Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Athread4 » sobota, 20 stycznia 2018, 23:16

kAArter pisze:
Athread4 pisze: Wszyscy 'znawcy' , analitycy pieprzyli o korekcie do -9 000$ - cos nie pyklo.
Pomijając fakt że post poniżej poziomu dziecka w gimnazjum.
Był zjazd do 9k
A powiesz mi 'starszaku' co jest wymiernikiem dziecka z gimnazjum, czy nie bardzo?
"byl zjazd do 9k" No co ty, a ja myslalem, ze stoimi od tygodnia na poziomie +-12k. (gdybys byl troche kompetentny, wiedzial bys, ze po korekcie do 9k i po obecnych wzrostach mielismy jeszcze raz spasc do podobnych poziomow tak, by ukonczyla sie fala 4.)
Najchetniej dal bym ci - za totalny brak zrozumienia i pochopne wyciaganie wnioskow, ale nie moge :<

Dodano po 11 minutach 15 sekundach:
@hotnet,
Brak argumentow?

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » sobota, 20 stycznia 2018, 23:27

Jest pewna częsta prawidłowość na poprzednich większych korektach: po wyjściu z najgłębszego dołka jest boczniak, potem wzrost, boczniak i przed wzrostami następuje wyraźny spadek, czasem nawet poniżej poziomu pierwszego boczniaka. Tutaj oznaczałoby to zjazd w przedział 12000-11000.
Co z tego wynika? Nie panikować, przeczekać.

Przy okazji, słowniczek:
"z tad" --> stąd
"z przed" --> sprzed
"na prawdę" --> naprawdę

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » sobota, 20 stycznia 2018, 23:31

Athread4 pisze:
kAArter pisze:
Athread4 pisze: Wszyscy 'znawcy' , analitycy pieprzyli o korekcie do -9 000$ - cos nie pyklo.
Pomijając fakt że post poniżej poziomu dziecka w gimnazjum.
Był zjazd do 9k
(gdybys byl troche kompetentny, wiedzial bys, ze po korekcie do 9k i po obecnych wzrostach mielismy jeszcze raz spasc do podobnych poziomow tak, by ukonczyla sie fala 4.)
Kolega chyba bardzo żałuje nie wszedł przy 9.5k i mu pociąg odjechał. Głowa do góry, będą one okazje.
a te dwie wypowiedzi faktycznie odbiegają poziomem od innych.

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » sobota, 20 stycznia 2018, 23:37

@socjolog2008, chyba mnie nie zrozumiales. Chodzilo mi tylko i wylaczanie o Twoj jezyk w postach, a raczej o jego brak ;-) Cenie sobie Twoje posty i to co przekazujesz ale blagdam, czytaj przed wyslaniem to co piszesz bo sa problemy z dekodowaniem tresci. ;-)

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kadexor » sobota, 20 stycznia 2018, 23:38

Widzę że im dalej pociąg odjeżdża tym więcej sfrustrowanych się pojawia że nie było obiecanego 6, 7 czy też 8k. Gdyby wszystko się działo tak jak myśli większość to nikt nie byłby bogaty.
Na pocieszenie mogę napisać że jeszcze będą okazje przy poziomach 25k$ potem 65k$ i przy 119k$ :D :D :D Wyluzujcie.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 stycznia 2018, 23:42 przez kadexor, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 20 stycznia 2018, 23:39

@rha, chodzi Ci o korekty w drugiej połowie 2017, czy ogólnie? To bardzo ciekawe co piszesz, przypomina mi jedną teorię, gdzie liczyło się każdy ruch jako trzy poziomy (nie chodzi o ew).

Ogólnie dziwna sytuacja. Kurs przebił główną linią trendu spadkowego od 07.01 (żółta), ale nie wystrzelił. Dobił do górnej linii klina (niebieska), ale ani jej nie przebił, ani się nie odbił.
To dlatego, że jest jeszcze pozioma linia oporu (pomarańczowa), która go zatrzymuje. Widać na 1H i 4H/1D, że jest to jedna z najmocniejszych linii oporu-wsparcia, jaką mieliśmy w ostatnich dwóch miesiącach.
Cały czas tu na forum wrzucamy klasyczne linie trendu, ale mało kto pamięta o poziomych wsparciach/oporach, a one działają niejednokrotnie lepiej, niż te pierwsze (o ile te poziomy traktujemy bardziej jak strefy, nie linie).

Przy okazji:

Nie wydaje mi się, żeby ten poziomy opór mógł być przełamany za pierwszym razem, więc może trochę spaść. Jeżeli nie spadnie za bardzo, to może na godzinnych będzie rysowany jakiś HS-ik? (czyli na btc mocny sygnał wzrostowy :lol: ).
Poza tym kurs już zawędrował za daleko od górnej linii (zielona) zakresu podwójnego doji z 17 i 18.01. Mamy jeszcze półtorej godziny do zamknięcia obecnej dziennej. Jeżeli nic do tego czasu się nie zmieni, to będziemy mieli mocny sygnał do dalszego wybicia.

Obrazek

Good night & good luck!
Ostatnio zmieniony sobota, 20 stycznia 2018, 23:51 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 20 stycznia 2018, 23:42

@krakan ok spoko. Trochę racji jest ,pije nie będę pisał. Jestem out i do jutra odpoczywam. Bitcoin teraz powinien złapać doła, a humorystycznie odnośnie sprzedaży BTC :
Do jutra.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ryco » niedziela, 21 stycznia 2018, 00:27

Z wrzucanych wykresów i rozmów wynika że co roku w okolicach Chińskiego Nowego Roku są korekty. I teraz moje pytanie. Są jeszcze jakieś takie cyklicznie powtarzające sie? Powiedzmy na wakacje itp.? Teraz akurat to zbiegło sie z ważnymi bad newsami i dużymi wzrostami w ostatnich miesiącach ale nie biorąc newsów pod uwagę czy zdarza się jakaś cykliczność?

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » niedziela, 21 stycznia 2018, 01:13

new06 pisze: @PilotPirx, ja komentarz @anty odebrałem trochę inaczej. Mówimy tu o dwóch rzeczach:
- cenie - "ciach"
- rozwoju projektu Bitcoin i crypto ogólnie. - "ciach"

No i główna kwestia, o której pisał @anty: mamy czasy Tradingview ;) .

Poza tym:
Spoiler:
Joyce'a
.
Spoiler:
mea culpa!
- Co do ceny to oczywiście, pęknięcie nie oznacza końca ani czegokolwiek złego! Czy po pęknięciu bańki na nieruchomościach było gorzej dla ludzi którzy chcieli kupić mieszkanie czy lepiej?
- wierzę w genialny rozwój blockchaina! Tu będą się rodzić nowe Apple i IBMy. Ale nie jako same waluty, konkurencja dla FIAT, ale coś więcej. No ale to już inna historia...

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » niedziela, 21 stycznia 2018, 02:12

czy aktualnie wsparcie mamy na 12.300 / 11.900 ?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mitchell » niedziela, 21 stycznia 2018, 02:40

Wydaje mi się, że tak. 11,9k (żółta linia)
Dodatkowo znów wchodzimy do kanału spadkowego z którego lewie się wychyliliśmy.
Gdybyśmy jednak nie doszli do testowania tego wsparcia i zawrócili w górę wcześniej to byłby to dobry znak dla byków.

Tak ja to rozumiem.
Proszę o wyrozumiałość jeśli coś źle interpretuję.
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 21 stycznia 2018, 05:38

@Athread4, argumenty, proszę bardzo. Moja prywatna opinia, choć znawcą nie jestem: na 3D pierwsza świeca odbicia po mniej więcej dwunastu dniach spadków, poruszamy się w kanale na południe, dywergencja macd nie traci impetu, choć istnieje szansa teraz, że nieco wyhamuje, tak czy owak jest na czerwono, sar wskazuje trend na spadający, rsi 46,77, czyli mniej niż pół.

Przesłanki do powrotu na bicie ATH? Moim zdaniem dwie silne świece zgodnie z rysunkiem i przebicie mniej więcej 15.000usd, tym samym zaprzeczenie odwróconemu EW. Realne? Jak najbardziej, dlatego ten tydzien zdaje się być kluczowy, zaś czy ja osobiście grałbym przeciw trendowi i czy w to wierzę osobiście. Raczej wybiorę opcje typu analizowanie trendów i badanie rynku. Poza tym niedziela/poniedziałek to dla mnie z reguły czerwień. Pozdrawiam.

Obrazek

Dla porównania bardziej dokładnie 4H, i choć jesteśmy jeszcze w momencie wybicia, to już widać że fala zaczyna się powoli sypać. Można sobie ewentualnie pomarzyć lub wymodlić kontynuację wzrostów w tym trendzie, ale tu chyba nie chodzi o gry losowe czy zgadywanki. Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 21 stycznia 2018, 06:40

Ktoś zadaje sobie mnóstwo trudu aby zrzucić kurs. Radzę uważać.
Nie wierzyłem ze to możliwe ale przebiliśmy się przez 1.5k btc bidow... spychacz nikogo nie oszczędza :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 07:54

Przeczuwam retest dna, w chwili obecnej kończymy tego hs a dalej się zobaczy. Możliwe że na ten wystrzał w górę faktycznie miał wpływ decyzji rządu USA bo jak wiadomo takie spory źle się odbijają na jego kursie ale pewnie w poniedziałek/wtorek usłyszymy że się dogadali i jest wszystko ok co spowoduje umocnienie dolara i może odbić się trochę negatywnie na kursie btc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 21 stycznia 2018, 08:14

new06 pisze:Jeżeli nie spadnie za bardzo, to może na godzinnych będzie rysowany jakiś HS-ik?
Widzę że wszedł. Mamy też wyjście dołem z klina / proporczyka. Tą dolną linię klina można też rysować tak, że ostatnia godzinna kończy się na niej, więc może jeszcze wróci. Ja bym jeszcze nie był taki pewny co do dalszych spadków. Może będzie rysowany na dziennych jakiś pinbar z długim knotem w dół i dopiero jutro właściwe wybicie? W końcu wyszedł z podwójnego doji górą.
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 08:20 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.
Brave New World

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kierownik » niedziela, 21 stycznia 2018, 08:17

Spadek musi być głębszy niż ostatnio, żeby osoby aktualnie ubrane w BTC i wierzące w nowe ATH szybko straciły nadzieję i nastąpiła faza desperacji.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 08:22

@kierownik czyli mówisz że może być grane to co mi gdzieś tam po głowie chodzi jako czarny scenariusz? to by była apokalipsa i możliwe pogrzebanie mocnych wzrostów na najbliższe miesiące. Chociaż Ci którzy by do tego doprowadzili lepiej by na tym pewnie wyszli jak by nałapali sporo tanich bitków a później pociągneli kurs 20x w górę niż teraz 2x. To jest bitek dziś 12k za tydzień może być 2k albo 20k :D. Puki co nie najgorzej się gra na tych spadkach ale robi się co raz ryzykowniej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 21 stycznia 2018, 08:24

Na 4h zaczyna mi to trochę przypominać formację dwóch wież.

https://waldemarmierniczek.pl/formacje- ... woch-wiez/
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 08:36 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kierownik » niedziela, 21 stycznia 2018, 08:31

Vilv pisze: @kierownik czyli mówisz że może być grane to co mi gdzieś tam po głowie chodzi jako czarny scenariusz?
Tak moim zdaniem powinno być. Ale pewnie zaraz wydrukują kilkaset milionów wirtualnych tetherów i podbiją kurs na bitfinexie...

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: gieerka » niedziela, 21 stycznia 2018, 08:46

@ergorg, Jak u Ciebie wygląda teraz EW?
Ja tam na 15m widzę ISHS którego prawa strona głowy mogłaby być u mnie trójką w piątce.

Nie do końca teraz rozumiem to zniesienie fali 3, o ile to fala 4 się rysuje.

Mam nadzieje, że się zaraz nie okaże, że to całe wybicie było tylko 4-ką w całym ruchu korekcyjnym i przed nami piątka bo to co mam narysowane nie wygląda na prawidłowe ponieważ 3-jka jest za krótka.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive, grzeg, Karolak i 9 gości