Antminer s7 - wyłączenie wentylatorów.

Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 - wyłączenie wentylatorów.

Postautor: Klycior » środa, 29 listopada 2017, 18:35

Cześć, zrobiłem sobie do swojego antka chłodzenie które pozwala przebywać z nim w pokoju. Lecz problem mam w tym, że nie mogę odłączyć oryginalnych przewodów od wentylatorów - jak je odłączę antek wywali błąd po minucie pracy i się wyłączy. Czy ktoś wie jak wyłączyć wentylatory ? Obniżenie ich do minimum dalej powodu dużo większy hałas niż dodatkowe zewnętrzne chłodzenie.

Dzięki za porady :)

Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 - wyłączenie wentylatorów.

Postautor: Klycior » środa, 29 listopada 2017, 20:18

Właśnie tak czytałem na różnych forach zagranicznych i nikt tego nie rozwiązał. Nawet ktoś na jakimś forum anglojęzycznym napisał, że wyciął łopatki z wentylatora przez co sam środek się kręcił - wiadomo, praktycznie brak szumu powietrza a więc nastała cisza. Lecz nie chcę ich psuć nie potrzebnie. Rozważam, wykorzystanie ich do chłodzenia zasilacza który jest dość głośny ale to muszę zrobić jeszcze mały test temperatur i zobaczymy.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 - wyłączenie wentylatorów.

Postautor: Lokales » środa, 29 listopada 2017, 21:12

Jedyne wyjście to chyba zakup jakiegoś taniego wentylatora na 3-pin i jego zepsucie. A oryginalny na półkę :)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 - wyłączenie wentylatorów.

Postautor: mariuscaius » sobota, 16 grudnia 2017, 00:14

Klycior pisze:Cześć, zrobiłem sobie do swojego antka chłodzenie które pozwala przebywać z nim w pokoju. Lecz problem mam w tym, że nie mogę odłączyć oryginalnych przewodów od wentylatorów - jak je odłączę antek wywali błąd po minucie pracy i się wyłączy. Czy ktoś wie jak wyłączyć wentylatory ? Obniżenie ich do minimum dalej powodu dużo większy hałas niż dodatkowe zewnętrzne chłodzenie.

Dzięki za porady :)
Mam pomysl do chlodzenia koparki i wykozystanie ciepla do ogrzewania wody lub pomieszczen Z uzyciem tzw miedzianej "HEAT PIPE" ktore sa uzywane do bardzo efektywnego
przetransportowania ciepla w slonecznych prozniowych kolektorach slonecznych. System ten bedzie mogl uzyc grawitacje do przetransportowania ciepla lub tez z uzyciem pompy.
Zainteresowany prosze o kontakt

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Antminer s7 - wyłączenie wentylatorów.

Postautor: ExcaliburPLL » sobota, 16 grudnia 2017, 09:09

mariuscaius pisze:
Klycior pisze:Cześć, zrobiłem sobie do swojego antka chłodzenie które pozwala przebywać z nim w pokoju. Lecz problem mam w tym, że nie mogę odłączyć oryginalnych przewodów od wentylatorów - jak je odłączę antek wywali błąd po minucie pracy i się wyłączy. Czy ktoś wie jak wyłączyć wentylatory ? Obniżenie ich do minimum dalej powodu dużo większy hałas niż dodatkowe zewnętrzne chłodzenie.

Dzięki za porady :)
Mam pomysl do chlodzenia koparki i wykozystanie ciepla do ogrzewania wody lub pomieszczen Z uzyciem tzw miedzianej "HEAT PIPE" ktore sa uzywane do bardzo efektywnego
przetransportowania ciepla w slonecznych prozniowych kolektorach slonecznych. System ten bedzie mogl uzyc grawitacje do przetransportowania ciepla lub tez z uzyciem pompy.
Zainteresowany prosze o kontakt
Jak będziesz potrzebował to mam w sumie chyba ze dwadzieścia ośmiorurkowych heatpipe'ów ze starych jupiterów. Mogę opchnąć po rozsądnych pieniądzach. Każdy rozpraszał bez zająknięcia około 200-250W energii więc powinno się nadać :twisted:
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 - wyłączenie wentylatorów.

Postautor: tremor » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 10:12

Możnaby dorobić impulastor na arduino żeby symulował obracanie się wentylatora ?
Jeżeli zebrała by się grupa osób chętnych na takie rozwiązanie mógłbym coś podziałać.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 - wyłączenie wentylatorów.

Postautor: sziomal » sobota, 20 stycznia 2018, 22:47

Hey pochwalcie się jak macie rozwiązane chłodzenie antminer żeby było ciszej

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 - wyłączenie wentylatorów.

Postautor: jasiuwolny » sobota, 10 lutego 2018, 20:28

Odgrzeje trochę.

Proszę o odpowiedź na pytanie jaka na chwilę obecna jest opłacalność wydobycia za pomocą tego urządzenia?
i jakie rzeczywiste parametry ma s7 bo jedna osoba na alledrogo sprzedaje z 1,6 TH a jak patrze na chiny to mają ponad 4TH

Wróć do „Kopanie ASIC/FPGA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości