykuł 3. Funkcje zwalniania tokenów

1. Dla celów niniejszej Ustawy Federalnej, token release to sekwencja działań zmierzających do przeniesienia emitenta żetonów swoich nabywców. Token pewnego typu może mieć tylko jednego wystawcę. Osoby, które nie są zgodne z ustawą z dnia 22.04.96 numer Federalnego 39-FZ „na rynku papierów wartościowych” inwestorzy kwalifikowani można kupić w jednym numerze żetonów w wysokości nie większej niż pięćdziesiąt tysięcy. W takim przypadku nabycie osób żetonów, które nie są zgodne z ustawą Federalnej 22.04.96 numerem 39-FZ „O Securities Market” inwestorów kwalifikowanych, jest wykonywane wyłącznie przez przeniesienie ich do przejętej tokena na specjalny rachunek otwarty przez nabywcę wymiany cyfrowych aktywów finansowych przez operatora, który jest właściciel portfela cyfrowego,

Jeśli kupiłeś żetony osoby, które są zgodne z ustawą federalną z dnia 22 kwietnia 1996 № 39-FZ „O Securities Market” inwestorów kwalifikowanych, portfel cyfrowy służy do przechowywania informacji o inwestora kwalifikowanego zakupionych żetonów i sposób jej dostęp do cyfrowego rejestru transakcje można otwierać pod nazwą takiego inwestora kwalifikowanego.

2. Procedura wydawania tokenów składa się z następujących etapów:

- publikacja przez Emitenta żetonów w ofercie sieci „Internet” informacji i sieci telekomunikacyjnych, zawierająca ofertę zakupu żetonów wydanych przez nią (dalej - oferta publiczna tokena release), memorandum inwestycyjne oraz inne dokumenty niezbędne do wydania żetonów;

- zawieranie umów, w tym w formie inteligentnej umowy, mającej na celu przeniesienie własności i wypłatę tokenów przez ich nabywców;

3. Publiczna oferta zwolnienia tokenów zawiera:

informacje o emitencie i beneficjenta (jeśli są dostępne): Pełna nazwa emitenta żetonów i beneficjenta (jeżeli występuje), miejsce stałego organu wykonawczego emitenta i beneficjenta (jeżeli występuje), na stronie oficjalnej emitenta w informacyjnej i telekomunikacyjnej sieci „Internet”;

Informacje o walidator: Pełna nazwa (w przypadku osoby fizycznej - imię, nazwisko i przydomkiem) walidatora wykonującego zatwierdzania zapisów cyfrowych w rejestrze transakcji cyfrowych emitowanych żeton, miejsce stałego organu wykonawczego (dla osoby fizycznej - adres zamieszkania), oficjalna strona w informacji - Sieć telekomunikacyjna "Internet";

informacje o osobie prowadzącej działalność depozytową, do której kopie publicznej oferty dotyczącej wydania tokenów i memorandum inwestycyjnego są przekazywane do przechowywania (w przypadku, gdy emitent niezależnie bierze pod uwagę prawa właścicieli tokenów);

prawa przyznane właścicielowi tokena i sposób, w jaki takie prawa są wykonywane;

cenę zakupu wystawionego tokena lub procedurę jego ustalenia;

datę rozpoczęcia zawierania umów dotyczących nabycia wydanych żetonów;

procedura przyjęcia oferty publicznej w celu uwolnienia żetonów, w tym okres czasu na akceptację przyjęcia, a także procedura płacenia za zakupione żetony;

wskazanie, że osoby, które nie są kwalifikowane przez inwestorów zgodnie z ustawą federalną nr 39-FZ z dnia 22 kwietnia 1996 r. "Na rynku papierów wartościowych", mogą kupować tokeny w wysokości nie większej niż pięćdziesiąt tysięcy rubli;

zasady dotyczące prowadzenia rejestru transakcji cyfrowych;

informacje o procedurze otwierania portfeli cyfrowych wykorzystywanych do przechowywania informacji o zakupionych tokenach oraz o tym, jak uzyskać dostęp do rejestru transakcji cyfrowych.

inne informacje określone przez emitenta.

Publiczna oferta zwolnienia tokenów musi być podpisana za pomocą wzmocnionego kwalifikowanego podpisu osoby pełniącej funkcje jedynego organu wykonawczego osoby prawnej - emitenta lub indywidualnego przedsiębiorcy-emitenta.

Jeżeli rachunek właściciela tokenów jest przechowywany przez emitenta we własnym zakresie, emitent jest zobowiązany do przesłania kopii publicznej oferty zwolnienia tokenów oraz memorandum inwestycyjnego osobie, która prowadzi działalność depozytową.
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 stycznia 2018, 19:00 przez Vilv, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sniegu » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:38

na finexie sie wlasnie dzieje. BTW widze ze nie tylko ja mam dziwne przeczucia

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sspshmm » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:46

Dokladnie w nocy, na niektorych coinach wyprzedawlali po niskich cenach duze ilosci i to nie byla chwila, ale trwaly rzuty nawet godzinne. Chyba że, aż taka zbieżność przypadkowych pomylek. Ja odkad pisalem posta z analiza w ktorej podsumowalem ze mam dosyc, trzymam kasę. Najwyzej pozaluje ze nie zarobie teraz dodatkowo, ale wole to niz ewentualny dolek z coinami, a nie mam juz sily i czasu nad tym siedziec. Zresztą tak, jak pisalem dla mnie lepszy bylby lot w dol i odbicie. Niz takie pitolenie. Pewnie ludzie sie nakrecili na zakupy po 8k lub nizej i nie chca teraz wchodzic. Czailem sie na, ale zaczynam sie zastanawiac czy nie wyplacic wszystkiego na konto, zeby pozniej nie bylo problemow z przelewami, jakby co. :mrgreen:
Moze poprostu ustalil sie kurs na jakis czas i teraz będą nudy...
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 stycznia 2018, 19:01 przez sspshmm, łącznie zmieniany 1 raz.

sq9
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sq9 » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:52

Mnie zastanawia bardziej sytuacja na tym nieszczęsnym BB. Dziwne dla mnie jest to, że jak patrze na listę ofert to wszystkie oferty są do max 2000-3000zł. Wogóle nie ma nic dużego. Nawet botów żadnych nie widać. Albo grubasy siedzą na ukrytych pozycjach, albo nie ma wogóle zainteresowania BTC na tej giełdzie. O innych walutach to już nawet nie wspominam bo to jakaś kpina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:53

@Vilv, za długi post, też miałem z tym wczoraj problem. Wrzuć po prostu linka.

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Czarsky » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:58

Spoiler:
sspshmm pisze: Czailem sie na zakupy, ale zaczynam sie zastanawiac czy nie wyplacic wszystkiego na konto, zeby pozniej nie bylo problemow z przelewami, jakby co. :mrgreen:
Ja mam tak samo - już 3 razy zlecałem przelew i jednak anulowałem zostawiając kasę na giełdzie, ale wciąż się miotam... :oops:

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: smp » czwartek, 25 stycznia 2018, 19:08

A teraz ktoś kupił... pewnie ten sam co wcześniej tak sprzedawał. Zaraz wszyscy pomyślą, że idziemy do góry, nakupią. A tu nagle kolejny zrzut i znowu do dołu. A potem znów to samo.,...

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lobor i 48 gości