Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:25

@Avenged90x,
To się nazywa chciwość kolego. A prawda jest taka, że zawsze lepiej jeść systematycznie małą łyżeczką niż czekać na pełną chochlę (grozi zarówno głodem jak i udławieniem ;) )
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:30

@Avenged90x, Rozegraj to z automatu :) Zakladajac, ustaw SL na akceptowalnym poziomie oraz order sell na +10% (jesli tyle Cie zadowala). Powiadomienia o transakcjach na maila/sms i tyle. Idz na spacer czy gdziekolwiek :) Reszta zrealizuje sie sama. Ja na poczatku tez godzinami gapilem sie na wykres jakby moje spojrzenie mialo conajmniej spowodowac wzrosty. A powodowalo spadki albo za pozne sprzedawanie :)

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:31

BitJanusz pisze: #ekonomik, cojones z azbestu, że już wskakujesz, szacuneczek. Ja tam myślę, że bez zjazdu się nie obejdzie.
Ishias pisze: Własnie rób odwrotnie jak ludzie myśla. Bo wierzą że drugi raz spuszczą pod koniec, a mi sie wydaje że będzie góra.
Dziękuję, ale komplement niezasłużony, żadne cojones ;) Jak napisałem: nie wiem co będzie i jestem gotów na ruch w obie strony. Omawiałem swoją strategię kilka dni temu i wiele się nie zmieniła. Bid wszedł mi 17 stycznia poniżej 10k. Sprzedałem wyżej. Teraz odkupiłem.

Pójdzie teraz wyżej - zarobię. Pójdzie niżej - będę stopniowo dokupował aż do okolic 7k, w ten sposób obniżając uśrednioną cenę zakupu i czekając na kolejne odbicie. Przy czym tym razem bidy mam ustawione nieliniowo: pod poziomem obecnego zakupu mam dużą przerwę. A w ostatniej fazie (za ostatnie 25% kapitału) będę kupował alty, co da mi dodatkową dźwignię przy odbiciu.

Ale sądzę, że jest spora szansa, że jesteśmy w podobnym punkcie co 30 grudnia - taki mały test wytrzymałości rynku.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oczyważki » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:35

Mi to wygląda na powtórkę z rozrywki z 17 stycznia. Tylko sądzę że odbijemy sie troszeczkę wyżej niż wcześniej, czyli może nawet już na tych 10500, bo z tego co widzę to jeszcze ten opór nie padł. Z tym , że ja jestem optymistą z natury, także mogę się mylić ;-) Jeśli taki scenariusz by się sprawdził to czy nie będziemy mieli szansy na jakąś małą górkę jeszcze? Proszę mnie poprawić, jeśli mój tok rozumowania jest błędny. Jestem świeżakiem i się uczę. Biorąc pod uwagę chciwość ludzi ( z natury jesteśmy chciwi) to spadek BTC o 50% w ostatnich dniach to i tak piękny dołek do inwestowania, a przy tym nie zniechęca ewentualnych nowych inwestorów (coś na zasadzie wilk syty, a i owca cała), którzy jak rozumiem są potrzebni do wzrostów.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:38

ekonokomik pisze: w ostatniej fazie (za ostatnie 25% kapitału) będę kupował alty
Spoiler:
A jeśli to nie tajemnica, w jakie alty zamierzasz celowac? Również chcę trochę zdywersyfikować i tak się zastanawiam czy trafnie. Żeby nie było, że nie mowię a pytam: BTG, LTC, moze troche rippla. O szitkojnach nie wspominam w ogole.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: vindmarin » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:45

Wymazywanie pisze:
zaxbit pisze:

A ew. teoriom o grubasach, że oni wiedzą więcej itd. powiedziałbym, że pewnie zbliżony % grubych graczy jest obecnie na wtopie jak % małych graczy. Zasobność portfela to nie większa wiedza i umiejętności, a tylko większe zyski i straty przy takim samym % ruchu. Niejeden grubas siedzi z bitami po 13, 15 czy 17k.
Wymazywanie - nic dodać, nic ująć. Kiedyś usłyszałem zdanie, które od tamtej pory stosuję jak własne: "Czym się różnią ludzie bogaci od ludzi biednych? Odpowiedź: Ludzie biedni mają małe długi, ludzie bogaci mają duże długi".

Co do przyczyn spadku. Świeżak jestem, ale moim zdaniem to chyba nie konkretny news był przyczyną. Przecież jak spojrzeć na wykres 1D, to schemat, który się rysuje wygląda zadziwiająco symetrycznie. Jakby ktoś na rysunku robił Ctrl+V. Jeszcze chwila pewno zjazdu, potem ze dwa dni boczniaka, potem góra a potem być może znowu zjazd... Albo i nie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:48

japu pisze:@Avenged90x, Rozegraj to z automatu :) Zakladajac, ustaw SL na akceptowalnym poziomie oraz order sell na +10% (jesli tyle Cie zadowala).
czy można jakoś to zrobić na bitstampie? tam mam tylko jedno albo drugie, SL albo Limit Sell, nie mogę obu naraz. Do tego trzeba bota?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szymoncorr » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:50

A ja uparcie przy swoim :)
Spoiler:
Obrazek
Obrazek

Na najbliższe parę godzin obstawiam albo konsolidacje na obecnym poziomie (czerwona ciągła linia, okolice 10600-10700) albo nadal kierunek południe, tak czy inaczej ja od wczoraj więcej strat niż profitów więc czekam na lepsze czasy na fiatach. Nawet część wypłaciłem co by za bardzo nie kusiło :twisted:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:53 przez szymoncorr, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 278
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pan Inwestor » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:50

BitJanusz pisze:
japu pisze:@Avenged90x, Rozegraj to z automatu :) Zakladajac, ustaw SL na akceptowalnym poziomie oraz order sell na +10% (jesli tyle Cie zadowala).
czy można jakoś to zrobić na bitstampie? tam mam tylko jedno albo drugie, SL albo Limit Sell, nie mogę obu naraz. Do tego trzeba bota?
Spróbuj opcję LIMIT ORDER (ADVANCED). Masz tam BUY PRICE/SELL PRICE a następnie poniżej (kliknij w advanced) po jakiej cenie później ma odsprzedać bądź kupić :-) Przetestuj sobie na małej kwocie aby lepiej zrozumieć ten mechanizm.

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kierownik » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:51

BitJanusz pisze: czy można jakoś to zrobić na bitstampie? tam mam tylko jedno albo drugie, SL albo Limit Sell, nie mogę obu naraz. Do tego trzeba bota?
Można. Zainteresuj się https://www.bitstamp.net/market/tradeview/ i przyciskami BUY / SELL.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jeff » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:53

Dla mnie to jest na dzien dzisiejszy najlepszym przewodnikiem

Obrazek

Co myslicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:56

to tak, ale to działa na zasadzie kup za X, a potem sprzedaj za Y.

A mi chodzi o jednoczesne bidy: sprzedaj za X (jeśli cena wzrośnie), lub sprzedaj za Y (jeśli cena spadnie).

Już przy tym kiedyś grzebałem i wyszło mi, że jak daję jeden offer, Np. SELL za +10%, to kasa jest zablokowana w tej ofercie i nie mogę już jej powtórnie wystawić do stoplossa np

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Jeff pisze: Dla mnie to jest na dzien dzisiejszy najlepszym przewodnikiem

Obrazek

Co myslicie?
Że to nieprawda. CME ma za mały wolumen, by manipulacja Wall Street poruszyła BTC o takie %. Raczej próba rozpaczliwego doszukania się sensu w potężnym spadku = życzeniowe myślenie (to nie BTC słabnie, to rekiny wall street chcą się wzbogacić, potem wszystko będzie znów OK i będziemy wstawiać memy o lambo na reddicie)

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kierownik » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:58

Wolumen CME nie ma z tym nic wspólnego, bo oni nie mają żadnego bitcoina! Oni tylgo graja na wzrosty / spadki, równie dobrze ktoś mógł u nich obstawić spadki i na jakiejś giełdzie zrzucić trochę BTC.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jeff » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 16:02

BitJanusz pisze: Że to nieprawda. CME ma za mały wolumen, by manipulacja Wall Street poruszyła BTC o takie %

hehe ale popatrz na caly wykres a nie czytasz jedna linijke i piszesz ze nie prawda.

Czy ten spadek mial cos wspolnego z futures czy nie tego na pewno nie wiesz a na wykresie jest dodany poniewaz zgrywal sie w czasie ze spadkami.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: vindmarin » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 16:03

Jeff, obstawiam tak samo, że dziś będzie ok. 9200, i że to oczywiście nie koniec.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 16:04

Moim zdaniem jak na razie wszystko mieści się w scenariuszu, który opisałem wczoraj jako możliwy do realizacji:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=439947#p439947

Chciałbym dodać również, że zwróciłbym uwagę na ponadprzeciętne obroty na tym spadku charakterystyczne dla akcji kulminacyjnych.
Dodatkowo szukałbym WFO na wykresie. Wystąpienie WFO potwierdziłoby prowzrostowy charakter ruchu od 17.01.2018 .

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jeff » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 16:06

kierownik pisze: Wolumen CME nie ma z tym nic wspólnego, bo oni nie mają żadnego bitcoina!
Niestety z tym tez nie moge sie zgodzic. Nie wiesz czy maja czy nie, bo niby z kad.

Czesto traderzy kupuja asset ktory pozniej zabezpieczaja szortami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7637
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 16:36

A może ten sam double bottom pattern co przy fali A? Czyli to już koniec, albo jeszcze jedna fala spadkowa. Nawet wolumenowo podobnie.





/e

Możliwe, że jeszcze spadnie i do 10 000$, przetestowalibyśmy fibo(0.786).
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 16:53

@sha256, Słowa
sha256 pisze:Dlatego nie traćcie ducha
z linkowanego posta zabrzmiały jak fragment kazania na tonącym Titanicu. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Martinez » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 16:57

Bardzo ciekawy news:

https://cryptodemy.pl/agencje-ratingowe ... towalutom/

Myślę, że kilka z tych projektów po otrzymaniu pozytywnej oceny może mocno ruszyć w górę...

Gorzej jeśli ocen pozytywnych nie będzie ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości